DACIA Klub Polska  
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

 Ogłoszenie 
JEDNA SPRAWA = JEDEN TEMAT

Poprzedni temat :: Następny temat
Family Adventure 4x4
Autor Wiadomość
wedrowniczek 
Zielony listek


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.5 dCi 110KM
Rocznik: 2014
Dołączył: 30 Maj 2014
Posty: 5
Skąd: Kaszuby
Wysłany: 2014-06-25, 19:34   Family Adventure 4x4

Czesc. Czy moze jacys uzytkownicy Dusterow (bo to chyba jedyna Dacia 4x4?) wybieraja sie do Goldapi 11-13.07?? Dzieki
 
janzet 



Marka: Dacia
Model: Duster 4x4
Silnik: dci "110 kucyków i jeden osioł ;-)"
Rocznik: 2010
Wersja: Laureate 5 os.
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 26 Cze 2012
Posty: 293
Skąd: Gliwice/Szałsza
Wysłany: 2014-07-04, 12:58   

Witam
Zastawiałem się ale jakoś nie chciałem być jedynym Dusterem. Nie znam nikogo kto był więc tez nie wiem jak tam jest naprawde na family adventure. Może bym się do Wisły przejechał we wrześniu bo jestem z południa. zobaczymy. Interesuja mnie tez jakieś prawdziwe koszty takiej imprezy.
 
wedrowniczek 
Zielony listek


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.5 dCi 110KM
Rocznik: 2014
Dołączył: 30 Maj 2014
Posty: 5
Skąd: Kaszuby
  Wysłany: 2014-08-01, 18:32   

No to niejako zamykajac watek, wprawdzie pozno - ale pochwale sie 3. miejscem jaki zajal Dusterek
Szkoda, ze Kolega Brian479 nie dojechal - mialbym godnego przeciwnika ;) Te wszystkie nissany, Suzuki, Mitsubiszi i inne Jeepowskie badziewia nie mialy z Dacka zadnych szans! ;-P
Jesli chodzi o koszty - to moga byc bardzo zroznicowane. Wpisowe za 2os. 550, z czego 200 zwrocilo nam sie w wygranej ;) Doszedl koszt noclegu 2x120zl, ale przyjezdzajac z wlasna przyczepa czy namiotem bylo chyba gratis. Jedzenie wliczone w koszty. Fakt, ze bylo podlej jakosci, wiec dozywialismy sie w bdb pizzerni przy "rynku" w Goldapi, ale narzekac bardzo nie mozna.. Koszty paliwa pomijam, choc spalanie mialem znacznie mniejsze niz oczekiwalem. Sadzilem,ze wypale min. 1,5 baku, a tu ledwo 1 cegielka mi zeszla! Niby 1 dnia ponad 100km, 2go - 70, ale jedzie sie wolno i mimo,ze auto meczy sie na podjazdach i zjazdach - pali duuuuzo mniej niz w miescie. Koszty paliwa ponioslem wiec praktycznie wylacznie na dojezdzie z Gdanska do Goldapii i spowrotem.
Tyle kosztow rajdowych. Ja do tego musze dodac 1 nocleg wiecej, przejazd do Wilna, 2 noclegi w Wilnie i powrot do Gdanska. Do tego wyzywienie w trasie i w Wilnie i ogolnie przejazd trasami turystycznymi, raczej tzw. "do okola"niz najkrotsza by zapewnic najmniejsze spalanie. Tyle o kosztach, bo radochy, ktora byla - nie da sie wycenic. A owo 3cie miejsce bylo dla nas totalnym zaskoczeniem. Dodam jeszcze ze byly ekipy 2os, choc po zadaniach widze,ze latwiej jak sa 4os. Byly 4 mlode, byly i 5os. rodziny z dziecmi i babcia - wszyscy w aucie i wszyscy mieli fun :-D

_IGP6243f.jpg
po rozdaniu nagrod
Plik ściągnięto 123 raz(y) 172,29 KB

 
TD Pedro 



Marka: Dacia
Model: Duster 4WD
Silnik: 1,6 16V + LPG
Rocznik: 2010
Wersja: Laureate 5 os.
Pomógł: 26 razy
Dołączył: 19 Lis 2010
Posty: 3457
Skąd: RP
Wysłany: 2014-08-01, 19:31   

gratuluję i życzę kolejnych "cennych zdobyczy" :lol:
 
wedrowniczek 
Zielony listek


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.5 dCi 110KM
Rocznik: 2014
Dołączył: 30 Maj 2014
Posty: 5
Skąd: Kaszuby
Wysłany: 2014-08-02, 21:12   

TD Pedro napisał/a:
gratuluję i życzę kolejnych "cennych zdobyczy" :lol:

Dzieki, ale jednak mnie bloto nie wciagnelo i wole lesne odludzia Skandynawii... Ciekawe doswiadczenie, auto sprawdzone, pucharek na polce i starczy :)
 
TD Pedro 



Marka: Dacia
Model: Duster 4WD
Silnik: 1,6 16V + LPG
Rocznik: 2010
Wersja: Laureate 5 os.
Pomógł: 26 razy
Dołączył: 19 Lis 2010
Posty: 3457
Skąd: RP
Wysłany: 2014-08-02, 22:16   

wedrowniczek napisał/a:
wole lesne odludzia Skandynawii...

wnioskuję z tego, że masz "skandynawskie" doświadczenia... :) może napiszesz coś więcej...
 
janzet 



Marka: Dacia
Model: Duster 4x4
Silnik: dci "110 kucyków i jeden osioł ;-)"
Rocznik: 2010
Wersja: Laureate 5 os.
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 26 Cze 2012
Posty: 293
Skąd: Gliwice/Szałsza
Wysłany: 2014-08-03, 19:49   

gratuluję !
ciągle się zastanawiam nad udziałem moim dusterem w tych zabawach.
 
Hakama 4x4 



Marka: była Dacia jest Nissan
Model: była Duster jest Pathfinder
Silnik: było 1,6 16V 4x4+LPG jest 2.5 dci 4x4reduktor
Rocznik: było 2010 jest 2006
Wersja: Laureate
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 16 Maj 2012
Posty: 515
Skąd: Śląsk Cieszyński
Wysłany: 2014-08-04, 07:35   

Gratulacje! Powiedz proszę jeszcze coś więcej o samej trasie, jej trudności ilości wody, błota? Czy trasa turystyczna jest np. do przejechania Dusterem 2x4? Czy kogoś wyciągano? Jaki jest w praktyce charakter imprezy?
Czy próbowałeś może tej profesjonalnej trasy, czy tam to już raczej tylko z wyciągarką, snorkelem i oponami MT ?
Czy były jakieś ciekawe aspekty organizacyjne, które moglibyśmy wykorzystać podczas naszych przyszłych imprez off - road lub innych zlotów ?
Ostatnio zmieniony przez Hakama 4x4 2014-08-04, 07:36, w całości zmieniany 2 razy  
 
wedrowniczek 
Zielony listek


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.5 dCi 110KM
Rocznik: 2014
Dołączył: 30 Maj 2014
Posty: 5
Skąd: Kaszuby
Wysłany: 2014-08-05, 00:00   

Oh, tyle pytan.. ;-P Formula rajdu "FA4x4" jest udzial wylacznie aut z napedem 4x4 wiec nie, Duster 4x2 nie moze wziasc w niej udzialu. Trasa adventure miala sporo blotno-trudnych odcinkow, choc taki hardcore byl tylko chyba jeden - specjalnie przygotowany wawoz, ktorego z tego co wiem wszyscy adwneczerzy nie przejechali.
Porownujac ten rajd ze zdjeciami kumpla z roznych rajdow Jeep Party, w ktorych bierze udzial - tamte sa bardziej hardcorowe, choc nie jestelem tu trasa adventure wiec moge sie mylic. Niemniej jednak sadze, ze z uwagi na familijna formule dot.obu kategorii - caly ten rajd jest ciut moze lzejszy od innych typowo offroadowych.
Co do kat.adventure - wyciagarka to mus, najazdy bylyby w kilku miejscach napewno pomocne, choc jak widzialem nikt ich nie mial. Z lewarami jechaly 2 zalogi, ale nie wiem, czy korzystali. Napewno podstawa byly solidne opony z kostka i wyciag. Snorkele raczej nie mialy okazji sie wykazac. Co do zablocenia - to bylo wieksze, niz organizator sie spodziewal, bo przy imprezie rozpoczynajacej sie (w terenie) w sobote - padalo calkiem niezle i nieprzerwanie juz od poludnia w czwartek. Dlatego trasy byly niezle namokniete i slad szybko sie rozjezdzal powodujac, ze po kilku Jeepach jadac sladem zaczynalem mimo moich 21cm haczyc podwoziem. Takze jeden bardzo stromy podjazd dla naszej kategorii uznany zostal za bardzo trudny i podpowiedzieli objazd, gdyby ktos jednak nie mogl go pokonac. Na gorze tez czekal zakotwiczony woz sedziego z wyciagarka. Ale Duster nie mial problemow nigdzie :) Jak wspomnialem - ja jechalem na Yokohamach AT-S, nie MT. Az tak sie nie uterenowialem. Generalnie trasa pewnie by byla do przejscia, przynajmniej w 80% autem 4x2, bo wg mnie stanowila ona bardziej test zawieszenia, kregoslupa i blednika uczestnikow, niz stricte napedu 4x4. Nie powiem, byly odcinki, ze go zapinalem na sztywno by miec po prostu latwiej, pewniej i wieksza kontrole nad pokonywaniem trasy. Brod byl jeden, ale taki nieplanowany - ktory sie utworzyl w wyniku nadmiernych opadow. Do srodka mi sie nie wlalo, choc w pewnym momencie obawialem sie, ze zatopilem juz prawie rure. Plastikowe progi mialem zalane, wiec fajnie, ze nie jechalem sladem, bo moglbym wejsc glebiej i sobie zalac kabine, z czego napewno rad bym nie byl. Ale sie udalo i fajnie :)
A jesli chodzi o moje 'skandynawskie doswiadczenia'- to nie jest to nic specjalnego. Ot auto+przyczepka, na prom i tam, gdzie najzielensza czesc mapy.. Jeszcze jak sie jakis kemping FKK po drodze trafi - to juz pelnia szczescia, a jak nie - to samemu gdzies sie w lesie, najchetniej nad jeziorkiem zaszyc i nacieszac bloga cisza z dala od miejskiego zbielku i wrzeszczacych bahorow..
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FISubSilver v 0.3 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne