Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

DACIA Klub Polska  
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

 Ogłoszenie 
JEDNA SPRAWA = JEDEN TEMAT

Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: laisar
2014-01-02, 11:14
silnik gaśnie po przygazowaniu na zimno
Autor Wiadomość
nicea-pl 
Zielony listek


Marka: Dacia
Model: Logan
Silnik: 1.4 MPI
Rocznik: 2005
Wersja: Ambiance
Dołączył: 31 Gru 2013
Posty: 1
Skąd: śląskie i małopolskie
  Wysłany: 2013-12-31, 15:22   silnik gaśnie po przygazowaniu na zimno

Witam Posiadam Dacie Logan 1.4 mpi z instalacją lpg przebieg na gazie około 40 tyś km ...
Mam pytanie odnośnie problemu z instalacją LPG po nocy zapalam samochód więc sam start jest na benzynie pięknie pokazuje 1000 obrotów na min. więc przygazuje do 3000-4000 i samochód gaśnie zapalę drugi raz dzieje się to samo. Trwa to już 6 miesięcy jak się zagrzeje chodzi dobrze, wymieniłem wszystkie filtry LPG oraz wszystkie samochodowe kable oraz świece zapłonowe NGK typowo to LPG i dalej problem istnieje chciałem wymienić filtr paliwa i dowiedziałem się ze w mojej daci logan wg schematu serwisowego brak jest jakieś sito przy pompce i tyle moze to jest jakiś minus?
_________________
Dacia Logan z LPG sekwencja stag 500
 
piotr. z 



Marka: Dacia
Model: Duster 4x2
Silnik: 1.6 LPG fabryczny (tfu!)
Rocznik: 2012
Wersja: Laureate
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 19 Lip 2011
Posty: 805
Skąd: Gdynia
Wysłany: 2013-12-31, 17:36   Re: Dacia Logan

nicea-pl napisał/a:
jak się zagrzeje chodzi dobrze


A może tu jest pies "pogrzebion"? Jeśli masz niezagrzany płyn chłodzący to właściwa dawka gazu nie jest w stanie zmienić się we frakcję lotną- tak podejrzewam, bo nie wiem, jak skonfigurowana jest Twoja instalka- czy posiada czujnik temp., czy przełącza się na gaz tylko po przekroczeniu pewnych obrotów? Co to w ogóle jest za instalacja: II gen, IV gen? Producent etc.? Proponuję po przygotowaniu owych informacji zapytać tu. Bez tych informacji nie dostaniesz odpowiedzi bo nikt nie wie jaki sprzęt masz zainstalowany w bryce ;-)
_________________
 
czaju 



Marka: Dacia,Citroen,Ford
Model: Duster,C4 GP,Fusion
Silnik: 1.5@107,2.0@150,2.0@240 4x4
Rocznik: 2010.2014
Wersja: Prestige
Pomógł: 27 razy
Dołączył: 06 Sty 2009
Posty: 1853
Skąd: Dąbrowa Górnicza
Wysłany: 2013-12-31, 17:57   

wygląda to na zatkane zawory - regulowałeś przez ostatnie 20kkm? Jeśli nie to tu szukaj - 4 lata jeździłem Sandero i zawsze raz do roku zaczynała gasnąć jak była zimna...
 
Marek1603 


Marka: Dacia,
Model: 1300, Lodgy, Duster
Silnik: 1.3 8V, 1.6MPI, 1.6Sce 4x4 AT
Rocznik: 1981, 2014, 2016
Wersja: Laureate 5 os.
Pomógł: 105 razy
Dołączył: 27 Gru 2007
Posty: 7414
Skąd: Olkusz
Wysłany: 2014-01-01, 12:13   

Witam w klubie.

Polecam na początek zapoznać się z obowiązującymi zasadami na forum.
http://www.daciaklub.pl/forum/viewtopic.php?t=1556


Podaj więcej danych.

Piotr. z "nie tutaj jest pies pogrzebany" bo odpala przecież na PB, a nie LPG.

Pierwsze jak pisze Czaju. Regulacja zaworów, a potem ewentualnie sprawdzić przepustnicę powietrza czy czasami się nie zawiesza w pozycji otwartej jak dodajesz gazu. Mogła po prostu gdzieś zaśniedzieć po tych ośmiu latach.
Ostatnio zmieniony przez Marek1603 2014-01-01, 12:18, w całości zmieniany 1 raz  
 
piotr. z 



Marka: Dacia
Model: Duster 4x2
Silnik: 1.6 LPG fabryczny (tfu!)
Rocznik: 2012
Wersja: Laureate
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 19 Lip 2011
Posty: 805
Skąd: Gdynia
Wysłany: 2014-01-01, 12:20   

Faktycznie, zrozumiałem, że gaśnie po przygazówce i przejściu na LPG ale to nie jest wprost napisane. Odpalanie oczywiście na noPB- tu jest jasno podana informacja.
_________________
 
infos 



Marka: Dacia
Model: Logan
Silnik: 1.6 MPi / LPG
Rocznik: 2005
Wersja: Laureate
Dołączył: 10 Paź 2008
Posty: 57
Skąd: Topólka
Wysłany: 2014-01-17, 10:03   

Zrób mały test. Odpal autko i przełącz na benzynę. Teraz przegazuj, tak, jak opisujesz. Jeśli zgaśnie, to skłaniałbym się ku regulacji zaworów. Jeśli nie zgaśnie, to znaczy, że problem jest z instalacją LPG.
Miałem podobny problem - auto bardzo szybko przełączało się na LPG i na zimnym silniku gasło. Przyczyną był wadliwy czujnik temp., który zwyczajnie oszukiwał. Silnik przełączał się na gaz po przekroczeniu ustawionych obrotów (1600).
Problem ustąpił po wymianie ww. czujnika.
_________________
Mam ochotę na .... Dustera ;)
Zafiltrowany, zaczujnikowany wstecz.
 
Przemek77 



Marka: Dacia
Model: Logan
Silnik: 1.4 +LPG
Rocznik: 2010
Wersja: Arctica 5 os.
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 30 Kwi 2013
Posty: 314
Skąd: LUBLIN / GŁUSK / ABRAMOWICE
Wysłany: 2014-01-17, 10:52   Re: silnik gaśnie po przygazowaniu na zimno

nicea-pl napisał/a:
Witam Posiadam Dacie Logan 1.4 mpi z instalacją lpg przebieg na gazie około 40 tyś km ...
Mam pytanie odnośnie problemu z instalacją LPG po nocy zapalam samochód więc sam start jest na benzynie pięknie pokazuje 1000 obrotów na min. więc przygazuje do 3000-4000 i samochód gaśnie zapalę drugi raz dzieje się to samo. Trwa to już 6 miesięcy jak się zagrzeje chodzi dobrze, wymieniłem wszystkie filtry LPG oraz wszystkie samochodowe kable oraz świece zapłonowe NGK typowo to LPG i dalej problem istnieje chciałem wymienić filtr paliwa i dowiedziałem się ze w mojej daci logan wg schematu serwisowego brak jest jakieś sito przy pompce i tyle moze to jest jakiś minus?

A czy jak "gazujesz" to silnik chodzi na benzynie, gazie czy właśnie się przełącza?
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FISubSilver v 0.3 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne