Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

DACIA Klub Polska  
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

 Ogłoszenie 
JEDNA SPRAWA = JEDEN TEMAT

Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: laisar
2015-11-18, 02:13
Głośniki w Loganie sedanie
Autor Wiadomość
cugi253
[Usunięty]

Wysłany: 2008-01-12, 18:03   radio, instalacja glosnikowa

witam ja w swoim loganie ma fabryczne radyjko bluapunkta i dwa glosniki w drzwiach. chce zamontowac glosniki na polke czy kable glosnikowe sa juz tam podprowadzone?? jelsi tak to gdzie je moge znalezc , sa gdzies schowane moze bo narazie nie znalazłem;/ aa co jelsi tych kabli nie ma czy fabryczne radio ma 4 wyjscia glosnikowe?? nie znam sie na tym kompletnie wiec prosze o rade. jak dolaczyc te dwa dodokwoe glosniki w polce.
 
El Logano 



Marka: Dacia
Model: Logan
Silnik: 1.5 DCi K9K 68KM
Rocznik: 2007
Wersja: Laureate
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 23 Wrz 2007
Posty: 213
Skąd: Okolice Trójmiasta
Wysłany: 2008-01-12, 19:39   

Przed upływem gwarancji nie radzę kombinować z monotowaniem innych głośników niż 13cm, bo ingerując w półkę i blachę pod nią stracisz gwarancję na te elementy.

Standardowe radyjko blaupunkt i pioneer mają wyjście na 4 głośniki. Blaupunkt będzie miał to do siebie, że będzie pięknie grał z głośnikami tej samej firmy. Wszystko podpina się pod kostkę uniwersalną. Jeśli jeszcze tego nie robiłeś polecam pójść z tym do specjalisty, bo elektryka w Loganie też jest na gwarancji :-) a np. jest to wyższa szkoła jazdy: np występują kable tego samego koloru, ale obsługujące różne urządzenia (niebieskie), albo zmienia się kolor kabla po przejściu prez gdzieś schowaną kostkę (np. do drzwi niektóre kable głośnikowe mają jeden kolor, a w drzwiach już inny). Więc lepiej uważać i nie igrać z ogniem :-) Specjalista zrobi to bezinwazyjnie.

Polecam poszukać 13cm głośników celulozowych blaupunkta, ale w metalowym koszu i niezawysokiej mocy znamionowej. Do przodu warto wstawić w drzwi głośniki średnio-niskotonowe, a na drzwiach na trójkątnych zaślepkach koło lusterek zamocować (np na silikon) głośniki wysokotonowe. Do tyłu głośniki typu 2 w 1 wystarczą. Dobrze jest jeśli papier, z którego wykonana jest membrana głośnika został zaimpregonowany. Zabezpiecza to wrażliwy materiał przed wilgocią i przedłuża jego sztywność, co wpływa na długowieczność.

[ Komentarz dodany przez: laisar: 2009-03-02, 21:52 ]
Ciąg dalszy dyskusji wyewoluował w kierunku rozważań bardzo ogólnych i został wydzielony: http://www.daciaklub.pl/forum/viewtopic.php?t=1806.
_________________
102 000km zadowolenia za kierownicą Dacii.
 
MR 


Marka: Dacia
Model: Logan Laureate
Silnik: 1.4 MPI
Dołączył: 13 Lut 2008
Posty: 45
Skąd: Zachodniopomorskie
Wysłany: 2008-02-21, 21:37   Głośniki w Loganie sedanie

:-) Witam kolegów!
Od jakiegoś czasu myślę o zamontowaniu głośników na tylnej półce. Z tego co zauważyłem po pobieżnych oględzinach, są tam doprowadzone kable i złączki. Czy może ktoś zamontował sobie samodzielnie tam głosniki?
Jeżeli tak, to jestem ciekaw jakie, bo nie wiem czego szukać. Druga sprawa, to właśnie samodzielny montaż. Nie wiem czy sam sobie poradzę, czy lepiej zdać się na fachowców z serwisu, czy jakiegoś warsztatu?
Pytałem o to w serwisie renault w Pile. Odpowiedź nie była zbyt zachęcająca. Cena z robocizną około 200 pln, a do tego aktualnie brak mocy przerobowych, czyli musiałbym się tam specjalnie pofatygować 140 km w obie strony.
No, ale od czego ma się kolegów pchających, a właściwie jadących tym samym wózkiem (-kami).
Pozdrawiam!
Z góry dzięki za pomoc.
_________________
MR
Ostatnio zmieniony przez laisar 2009-03-02, 20:46, w całości zmieniany 2 razy  
 
Karpiu66 


Marka: Renault
Model: Megane Grandtour
Silnik: 1.9 DCI
Dołączył: 22 Wrz 2007
Posty: 62
Skąd: Piastów
Wysłany: 2008-02-21, 22:27   Re: Jakie głośniki na tylnej półce?

MR napisał/a:
:-) Witam kolegów!
Od jakiegoś czasu myślę o zamontowaniu głośników na tylnej półce. Z tego co zauważyłem po pobieżnych oględzinach, są tam doprowadzone kable i złączki. Czy może ktoś zamontował sobie samodzielnie tam głosniki?
Jeżeli tak, to jestem ciekaw jakie, bo nie wiem czego szukać. Druga sprawa, to właśnie samodzielny montaż. Nie wiem czy sam sobie poradzę, czy lepiej zdać się na fachowców z serwisu, czy jakiegoś warsztatu?
Pytałem o to w serwisie renault w Pile. Odpowiedź nie była zbyt zachęcająca. Cena z robocizną około 200 pln, a do tego aktualnie brak mocy przerobowych, czyli musiałbym się tam specjalnie pofatygować 140 km w obie strony.
No, ale od czego ma się kolegów pchających, a właściwie jadących tym samym wózkiem (-kami).
Pozdrawiam!
Z góry dzięki za pomoc.

Takie same jak z przodu ! 13cm !
Sam spoko zamontujesz , tylko musisz kupić adapter głośnika [taki kabelek za ok, 5 zł ]
do Renaulta ;-) Oczywiście szt 2 :-D
 
loganik 


Marka: Dacia
Model: Logan
Silnik: 1.4
Pomógł: 11 razy
Dołączył: 19 Wrz 2007
Posty: 583
Skąd: RZ
Wysłany: 2008-02-21, 23:06   

Ja zamontowałem takie jak na przodzie-Pioneer-pasują idealnie bez żadnych kabelków ;-)

Loganik
 
waski 


Marka: Dacia
Model: Logan - Laureate
Silnik: 1.4
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 30 Paź 2007
Posty: 486
Skąd: Mysłowice
Wysłany: 2008-02-22, 06:26   

Właśnie się zastanawiałem, czy dobrze będzie grało jak się da takie same głośniki jak na przodzie do tyłu, bo ja jestem mile zaskoczony moimi soniakami.
A montaż jest dziecinnie prosty. Teraz koledzy łatwo porównać jak zdziera serwis ASO.
Przecież to się w głowie nie mieści żeby za montaż głośników wziąść od klienta 200zł, a roboty raptem 20minut.
Z przodu jak montowałem sam, to miałem w 10 minut założone oba głośniki.
Dobrze że nie muszę jakiś adapterów kupować, bo w mojej wersji były 4 głośniki na stanie fabrycznie :mrgreen:
Chyba dzisiaj skoczę do euro po komplecik głośników i ładue je. :lol:
 
mixx 
Zielony listek



Marka: Dacia
Model: Logan
Silnik: 1.5 dCi
Dołączył: 28 Sty 2008
Posty: 9
Skąd: Piaseczno
Wysłany: 2008-02-22, 23:42   

Witam.
Czy mieliście podciągniętą instalację do tylnych głośników?
U mnie kabelki znalazłem tylko z przodu a z tyłu nie .... chyba, że są gdzieś schowane.
 
waski 


Marka: Dacia
Model: Logan - Laureate
Silnik: 1.4
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 30 Paź 2007
Posty: 486
Skąd: Mysłowice
Wysłany: 2008-02-23, 14:05   

Wygląda na to, że zależy to od wersji auta, i od przypadkowości (jedni mogą mieć inni nie, to samo było z nawiewem w lusterkach). Ja mam wersję Laureate i mam w standardzie 4 głośniki. :mrgreen:
 
Karpiu66 


Marka: Renault
Model: Megane Grandtour
Silnik: 1.9 DCI
Dołączył: 22 Wrz 2007
Posty: 62
Skąd: Piastów
Wysłany: 2008-02-23, 14:50   

waski napisał/a:
Wygląda na to, że zależy to od wersji auta, i od przypadkowości (jedni mogą mieć inni nie, to samo było z nawiewem w lusterkach). Ja mam wersję Laureate i mam w standardzie 4 głośniki. :mrgreen:

A ja miałem tylko kable do głośników :-(
 
waski 


Marka: Dacia
Model: Logan - Laureate
Silnik: 1.4
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 30 Paź 2007
Posty: 486
Skąd: Mysłowice
Wysłany: 2008-02-23, 20:49   

Karpiu66 napisał/a:
waski napisał/a:
Wygląda na to, że zależy to od wersji auta, i od przypadkowości (jedni mogą mieć inni nie, to samo było z nawiewem w lusterkach). Ja mam wersję Laureate i mam w standardzie 4 głośniki. :mrgreen:

A ja miałem tylko kable do głośników :-(


To dziwna sprawa, ta sama wersja, atakie różnice, ty miałeś kable, a ja komplet głośników.
Zresztą z przodu już ich nie mam, jak ktoś chce oddam te fabryczne za darmo, bo leżą i kurzą się, to samo będzie za chwilę z tylnymi jak kupię nowe. :-D
 
GeRRaD 



Marka: DACIA
Model: LOGAN BlackLine ;)
Silnik: 1.4 MPI
Rocznik: 2007
Wersja: Laureate
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 16 Wrz 2007
Posty: 918
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2008-02-23, 21:22   

Nawiązując do tematu głośników, czy ktoś montował może na przód 165 + odrębne tweetery. Da się zamontować wieksze głośniki bez mocnego kaleczenia auta, co należy wymienić :?: Jak mniemam koszyki i maskownice, ale czy objedzie się bez ciecia boczków drzwi :?:
_________________
GeRRaD
 
MR 


Marka: Dacia
Model: Logan Laureate
Silnik: 1.4 MPI
Dołączył: 13 Lut 2008
Posty: 45
Skąd: Zachodniopomorskie
  Wysłany: 2008-03-15, 23:17   Dzięki

Dziękuję kolegom za pomoc w sprawie zamontowania głośików z tyłu samochodu. Potwierdziły się wasze opinie. Nie jest to trudna sprawa, a przy okazji oszczędziłem trochę kaski :).
Jedyny problem sprawiły mi śruby mocujące gniazda głośników. Sześciokątne badziewie nie chciało się odkręcić ani zwykłymi śrubokrętami, ani imbusowymi. Dopiero stary śrubokręt-probówka wygrzebany przez mojego nieocenionego w takich sytuacjach teścia dał radę.
Pozdrawiam i życzę szerokiej drogi!
MR
_________________
MR
 
El Logano 



Marka: Dacia
Model: Logan
Silnik: 1.5 DCi K9K 68KM
Rocznik: 2007
Wersja: Laureate
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 23 Wrz 2007
Posty: 213
Skąd: Okolice Trójmiasta
Wysłany: 2008-03-17, 09:06   

Weź je lepiej dokręć śruboketami typu torx, albo wymień śruby na krzyżakowe, bo te, co masz, dokręcone tylko płaskim śrubokrętem, po miesiącu się poluzują i zaczną dzwonić.
_________________
102 000km zadowolenia za kierownicą Dacii.
 
Gość

Wysłany: 2008-10-13, 15:05   

witam, w tylnej półce nie mam "fabrycznych" miejsc na głośniki, jakie największe głośniki mogę tam włożyć :?: , czy zmieszczą się tam jakieś 6x9 :?:
 
dwa_litry_zubra 
Zielony listek


Marka: Dacia
Model: Logan
Silnik: 1.4 MPI
Rocznik: 2005
Wersja: Ambiance 5 os.
Dołączył: 20 Kwi 2009
Posty: 6
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2009-04-20, 22:44   

Wymieniłem już radio z fabrycznego pionieera na sony cdx-gt828u z przodu dałem głośniki blaupunkta 13 w miejsce lekko zużytych już pionierów, na tyle zamontowano mi w serwisie sam wolałem nie grzebać 13 cm sony xplode gra teraz wszystko ślicznie.
Dwie rady głośniki powyżej 13 cm tylko po wycięciu większych otworów w blachach tylnej półki, robienie dystansów z płyty mdf i na tym mocowanie głośników wiekszej średnicy to strata czasu i kasy gra to beznadziejnie, druga zmiana mocowania w przednich drzwiach, w sklepach z car audio można dokupić lepsze mocowanie z porządną śrubą koszt ok 10 zł za 4 sztuki (komplet) i dokręcenie naprawdę mocne tych mocować bo przy głośniejszym słuchaniu co praktykuje niestety brzęczą.
 
mekintosz 



Marka: Citoren
Model: Berlingo
Silnik: 1.6 VTI
Rocznik: 2011
Wersja: [Inna].[nie dotyczy]
Pomógł: 35 razy
Dołączył: 22 Maj 2009
Posty: 4266
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2010-12-16, 00:12   

Fabryczne głośniki Blaupunkta w Loganie (film) :

http://fliiby.com/file/513532/h9jq6fh3rk.html

Logan Camaleon Tuning ( film):

http://fliiby.com/file/523365/w9a65apudf.html
Ostatnio zmieniony przez mekintosz 2010-12-16, 00:15, w całości zmieniany 2 razy  
 
Mitr0Z 


Marka: brak
Model: brak
Silnik: brak
Rocznik: brak
Dołączył: 05 Mar 2011
Posty: 23
Skąd: WWa
Wysłany: 2011-03-17, 17:26   

Nie mam głośników z tyłu, zaglądałem pobieżnie do bagażnika i nie widzę wyprowadzonych kabli, czy ktoś tez tak miał? a może przewody są gdzieś schowane?
 
poznaniak1979 



Marka: Dacia
Model: Logan
Silnik: 1,6 MPI + LPG K7M
Rocznik: 2005
Wersja: Laureate 5 os.
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 08 Maj 2011
Posty: 114
Skąd: Poznań
Wysłany: 2011-06-05, 20:55   Re: Jakie głośniki na tylnej półce?

Karpiu66 napisał/a:

Takie same jak z przodu ! 13cm !
Sam spoko zamontujesz , tylko musisz kupić adapter głośnika [taki kabelek za ok, 5 zł ]
do Renaulta ;-) Oczywiście szt 2 :-D


Czy chodzi o taki adapter do głośników
http://allegro.pl/podlacz...1618747357.html
 
mekintosz 



Marka: Citoren
Model: Berlingo
Silnik: 1.6 VTI
Rocznik: 2011
Wersja: [Inna].[nie dotyczy]
Pomógł: 35 razy
Dołączył: 22 Maj 2009
Posty: 4266
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2011-06-06, 23:42   

Taki taki ;-)
 
Mitr0Z 


Marka: brak
Model: brak
Silnik: brak
Rocznik: brak
Dołączył: 05 Mar 2011
Posty: 23
Skąd: WWa
Wysłany: 2012-06-24, 13:23   

Panowie, czy montował ktoś może w drzwiach większe głośniki niż standard? Zastanawiam się nad włożeniem dwudziestek.
 
Nikita_Bennet 


Marka: Dacia
Model: LOGAN pick-up+Duster 2
Silnik: oba 1.5 dCi
Rocznik: 2011 i 2018
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 28 Wrz 2010
Posty: 725
Skąd: warmia i mazury
Wysłany: 2012-06-24, 13:29   

mi zamontowano sony explode 165 ale montaż pozostawia wiele do życzenia (autko ma już 1,5roku). Jak znajdę chwilę i instrukcję to sam poprawię. Czy wejdą większe - nie wiem.
 
Seba 


Marka: Dacia
Model: Logan
Silnik: 1.2 16v
Rocznik: 2014
Dołączył: 02 Paź 2015
Posty: 228
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2015-12-12, 02:02   Tylne głośniki

Witam.Posiadam dacie logan 1sedan.Może ktoś wie gdzie kupić można tylne głośniki oryginalne żeby dobrze pasowały i nie latały?lub jakiś odpowiednik ?ciekawi mnie też średnica.
Ostatnio zmieniony przez Seba 2015-12-12, 02:03, w całości zmieniany 1 raz  
 
laisar 
Moderator



Marka: Dacia
Model: Logan MCV
Silnik: 1.6 MPI
Rocznik: 2007
Wersja: Laureate 7 os.
Pomógł: 417 razy
Dołączył: 16 Wrz 2007
Posty: 18024
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2015-12-12, 02:08   

http://www.daciaklub.pl/forum/search.php + głośniki w loganie = http://www.daciaklub.pl/forum/viewtopic.php?t=559
 
Seba 


Marka: Dacia
Model: Logan
Silnik: 1.2 16v
Rocznik: 2014
Dołączył: 02 Paź 2015
Posty: 228
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2015-12-12, 02:15   

Dzięki :-)
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FISubSilver v 0.3 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne