DACIA Klub Polska  
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

 Ogłoszenie 
JEDNA SPRAWA = JEDEN TEMAT

Poprzedni temat :: Następny temat
Dacia JOGGER Expression 1.0Tce 110km by Dudu$
Autor Wiadomość
Dymek 



Marka: DACIA
Model: Sandero Stepway
Silnik: TCe 90
Rocznik: XII 2017
Wersja: Outdoor
Pomógł: 122 razy
Dołączył: 01 Cze 2017
Posty: 4172
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2026-05-20, 09:00   

Zawsze, w każdym samochodzie dbałem o to, żeby było tyle, ile producent zalecił na naklejce. Nigdy nie mam więcej niż +0,1bar, po wizytach u wulkanizatora zwykle odpuszczam, bo też nabijają za dużo. Ale tak się nie da jeździć- komfort spada na pysk a na każdym byle wyboju kamerki robią mi awaryjny zapis jak po uderzeniu :mrgreen:
 
MartinezTychy 



Marka: Dacia
Model: Jogger SL Extreme, Ex Duster, Ex Logdy
Silnik: 1.0TCe 110KM 200Nm
Rocznik: 2022
Pomógł: 10 razy
Dołączył: 14 Lut 2019
Posty: 485
Skąd: Tychy
Wysłany: 2026-05-20, 09:59   

Te podcięcia do efekt najprawdopodobniej wynikający z zawracania na raz z pełnym skrętem, lub pokonywania zakrętów bardziej dynamiczniej, ciśnienie w oponach do weryfikacji.
Ostatnio zmieniony przez MartinezTychy 2026-05-20, 10:04, w całości zmieniany 1 raz  
 
dudu$ 



Marka: Dacia
Model: JOGGER Expression
Silnik: 1,0Tce 110KM@200Nm
Rocznik: XII 2024
Wersja: [Inna].[nie dotyczy]
Pomógł: 58 razy
Dołączył: 21 Mar 2017
Posty: 2068
Skąd: Ząbki
Wysłany: 2026-05-20, 10:46   

O ciśnienie w oponach dbam tak samo jak o całe auto czyli sprawdzam raz na jakieś 10 dni i utrzymuje je takie jakie zaleca producent czyli w przypadku Joggera 2.4 bara z przodu i 2.3 z tyłu więc ciśnienie nic tu dobrego nie ma. Autem jeżdżę ogólnie dynamicznie , w zakręty zdarza się w miarę szybko wchodzić w zakręty więc może jakiś wpływ to ma na te moje opony
 
toka93 


Marka: Renault
Model: Megane IV Grandtour
Silnik: 1,5 DCI
Rocznik: 2017
Pomógł: 55 razy
Dołączył: 02 Mar 2019
Posty: 1858
Skąd: Radzionków
Wysłany: 2026-05-20, 11:00   

Jeśli to opony firmy hankook to TTTM :)
_________________
Sprzedaż części Dacia

https://www.czescidacia.pl/

Pomogłem, zostaw opinię: https://g.page/r/CU7bHXWMP-5FEBM/review
 
MartinezTychy 



Marka: Dacia
Model: Jogger SL Extreme, Ex Duster, Ex Logdy
Silnik: 1.0TCe 110KM 200Nm
Rocznik: 2022
Pomógł: 10 razy
Dołączył: 14 Lut 2019
Posty: 485
Skąd: Tychy
Wysłany: 2026-05-20, 11:01   

toka93 napisał/a:
Jeśli to opony firmy hankook to TTTM :)

dudu$ jeździ na Nexen z tego co pamiętam.
 
Marcyś 


Marka: Dacia
Model: Sandero Stepway
Silnik: 0.9 Tce
Rocznik: Xll 2019
Wersja: Techroad
Dołączył: 13 Kwi 2024
Posty: 225
Skąd: Lubuskie
Wysłany: 2026-05-20, 11:02   

U mnie na drzwiach jest napisane przód 2.2 tył 2.1 bara. Tył wygląda ok ale przód jakby był flak 😂. Opony 205x55x16 Kleber całoroczne
Ostatnio zmieniony przez Marcyś 2026-05-20, 11:03, w całości zmieniany 1 raz  
 
Dymek 



Marka: DACIA
Model: Sandero Stepway
Silnik: TCe 90
Rocznik: XII 2017
Wersja: Outdoor
Pomógł: 122 razy
Dołączył: 01 Cze 2017
Posty: 4172
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2026-05-20, 14:17   

Marcyś napisał/a:
U mnie na drzwiach jest napisane przód 2.2 tył 2.1 bara. Tył wygląda ok ale przód jakby był flak 😂. Opony 205x55x16 Kleber całoroczne
I tak ma być, to ciśnienie optymalne dla komfortu jazdy.
 
rob_plk 


Marka: Dacia
Model: D
Silnik: 1.6SCE
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 16 Gru 2018
Posty: 115
Skąd: skąd
Wysłany: 2026-05-23, 20:06   

Gorzej jak wpadniesz w dziurę, zgięta felga gwarantowana ;)
Tak na serio to jak tam kto woli i gdzie jeździ, jak swojego odbierałem to też skakał po drodze jak koza, sprawdziłem ciśnienie a tam po 2.8atm, zmniejszyłem do 2.3 i spoko.
 
dudu$ 



Marka: Dacia
Model: JOGGER Expression
Silnik: 1,0Tce 110KM@200Nm
Rocznik: XII 2024
Wersja: [Inna].[nie dotyczy]
Pomógł: 58 razy
Dołączył: 21 Mar 2017
Posty: 2068
Skąd: Ząbki
Wysłany: 2026-05-24, 13:04   

Jak wyżej pisałem, ja jeżdżę na ciśnieniu w oponach takim jaki zaleca producent. Stosuje to od X lat w każdym aucie. A co do zużyciu przednich opon od zewnętrznej strony, to wczoraj przyjrzałem się autu siostry - Sandero Stepway III 1.0 Eco-G z 2024 roku i przebiegiem około 20tyś. km. U niej również opony przednie zużywają się szybciej niż tylne, w identyczny sposób jak u mnie. Jedyna różnica jest taka ze ja mam wielosezon Nexen a ona wielosezon bodajże Hankook. Najwyraźniej te auta tak mają ale dużo zależy też od producenta opon ponieważ, kumpel ma Joggera o rok starszego niż ja z przebiegiem prawie 100tyś. km opony ma sezonowe tz. Lato/zima i u niego nie zauważyłem takiego zużycia opon jak opisałem powyżej.
 
Seweryn480736 


Marka: Dacia
Model: Jogger 2024
Silnik: 1.0 TCe 100 ECO-G
Dołączył: 09 Sie 2024
Posty: 41
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 2026-05-27, 12:49   

Czy serwis klimatyzacji, a więc przede wszystkim dobicie odczynnika jest robiony zawsze odpłatnie czy np. w ramach gwarancji mogą to zrobić?

I jeszcze kwestia drogowych żarówek led - możesz zdradzić więcej co to dokładnie za żarówki? Podmiana jest prosta?
 
dudu$ 



Marka: Dacia
Model: JOGGER Expression
Silnik: 1,0Tce 110KM@200Nm
Rocznik: XII 2024
Wersja: [Inna].[nie dotyczy]
Pomógł: 58 razy
Dołączył: 21 Mar 2017
Posty: 2068
Skąd: Ząbki
Wysłany: 2026-05-27, 20:07   

Seweryn480736 napisał/a:
Czy serwis klimatyzacji, a więc przede wszystkim dobicie odczynnika jest robiony zawsze odpłatnie czy np. w ramach gwarancji mogą to zrobić?

I jeszcze kwestia drogowych żarówek led - możesz zdradzić więcej co to dokładnie za żarówki? Podmiana jest prosta?


Serwis klimatyzacji zawsze jest płatny, nie musisz robić tego w ASO, możesz podjechać do dowolnego zakładu zajmującego się klimatyzacją. Niestety w dzisiejszych czasach nie jest to tania usługa i same podłączenie maszyny pod auto to koszt 250zł plus dodatkowo trzeba płacić za każde 100g czynnika.

Co do żarówek LED do świateł drogowych, to niestety nie wiem jaki to jest konkretnie model ale na 100% to chińczyki. Kupił mi je kumpel, który również do swojego joggera takie zamontował. Mówił że to kopia jakiegoś modelu Osrama. Przed montażem trzeba było zdjąć z nich radiator i nałozyc nową pastę termoprzewodzącą bo chińczyk jej pożałował. Montaż jest prosty, chociaż z prawej strony przeszkadzają trochę przewody od klimy ale w kilka minut da sia to ogarnąć.
 
Seweryn480736 


Marka: Dacia
Model: Jogger 2024
Silnik: 1.0 TCe 100 ECO-G
Dołączył: 09 Sie 2024
Posty: 41
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 2026-05-28, 19:09   

Dziękuję!
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FISubSilver v 0.3 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne