Duster nie ma podpórki drutowej tak jak sandero i komorę silnik większą więc do dustera napewno więcej. Natomiast mnie wyszło do sandero 1mb. Jeszcze w miejscu gdzie jest podpora trzeba ją obciąć i założyć kawałek uszczelki powyżej.
W końcu i u mnie uszczelka KUK została założona. 2,5 m zakupiłem. Zostało mi jeszcze na dołożenie kawałków w dodatkowych miejscach.
1 m to 12 zł w sklepie motoryzacyjnym z różnościami do różnych marek.
Ta uszczelka faktycznie od fiata 126 P :P
Pytanko... zbito mnie z pantałyku. W sklepie twierdzą, że mogą mi zamówić... ale nie na metry bo uszczelka do drzwi fiata 126p jest profilowana i na wymiar... ktoś się z taką spotkał czy sprzedawca opowiada bajki? ;)
Ostatnio zmieniony przez Stan 2015-01-27, 19:33, w całości zmieniany 1 raz
Uszczelka do Fiata 126p jest przycięta na 3 metry z kawałkiem.
Spokojnie Ci starczy i jeszcze zostanie do jakichś innych zastosowań. Myśmy wykorzystali fragment jako odbojniki do okiennic.
Sklepy sprzedają też podobną uszczelkę na metry.
Niestety nie pamiętam jaki ma symbol. Jeśli też będzie zbrojona i będzie miała taki sam przekrój jak uszczelka do drzwi fiata to też powinna się nadać.
Niezależnie czy zamówisz na metry czy przyciętą na długość obwodu drzwi fiata - i tak w paczce będziesz miał zgrabny ciasno zwinięty zwój.
Marka: była Dacia
Model: był Duster 4x4 szary bazalt
Silnik: był 1,6 16v
Rocznik: był 2012
Wersja: Laureate Plus Pomógł: 53 razy Dołączył: 12 Paź 2011 Posty: 3867 Skąd: Włodawa
Wysłany: 2015-01-28, 09:08
Proponuję poszukać najpierw jakichś małych, lokalnych sklepików handlujących prostym motoryzacyjnym mydłem i powidłem, z pewnością mają tam ten towar i co ważne, nie zdzierają skóry. Pytać o uszczelkę drzwiową do malucha.Tnie się ją pod wymiar łatwo za wyjątkiem stalowego wzmocnienia ale na to wystarczą ostre obcęgi. Przed amputacją radzę najpierw dokładnie przymierzyć
Ostatnio zmieniony przez Dar1962 2015-01-28, 09:11, w całości zmieniany 4 razy
KUK założona. W Sandero II wychodzi dokładnie 205 cm. W Poznaniu od ręki można zdobyć oryginalną uszczelkę do Fiata126p w sklepie z art. gumowymi na ul. Kościelnej (to także kultowy sklep ) niedaleko salonu Pieluszyńskiej. Sprzedają na metry - po 12 PLN/mb. Taniej to chyba nawet w internecie nie znalazłem.
Witam,
proszę Was o informację czy przypadkiem uzbrojenie auta w KUK nie powoduje przegrzewania się silnika ? Czy nie zauważyliście, żeby silnik miał cieplej, żeby częściej włączał się wentylator ? Czy serwis Dacia nie robi z tego powodu problemów ?
Która z uszczelek będzie lepiej pasować do DD ph2 (1 czy 2)?
Dzięki za odpowiedzi :)
1.jpg Uszczelka 1
Plik ściągnięto 16575 raz(y) 5,16 KB
2.jpg Uszczelka 2
Plik ściągnięto 16584 raz(y) 5,01 KB
Ostatnio zmieniony przez gizmo1970 2015-03-17, 13:32, w całości zmieniany 2 razy
Witam,
proszę Was o informację czy przypadkiem uzbrojenie auta w KUK nie powoduje przegrzewania się silnika ? Czy nie zauważyliście, żeby silnik miał cieplej, żeby częściej włączał się wentylator ? Czy serwis Dacia nie robi z tego powodu problemów ?
Wprawdzie przejechałam Dacią zaledwie niecałe 10 tys. km, ale nie zauważyłam, żeby silnikowi było za ciepło. A jeżdżę codziennie autostradą, więc przez jakieś 10 minut obroty nie spadają poniżej 3k rpm.
Nie spotkałam się też nigdzie na forum z tym, żeby komuś silnik bardziej się grzał.
gizmo1970 napisał/a:
Która z uszczelek będzie lepiej pasować do DD ph2 (1 czy 2)?
Dzięki za odpowiedzi :)
Pierwsza.
Rant blachy jest prawie poziomo, a chcesz mieć tą miękką część uszczelki powyżej rantu.
Bardzo ładne, wyraźne zdjęcia. Teraz już wiem wszystko. Szkoda jeszcze tylko, że tematu "skutecznych" chlapaczy do DD nikt tak nie "rozpracował" i nie udokumentował :)
Ja tam osobiście się z chlapaczy wyleczyłem. Praktycznie samochody ich teraz nie mają, wszyscy jadący przede mną mnie chlapią na maxa to ja niby mam być miły dla tych z tyłu?
Ja tam osobiście się z chlapaczy wyleczyłem. Praktycznie samochody ich teraz nie mają, wszyscy jadący przede mną mnie chlapią na maxa to ja niby mam być miły dla tych z tyłu?
Bardziej chodziło mi o chlapacze z przodu, które uratowały by własny samochód przed zabłoceniem i piaskowaniem...
W układzie jak mówisz to przeciw piaskowaniu to jeszcze może coś zdziałają. Błotem na mokrej i brudnej (standard w naszym kraju) nawierzchni to obrzucą Cię jadący przed Tobą. Ja w jednym samochodzie to z chlapaczami miałem tylko problemy - kijowa konstrukcja chlapacza jak i samego zamocowania. Były to chlapacze na tyle, z przodu nic nie było a oznak piaskowania nie uświadczyłem (może dzięki temu, że jeszcze lakier w starej technologii). Trzeba było uważać żeby ich nie "zdjąć" na krawężniku, wbijał się w nie śnieg i błoto tak że się strasznie telepały podczas jazdy i ciężko było z nich ten syf wyciągnąć (były tak skonstruowane, że były puste w środku i otwarte od góry ), ostatecznie obdarły lakier i je zdemontowałem. Od tego momentu była cisza i spokój.
Marka: Dacia
Model: Lodgy
Silnik: 1.5 110 hp
Rocznik: 2013
Wersja: Prestige 7 os. Pomógł: 57 razy Dołączył: 15 Wrz 2013 Posty: 2951 Skąd: Romilly sur Seine/Siemianowice Sl.
Wysłany: 2015-03-17, 19:04
gladki83 napisał/a:
W końcu i u mnie uszczelka KUK została założona. 2,5 m zakupiłem. Zostało mi jeszcze na dołożenie kawałków w dodatkowych miejscach.
1 m to 12 zł w sklepie motoryzacyjnym z różnościami do różnych marek.
Ta uszczelka faktycznie od fiata 126 P :P
Nie możesz pisać nowych tematów Nie możesz odpowiadać w tematach Nie możesz zmieniać swoich postów Nie możesz usuwać swoich postów Nie możesz głosować w ankietach Nie możesz załączać plików na tym forum Możesz ściągać załączniki na tym forum