Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

DACIA Klub Polska  
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

 Ogłoszenie 
JEDNA SPRAWA = JEDEN TEMAT

Poprzedni temat :: Następny temat
Lodgy 1.5 dci brak mocy, nie kręci powyżej 2000 rpm
Autor Wiadomość
kamimar 


Marka: Dacia
Model: Lodgy
Silnik: 1.5 dCi
Rocznik: 2017
Wersja: Stepway
Dołączył: 24 Wrz 2017
Posty: 69
Skąd: Warszawa
  Wysłany: 2026-06-12, 18:12   Lodgy 1.5 dci brak mocy, nie kręci powyżej 2000 rpm

Pacjent Lodgy 1,5 dci 110KM z 2017 roku. Pojechałem sobie na działkę na wieś - wszystko ok. Wracam po nocy, czuję że mocy brakuje, a jak się udało rozbujać do ok 90-100 km/h to na 5-tym biegu kręci tylko do 2000 rpm i zero reakcji na gaz. Otworzyłem maskę i od razu zobaczyłem uszkodzony - pogryziony? - niebieski kabelek. AI podpowiada że to do czujnika ciśnienia spalin/sondy lambda i uszkodzony może właśnie powodować spadek mocy. I takie moje pytanie czy da się to lutować naprawiać? Czy wymiana całej sondy z okablowaniem? I ile orientacyjnie $$ szykować?

Ostatnio zmieniony przez kamimar 2026-06-12, 18:26, w całości zmieniany 2 razy  
 
nowy 


Marka: Dacia
Model: Logan MCV
Silnik: TCe90
Rocznik: 2019
Wersja: Techroad
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 03 Lut 2020
Posty: 526
Skąd: DTR
Wysłany: 2026-06-12, 20:02   

Podpytaj kolegę toka93
_________________
Paweł
 
DrOzda 



Marka: Dacia
Model: Lodgy
Silnik: 1.6 MPI
Rocznik: 2012
Wersja: Laureate 7 os.
Pomógł: 89 razy
Dołączył: 12 Maj 2010
Posty: 3847
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2026-06-12, 21:01   

Sonda lambda , ja bym rozciął niebieską koszulkę, połączył przegryzione miejsca łącznikami zaciskowymi a na to z kolei koszulki termokurczliwe. Powinno działać.
 
kamimar 


Marka: Dacia
Model: Lodgy
Silnik: 1.5 dCi
Rocznik: 2017
Wersja: Stepway
Dołączył: 24 Wrz 2017
Posty: 69
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2026-06-14, 15:07   

A podpowie ktoś jaki to numer części szukać?
 
Karenzo 


Marka: Dacia-
Model: Duster 4x2 , sandero stepway , duster 4x4
Silnik: 1.6 lpg, 0.9 lpg , 1.5 dci
Rocznik: 2012,2016,2022
Wersja: Laureate
Pomógł: 48 razy
Dołączył: 23 Sty 2012
Posty: 4605
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2026-06-14, 18:04   

Silnik wszedł w tryb awaryjny dlatego odcięło doładowanie.
A dlaczego to powie ci skaner a nie to że izolacja termiczna jest uszkodzona. Przyczyną może być całkowicie inna.
 
Łukasz_M 


Marka: Dacia
Model: Logan MCV
Silnik: Blue dCi 95
Rocznik: 2019
Wersja: Stepway
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 12 Lis 2019
Posty: 402
Skąd: Śląsk
Wysłany: 2026-06-19, 09:32   

Najpierw trzeba ściągnąć niebieską koszulkę i ocenić stan kabelków. Te nadcięte polutować np. takimi łącznikami zaciskowymi lub z lutem. Sprawdzić, i jak się poprawiło , to założyć dodatkową koszulkę termokurczliwą z klejem na każdy przewód dla lepszej hermetyczności. Nie wiem, czy wtyczka jest hermetyczna w tym miejscu, ale nie zaszkodzi zadbać o hermetyczność kabelków. Same złączki z lutem często mają już klej w środku.
Ostatnio zmieniony przez Łukasz_M 2026-06-19, 09:40, w całości zmieniany 2 razy  
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FISubSilver v 0.3 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne