DACIA Klub Polska  
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

 Ogłoszenie 
JEDNA SPRAWA = JEDEN TEMAT

Poprzedni temat :: Następny temat
terkotanie od strony silnika - duster 1.0 tce lpg
Autor Wiadomość
mekintosz 



Marka: Citoren
Model: Berlingo
Silnik: 1.6 VTI
Rocznik: 2011
Wersja: [Inna].[nie dotyczy]
Pomógł: 36 razy
Dołączył: 22 Maj 2009
Posty: 4285
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2026-02-01, 01:01   

Opis na filmie:

https://youtu.be/--pXlA45nOk?si=L3gNwLqRWerLtNTk
Ostatnio zmieniony przez mekintosz 2026-02-01, 01:04, w całości zmieniany 4 razy  
 
leech10 


Marka: Dacia
Model: Sandero
Silnik: 1.0 Tce
Rocznik: 2020
Wersja: Laureate
Dołączył: 26 Sty 2021
Posty: 80
Skąd: Katowice
Wysłany: 2026-02-11, 18:02   

Hej

Słyszałem, że ponoć komuś się urwał ten element i zassał go silnik i do remontu. Słyszeliście gdzieś o tym. Zastanawiam się czy nie naprawić na wlasną rekę, z tym że mam jeszcze tą gwarancję ZEN i też nie chce tracić. Przebieg 58kkm. Jak uważacie. Naprawa około 1000 więc ok ale gwarancji to szkoda

Pozdrawiam
 
Grosz do grosza 
Zielony listek


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.0
Dołączył: 18 Kwi 2026
Posty: 2
Skąd: Berlin
Wysłany: 2026-04-19, 07:36   

Polityka firmy jest taka, że ma zarabiać. Widziałem filmy ze sprężynką założoną w silniku i sam tak zrobiłem. Na filmie tego nie widać ale żeby sprężynka się nie zsuwała w lewo i nie traciła napięcia to przymocowałem ją w górnej części za pomocą drucika do metalowego uchwytu. Koszt całości 10zł i nie dzwoni. Auto po gwarancji, bez softu. Każdy robi jak uważa, to tylko auto i ma jezdzić.

https://youtu.be/2Qw8Lc5M0K4
 
Grosz do grosza 
Zielony listek


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.0
Dołączył: 18 Kwi 2026
Posty: 2
Skąd: Berlin
Wysłany: 2026-04-19, 20:31   

Grosz do grosza napisał/a:
Polityka firmy jest taka, że ma zarabiać. Widziałem filmy ze sprężynką założoną w silniku i sam tak zrobiłem. Na filmie tego nie widać ale żeby sprężynka się nie zsuwała w lewo i nie traciła napięcia to przymocowałem ją w górnej części za pomocą drucika do metalowego uchwytu. Koszt całości 10zł i nie dzwoni. Auto po gwarancji, bez softu. Każdy robi jak uważa, to tylko auto i ma jezdzić.

https://youtu.be/2Qw8Lc5M0K4


Na YT są filmy jak naprawić wastgate do BMW. Na poniższej stronie jest zestaw naprawczy do wastgate. Postępowanie jak w przypadku BMW

https://wiatreo.pl/shop/product/klapa-do-16319700053
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FISubSilver v 0.3 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne