Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

DACIA Klub Polska  
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

 Ogłoszenie 
JEDNA SPRAWA = JEDEN TEMAT

Poprzedni temat :: Następny temat
Zasilacz samochodowy 2A, micro USB do tabletu
Autor Wiadomość
gfedorynski 


Marka: Dacia
Model: Lodgy
Silnik: 1.6 SCe
Rocznik: 2016
Wersja: Laureate 7 os.
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 04 Lut 2014
Posty: 469
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2016-10-17, 08:05   

Cytat:
Wszystkie gniazdka 2.4A.


Jak to się ma do bezpiecznika gniazdka? Rodzicom udało się spalić bezpiecznik ciągnąc dużo mniej. Oczywiście może mieli pecha po prostu.
 
lukaszbogacz 



Marka: Dacia
Model: Lodgy
Silnik: 1.5 DCi
Rocznik: 2016
Wersja: Laureate 7 os.
Dołączył: 04 Paź 2016
Posty: 53
Skąd: Kraków
Wysłany: 2016-10-17, 08:09   

gfedorynski jeśli mam być szczery to ja nie zauważyłem żadnych problemów, dziwnych spadków napięcia a i wszystkie bezpieczniki wytrzymały. To może być kwestia tego, że kupiłem markowy sprzęt a nie jakiegoś "made in China".
 
Lza 



Marka: g..o wort
Model: Tourneo Grand Connect
Silnik: 1.5
Rocznik: 2016
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 15 Cze 2014
Posty: 1061
Skąd: okolice Krakowa
Wysłany: 2016-10-17, 08:38   

Im wyższe napięcie tym mniejszy prąd płynie, czyli jeśli na wyjściu USB (chyba 5V) płynie prąd 2,4 A, to na 12V wejściu będzie około 1A. 4 obciążone wyjścia = 4A na wejściu, więc bezpiecznik powinien bez problemu wytrzymać. (pewnie jest 10A).

natomiast wydaje mi się, że faktycznie przy takich wartościach prądu (łącznie 10A na wyjściach) to urządzenie by się stopiło, albo nawet wyparowało ;) co każe wątpić czy trzyma podane parametry.
Chyba że jest z tytanu i ma zbiorniczek ze wściekłym azotem do chłodzenia elektroniki.
_________________
Ostatnio zmieniony przez Lza 2016-10-17, 08:41, w całości zmieniany 2 razy  
 
lukaszbogacz 



Marka: Dacia
Model: Lodgy
Silnik: 1.5 DCi
Rocznik: 2016
Wersja: Laureate 7 os.
Dołączył: 04 Paź 2016
Posty: 53
Skąd: Kraków
Wysłany: 2016-10-17, 10:06   

Lza ja się na tym mówiąc szczerze kompletnie nie znam. Spoglądam na temat z perspektywy laika-amatora. Zainwestowałem 40$ w Belkina bo znam markę i mam do niej dość duże zaufanie. Urządzenie nigdy mnie nie zawiodło, nie wywaliło mi bezpieczników, ani nic nie stopiło. W samochodzie na stałe był podpiety tablet, Mi-Fi, i zawsze coś było ładowane na pozostałych portach USB. I nic.
A to czy on wali 10A czy 3,96A, ja się na tym kompletnie nie znam. Działa to działa :mrgreen:
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FISubSilver v 0.3 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne