Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

DACIA Klub Polska  
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

 Ogłoszenie 
JEDNA SPRAWA = JEDEN TEMAT

Poprzedni temat :: Następny temat
Evoque
Autor Wiadomość
Cav 


Marka: Kia
Model: Sportage
Silnik: 1.7 crdi 115 KM
Rocznik: 2014
Dołączył: 27 Paź 2013
Posty: 3019
Skąd: Poznań
Wysłany: 2014-11-18, 23:32   

http://www.daciaklub.pl/f...1656138#1656138
laisar napisał/a:
Ludzkości naprawdę nie potrzebuje kolejnych mini pacmanów czy innych rangów evoqów...).


Nie bluźnij, najładniejszy suv w historii, a Ty wolisz jakieś pokręcone dziwactwa?
Może powinieneś w Sssang Yongu szukać? ;-)
Ostatnio zmieniony przez laisar 2014-11-19, 00:27, w całości zmieniany 1 raz  
 
laisar 
Moderator



Marka: Dacia
Model: Logan MCV
Silnik: 1.6 MPI
Rocznik: 2007
Wersja: Laureate 7 os.
Dołączył: 16 Wrz 2007
Posty: 18024
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2014-11-19, 00:27   

Ładny to jest zwykły range rover - ma przynajmniej normalne proporcje i jakieś szyby, w przeciwieństwie do tego rozdeptanego i-kapcia skrzyżowanego z tankietką z I wojny światowej. Tyle dobrego, że przynajmniej ma przyzwoitą landroverową dzielność w terenie. Jeszcze...

SssangYong to argument w rodzaju "auwasbijąmurzynów" - przecież ja nie twierdzę, że ewok jest jedyną ohydą na świecie.
 
wojtek_pl 


Marka: Peugeot
Model: 3008
Silnik: 2.0 HDI 165
Rocznik: 2010
Dołączył: 30 Kwi 2011
Posty: 1204
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2014-11-19, 08:26   

Evoque ma napęd taki jak we Freelanderze, znaczy nie ma reduktora. Innymi słowy dzielność terenowa jest ... nie za duża.
No i jest mały. Bardzo mały. Mniejszy od Dustera... I ma małe okienka, jak w czołgu. Znaczy widoczność ze środka jest mocno ograniczona. Idealnie wpisuje się to w tendencję: im nowszy samochód tym mniejsze ma okna.
No ale jako całość nie wygląda źle. IMHO lepiej niż zwykłe Range Rovery. Które dla mnie mają jakąś taką nie do końca ładną /zgrabną/proporcjonalną sylwetkę. No coś z nim jest nie tak i dlatego nie ma RR na Liście Samochodów, Które Bym Kupił Mając Kilka Milionów Do Wydania. Za to Land Rover Discovery jest. :mrgreen:
Ostatnio zmieniony przez wojtek_pl 2014-11-19, 08:27, w całości zmieniany 1 raz  
 
Prezes 



Marka: Dacia --> Renault
Model: Duster 2 --> Kadjar
Silnik: 1.2 TCe 1.5 dCi EDC
Rocznik: 2017(m2018) --> 2017
Wersja: Prestige
Dołączył: 20 Kwi 2010
Posty: 1696
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2014-11-19, 08:52   

Są gusta i guściki. Osobiście Evoque bardzo mi się podoba. Za to nie podoba mi się bardzo jego cena ;) Albo moje dochody.. w każdym razie drogi na razie mi i takiemu samochodowi się nie zejdą :P
 
Przemek77 



Marka: Dacia
Model: Logan
Silnik: 1.4 +LPG
Rocznik: 2010
Wersja: Arctica 5 os.
Dołączył: 30 Kwi 2013
Posty: 314
Skąd: LUBLIN / GŁUSK / ABRAMOWICE
Wysłany: 2014-11-19, 09:36   

laisar napisał/a:
Ładny to jest zwykły range rover - ma przynajmniej normalne proporcje i jakieś szyby, w przeciwieństwie do tego rozdeptanego i-kapcia skrzyżowanego z tankietką z I wojny światowej. Tyle dobrego, że przynajmniej ma przyzwoitą landroverową dzielność w terenie. Jeszcze...

Co mu z terenowej dzielności jak kierowca po zaliczeniu pierwszej większej kałuży straci całkowicie widoczność do tyłu na boki i sporo z przodu.
Nie rozumiem zupełnie tej rozszerzającej się niestety głupiej tendencji na jak najmniejsze okienka, chyba tylko po to, żeby w razie ewentualnego konfliktu zbrojnego te evoque'i, juki itp. łatwo na samochody pancerne przerobić. Nawet szyb nie trzeba będzie zasłaniać bo już w zasadzie są wielkości przezierników.
Ostatnio zmieniony przez Przemek77 2014-11-19, 09:37, w całości zmieniany 1 raz  
 
Domel2250 



Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1,6
Rocznik: 2012
Wersja: Ambiance 5 os.
Dołączył: 19 Gru 2011
Posty: 752
Skąd: internet
Wysłany: 2014-11-19, 11:56   

Cav napisał/a:
http://www.daciaklub.pl/forum/viewtopic.php?p=1656138#1656138
laisar napisał/a:
Ludzkości naprawdę nie potrzebuje kolejnych mini pacmanów czy innych rangów evoqów...).


Nie bluźnij, najładniejszy suv w historii, a Ty wolisz jakieś pokręcone dziwactwa?
Może powinieneś w Sssang Yongu szukać? ;-)


de gustibus non est disputandum-ale po prostu nie mogę...... :-P

Fakt jego-Evoque'a linia ma coś w sobie i obojętnie obok niego przejść się nie da, a to dobrze świadczy o linii auta+parę fajnych detali, ale dla mnie jest to jeden z brzydszych Crossoverów-sorry ale takie jest moje zdanie, wygląda jakby słoń na nim usiadł, albo był po dachowaniu, o parkowaniu tyłem, bez kamerki nie powinno się też wspominać, bo to mission imposible :-) .
Fakt 2. Ssang Young, prawie każdy brzydki :-) , ale komuś może się podobać :-P
_________________
Były: Polonez Atu plus 1,6 gsi, Skoda Felicja HB 1,3 glx, fiat uno 0,9....
 
Cav 


Marka: Kia
Model: Sportage
Silnik: 1.7 crdi 115 KM
Rocznik: 2014
Dołączył: 27 Paź 2013
Posty: 3019
Skąd: Poznań
Wysłany: 2014-11-19, 18:44   

wojtek_pl napisał/a:
Evoque ma napęd taki jak we Freelanderze, znaczy nie ma reduktora. Innymi słowy dzielność terenowa jest ... nie za duża.
No i jest mały. Bardzo mały. Mniejszy od Dustera... I ma małe okienka, jak w czołgu. Znaczy widoczność ze środka jest mocno ograniczona. Idealnie wpisuje się to w tendencję: im nowszy samochód tym mniejsze ma okna.
No ale jako całość nie wygląda źle. IMHO lepiej niż zwykłe Range Rovery. Które dla mnie mają jakąś taką nie do końca ładną /zgrabną/proporcjonalną sylwetkę. No coś z nim jest nie tak i dlatego nie ma RR na Liście Samochodów, Które Bym Kupił Mając Kilka Milionów Do Wydania. Za to Land Rover Discovery jest. :mrgreen:


Mam tak samo - z Landroverów: Evoque bardzo tak, Disco - tak, Disco Sport również tak.
I koniec, reszta jest po prostu brzydka, nie wydałbym na nią swojej kasy.
Ale to i tak dobrze, bo żadna inna firma nie ma 3 samochodów uterenowionych, które wzbudziłyby moje zainteresowanie.
Ostatnio zmieniony przez Cav 2014-11-19, 19:14, w całości zmieniany 1 raz  
 
Cav 


Marka: Kia
Model: Sportage
Silnik: 1.7 crdi 115 KM
Rocznik: 2014
Dołączył: 27 Paź 2013
Posty: 3019
Skąd: Poznań
Wysłany: 2014-11-19, 18:46   

Prezes napisał/a:
Są gusta i guściki. Osobiście Evoque bardzo mi się podoba. Za to nie podoba mi się bardzo jego cena ;) Albo moje dochody.. w każdym razie drogi na razie mi i takiemu samochodowi się nie zejdą :P


Dokładnie.
Na razie nawet używki są za młode i za drogie.
To już lepiej się za jakimś Wranglerem rozejrzeć, choć one też mocno cenę trzymają.
 
laisar 
Moderator



Marka: Dacia
Model: Logan MCV
Silnik: 1.6 MPI
Rocznik: 2007
Wersja: Laureate 7 os.
Dołączył: 16 Wrz 2007
Posty: 18024
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2014-11-19, 19:11   

wojtek_pl napisał/a:
dzielność terenowa jest ... nie za duża

Dlatego napisałem: "przyzwoita" - jak na SUVa jest wporzo: napęd wystarcza, geometria nadwozia też. To z założenia nie jest terenówka, a większość lajfstajlowej konkurencji i tak pod tym względem przewyższa.

Prezes napisał/a:
Są gusta i guściki.

Ależ oczywiście - ja jedynie wyrażam swoją opinię, a nie wznoszę okrzyki "jak może się Wam podobać to g***?!", nie twierdzę "chyba oczu nie macie!", ani nie odbieram nikomu możliwości napawania się widokiem tego... tego... tworu, nawołując "spalić-zgnieść-zakopać-wszystkie-już!!!" (((:

Przemek77 napisał/a:
straci całkowicie widoczność do tyłu

Nie można stracić czegoś, czego nigdy się nie posiadało...
 
Prezes 



Marka: Dacia --> Renault
Model: Duster 2 --> Kadjar
Silnik: 1.2 TCe 1.5 dCi EDC
Rocznik: 2017(m2018) --> 2017
Wersja: Prestige
Dołączył: 20 Kwi 2010
Posty: 1696
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2014-11-20, 09:28   

Apropos tego "paskudztwa" ;-) Będzie tańsza wersja: http://moto.onet.pl/aktua...zy-taniej/x3ggm :lol:
 
Lajkonik 



Marka: Dacia
Model: Duster 4x2
Silnik: 1,6 16v
Rocznik: 2010
Wersja: Ambiance
Dołączył: 13 Cze 2012
Posty: 1134
Skąd: Kraków
Wysłany: 2014-11-21, 07:31   

Tak, ale w Chinach, a nie u nas :lol:
_________________

 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FISubSilver v 0.3 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne