Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

DACIA Klub Polska  
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

Ogłoszenie 
JEDNA SPRAWA = JEDEN TEMAT

Poprzedni temat :: Następny temat
co dostaliśmy od dilera
Autor Wiadomość
maxx304 
Zielony listek

Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.0 TCe LPG 4x2
Rocznik: ----
Wersja: Prestige
Wysłany: 2020-09-15, 21:55   

Witam wszystkich,

Mam kilka pytań do przedmówców, jako ze stoję przed zakupem Dustera z mojego profilu + automatyczna klima, skórzana tapicerka, zmiana koloru lakieru, podgrzewane siedzenia - krótko mówiąc, niemalże wszystko, co da się dobrać w opcjach. Kiedy się targować? Przed podpisaniem umowy kredytowej? Przy odbiorze? Czy argument, że „w innym salonie dawali tyle i tyle rabatu” ma sens? Trzeba mieć na to jakąś podkładkę? Pod uwagę brałem salony w ZG, Lesznie i Głogowie. W ZG z racji zamieszkania byłem od razu, Leszno i Głogów mailowo. I wyszło, ze w ZG ta konfiguracja będzie najtaniej - najniższa opłata przygotowawcza. W Głogowie mieli mnie w pompie, kalkulacja jako załącznik do maila, nawet na pytania nie odpisali. Za to Leszno ładnie wszystko opisało, ale w cenie która wyszła, nie da się zamówić - pójdzie w górę o 2800zl, bo się norma emisji zmieniła. Prosili o telefon, żeby się dogadać. Z ZG mam kalkulację, symulację kredytu - warto iść z tym do salonu w Lesznie i próbować coś ugrać? Co ciekawe, nigdzie chyba nie ma rabatu na auto. Cena taka sama. Podpowiecie?
Ostatnio zmieniony przez maxx304 2020-09-15, 22:03, w całości zmieniany 2 razy  

Frost 

Model: Sandero
Silnik: 0,9 TCe
Rocznik: 2018
Wersja: Stepway Outdoor
Wysłany: 2020-09-16, 06:08   

maxx304 napisał/a:
Witam wszystkich,

Mam kilka pytań do przedmówców, jako ze stoję przed zakupem Dustera z mojego profilu + automatyczna klima, skórzana tapicerka, zmiana koloru lakieru, podgrzewane siedzenia - krótko mówiąc, niemalże wszystko, co da się dobrać w opcjach. Kiedy się targować? Przed podpisaniem umowy kredytowej? Przy odbiorze? Czy argument, że „w innym salonie dawali tyle i tyle rabatu” ma sens? Trzeba mieć na to jakąś podkładkę? Pod uwagę brałem salony w ZG, Lesznie i Głogowie. W ZG z racji zamieszkania byłem od razu, Leszno i Głogów mailowo. I wyszło, ze w ZG ta konfiguracja będzie najtaniej - najniższa opłata przygotowawcza. W Głogowie mieli mnie w pompie, kalkulacja jako załącznik do maila, nawet na pytania nie odpisali. Za to Leszno ładnie wszystko opisało, ale w cenie która wyszła, nie da się zamówić - pójdzie w górę o 2800zl, bo się norma emisji zmieniła. Prosili o telefon, żeby się dogadać. Z ZG mam kalkulację, symulację kredytu - warto iść z tym do salonu w Lesznie i próbować coś ugrać? Co ciekawe, nigdzie chyba nie ma rabatu na auto. Cena taka sama. Podpowiecie?

Cześć

Mi bardzo dużo wytłumaczył i dał bardzo konkretną i najlepszą ofertę jaką dostałem użytkownik maciek z naszego forum. Pracuje w salonie w Lublinie. Podpytaj Go na swój temat.

A przy okazji pytając w różnych salonach to jako bonus dostawałem najwyżej dywaniki :)) Więc szału nie ma. Wszyscy się tłumaczą, że Dacie jak ciepłe bułeczki schodzą i mają małą marże na autkach więc pole manewru ograniczone. No ale pytać nie boli
edit: ale czasem kilka stówek lub tyś urwać można wszystko zależy od autka itp
pzdr
Ostatnio zmieniony przez Frost 2020-09-16, 06:10, w całości zmieniany 1 raz  

HWfreak 

Silnik: 100TCe + LPG
Rocznik: 2020
Wersja: Prestige
Wysłany: 2020-09-16, 06:48   

Ja zadzwoniłem do wszystkich salonów w okolicy, podałem konfigurację jaka mnie interesowała i powiedziałem wprost, że kilka dni minie zanim wrócę bo muszę sprawdzić ofertę w innych salonach. I tym sposobem salony wysyłały mi co 2 dni nowe oferty a ja dzwoniłem do nich poinformować jaka była najlepsza, więc oni wysyłali kontrofertę. I tak do momentu aż wszyscy się zrównali idąć razem w zaparte, że nie da się więcej nic zrobić (upust z 68300 na 65800). Wtedy znowu rundka ale tym razem z warunkami kredytowymi. I tak z 3 albo 4 salonów zostały dwa na identycznych warunkach i z pośród nich wybrałem ten gdzie potraktowano mnie... Najmilej? Do tego oszacowałem gdzie mi najlepiej będzie lokalizacyjnie. Jak podpiszesz zamówienie to już wiele nie natargujesz.

Go do lokalizacji. Zobacz czy nie opłaci Ci się pojechać gdzieś dalej po auto. W końcu serwisować można gdziekolwiek. :-D

lukis 
Zielony listek

Silnik: Tce 100 LPG
Wysłany: 2020-09-17, 07:03   

maxx304 napisał/a:
Witam wszystkich,

Ja w poniedziałek zamówiłem auto. Poinformowano mnie, że będą podwyżki właśnie o 2800, ale jeżeli się zdecyduję przed podwyżkami to liczy się cena, którą mam w ofercie. Sprawdziłem regulamin i wg mnie jedyne co może wpłynąć na zmianę ceny to kwestie zmiany podatków itp.
Co do oferty to mam 2 salony w promieniu 8 km i tylko te salony odwiedziłem. Rabat 2400 dla wersji SL Celebration + doposażenie do Prestige + klima + podgrzewane fotele TCe 100 + LPG. może mógłbym jeszcze wyrwać 100 czy 200 zł jakbym jeździł od salonu do salonu, ale przy kredycie to znaczenia dla mnie nie miało. Wszystko zależy od tego jak bardzo handlowcowi zależy na sprzedaży. Rok temu byłem bliski zakupu Dustera i proponowany wtedy rabat to całe 0 zł ;)
Ostatnio zmieniony przez lukis 2020-09-17, 07:04, w całości zmieniany 1 raz  

Odpowiedz do tematu