Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

DACIA Klub Polska  
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

Poprzedni temat :: Następny temat
Dacia Lodgy - hałasy znikąd
Autor Wiadomość
Mikele 

Marka: Dacia
Model: Lodgy
Silnik: 1,6
Rocznik: 2019
Wersja: Stepway
  Wysłany: 2019-08-13, 08:46   Dacia Lodgy - hałasy znikąd

Cześć,

26 lutego kupiłem Lodgy Stepway 1,6 i zaimportowałem z Polski do siebie, na Gibraltar.

Już podczas jazdy, przy ok. 3000 km przebiegu, buda zaczęła wydawać odgłosy na nierównościach, przypominające trochę trzęsienie się paki w samochodach dostawczych. Hałasy były słyszalne na nierównościach drogi, szczególnie poprzecznych, przy niewielkich prędkościach, do ok. 60 kmh, potem zagłuszają je hałasy z zewnątrz auta.

Próbowałem zrobić coś w dealership na Gibie, ale byłem zbywany, poza tym praca nie zostawiała mi za dużo czasu na droczenie się z lokalną Dacią, która w dodatku była na mnie obrażona, że jak tak można sprowadzić samochód z Polski, kiedy zaczęło się przecież wcześniej negocjować z nimi ;-)

Miesiąc temu przyjechałem na kołach do PL na wakacje i zacząłem załatwiać sprawę z Renault/Dacia Carrara w Lublinie, gdzie auto było kupione. Najpierw mechanicy stwierdzili, że to środkowy rząd siedzeń, cośtam podokręcali i posmarowali - bez efektu. Potem okazało się, że skrzypią też tylne amory, więc po uznaniu tego przez Renault Polska i chwili bardzo intensywnych negocjacji, wymieniono mi tylne amortyzatory na wymontowane z innej, nowej Dacii (zapasowe nie przyszłyby na czas, przed moim powrotem do domu).

Pomimo tej wymiany hałas jest nadal. W tej chwili jestem już bezradny i bez pomysłu, co może być nie tak. Grupowe próby zlokalizowania hałasu sugerują okolice lewego słupka B albo dach albo jedno i drugie (albo żadne...). Czyli może być to kiepski montaż w Maroko albo też cholera wie, co jeszcze. Oczywiście okolice słupka zostały rozebrane do gołej blachy. I nic.

Czy ktoś miał/m,a podobny problem?
Ostatnio zmieniony przez laisar 2019-08-13, 09:32, w całości zmieniany 1 raz  

Dracid 

Model: Lodgy + Duster
Silnik: 1.6 SCe Laureate 7 os. + 1.5 dCi 4x2 Prestige
Rocznik: 2017 + 2018
Wysłany: 2019-08-13, 09:28   

Idź do Castoramy w Polsce albo jej odpowiednika na Gibraltarze, kup wazelinę techniczą i przesmaruj po obu stronach auta uszczelkę idącą wzdłuż górnych krawędzi drzwi od okolic lusterka zewnętrznego aż do tylnego górnego rogu tylnych drzwi. Uszczelka ta jest przyklejona do karoserii. Przesmaruj ją wewnątrz i na zewnątrz i daj znać, czy pomogło.

PS. Uważaj, bo ci auto wymienią dlatego, że trzeszczy... Staniesz się legendą w ASO, do którego z tym pojedziesz. ASO Dacii to, niestety, żart i podejście: "tanio kupiłeś, to się bujaj. Ale przyjedź wymienić olej za 1000 PLN za litr koniecznie!".
Ostatnio zmieniony przez Dracid 2019-08-13, 09:30, w całości zmieniany 1 raz  

pavulon78 

Model: Duster 2 / VW Polo
Silnik: 1.6 SCe / 1.2
Rocznik: 2018 / 2002
Wysłany: 2019-08-13, 09:29   

To po prostu Dacia. I na dodatek Lodgy będą sama w sobie jednym wielkim pudłem jak dostawczak, więc nie oczekuj kompletnej ciszy w takim aucie. Zawsze coś tam będzie szurać, pobrzękiwać. Taki urok.
Mój nowy duster przy przebiegu 28kkm też już sobie wesoło pobrzękuje, coś tam puknie itp.

Dla porównania teraz jechałem clio z przebiegiem 22kkm (kosztujące więcej niż duster czy lodgy) i jeśli chodzi o odgłosy skrzypienia, stukania i szurania to był istny dramat w porównaniu z moim dusterem.
Ostatnio zmieniony przez pavulon78 2019-08-13, 09:30, w całości zmieniany 1 raz  

jas_pik 

Model: Duster 4x4
Silnik: 1,5 dCi 110KM
Rocznik: 2014
Wersja: Prestige
Wysłany: 2019-08-13, 13:27   

Czy masz koło zapasowe ?
Sprawdź jego mocowanie i dokręcenie.
Ja tez trafiłem swego czasu do ASO ze względu na pukanie przy przejeżdżaniu przez nierówności typu tory tramwajowe lub śpiących policjantów.
A okazało się że problem jest trywialny ( Duster 4x4 - koło zapasowe w środku przykręcane duża plastikową nakrętką) . Dodatkowo pod koło położyłem tez kawałek wygłuszenia pod koło i cisza jak makiem zasiał)
Sprawdź też czy nie brzęczy Ci tablica rejestracyjne . Idealne jest podkleić takie filcowe ochraniacze od nóg krzeseł)
Pukaj , stukaj a zawsze coś odkryjesz :)

mariusz0207 

Marka: dacia
Model: lodgy
Rocznik: 2017
Wysłany: 2019-08-13, 16:10   

Witam pięknie mam dokładnie to samo czyli dziwne stukanie przy małych prędkosciach i tez lodgy stepway u mnie to wydaje mi się ze z prawej strony z tyłu. Z tym problemem byłem w ASO juz 4 razy wszystko podobno jest ok wymienione nawet amortyzatorty z tyłu i nic nie pomogło więc zadne smarowanie itp nic nie da. Postanowiłem napisac emila do cętrali odpisali ze usterka będzie usunięta mam czekac po paru dniach zadzwonili z ASO zostawiłem samochód wymienili zbiornik paliwa bo podobno tam cos stukało i jakie było moje zdziwienie ze po wymianie baku problem jest dalej. Aktualnie czekam na odpowiedz z centrali co dalej. Mam nadzieje ze usuną usterke bo jak nie to pewnie jkis zecznik konsumentów ewentualnie rzeczoznawca motoryzacyjny i droga sądowa.

maugu 

Model: Duster
Rocznik: 2018
Wersja: Prestige2
Pomogła: 6 razy
Wysłany: 2019-08-13, 16:35   Re: Dacia Lodgy - hałasy znikąd

Mikele napisał/a:
...
Pomimo tej wymiany hałas jest nadal. W tej chwili jestem już bezradny i bez pomysłu, co może być nie tak. Grupowe próby zlokalizowania hałasu ..... I nic.

Czy ja dobrze rozumiem, że ASO nie posiada czegoś takiego?

https://allegro.pl/oferta/stetoskop-diagnostyczny-elektroniczny-4-kanalowy-7443982906

mariusz0207 

Marka: dacia
Model: lodgy
Rocznik: 2017
Wysłany: 2019-08-13, 16:47   

Raczen nie posiada :mrgreen: ja jezdziłem z mechanikiem który siedział z tyłu i nasłuchiwał hihi i faktycznie cos słychac ale nie wiedzą co i gdzie powiedzieli ze nie mają pomysłu poprostu są bezradni.

maugu 

Rocznik: 2018
Wersja: Prestige2
Pomogła: 6 razy
Wysłany: 2019-08-13, 18:02   

mariusz0207 napisał/a:
... ze nie mają pomysłu poprostu są bezradni.

Tak mnie ta niemoc poruszyła, że musiałam podpytać tu i ówdzie. I tak na szybko - z tego co mi powiedziano - samemu można zrobić podobny stetoskop wielokanałowy tylko, że najprościej z przewodowymi mikrofonami. Nie powinno to być zbytnio uciążliwe w amatorskiej eksploatacji, ale za to powinno kosztować mniej niż 100zł i dodatkowo będzie nawet lepszy w diagnostyce bo będzie można analizować hałas poprzez wykres graficzny i ew. obróbkę dźwięku/filtry.
Nie wiem czy dobrze wszystkie dane zapisałam (i wyszukałam odpowiednie elementy), ale jeżeli nie to ew. może koledzy elektronicy z forum coś podpowiedzą lub zaproponują zupełnie inne rozwiązania.

Amatorski stetoskop diagnostyczny

Potrzebne będą:

rozdzielacz sygnału
https://sklep.avt.pl/avt1696.html

4 mikrofony np.takie ;

https://allegro.pl/oferta/mikrofon-krawatowy-zewnetrzny-jack-3-5mm-klips-8326726369

oprogramowanie do graficznej analizy dźwięku (gratis) np.

https://www.dobreprogramy...dows,11826.html

laptop + kabelki+klamerki/zaciski lub silne magnesy.

Kauris 

Model: Logan MCV II Ph1
Silnik: 1.2 16v 73KM
Rocznik: 2015 55kkm
Wersja: Laureate
Wysłany: 2019-08-13, 19:42   

Szukałem brzęczenia po całym tyle mojej MCVki. Tablica, plastiki, narzędzia, koło.. Nic. Miałem wrażenie, że jeżdżę blaszakiem. Wygłuszyłem całą podłogę i nadkola i jakie było moje zdziwienie, że problemu to nie rozwiązało. Obstawiałem, że to "gdzieś z paki", a problem był na wysokości słupków B. Okazało się, że poszycie dachu nie było przyklejone do jednej z poprzeczek (za mało kleju?) i sobie brzęczało. Widziałem w necie, że nie tylko u mnie taki przypadek w MCV.

Obywatel MK 

Model: Duster II Blanc Glacier
Silnik: 1.6 SCe
Wysłany: 2019-08-13, 19:57   

Niższa cena auta też się z czegoś bierze, po prostu takie hałasy nie są brane pod uwagę podczas konstruowania pojazdu. Podobnie jak z chyboczącym się fotelem.
Ostatnio zmieniony przez Obywatel MK 2019-08-13, 19:58, w całości zmieniany 1 raz  

wuju 

Marka: Peugeot
Model: 206
Silnik: 1.1
Wysłany: 2019-08-13, 21:30   

Cena ceną można zaoszczędzić na wielu rzeczach ale różne dziwne odgłosy podczas jazdy nie są normalne i ceną tego nieusprawiedliwiajmy.

Fruxo 

Silnik: lpg 1.6 16v
Rocznik: 2012
Wysłany: 2019-08-13, 23:49   

od zewnątrz połóż powłokę antykorozyjna na podłogę 50 % odgłosów zniknie , jak jeszcze będzie mało trzeba cała podłogę wyciszyć od wewnątrz
Ostatnio zmieniony przez Fruxo 2019-08-13, 23:50, w całości zmieniany 1 raz  

Mikele 

Wysłany: 2019-08-14, 10:10   

Cześć,

dzięki za rady. Zostały mi tylko 3 dni w Polsce, z czego jeden to święto, więc raczej nie za wiele już zdziałam... Jak tylko przestanie padać, posprawdzam wszystkie wymienione rzeczy, ale tego stetoskopu raczej nie będę budował ;-)

Obywatel MK 

Model: Duster II Blanc Glacier
Silnik: 1.6 SCe
Wysłany: 2019-08-14, 12:31   

wuju napisał/a:
Cena ceną można zaoszczędzić na wielu rzeczach ale różne dziwne odgłosy podczas jazdy nie są normalne i ceną tego nieusprawiedliwiajmy.

Wielu ludzi nie jest w stanie pojąć jak Dacia może oferować tej wielkości auto w dość niskich cenach. No właśnie między innymi tak.

Mikele 

Wysłany: 2019-09-10, 13:16   

Wakacje mi się trochę przedłużyły... :-/

3 tygodnie temu córkę potrącił samochód, prawie nic się nie stało, ale na leczenie i rekonwalescencję musimy zostać w Polsce. Przynajmniej mogłem z tego skorzystać i udało się ustalić, skąd były hałasy.

Skrzypiały i hałasowały drzwi, a konkretnie uszczelki. Po wstępnym przejechaniu ich mydłem w płynie, nagle zrobiło się bardzo cicho :mrgreen: Teraz tylko będę musiał zrobić to samo, ale jakimś silikonem, żeby efekt był na stałe, a przynajmniej na długo.

Pozostał problem tylnej klapy, którą zacząłem słyszeć, kiedy zamilkły drzwi, ale podejrzewam te sam problem.

Kolejna sprawa, którą zauważyłem, to lewe tylne drzwi niemal opierające się o uchylaną szybę za nimi (ledwo daje się wcisnąć paznokieć w szparę), a także prawa uchylana szyba znacznie wystająca poza obrys karoserii. Jedno i drugie zgłoszone już do ASO i jestem umówiony na czwartek na załatwienie tych problemów.

Skoro i tak tutaj jestem, to planuję jeszcze trochę rzeczy w moim samochodzie zrobić, żeby był wygodniejszy w codziennym użytkowaniu ;-)

boban666 

Model: Lodgy Stepway
Silnik: 1.6 Sce100
Wysłany: 2019-09-10, 13:58   

Ja też walczę z tymi stukami. Auto przeszło cała scieżkę diagnostyczną i wszystko jest niby ok. Niby bo już 6 razy z tym byłem i dalej nic. Uszczelki już zaraz po kupieniu przesmarowałem niestety bez efektu. Ostatnia nadzieja jest w uszczelce bagaznika ktora jest za dluga :roll: ale ma byc za 3 tygodnie na serwisie wiec wtedy znowu zapakuje mechanika do paki i heja.

dudu$ 

Model: Logan MCV II
Silnik: D4F 1.2 16V
Rocznik: 2016
Wysłany: 2019-09-10, 21:05   

Też walczę z uszczelkami w swojej Lodgy. Ostatnio bardzo dokuczały mi stuki, i skrzypienia mojej Lodgy, byłem z tym w ASO to stwierdzili , ze wszystko jest ok bo ten typ tak ma. Nie odpuściłem tematu i zerwałem górną uszczelkę od strony kierowcy i nastała cisza. Przykleiłem ją ponownie pewnie z 1mm niżej i jest cisza, ale tematu nie odpuszczam dalej. Auto mam na przedłużonej gwarancji tz Formuła Non Stop i na szczęście w regulaminie nie ma nigdzie zapisane że uszczelki nie wchodzą w skład rozszerzonej gwarancji, dlatego też wczoraj zgłosiłem ten problem w ASO i jadę na wstępną weryfikację 17go września. Będę domagał się wymiany obydwu uszczelek bo ta z prawej strony na długości 15cm zaczyna się odklejać, zobaczymy co wywalczę. Dodam, ze co jakiś czas wszystkie uszczelki smarowałem różnymi środkamik, od wazeliny technicznej, poprzez smar teflonowy, sylikon w sprayu. zwykłego plaka czy olej silnikowy. niestety nie wiele to pomagało.

Odpowiedz do tematu