Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

DACIA Klub Polska  
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: laisar
2017-10-30, 01:26
Wymiana oleju silnikowego - kiedy, jaki, ile?
Autor Wiadomość
Powolny 

Marka: Dacia
Model: Duster 2
Silnik: 1,6 Sce
Rocznik: 2018
Wysłany: 2018-12-07, 15:21   

Cytat:
"michasr@o2.pl" rewizję do wymiany filtra i oleju

W ND nieco komplikacji.
Raczej bym nie liczył na sukces, ale kto wie, ja na pewno nie dam rady, muszę zdjąć płytę.
Złej baletnicy...
Cytat:
Jak patrzę z góry na silnik to nie widzę żeby płyta była jakoś szczególnie brudna

Z góry nie wiele zobaczysz, piach zbiera się pod wygłuszeniem i bardziej w części od tyłu, której raczej z góry nie obejrzysz.
Cytat:
Z drugiej strony moja jazda to dojazdy do pracy i wyjazdy na urlop więc może i nie brudzi się specjalnie.

Oby, pochwalisz się zapewne.
Cytat:

Zauważyłem ostatnio że kolor oleju się delikatnie zmienił stąd decyzja o zmianie

No tak, ale nie piszesz, jakie standardowo pokonujesz odcinki?
To raczej jest podstawą do dyskusji.
Sporadyczne wyjazdy (np. wakacyjne), generalnie, nie mają znaczenia.
Co do koloru, to spoko, może tylko krótkie jazdy, bardziej zapach oceń.
Z drugiej strony, jak z bagnetu chlapniesz na białą bibułę, to też widać to i tamto.
Zawsze możesz zrobić test: czysty - używany olej na bibułę i ocenisz.
Zużyty - mocno zużyty, na bibule pozostawia nie tyle kolor, ale tzw "sadzę", czyli osad.
Cytat:

Nie szaleję na drodze, nawet nie ma gdzie

Ocenisz po potencjalnym "budyniu" pod spodem korka wlewu oleju, jak za mało = krótko pomykasz.
To ("budyń") też wskazuje co innego, ale to inny temat.

Cytat:
chyba że autostrada, ale to też raczej utrzymywanie stałej prędkości a nie wyścigi.

To akurat, przeczyszcza układ, raczej nie szkodzi, przy stabilnej jeździe.
Oczywiście powyższe wywody, to tylko moje spostrzeżenia - autorskie, być może błędne.
Zatem...sprostowania, uwagi...cenne = oczekiwane.
Ostatnio zmieniony przez Powolny 2018-12-07, 15:25, w całości zmieniany 1 raz  

ex_perimental 
Exelsior!

Marka: Dacia
Model: Duster/ Logan II
Silnik: 1.5 dCi/ 1.2
Rocznik: 2013/ 2014
Wersja: Laureate 5 os.
Wysłany: 2018-12-07, 15:25   

Ze swojej strony dla użytkowników 1.5 dci 90 KM polecam przede wszystkim filtr oleju produkowany przez Purfluxa na pierwszy montaż do VW i Porsche 2,5 biturbo. Filtr jest ciut dłuższy (większa pow filtrująca) i w dodatku posiada zworki po stronie brudnej jak i czystej. Korzyści, to przy wymianie nie wycieknie Wam olej, oraz po nocy przy uruchomieniu kontrolka wyraźnie krócej się świeci, bo olej nie spływa do miski (mądry w tym samochodzie nie wymyślił takiego mocowania do gory nogami bez zaworu...). Ciśnienie zaworu bypass jest dokładnie takie samo jak w filtrze przewidzianym do Dustka (sprawdzałem w kilku katalogach zanim zdecydowałem się sam na taką zmianę). Śmigam na nim już dwa lata, objechałem pół Europy... Z czystym sumieniem polecam.
Wymiana co 10 tyś. km.
Robię 90% trasy (w takim sensie, że nie miasto- dojazdy do pracy), ale krótkie odcinki. Olej po tym przebiegu (prawdziwy syntetyk) i zastosowaniu płukanki- czarny i gęsty...
Ktoś kto robi dłuższe interwały w dieslu, a nie robi przy tym tras, prosi się o problemy- moim zdaniem.

IMG_20181207_150704.jpg
jest i będzie...
Plik ściągnięto 6 raz(y) 47,51 KB

IMG_20181207_150748.jpg
był...
Plik ściągnięto 4 raz(y) 220,11 KB

IMG_20181207_150733.jpg
przy każdej wymianie
Plik ściągnięto 2 raz(y) 84,11 KB

IMG_20181207_150558.jpg
Plik ściągnięto 5 raz(y) 83,26 KB

IMG_20181207_150551.jpg
Plik ściągnięto 4 raz(y) 218,24 KB

IMG_20181207_150536.jpg
Plik ściągnięto 4 raz(y) 89,25 KB

Ostatnio zmieniony przez ex_perimental 2018-12-07, 15:34, w całości zmieniany 4 razy  

Odpowiedz do tematu