Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

DACIA Klub Polska  
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

 Ogłoszenie 
JEDNA SPRAWA = JEDEN TEMAT

Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: laisar
2017-11-27, 13:47
Rozładowany akumulator
Autor Wiadomość
Black Eryk 



Marka: Dacia
Model: Logan
Silnik: 1.5 dCi
Rocznik: 06'
Wersja: Laureate
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 17 Wrz 2007
Posty: 541
Skąd: Jastrzębie Zdrój
Wysłany: 2007-11-16, 07:27   

Spoko , daj znać co Ci wyszło ;-)
_________________
LOGAN 1.5 DCI 8-) (niestety troszke się poobijał i został sprzedany)

Przejechane 97000km, Only ON BP ULTIMATE.
Pozdrawia Krystian
gram w http://www.speedimspeed.pl
 
waski 


Marka: Dacia
Model: Logan - Laureate
Silnik: 1.4
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 30 Paź 2007
Posty: 486
Skąd: Mysłowice
Wysłany: 2007-11-19, 05:54   

Jeszcze odnośnie aku. Nie orientuje się ktoś czy jak padnie gdzieś aku w trasie, a jak już wcześniej pisałem musi być kupiony nowy w serwisie u nich, to czy np: holowanie obejumuje Assistance24, no bo nie wiedzę innego rozwiązania, jeśli aku trzeba kupić u nich. I jeszcze jedno czy assistance obejmuje cały okres gwarancji czyli w moim przypadku 4 lata!.
 
Pablo78 



Marka: Dacia
Model: Logan Sedan; 1310
Silnik: 1.5 dci 90 KM; 1.3
Rocznik: grudzień 2015; 1983
Wersja: Laureate2
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 16 Wrz 2007
Posty: 984
Skąd: woj. Śląskie
Wysłany: 2007-11-19, 13:05   

Jak ci padnie akum, to dzwonisz normalnie po Assistance 8-)
_________________
Poprzednio: Logan 2005, Ambiance 1.4 Mpi, Marine
 
waski 


Marka: Dacia
Model: Logan - Laureate
Silnik: 1.4
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 30 Paź 2007
Posty: 486
Skąd: Mysłowice
Wysłany: 2007-12-05, 19:15   

Ciąg dalszy mojej historii z akumulatorem.

A więc tak, stary który mi padł, nie wytrzymał długo, po chyba dwóch tygodniach nie mogłem znowu odpalić auta i po jego wyciągnięciu był cały obrzygany elektrolitem, więc już z niego nic ie było.
I teraz tak:

1. Zadzwoniłem do Głowacza w Jaworznie i zamówiłem nowy i umówiłem się od razu na sprawdzenie auta czy wszystko w porządku, czyli pomiar zużycia energii w spoczynku.

2. na aku trzeb było czekać cały dzień bo oni nie mają. No ale dostałem w końcu nowy 296 zł zapłaciłem jakiś rumuński na którym też dacia pisze, do tego obsługowy żeby był śmiesznie. Aku zamontowałem wczoraj i na dziesiaj byłem umówiony.

3. O 15:00 jestem w salonie biorą auto na serwis, trochę posiedziałem i załatwili sprawę, gościu ciężko dojny o wszystko się trzeba pytać.

4. Więc się go pytam ile wyszedł pomiar, a on mi mówi 0,25A.
Kurde myślę trochę dużo, ale mechanik mówi że nic się nie dzieje. A więc w porządku, zapłaciłem 26 zł bo tyle mnie skasowali, bo powiedzieli że to nie obejmuje gwarancja.

5. ale w domu nie dawało mi spokoju te natęzenie, więc poszperałem po forach i znalazłem opis dla laików (czyli dla mnie) jak to zmierzyć samemu zwykłym miernikiem z marketu.

I teraz moje pytanko dla tych co się znają:

Miernik podłaczyłem jak pisali czyli czrny kabel (-), do wejścia COM czyli jak zwykle, a czerwony (+), do gniazda 10ADC, czyli też jak pisali, ustawiłem na mierniku na 10A
Teraz odpiąłem plusową klemę w akumulatorze i podpiąłem miernik w ten sposób, czarny minusowy do tej odpiętej klemy, a czerwony do plusa akumulatora.

Proszę potwierdzić czy dobrze wykonałem , bo poważnie z elektryki to jestem cienias.

I teraz wyszedł mi pomiar 0,80A (jak wyszedł taki wynik to oznacza on 0,8 Ampera, czy 0,8 mA bo się pogubiłem)
I myślę sobie co jest cholera, w serwisie wyszło im 0,25, a mnie 0,80A, to przecież za dużo.
Założyłem kleme i zapomniałem że centralny miałem odblokowany czyli otwarte drzwi, więc jeszcze raz zrobiłem tę samą czynność ale zamknąłem drzwi z pilota i wynik wyszedł 0,36A, następnie otworzyłem drzwi pilotem i znowu zmierzyłem i wynik był taki sam czyli 0,36A
Kurde czemu im wyszło w serwisie 0,25 a mnie 0,36, przecież to jest za duży pobór prądu, szlka mnie trafi jak znowu padnie ten nowy akumulator.
Pomóżcie co robi, wypowiedzcie się na temat tych pomiarów co o nich myślicie i co robić
Jutro jeszcze podjadę do znajomego elektryka i poprszę żeby mi zmierzył takim konkretnym miernikiem i zobaczę co on mi powie w końcu zna się na tym.
Jestem załamany taki prąd jest za duży.
Tymbardziej że po zmierzeniu drakuli zmierzyłem w ten sam sposób natęzenie w renault kangoo i tam wyszło 0,09A :idea:
 
jurek 


Marka: renault
Model: thalia
Silnik: 1,2 benzyna
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 20 Wrz 2007
Posty: 1106
Skąd: krakow
Wysłany: 2007-12-05, 19:50   

a dlaczego placiles za aku? jego chyba tez obejmuje gwarancja. sprawdz to i niech Ci dadza na pismie, ze nie obejmuje. glosno bylo z wadliwymi aku w punto ifiat wymienial na nowe. pozdr
 
waski 


Marka: Dacia
Model: Logan - Laureate
Silnik: 1.4
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 30 Paź 2007
Posty: 486
Skąd: Mysłowice
Wysłany: 2007-12-05, 20:11   

jurek napisał/a:
a dlaczego placiles za aku? jego chyba tez obejmuje gwarancja. sprawdz to i niech Ci dadza na pismie, ze nie obejmuje. glosno bylo z wadliwymi aku w punto ifiat wymienial na nowe. pozdr


Tzn sprawa wygladła tak że jeśli byłaby to wina auta, to oni pokryją koszty, a jeśli akumulator padł no to mój koszt, bo już mu gwarancja wyszła.
I tak się zastanawiam bo oni mi powiedzieli że pobór prądu jest 0,25, a ja zmierzyłem i wyszło mi 0,36 czy oni mnie nie ru...ją w d..pę, żeby nie zapłacić za aku.
Ja jestem osobą spokoją, ale jak ten aku znowu padnie, to wierzcie mi usłyszycie o zadymie jaka miała miejsce u koncesjonera Renault głowacz.
Bo ja się dymać nie dam i już mi się wydaje że 0,25A ich pomiar i mój 0,36 to jest dużo za dużo i przy takim poborze to ten aku będzie zimny po kilku dniach postoju.

I proszę niech ktoś się ustosunkuje do mojego poprzedniego posta, bo muszę iwedzieć na czym stoję i ile w końcu może być ten pobór prądu i czy mój jest za wysoki.
 
RWw 



Marka: Dacia
Model: Logan Laureate
Silnik: 1.4 MPI
Rocznik: 2007
Wersja: Laureate
Dołączył: 15 Wrz 2007
Posty: 87
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2007-12-05, 23:15   

Wg mnie to i 0,25A i 0,36A to za dużo. Nie wiem jaka jest pojemność tego akumulatora, ale zakładając 50Ah, to po 10 dniach postoju byłby calkowice rozładowany. To nie jest prawidłowo.
_________________
Ryszard
 
waski 


Marka: Dacia
Model: Logan - Laureate
Silnik: 1.4
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 30 Paź 2007
Posty: 486
Skąd: Mysłowice
Wysłany: 2007-12-06, 15:50   

No i po sprawie, pojechałem do zaprzyjaźnionego elektryka, do którego zawsze wpadam jak mam jakiś kłopot i jeszcze mnie nie zawiódł, tak jak i tym razem.
Podpiął swój mierniczek i jak z bicza strzelił, pokazało to co wczoraj w serwisie, czyli 0,25A, no i mówi że za dużo. Podskoczył do bagażnika, wyjął lamkę podświetlającą i rozpiął ją, dalej nic, wpadł jak burza do radia, wyjął radio rozpiął z kostki iso i anteny, podeszliśmy do miernika i zaraz banan na mordzie, pobór spadł do 0,07A. Skasował 10zł, i trwało to jakieś 5 minut.
Ale wkurzyło mnie bardziej zachowanie wczoraj serwisu, wzięli 26zł za pomiar, czekałem chyba z godzinę i powiedzieli że pobór wynosi 0,25A i tyle żadnej reakcji że tak dużo, tylko tyle, nawet się dziadom matrymonialnym, nie chciało sprawdzić oświetlenia i radia, czyli takich podstawowych rzeczy i zdjagnozować czemu jest taki pobór prądu w spoczynku, poprostu zmierzyli wzięli kasę i tyle.
A więc jak na pierwsze spotkanie z serwisem "głowacz", to jestem na "NIE".
 
dmas 



Marka: Dacia
Model: Logan MCV Laureate 7 os.
Silnik: 1,6 MPI (87)
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 19 Wrz 2007
Posty: 199
Skąd: Warszawa/Bielany
Wysłany: 2007-12-06, 22:31   

waski napisał/a:
Bo ja się dymać nie dam


waski zdecydowanie nie pozwalaj sobie na takie praktyki!
_________________
Logan MCV 1.6 (87) Laureate 7os. Niebieski.
 
Andrzej 



Marka: Dacia Logan
Model: MCV 7os.
Silnik: dci 85
Rocznik: 11.2007
Wersja: Laureate 7 os.
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 19 Wrz 2007
Posty: 556
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2007-12-07, 08:05   

No to teraz pozostaje tylko pytanie dlaczego wyłączone radio pobiera prąd...
 
waski 


Marka: Dacia
Model: Logan - Laureate
Silnik: 1.4
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 30 Paź 2007
Posty: 486
Skąd: Mysłowice
Wysłany: 2007-12-07, 12:54   

pobierało bo było źle podłaczone i dlatego ciągło prąd, zresztą radio gnije już gdzieś w śmietniku bo zaraz po wyłączeniu wywaliłem go do śmieci. Teraz nie wiem co kupić, potrzebuję coś konkretnego i konkretne głośniki, a po montażu nowego radia, zaraz zmierzę pobór czy dobrze je podłączyli, bo jak źle to będą to tak długo robić aż zrobią dobrze, ja ich nauczę szacunku dla czyichś ciężko zarobionych pieniędzy, bo za montaż życzą sobie 80 zł.


I jeszcze jedno, dmas czy ja ciebie jakoś osobiście uraziłem tym słowem, bo jeśli tak to przepraszam, a jeśli nie to nie zwracaj mi uwagi, chyba że zrobi to mod. No chyba że w twojej krainie wyzysku biednych ślązaków, czyli Warszawie to wyrażenie jest bardzo, ale to bardzo nie na miejscu, ja tak w każdym bądź razie nie uwarzam, bo w słowniku ma ono wiele znaczeń, a nie tylko to o którym ty myslisz.
 
laisar 
Moderator



Marka: Dacia
Model: Logan MCV
Silnik: 1.6 MPI
Rocznik: 2007
Wersja: Laureate 7 os.
Pomógł: 417 razy
Dołączył: 16 Wrz 2007
Posty: 18024
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2007-12-07, 13:26   

waski, spokojnie, dmas popierał Twoją niezgodę na takie praktyki ASO, a nie zwracał Ci uwagę na słownictwo :D
 
dmas 



Marka: Dacia
Model: Logan MCV Laureate 7 os.
Silnik: 1,6 MPI (87)
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 19 Wrz 2007
Posty: 199
Skąd: Warszawa/Bielany
Wysłany: 2007-12-07, 13:51   

waski napisał/a:
dmas czy ja ciebie jakoś osobiście uraziłem tym słowem

waski, absolutnie nie. Komentarz ma charakter zartobliwy (jego dwuznacznosc vs. czesto spotykane praktyki ASO i nie tylko). Teraz ja Cie przepraszam jezeli Cie urazil...
waski napisał/a:
nie zwracaj mi uwagi,
nie zwracam Ci uwagi - wrecz przeciwnie: chcialem Cie ostrzec! W dobrej wierze.
waski napisał/a:
w twojej krainie wyzysku biednych ślązaków, czyli Warszawie to wyrażenie jest bardzo, ale to bardzo nie na miejscu,
w mojej krainie te wyrażenie jest bardzo, ale to bardzo czesto uzywane. Zajwisko dosyc powszechne - niestety.
waski napisał/a:
bo w słowniku ma ono wiele znaczeń, a nie tylko to o którym ty myslisz.
no wlasnie z tego zartuje!

tak jak napisal laisar.
_________________
Logan MCV 1.6 (87) Laureate 7os. Niebieski.
 
dmas 



Marka: Dacia
Model: Logan MCV Laureate 7 os.
Silnik: 1,6 MPI (87)
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 19 Wrz 2007
Posty: 199
Skąd: Warszawa/Bielany
Wysłany: 2007-12-07, 13:52   

laisar napisał/a:
waski, spokojnie, dmas popierał Twoją niezgodę na takie praktyki ASO, a nie zwracał Ci uwagę na słownictwo :D


laisar - dzieki za wsparcie!
_________________
Logan MCV 1.6 (87) Laureate 7os. Niebieski.
 
laisar 
Moderator



Marka: Dacia
Model: Logan MCV
Silnik: 1.6 MPI
Rocznik: 2007
Wersja: Laureate 7 os.
Pomógł: 417 razy
Dołączył: 16 Wrz 2007
Posty: 18024
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2007-12-07, 13:57   

@dams: nzmc - ja go nawet rozumiem, musieli go niewąsko wnerwić (((:
 
dmas 



Marka: Dacia
Model: Logan MCV Laureate 7 os.
Silnik: 1,6 MPI (87)
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 19 Wrz 2007
Posty: 199
Skąd: Warszawa/Bielany
Wysłany: 2007-12-07, 14:01   

laisar napisał/a:
@dams: nzmc - ja go nawet rozumiem, musieli go niewąsko wnerwić (((:


laisar... stapasz po waskim gruncie... :-)
_________________
Logan MCV 1.6 (87) Laureate 7os. Niebieski.
 
laisar 
Moderator



Marka: Dacia
Model: Logan MCV
Silnik: 1.6 MPI
Rocznik: 2007
Wersja: Laureate 7 os.
Pomógł: 417 razy
Dołączył: 16 Wrz 2007
Posty: 18024
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2007-12-07, 14:05   

Waska to chyba sciezka? Ale moze masz racje - mam jednak nadzieje, ze kolega waski ma mimo wszystko... szerokie poczucie humoru.


(:
 
dmas 



Marka: Dacia
Model: Logan MCV Laureate 7 os.
Silnik: 1,6 MPI (87)
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 19 Wrz 2007
Posty: 199
Skąd: Warszawa/Bielany
Wysłany: 2007-12-07, 14:12   

laisar napisał/a:
kolega waski ma mimo wszystko... szerokie poczucie humoru.


tez zywie taka nadzieje... :-)
_________________
Logan MCV 1.6 (87) Laureate 7os. Niebieski.
 
waski 


Marka: Dacia
Model: Logan - Laureate
Silnik: 1.4
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 30 Paź 2007
Posty: 486
Skąd: Mysłowice
Wysłany: 2007-12-07, 15:15   

Nie no sorry chłopaki, to wszystko moja wina, źle faktycznie odebrałem to zdanie. Bardzo przepraszam za moje zachowanie poniosło mnie.
Szczególnie przepraszam ciebie dmas ;-) .
No trochę mnie ta cała sprawa z akumulatorem poddenerwowała, człowiek myślał cały czas o tym, jak rozwiązać problem, bo w serwisie jak widać bagatelizują takie sprawy, ich zdaniem nic się nie działo, ale przy takim poborze, po kilku dniach miałbym znowu rozładowany akumulator.
No ale myslę że ten problem może się przydać jeszcze nie jednej osobie, bo jak szukałem po forach to znalazłem masę takich problemów jak mój.
No nic problem rozwiązany, stare radio gdzieś gnije na śmietniku, a teraz tylko kupić jakieś fajne firmowe radio i dobre głośniki przypilnować serwis żeby je dobrze podpiął (żeby nie pobierało a lewo prądu) i cieszyć się z muzyczki w aucie.

Jeszcze raz bardzo, bardzo przepraszam za mój napad złości na ciebie dmas i przepraszam innych których mogłem moim zachowanie wkurzyć. :-/
 
Pablo78 



Marka: Dacia
Model: Logan Sedan; 1310
Silnik: 1.5 dci 90 KM; 1.3
Rocznik: grudzień 2015; 1983
Wersja: Laureate2
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 16 Wrz 2007
Posty: 984
Skąd: woj. Śląskie
Wysłany: 2007-12-07, 15:20   

waski napisał/a:
Nie no sorry chłopaki, to wszystko moja wina, źle faktycznie odebrałem to zdanie. Bardzo przepraszam za moje zachowanie poniosło mnie.
Szczególnie przepraszam ciebie dmas ;-) .
No trochę mnie ta cała sprawa z akumulatorem poddenerwowała, człowiek myślał cały czas o tym, jak rozwiązać problem, bo w serwisie jak widać bagatelizują takie sprawy, ich zdaniem nic się nie działo, ale przy takim poborze, po kilku dniach miałbym znowu rozładowany akumulator.
No ale myslę że ten problem może się przydać jeszcze nie jednej osobie, bo jak szukałem po forach to znalazłem masę takich problemów jak mój.
No nic problem rozwiązany, stare radio gdzieś gnije na śmietniku, a teraz tylko kupić jakieś fajne firmowe radio i dobre głośniki przypilnować serwis żeby je dobrze podpiął (żeby nie pobierało a lewo prądu) i cieszyć się z muzyczki w aucie.

Jeszcze raz bardzo, bardzo przepraszam za mój napad złości na ciebie dmas i przepraszam innych których mogłem moim zachowanie wkurzyć. :-/


z drugiej strony to ciekawe, ja sobię baedzo chwalę ten serwis, naprawdę juz od 3 lat prawie...
_________________
Poprzednio: Logan 2005, Ambiance 1.4 Mpi, Marine
 
dmas 



Marka: Dacia
Model: Logan MCV Laureate 7 os.
Silnik: 1,6 MPI (87)
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 19 Wrz 2007
Posty: 199
Skąd: Warszawa/Bielany
Wysłany: 2007-12-07, 15:26   

waski napisał/a:
Jeszcze raz bardzo, bardzo przepraszam za mój napad złości na ciebie dmas i przepraszam innych których mogłem moim zachowanie wkurzyć.


waski czyli jednak szeroki... :-)

nie ma za co. nie takie rzeczy padaly tu na TYM forum...

... i zyli dlugi i szczesliwie (w tle muzyka z Titanica - ... hmm prawie sie zrymowalo...)
_________________
Logan MCV 1.6 (87) Laureate 7os. Niebieski.
 
waski 


Marka: Dacia
Model: Logan - Laureate
Silnik: 1.4
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 30 Paź 2007
Posty: 486
Skąd: Mysłowice
Wysłany: 2007-12-07, 18:01   

[quote="Pablo78"]
waski napisał/a:

z drugiej strony to ciekawe, ja sobię baedzo chwalę ten serwis, naprawdę juz od 3 lat prawie...



Ja nie mam pretensjido działania samego serwisu, bo jak mi mierzyli to, to przed wjazdem na serwis gość się mnie jeszcze pytał czy coś jej nie dolega żeby mogli sprawdzić przy okazji, to powiedziałem że mi pedał hamulca zgrzypi jak w jakiejś wołdze. Gościu zanotował i po całej imprezie, do poboru prądu podeszli kompletnie amatorsko, ale ze zgrzypiącym hamulcem mnie zadziwili, powiedzieli żebym przyjechał we wtorek na wymianę serwa hamulca. Zazwyczaj to serwisy traktują takie coś smarem, wd40 lub czymś pochodnym co tylko usunie piski zgrzypienia i inne, a tu profesjonalne podejście.
Tylko czemu zmierzeie poboru prądu z aku i sprawdzeie tego zgrzypienia zajęło aż półtorej godziny.
Zobaczymy jak to będzie we wtorek: czyli wymiana serwa i montaż nowego radia i głośników. Jak po montażu radia b ędzie znwu taki pobór prądu to stamtąd nie wyjadę aż tego porządnie nie połączą.
Bo w kangoo mi pomnotwał znajomy elektryk soniaka i niezłe głośniki które napewno nieźle ciągną jak się przyciśnie radio, a pobór prądu z założonym panelem który się cały czas świeci, wynosi 0,09A, więc wszystko się da podłączyć żeby było dobrze.
Dobra już nie nawijam o tym poborze prądu, bo ktoś sobie pomyśli że mam jakąś opsesję na tym punkcie :mrgreen:
 
Pablo78 



Marka: Dacia
Model: Logan Sedan; 1310
Silnik: 1.5 dci 90 KM; 1.3
Rocznik: grudzień 2015; 1983
Wersja: Laureate2
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 16 Wrz 2007
Posty: 984
Skąd: woj. Śląskie
Wysłany: 2007-12-07, 19:30   

[quote="waski"]
Pablo78 napisał/a:
waski napisał/a:

z drugiej strony to ciekawe, ja sobię baedzo chwalę ten serwis, naprawdę juz od 3 lat prawie...



Ja nie mam pretensjido działania samego serwisu, bo jak mi mierzyli to, to przed wjazdem na serwis gość się mnie jeszcze pytał czy coś jej nie dolega żeby mogli sprawdzić przy okazji, to powiedziałem że mi pedał hamulca zgrzypi jak w jakiejś wołdze. Gościu zanotował i po całej imprezie, do poboru prądu podeszli kompletnie amatorsko, ale ze zgrzypiącym hamulcem mnie zadziwili, powiedzieli żebym przyjechał we wtorek na wymianę serwa hamulca. Zazwyczaj to serwisy traktują takie coś smarem, wd40 lub czymś pochodnym co tylko usunie piski zgrzypienia i inne, a tu profesjonalne podejście.
Tylko czemu zmierzeie poboru prądu z aku i sprawdzeie tego zgrzypienia zajęło aż półtorej godziny.
Zobaczymy jak to będzie we wtorek: czyli wymiana serwa i montaż nowego radia i głośników. Jak po montażu radia b ędzie znwu taki pobór prądu to stamtąd nie wyjadę aż tego porządnie nie połączą.
Bo w kangoo mi pomnotwał znajomy elektryk soniaka i niezłe głośniki które napewno nieźle ciągną jak się przyciśnie radio, a pobór prądu z założonym panelem który się cały czas świeci, wynosi 0,09A, więc wszystko się da podłączyć żeby było dobrze.
Dobra już nie nawijam o tym poborze prądu, bo ktoś sobie pomyśli że mam jakąś opsesję na tym punkcie :mrgreen:


Słusznie, trzeba drążyć do końca ;-)
_________________
Poprzednio: Logan 2005, Ambiance 1.4 Mpi, Marine
 
waski 


Marka: Dacia
Model: Logan - Laureate
Silnik: 1.4
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 30 Paź 2007
Posty: 486
Skąd: Mysłowice
Wysłany: 2007-12-11, 16:49   

Znowu dziś odwiedziłem serwis :-/ , ale spokojnie nic się nie działo.
Kupiłem wreszcie radyjko i głośniki. Zdecydowałem się na:

Sony CDX-GT710



i do tego głośniki:

Sony XS-F1335



Radyjko pierwsza klasa, ustawień tyle że miesiąc będę instrukcję czytał, kapitalnie wygląda i kapitalnie gra, fajnie wyglądają animacje na wyświetlaczu.
Radyjko zamontowali u Głowacza i niezgadniecie wzięli za montaż 26zł i jeszcze poszedłem i poprosiłem tą babkę z serwisu czy po montażu radia, nie zmierzyli jeszcze raz poboru prądu, odparła że nie ma problemu. i na koniec szok wystawiła fakturę na tylko 26zł nie policzyli wogóle tego mierzenia. Jestem tym wszystkim mile zaskoczony. No i pobór prądu bardzo ładnie wyszedł 0,06A po zamontowanym radiu.
 
Dymek 



Marka: DACIA
Model: Sandero Stepway
Silnik: TCe 90
Rocznik: XII 2017
Wersja: Outdoor
Pomógł: 105 razy
Dołączył: 01 Cze 2017
Posty: 3625
Skąd: Warszawa

Wysłany: 2017-11-24, 14:51   

http://www.daciaklub.pl/f...1742538#1742538
wlodarek1 napisał/a:
Dziś stało się coś złego ; nie mogę odpalić swojego auta .
Gdy przekręcę kluczyk w stacyjce , nie zapalają się nawet kontrolkii na desce rozdzielczej .
Tylko podświetlenie licznika kilomwtrów miga i słychać jakby jakieś styki tam cykały .
Można tylko zatrąbić klaksonem, :shock:
Podłączyłem prostownik by ładował akumulator , ale nawet na prostowniku nie odchyla się wskazówka pokazująca stan naładowania akumulatora :!:
A jeszcze w środę normalnie autko chodziło , choć bardzo wtedy zmokło .
W garażu pootwierałem wtedy wszystkie drzwi . klapę bagażnika i maskę silnika , by wszystko schło :cry:
A dziś 0 reakcji , tylko można zatrąbić , albo miga podświetlenie licznika km :roll:
Zadzwoniłem do Tandemu ; oni każą dzweonić po lawetę jeśli w ciągu godziny lub dwóch nie będzie widać poprawy sytuacji . Czekać czy dzwonić po Dacia asistance :?: :!:
Pomóżcie :-(

A pootwieranie wszystkiego nie rozładowało właśnie akumulatora? Nie masz woltomierza żeby sprawdzić akumulator?
Akumulator ładujemy odłączony od instalacji samochodu. Ze 40 minut powinno wystarczyć.
Podładuj odłączony akumulator, podłącz go z powrotem i wtedy sprawdź.
Ostatnio zmieniony przez laisar 2017-11-27, 13:18, w całości zmieniany 2 razy  
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FISubSilver v 0.3 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne