Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

DACIA Klub Polska  
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

Ogłoszenie 
JEDNA SPRAWA = JEDEN TEMAT

Poprzedni temat :: Następny temat
Media nav, evolution, mn1,mn2,mn3 czym to się różni?
Autor Wiadomość
soniqgsm 

Marka: Dacia
Model: Lodgy
Silnik: 1.5 dci 110km
Rocznik: 2014
Wersja: Prestige 7 os.
Wysłany: 2019-07-25, 16:49   Media nav, evolution, mn1,mn2,mn3 czym to się różni?

Witam jestem nowym posiadaczem daci lodgy. I oczywiście chciałbym mieć w nawigacji najnowsze mapy. Ale czytam forum i juz zgłupiałem. Ludzie piszą coś o media nav, media nav evolution, mn1,mn2, mn3. Czy ktoś może powiedzieć jak rozpoznać jakie radio mam u siebie? Czytałem też coś o "uwolnieniu" tego radia tylko nigdzie nie było napisane co to daje I po co to robić? Byłbym wdzięczny komuś kto wytłumaczy mi to na chłopski rozum co i jak i o co chodzi:) wersja oprogramowania w moim radiu to 4.0.6 i mapy mam z 2013Q4 Here.
Ostatnio zmieniony przez soniqgsm 2019-07-25, 17:24, w całości zmieniany 1 raz  

paul7 

Model: Duster 4x4
Silnik: 1.5dCi
Wersja: Prestige 5 os.
Wysłany: 2019-07-26, 11:23   

Masz MN1
oprogramowanie 4.0.6
i tego się trzymaj. Taki model masz i taki rocznik.
Wyższe softy jak to zwykle, wymagają większych pamięci. I stąd przede wszystkim ta różnica.
Uwolnić możesz je przede wszystkim metodą jas_pik, ale i inne update mogą to zrobić. Pełno tego na forum i w necie, gdyż była to najdłużej męczona wersja nawigacji.

13dp 

Model: Duster 2
Silnik: 1.6 SCe
Wysłany: 2019-07-27, 10:37   

Przyłączam się do prośby. Mam Dustera z tego roku z obsługą Android Auto i też już sam się gubię w tych wersjach i nazwach, w tym co jest uwolnione, a co zaraz może będzie itp itd. Czy mógłby ktoś kompetentny i mający wiedzę na ten temat opisać w miarę szczegółowo i jasno te radia? Jedne są chyba jeszcze z dopiskiem Evolution inne bez... :shock:

gggg 

Marka: Renault
Model: Captur
Silnik: 0,9
Rocznik: 2017
Wysłany: 2019-07-27, 11:36   

Masz najnowsze radio MN3 z obsługą Android Auto - te radia nie są uwolnione i nie wiadomo kiedy będą. Podobno prace trwają.

jas_pik 

Model: Sandero
Silnik: 1,2 lpg
Rocznik: 2017
Wersja: Sandero
Wysłany: 2019-07-27, 11:46   

MN1 - MediaNav - podstawowa wersja, oparta na Windows CE, procesor 600 MHz, RAM 0,5GB
wersje softu od 2.0.1 do 4.1.0 najlepsze uwolnienie w wersji 4.0.6 i najbardziej stabilny soft, przez tzw kody testowe wejście do Micom (można uruchomić kamerę)

MN2 - MediaNav Evolution - wersja z wbudowanym odbiornikiem danych trafficu, oparta na Windows CE, procesor 667 MHz, RAM 1 GB
wersje softu od 5.2.7 do 9.1.3, najlepsze uwolnienie i stabilny soft 6.0.4. Softy od 8.05 w gorę mają dodatkowe funkcje (ale tylko przy niektórych centralkach cofania w Renault pokazują graficzne odległości czujników cofania). Wersje softu 9.1.3 dopiero od niedawna zostały pozbawione błędów przez Renaut. Zakończono ich montaż z końcem 2018 roku ze względu na zakończenie suportu przez Microsoft. Renault zablokował na Polskę działanie TMC, można wrzucić samemu licencje oraz odblokować działanie TMC, przez tzw kody testowe wejście do Micom (można uruchomić kamerę)

MN3 - MediaNav Evolution 2 - system operacyjny Linux, procesor 2Ghz, 2 GB RAM
soft z Android Auto i iOS CarPlay
wersje softu od 10.X.X
Na dzisiaj brak uwolnienia. Pracuję nad tym, na razie potrafię tylko poprawnie wrzucić licencje pozwalające na działanie TMC w Polsce.
Jeśli wszystko pójdzie dobrze to po zakończeniu zbiórki opublikuję sposoby uwolnienie MN3 - https://www.paypal.com/pools/c/8gCV7wAQHU

13dp 

Model: Duster 2
Silnik: 1.6 SCe
Wysłany: 2019-07-27, 12:21   

Serdeczne dzięki za poświęcony czas i szczegółowe wyjaśnienia Panowie 8-)

soniqgsm 

Model: Lodgy
Silnik: 1.5 dci 110km
Wersja: Prestige 7 os.
Wysłany: 2019-07-27, 17:21   

ja również dziękuje koledze jas_pik za konkretną odpowiedź teraz już wszystko chyba będzie jasne dla przyszłych nowych użytkowników takich jak ja :)

Odpowiedz do tematu