Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

DACIA Klub Polska  
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

 Ogłoszenie 
JEDNA SPRAWA = JEDEN TEMAT

Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: laisar
2010-11-20, 18:06
Konkurenci Dacii?
Autor Wiadomość
Cav 


Marka: Kia
Model: Sportage
Silnik: 1.7 crdi 115 KM
Rocznik: 2014
Dołączył: 27 Paź 2013
Posty: 3019
Skąd: Poznań
Wysłany: 2016-06-18, 09:09   

ken-wawa napisał/a:

choc Subaru oficjalnie zaprzecza, strasznie dlugo czeka sie na mniej typowe czesci zamienne


Tia, bo w Dacii to leżą na półkach w każdym ASO.
Wymieniali mi ostatnio maglownicę w Dusterze, na gwarancji rzecz jasna.
Chyba z 1,5 miesiąca czekałem aż ją ściągną, mimo że to kolejny typowy podzespół który wyjeżdża często już zepsuty z fabryki.

Pomyśleć co by było, gdyby stara została uszkodzona np. w wypadku i jej brak uniemożliwiałby jazdę....
 
ken-wawa 


Marka: w planach
Model: w planach
Silnik: w planach
Dołączył: 21 Lis 2015
Posty: 369
Skąd: na polnocy
Wysłany: 2016-06-21, 22:02   

Karenzo napisał/a:
Xv ma kamerę cofania to po co czujniki ?
(...)

W warszawie jest 6 serwisów autoryzowanych , oraz 5-6 zwykłych robiących subaru .
Ja w promieniu 5 km mam 2 .


Ja tam wole czujniki niz kamere, a najlepiej miec jedno i drugie. Tu tez mi podpada Suzuki, bo czujniki traktuja jako super luksus dostepny w najwyzszych wersjach.

Co do wawy, zgoda, z subaru tam jest normalna sytuacja i zdrowa konkurencja. Ale we wszystkich innych wojewodztwach bryndza, po jednym serwisie na wojewodztwo, a czasem wcale. A i jak poczytasz to czesto te serwisy wcale nie maja dobrych opini w sieci. Subaru sam sobie robi krzywde, nie dopuszczajac kolejnych dealerow, bo wydaje im sie pewnie, ze zbyt wielu dealerow powodowaloby, ze "nie wyzyja" ze sprzedazy. A moim zdaniem niezle zwiekszyloby popularnosci ich samochodow (wiadomo sa granice, ale....).
 
ken-wawa 


Marka: w planach
Model: w planach
Silnik: w planach
Dołączył: 21 Lis 2015
Posty: 369
Skąd: na polnocy
Wysłany: 2016-06-21, 22:05   

Cav napisał/a:

Wymieniali mi ostatnio maglownicę w Dusterze, na gwarancji rzecz jasna.
Chyba z 1,5 miesiąca czekałem aż ją ściągną, mimo że to kolejny typowy podzespół który wyjeżdża często już zepsuty z fabryki.


Ale Subaru XV jest o 50%, a Forester o 100% drozszy od Dustera (w uproszczeniu). Jesli za cos placisz wiecej, to oczekujesz lepszej jakosci i obslugi, w tym lepszej dostepnosci czesci. Dwa, juz po gwarancji, do Daci pewnie duzo latwiej kupic zamienniki a do Subaru pewnie duzo mniejszy wybor i wciaz pewnie czesto zmuszony jestes do wyboru oryginalow (tak ma wiekszosc malo popularnych marek).
 
ken-wawa 


Marka: w planach
Model: w planach
Silnik: w planach
Dołączył: 21 Lis 2015
Posty: 369
Skąd: na polnocy
Wysłany: 2016-06-21, 22:07   

Kolejny konkurent Dustera: http://moto.onet.pl/testy...rei-test/qjet1z
Ostatnio zmieniony przez laisar 2016-06-21, 22:33, w całości zmieniany 1 raz  
 
Cav 


Marka: Kia
Model: Sportage
Silnik: 1.7 crdi 115 KM
Rocznik: 2014
Dołączył: 27 Paź 2013
Posty: 3019
Skąd: Poznań
Wysłany: 2016-06-21, 22:12   

ken-wawa napisał/a:
Cav napisał/a:

Wymieniali mi ostatnio maglownicę w Dusterze, na gwarancji rzecz jasna.
Chyba z 1,5 miesiąca czekałem aż ją ściągną, mimo że to kolejny typowy podzespół który wyjeżdża często już zepsuty z fabryki.


Ale Subaru XV jest o 50%, a Forester o 100% drozszy od Dustera (w uproszczeniu).


I 1000 razy rzadszy na drodze.
Do tego zapewne kilka razy mniej się psuje.

Co za tym idzie - części są potrzebne rzadziej, w mniejszej ilości, czyli nie opłaca się mieć wszystkich tu i teraz.

Dobra rzadkie są rzadkie, nawet jak są drogie.
Do Ferrari też wszystkich części nie dostaniesz od ręki.

Po drugie - od porównywalnego Dustera Forester nie jest droższy nawet o 50%.
Topowy, również cenowo Duster, nie osiąga poziomu Forestera a różnica cenowa właśnie na ok +50% wygląda.
 
Karenzo 


Marka: Dacia--> Subaru
Model: Duster 4x2 -->Forester
Silnik: 1.6 16V 105 LPG K4M 616 --> 2.0 16v FB20
Rocznik: 2012 --> 2016
Wersja: Laureate
Dołączył: 23 Sty 2012
Posty: 4551
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2016-06-21, 22:25   

w wawie jeździ więcej forków niż nowych vitar
Forestery IV widuje codziennie a vitary może na razie 3 szt

Faktem jest że foresterów jest mało kupowanych nowych , wszystko ze stanów ściągane i klepane
w stanach te auto jest tańsze niż w europie
części są
http://allegro.pl/listing...r%2013&order=qd

W przeciągu kilku lat ludzie przestaną ściągać tu forestery 3 a zaczną 4 (robione od 2013 )
Mechanika jest bardzo podobna dla całej gamy od 2010 ( zmiana silników z EJ na FB )

Dacia była dobra dopóki była na starych częściach . Nie bez powodu mówi się że renault testuje swoje rozwiązania techniczne na klientach , z klimą im nie wyszło nawet sie z tego nie wycofali tylko dalej ją produkują .
_________________
Moje auto
Ostatnio zmieniony przez Karenzo 2016-06-21, 22:29, w całości zmieniany 1 raz  
 
PiotrWie 



Marka: Opel
Model: Zafira Family
Silnik: 1,8
Rocznik: 2014
Dołączył: 15 Lip 2010
Posty: 1591
Skąd: dolnośląskie
Wysłany: 2016-06-23, 08:50   

Raczej jeśli chodzi o dacie to jest odwrotnie - są konstruowane z "klocków" starszych modeli Renault, np mój Duster to przebudowany zewnętrznie Modus, podejrzewam że ta "nowa" klimatyzacja w Dusterze też jest skądś wzięta, trzeba by sprawdzić po numerach części do czego jeszcze pasuje ( nie zdziwiłbym się gdyby pasowała do czegoś małego, np Twingo I )
Na początku lat 2000 była seria niedopracowanych Renault i ta opinia sie za nimi ciągnie - niedopracowana, awaryjna Laguna II praktycznie "zabiła" Lagunę III, która okazuje się wyjątkowo niezawodnym modelem Renault - ale z winy opinii po poprzedniku bardzo szybko traci na wartości.
 
Kauris 



Marka: Dacia
Model: Logan MCV II Ph1
Silnik: 1.2 16v 73KM
Rocznik: 2015 120kkm
Wersja: Laureate
Dołączył: 21 Sie 2015
Posty: 618
Skąd: Poznań
Wysłany: 2016-07-22, 23:04   

Fiat jednak wycofał się z konkurowania z Dacią. Dwie MCVki w cenie jednego Tipo SW ;)
..a miało być tak pięknie!
 
ken-wawa 


Marka: w planach
Model: w planach
Silnik: w planach
Dołączył: 21 Lis 2015
Posty: 369
Skąd: na polnocy
Wysłany: 2016-08-01, 20:47   

Kolejne konkurencyjne modele dla Dusterka:

http://www.auto-swiat.pl/...uv-skody/xbsxfl

http://www.auto-swiat.pl/...w-polsce/njmt9e

W tym drugim przypadku swietny przyklad jak skopac calkiem udany model. O gustach sie nie dyskutuje, choc ten nowy zapowiada sie na niezlego brzydala. A silnik o tak malej mocy to juz w ogole nieporozumienie. Dopiero 140 km ma sens, ale wtedy problemem jest cena....
 
Decybel 


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1,6 Sce 4x4
Rocznik: 2016
Dołączył: 10 Sie 2011
Posty: 210
Skąd: 3miasto
Wysłany: 2016-08-01, 21:30   

ken-wawa napisał/a:
tp://www.auto-swiat.pl/...uv-skody/xbsxfl


Kodiaq? to na pewno nie konkurencja dla Dustera...nie ta liga cenowa ;-)

ken-wawa napisał/a:
http://www.auto-swiat.pl/...w-polsce/njmt9e


rozważałem poważnie scrossa jako konkurenta Dustera...odpadł...po liftingu wygląda fatalnie ;-)
_________________
Po pięciu latach z sympatyka stałem się użytkownikiem....
 
Cav 


Marka: Kia
Model: Sportage
Silnik: 1.7 crdi 115 KM
Rocznik: 2014
Dołączył: 27 Paź 2013
Posty: 3019
Skąd: Poznań
Wysłany: 2016-08-01, 22:11   

Decybel napisał/a:


rozważałem poważnie scrossa jako konkurenta Dustera...odpadł...po liftingu wygląda fatalnie ;-)


Fatalnie to on wyglądał przed liftingiem (nie to co całkiem ładna Vitara).
Po liftingu - no myślałem że nie dadzą rady zrobić czegoś jeszcze brzydszego - ale dla chcącego nic trudnego.

Ale przynajmniej nic nie zepsuli, tak jak to zrobiła Kia ze Sportage'm w kwestii designu.
Ostatnio zmieniony przez Cav 2016-08-01, 22:11, w całości zmieniany 1 raz  
 
DrOzda 



Marka: Dacia
Model: Lodgy
Silnik: 1.6 MPI
Rocznik: 2012
Wersja: Laureate 7 os.
Dołączył: 12 Maj 2010
Posty: 3598
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2016-08-02, 08:42   

Kodiaq będzie startował od 80-90 tys. skoro Tiguan startuje od 100 tys ... dawać mi tu większego Dustera za 60 i pozamiatane :)
 
ken-wawa 


Marka: w planach
Model: w planach
Silnik: w planach
Dołączył: 21 Lis 2015
Posty: 369
Skąd: na polnocy
Wysłany: 2016-08-02, 22:05   

Decybel napisał/a:
ken-wawa napisał/a:
tp://www.auto-swiat.pl/...uv-skody/xbsxfl


Kodiaq? to na pewno nie konkurencja dla Dustera...nie ta liga cenowa ;-)



Nie do konca, jesli zamowisz dustera Prestige i dasz mu kilka fajnych dodatkow, to tez moze cena sie zblizyc do 90 tysiakow. A w tej cenie juz mozna cos innego wybrac, moze mniej terenowego, ale lepiej wyposazonego. Zreszta pojawia sie powoli coraz wiecej nowych suvow wiec i moze wplynie to na ceny. Mowie moze, bo generalnie powinno, ale wplyw moga miec inne czynniki typu rosnace kursy walut czy to ze ostatni okres jest wyjatkowo dobry dla firm samochodowych (duza sprzedaz).
 
ken-wawa 


Marka: w planach
Model: w planach
Silnik: w planach
Dołączył: 21 Lis 2015
Posty: 369
Skąd: na polnocy
Wysłany: 2016-08-02, 22:05   

I kolejny konkurent dla Daci, tym razem akurat nie typowo dla Dustera, choc 18 cm przeswitu powoduje, ze wciaz to moze byc autko lekko terenowe - Daihatsu Sigra:

http://motoryzacja.interi...van,nId,2245308
Ostatnio zmieniony przez ken-wawa 2016-08-02, 22:06, w całości zmieniany 1 raz  
 
jas_pik 



Marka: Mitsubishi
Model: Outlander PHEV
Silnik: 2,0
Rocznik: 2014
Wersja: [Inna].[nie dotyczy]
Dołączył: 02 Lut 2014
Posty: 4055
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2016-08-02, 22:09   

To nie jest konkurent do DD lecz Lodgy w wersji Stepway
_________________
http://bit.ly/3n82hb8
 
laisar 
Moderator



Marka: Dacia
Model: Logan MCV
Silnik: 1.6 MPI
Rocznik: 2007
Wersja: Laureate 7 os.
Dołączył: 16 Wrz 2007
Posty: 18024
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2016-08-02, 23:03   

jas_pik napisał/a:
To nie jest konkurent do DD lecz Lodgy w wersji Stepway

4070 mm sigry jest raczej bliższe sandero (4058 mm) niż lodgy (4521 mm).
 
jas_pik 



Marka: Mitsubishi
Model: Outlander PHEV
Silnik: 2,0
Rocznik: 2014
Wersja: [Inna].[nie dotyczy]
Dołączył: 02 Lut 2014
Posty: 4055
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2016-08-02, 23:38   

Zgadza się zasugerowałem się 7 miejscami. A to Daihatsu to inaczej Toyota Calya
A Lodgy jest pozycjonowana raczej jako konkurent Toyoty Innova
_________________
http://bit.ly/3n82hb8
 
laisar 
Moderator



Marka: Dacia
Model: Logan MCV
Silnik: 1.6 MPI
Rocznik: 2007
Wersja: Laureate 7 os.
Dołączył: 16 Wrz 2007
Posty: 18024
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2016-08-03, 00:20   

jas_pik napisał/a:
Lodgy jest pozycjonowana raczej jako konkurent Toyoty Innova

I to używanej, bo poprzedniej generacji - nowa innova jest już 20 cm dłuższa.
 
Lza 



Marka: g..o wort
Model: Tourneo Grand Connect
Silnik: 1.5
Rocznik: 2016
Dołączył: 15 Cze 2014
Posty: 1061
Skąd: okolice Krakowa
Wysłany: 2016-08-03, 07:18   

Daihatsu w ogóle da się kupić w Polsce?
_________________
 
gfedorynski 


Marka: Dacia
Model: Lodgy
Silnik: 1.6 SCe
Rocznik: 2016
Wersja: Laureate 7 os.
Dołączył: 04 Lut 2014
Posty: 469
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2016-08-03, 08:24   

Jakiś czas po tym jak zamówiłem lodgy, oglądałem u znajomych Chryslera Town & Country, rocznik bodajże 2015. Okazuje się, że jest w Polsce cały przemysł ściągania świeżych rozbitków ze Stanów (nikt nie kryje faktu, że są klepane, często można nawet zobaczyć zdjęcia po wypadku przed picowaniem).

Na pierwszy rzut oka mina mi trochę zrzedła. Samochód cudeńko, wszystko na guziki (składanie siedzeń, otwieranie i zamykanie przesuwnych drzwi, wszystko), trzy osobne systemy DVD, piękny salon na środku po złożeniu dwóch siedzeń (bo układ jest 2-2-3, a nie 2-3-2 jak to zwykle bywa), gniazdka z prądem, w ogóle wszystko - kamery, czujniki, aktywne tempomaty, trzymanie linii, oczywiście automatyczna skrzynia... Czasy, kiedy w USA rządziły golasy z klimą dawno się skończyły. I to wszystko za jakieś 70 tysięcy. Różnica w stosunku do lodgy oczywiście bardzo duża, ale widziałbym za co płacę. Na szczęście po zagłębieniu się w szczegóły samochody trochę przestają być porównywalne. Chrysler waży 2 tony, w związku z czym pali 15 litrów i więcej (po zagazowaniu 16-17). Jeśli się go gazuje, to zbiorniki wchodzą w miejsce do składania środkowych foteli, więc tę funkcjonalność tracimy. Do tego jest ponad pół metra dłuższy i 25 centymetrów szerszy od lodgy. Fajnie, ale to nie jest samochód do jeżdżenia po (polskim) mieście - chociaż znajomi twierdzą inaczej. Jeśli ktoś potrzebuje ogromnej kobyły - można się zastanowić. Alternatywa dla lodgy to nie jest.
 
Lza 



Marka: g..o wort
Model: Tourneo Grand Connect
Silnik: 1.5
Rocznik: 2016
Dołączył: 15 Cze 2014
Posty: 1061
Skąd: okolice Krakowa
Wysłany: 2016-08-03, 08:37   

No tak, ale z takimi autami zaczyna być pod górkę gdy coś trzeba wymienić i okazuje się, że na część trzeba czekać miesiąc lub więcej i autko uziemione. Jak jest oficjalna sieć sprzedaży to dostęp do części jest mniej więcej przyzwoity, a jak auto jest w dodatku popularne to dostęp do części jest w zasadzie natychmiastowy.
_________________
 
gfedorynski 


Marka: Dacia
Model: Lodgy
Silnik: 1.6 SCe
Rocznik: 2016
Wersja: Laureate 7 os.
Dołączył: 04 Lut 2014
Posty: 469
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2016-08-03, 08:44   

Pewnie sporo części pasuje z voyagera, poza tym to się całkiem spory biznes zrobił, więc zakładam, że bardziej rozbite są ściągane do rozbiórki. Natomiast owszem, z dostępnością części do popularnych europejskich samochodów nie można tego porównywać.
 
laisar 
Moderator



Marka: Dacia
Model: Logan MCV
Silnik: 1.6 MPI
Rocznik: 2007
Wersja: Laureate 7 os.
Dołączył: 16 Wrz 2007
Posty: 18024
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2016-08-03, 08:50   

Chciałem napisać, że akurat z takim w miarę nowym town & country (et consortes) nie powinno być problemów, bo przecież sprzedają go w Polsce jako lancia phedra, ale sprawdzając aktualne ceny na stronie Lancii umarłem ze śmiechu...
 
eplus 



Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1,6
Rocznik: 2010
Wersja: Laureate 5 os.
Dołączył: 15 Wrz 2010
Posty: 3487
Skąd: podkarpackie
Wysłany: 2016-08-03, 12:46   

Lza napisał/a:
Daihatsu w ogóle da się kupić w Polsce?

Można (było) wygrać w Miliarderze albo w Kole Fortuny. :idea:
 
SilverTM 



Marka: Dacia
Model: Duster Fl 4x4/Sandero 2
Silnik: 1.6 LPG/1.2 PB
Rocznik: 2014
Wersja: Laureate
Dołączył: 08 Mar 2014
Posty: 452
Skąd: Lublin
Wysłany: 2016-08-09, 08:03   

http://www.daciaklub.pl/f...1705304#1705304
franius napisał/a:
Tipo kosztuje 60tyś (Fiat ma drogie dodatki)


Odpowiednikiem Dacii Prestige jest opcja POP kosztująca 54 tyś w Dacii jest to 44tyś.
Jeśli zaczniemy dokładać do Dacii wszystko co się da cena skoczy do 49 tyś a w Fiacie wskoczymy na wyższą opcje wyposażenia Easy za równe 60 tyś więc proporcja około 10 tyś się utrzymuje.

Co do tego spalania to wszystko zależy kto i jak jeździ. Z drugiej strony każdy mechanik albo osoba która chociaż minimalnie się zna na mechanice w ciemno z tego porównania by brała opcję klasyczne 1.6 z 4 cylindrami a projekt silnika pochodzi z późnych lat 90 jeszcze. Auto będzie więcej paliło ale różnice pewnie będą dochodzić do 1-2 Litrów przy porównywalnych stylach i prędkościach.

A i tak większość osób kupuje takie silniki pod montaż LPG gdzie różnica 2-3 Litrów jest mniej odczuwalna.

Jednak zgodzę się jest to kwestia 9-10 tyś zł ale dostajemy w zamian auto z wyższej klasy ( jeśli chodzi o wykończenie wnętrza, wyciszenie ) normalny długowieczny silnik o bardzo wysokiej kulturze pracy ( w porównaniu do 0.9 T 3 cyl ) do tego wyższą wartość rezydualną po kilku latach ( ale kto na to patrzy jak planuje mieć auto więcej jak te 5-6 lat a i tak pewnie "sprzeda" auto komuś z rodziny/znajomych).
_________________
Duster 1.6
Sandero 1.2
Ostatnio zmieniony przez laisar 2016-08-09, 09:17, w całości zmieniany 3 razy  
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FISubSilver v 0.3 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne