Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

DACIA Klub Polska  
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

 Ogłoszenie 
JEDNA SPRAWA = JEDEN TEMAT

Poprzedni temat :: Następny temat
przednia szyba nie jest przezroczysta
Autor Wiadomość
janlopata 
Zielony listek



Marka: Dacia
Model: Logan MCV
Silnik: 1.5dCi
Dołączył: 12 Sie 2008
Posty: 4
Skąd: Kraków
Wysłany: 2008-09-09, 22:12   przednia szyba nie jest przezroczysta

Witajcie.

Odebraliśmy naszą MCV-kę, padło na BLUE MINERAL... bardzo łądnie się prezentuje ale, ale ... do tematu.

Jadąc w kierunku słońca (nisko nad horyzontem, zachodzące), promienie słońca wiadomo wpadają do wnętrza pojazdu i lądują na oczach pasażerów. I zaczęła sie dyskusja, jaka to brudna szyba - a właśnie wyjechaliśmy z salonu.
I co sie okazuje. Z zewnątrz czyściutka, od środka czyściutka , a mimo to tak jakby zakurzona, matowa, - coś jak lakiermetalik ale transparent.
Widać to tylko przy ostrym świetle. W dzień jak słońce jest wysoko wszystko jest OK.

Nie jest to może uciążliwe, ale denerwujące ... czemu ona nie jest "szklana". Czy coś jestw środku szyby, jakaś folia zabezpieczająca może, a może to coś innego. Wiem że na pewno nie jest to ogrzewanie przedniej szyby, to wygląda jak taka mała siateczka ...

No i o co chodzi ?

A tak w ogóle, to wóz bomba.
Pozdrawiamy
 
laisar 
Moderator



Marka: Dacia
Model: Logan MCV
Silnik: 1.6 MPI
Rocznik: 2007
Wersja: Laureate 7 os.
Pomógł: 417 razy
Dołączył: 16 Wrz 2007
Posty: 18027
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2008-09-09, 22:33   

To po prostu... przyciemnienie! Właśnie po to, żeby Słoneczko za bardzo nie świeciło i nie przygrzewało. Boczne szyby też to mają, wystarczy otworzyć do połowy i porównać widok przez i bez.

Ogólnie - to nie błąd, ten typ tak po prostu ma (i to za dopłatą - tzn tylko w wyższych wersjach, zdaje się).

A poza tym oczywiście - gratulacje! I wiele zadowolenia z faktycznie bombowego samochodziku (nie mylić z "samochodem-pułapką" ;).
Ostatnio zmieniony przez laisar 2008-09-09, 22:38, w całości zmieniany 1 raz  
 
Paf 


Marka: Dacia
Model: Logan MCV Arctica 7os.
Silnik: 1.6 16V
Rocznik: 2008
Wersja: Arctica 7 os.
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 01 Kwi 2008
Posty: 91
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2008-09-09, 22:38   

Przyciemniane szyby są chyba od Laureate w górę. No dobrze że są, faktycznie jest z tym nieco lepiej.
A przy okazji szyb. Czy ktoś może polecic jakieś dobre wcieraczki do Daćki? Testowałem juz ze 4 rodzaje od supermarketowych za 5 zł do Boscha za 40 i ciągle nie wyciera dobrze, zwłaszcza przy słabym deszczu. Zawsze zostają smugi wody.
 
laisar 
Moderator



Marka: Dacia
Model: Logan MCV
Silnik: 1.6 MPI
Rocznik: 2007
Wersja: Laureate 7 os.
Pomógł: 417 razy
Dołączył: 16 Wrz 2007
Posty: 18027
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2008-09-09, 22:39   

Bo to zdaje się nie do końca wina samych piór, ale także kwestia ustawienia siły docisku samego ramienia...
 
Paf 


Marka: Dacia
Model: Logan MCV Arctica 7os.
Silnik: 1.6 16V
Rocznik: 2008
Wersja: Arctica 7 os.
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 01 Kwi 2008
Posty: 91
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2008-09-09, 22:42   

Wiem że i siły, poprzednio w Nexii aż ramię (wycieraczek nie moje) złamałem od ustawiania dobrego nacisku. Chyba chciałbym miękkie gumki w piórkach a ostatnio zdaje się ze w modzie są nieco twardawe.
 
janlopata 
Zielony listek



Marka: Dacia
Model: Logan MCV
Silnik: 1.5dCi
Dołączył: 12 Sie 2008
Posty: 4
Skąd: Kraków
Wysłany: 2008-09-09, 22:50   

A jak wygląda "przyciemnienie" w produkcji.
To co ja widzę w szybie to coś co wydaje się nieścieralnym kurzem. Na całej powierzchni, malutkie drobinki, i przy padaniu promieni w poziomie, prosto w oczy, światło się na nich załamuje.
_________________
... docieramy
 
janlopata 
Zielony listek



Marka: Dacia
Model: Logan MCV
Silnik: 1.5dCi
Dołączył: 12 Sie 2008
Posty: 4
Skąd: Kraków
Wysłany: 2008-09-09, 22:55   

Paf napisał/a:
Przyciemniane szyby są chyba od Laureate w górę. No dobrze że są, faktycznie jest z tym nieco lepiej.
A przy okazji szyb. Czy ktoś może polecic jakieś dobre wcieraczki do Daćki? Testowałem juz ze 4 rodzaje od supermarketowych za 5 zł do Boscha za 40 i ciągle nie wyciera dobrze, zwłaszcza przy słabym deszczu. Zawsze zostają smugi wody.



Mój prywatny mechanik do wszystkich samochodów zawsze dobierał CHAMPIONY.
IMO rewelacja.
_________________
... docieramy
 
Mamert 


Marka: Dacia
Model: Lodgy
Silnik: 1.6 SCe 110 LPG
Rocznik: 2018
Wersja: Laureate Plus 7 os.
Pomógł: 8 razy
Dołączył: 31 Mar 2008
Posty: 1104
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2008-09-09, 22:57   

janlopata napisał/a:
Czy coś jestw środku szyby, jakaś folia zabezpieczająca może, a może to coś innego.

Napewno jest bo musi być w przedniej szybie folia.
Paf napisał/a:
Przyciemniane szyby są chyba od Laureate w górę.

Od wersji Ambiance. Tylko Access nie ma przyciemnianych.
Paf napisał/a:
Testowałem juz ze 4 rodzaje od supermarketowych za 5 zł do Boscha za 40 i ciągle nie wyciera dobrze, zwłaszcza przy słabym deszczu.

Ta szyba jest jakaś "nie gładka" i chyba żadne wycieraczki nie pomogą, ja ją posmarowałem takim preparatem " Niewidzialna wycieraczka" i jest trochę lepiej.
janlopata napisał/a:
Z zewnątrz czyściutka, od środka czyściutka , a mimo to tak jakby zakurzona, matowa, - coś jak lakiermetalik ale transparent.

Ta szyba jakby była czymś zabezpieczona, jakąś taką mazią, weź czysty denaturat i dobrze dwa razy umyj, tylko DENATURAT wszystkie inne specifiki od Cifa do MrMuscle tylko to rozmazują.
 
Marek1603 


Marka: Dacia,
Model: 1300, Lodgy, Duster
Silnik: 1.3 8V, 1.6MPI, 1.6Sce 4x4 AT
Rocznik: 1981, 2014, 2016
Wersja: Laureate 5 os.
Pomógł: 105 razy
Dołączył: 27 Gru 2007
Posty: 7427
Skąd: Olkusz
Wysłany: 2008-09-10, 06:11   

Po pierwsze gratulacje wyboru. Po drugie wklej jakieś fotki. Interesuje mnie jak wygląda ten kolor w całej okazałości na żywo bo też go brałem pod uwagę kupując swoją drakulkę. I napisz gdzie odbierałeś swoją MCV-kę.
 
stempik 



Marka: dacia
Model: logan
Silnik: 1,4mpi
Rocznik: 2005
Wersja: Laureate 5 os.
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 02 Maj 2008
Posty: 698
Skąd: Łódź
Wysłany: 2008-09-10, 10:12   

Paf napisał/a:
Czy ktoś może polecic jakieś dobre wcieraczki do Daćki
No to ja Ci doradzę, Ty zrób jak chcesz, :mrgreen:
"Dobre" wycieraczki kosztują nawet 200 zeta. Ale bez przesady powiedzmy że kupisz takie po 30 zł za sztukę, no to zapłacisz za nie 60 złotych. Za pół roku będa porysowane piaskiem jak kazde inne. Aż szkoda, bo pewnie sporo osób tak robi.
Ja natomiast kupuje sobie polskie pióra firmy mot-gum po 15 złotych za komplet i co 3-4 miesiące je wymieniam. U mnie działa. Ale czy takie rozwiązanie spodoba sie każdemu? Trzeba też pamietać że cudów nie ma więc same pióra nic nie poradzą jesli szyba nie będzie czysta.

===========================

Można też szybę potraktować preparatem Vizio Plus firmy K2. Zwłaszcza tylną. Nieufni mogą wytrzeć tylko połowę szyby. :) Na początek. Jedno opakowanie w cenie 7 złotych starcza mi na pół roku.
Ostatnio zmieniony przez stempik 2008-09-10, 10:38, w całości zmieniany 1 raz  
 
Marcin P. 


Marka: DACIA
Model: LOGAN MCV 7os
Silnik: 1,6 16V
Rocznik: 2007
Wersja: Laureate 7 os.
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 06 Wrz 2008
Posty: 65
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 2008-09-10, 10:14   

Ciekawy jestem, jak reguluje się siłę docisku wycieraczek? :oops: Czy jest to możliwe w Daćce?
 
Andrzej 



Marka: Dacia Logan
Model: MCV 7os.
Silnik: dci 85
Rocznik: 11.2007
Wersja: Laureate 7 os.
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 19 Wrz 2007
Posty: 556
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2008-09-10, 10:23   

janlopata napisał/a:
Czy coś jestw środku szyby, jakaś folia zabezpieczająca może


Jest folia - niestety przekonałem się o tym po zderzeniu z kamieniem :-?

...a jeśli kogoś to interesuje to przednia szyba z wymianą w firmie Carglas kosztuje 590 zł.
 
Mamert 


Marka: Dacia
Model: Lodgy
Silnik: 1.6 SCe 110 LPG
Rocznik: 2018
Wersja: Laureate Plus 7 os.
Pomógł: 8 razy
Dołączył: 31 Mar 2008
Posty: 1104
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2008-09-10, 13:51   

stempik napisał/a:
Ja natomiast kupuje sobie polskie pióra firmy mot-gum po 15 złotych za komplet

Stempik ma rację, też je kupowałem, wytrzymują więcej niż 3 miechy, można też było dostać same gumki po 8 zeta za komplet, tylko mam problem jakoś zginęły z Gdańska, były w sklepach z częściami i w PRAKTIKERZE, a teraz dupa, nigdzie ich nie mogę znaleźć.
Może ktoś z trójmiasta i okolic je gdzieś widział, jak tak, to info mile widziane.
 
wox 


Marka: Renault/Suzuki
Model: Espace/Jimny
Silnik: 1,6 TCe/1,3
Rocznik: 2016/2012
Pomógł: 16 razy
Dołączył: 29 Gru 2007
Posty: 1411
Skąd: Nowy Sącz
Wysłany: 2008-09-10, 14:32   

Chyba, że faktycznie z tą szybą jest coś nie tak.

Najlepiej porównaj to z innymi Daćkami (bo może tak odbierasz to przyciemnienie - jako coś drażliwego). Jeżeli faktycznie w innych Daćkach jest inaczej, to jedź do serwisu, reklamuj, PERTRAKTUJ.
Ja mam troszkę porysowaną (od nowości) przednią szybę - w serwisie nie robili żadnego problemu, mogłem zdecydować się na wymianę szyby (dali mi czas do namysłu - czy mi to przeszkadza, czy nie), ale zrezygnowałem (co fabryczne to fabryczne, lepiej nie ruszać, a faktycznie te rysy w niczym nie przeszkadzają) - wybrałem podłokietnik i pierwszy przegląd (ten za 89 zł) gratis.
 
Paf 


Marka: Dacia
Model: Logan MCV Arctica 7os.
Silnik: 1.6 16V
Rocznik: 2008
Wersja: Arctica 7 os.
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 01 Kwi 2008
Posty: 91
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2008-09-10, 17:32   

Andrzej napisał/a:
Jest folia - niestety przekonałem się o tym po zderzeniu z kamieniem
To chyba lepiej niż dostać odłamkami szyby. Kedyś szyby rozpadały sie na małe kawałeczki, ale od kilkunastu lub więcej lat robi sie praktycznie tylko klejone z filią zabezpieczającą przed rozpryskiem. I pewnie to ta folia jest przyciemniana. Sprawdzałem natomiast wygląd i żadnej siateczki nie widziałem. Może akurat ten egzemplarz ma np. wadę klejenia? Ja bym poszedł do dobrego szklarza samochodowego i zapytał.
 
jurek 


Marka: renault
Model: thalia
Silnik: 1,2 benzyna
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 20 Wrz 2007
Posty: 1106
Skąd: krakow
Wysłany: 2008-09-10, 17:48   

potwierdzam. motgumy są ok. regulacja sily docisku-praca ręczna, doginasz ramie lub odginasz na wyczucie. jak auto stoi podkladam pod ramiona korki z wina, aby gumy nie lezaly docisniete do szyby. dziala zwlaszcza dobrze w zimie. lekko wytrzumuja pol roku i wiecej. pozdr
 
wieza 



Marka: Dacia
Model: LODGY
Silnik: 1,5
Rocznik: 2013
Wersja: Prestige 5 os.
Pomógł: 11 razy
Dołączył: 26 Cze 2008
Posty: 1919
Skąd: ŁÓDŹ
Wysłany: 2008-09-10, 20:03   

Paf napisał/a:
Przyciemniane szyby są chyba od Laureate w górę. No dobrze że są, faktycznie jest z tym nieco lepiej.
A przy okazji szyb. Czy ktoś może polecic jakieś dobre wcieraczki do Daćki? Testowałem juz ze 4 rodzaje od supermarketowych za 5 zł do Boscha za 40 i ciągle nie wyciera dobrze, zwłaszcza przy słabym deszczu. Zawsze zostają smugi wody.


hey ja sobie zakupilem taka paste na szybe tylko nie wiem jak sie nazywa po wypastowaniu jej tzn szybki powyzej 60km/h krople same uciekaja i szyba lepiej oczyszcza sie z brudu. Stosowalem to w 4 autkach i jest to dobry patencik koszt w practikerze to jakies 30 zl tubka wystarcza na 4 przednie szyby :) skutecznosc wedlug producenta tzn dlugosc dzialania to 6mies ale u mnie dluzej to dzialalo :)
Polecam serdecznie taki produkcik. Jak pada deszcz to nie musze wycieraczek uzywac bo krople pprostu zmykaja z szyby :) lepiej niz wycieraczki :)
Pozdr
_________________
Przede wszystkim przestronnosc w aucie co dajeLodgy i MCV w dobrej cenie ;)
Stan licznika 115,000 i koniec
Lodgy 120000km i rośnie
 
ZeneC 



Marka: Renault
Model: Twingo I
Silnik: 1.2
Rocznik: 1997
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 16 Wrz 2007
Posty: 370
Skąd: Celestynów/Warszawa
Wysłany: 2008-09-13, 07:32   

A jak na imię tej paście?
_________________

 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FISubSilver v 0.3 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne