Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

DACIA Klub Polska  
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

 Ogłoszenie 
JEDNA SPRAWA = JEDEN TEMAT

Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: laisar
2008-12-21, 01:07
ON - krzywa ostro rośnie
Autor Wiadomość
stempik 



Marka: dacia
Model: logan
Silnik: 1,4mpi
Rocznik: 2005
Wersja: Laureate 5 os.
Dołączył: 02 Maj 2008
Posty: 698
Skąd: Łódź
Wysłany: 2008-05-25, 22:09   

wox napisał/a:
wszyscy się ze mnie śmieją (tak jak i kolega)


Nie znam wszystkich a ja nie śmieję się z Pana z całą pewnością. Miałem kolęgę którego maluch palił 4 litry po mieście i to była prawda. Ale to co on robił , szkoda gadać. Ja poprostu zwracam Panu uwagę na to że nie da się porównać autka które jeżdzi 30 kilometrów na pustej drodze z innymi bo tego się poprostu zrobić nie da. Wynik będzie ślicznie wygądał ale z prawdą nie będzie miał wiele wspólnego. Nie znaczy to że Pan kłamie. To warunki są skrajnie inne. Średnia prędkość podróżna mojego autka to około 25 km/h. a staram się ruchu nie tamować.
Ostatnio zmieniony przez stempik 2008-05-26, 13:13, w całości zmieniany 1 raz  
 
stempik 



Marka: dacia
Model: logan
Silnik: 1,4mpi
Rocznik: 2005
Wersja: Laureate 5 os.
Dołączył: 02 Maj 2008
Posty: 698
Skąd: Łódź
Wysłany: 2008-05-25, 22:14   

piotrres napisał/a:
a niedawno Duet Rodzinny

Duet rodzinny pomimo odziedziczonego wzrostu miał jednak gorsze wyniki.
 
wox 


Marka: Renault/Suzuki
Model: Espace/Jimny
Silnik: 1,6 TCe/1,3
Rocznik: 2016/2012
Dołączył: 29 Gru 2007
Posty: 1411
Skąd: Nowy Sącz
Wysłany: 2008-05-25, 22:42   

Spieszę z wyjaśnieniami:
- głównie jeżdżę w trasie, ale przynajmniej raz w tygodniu po mieście (i to po kilkadziesiąt km),
- pusta droga; co to jest pusta droga? Obecnie w Polsce (przy braku autostrad), chyba trudno mówić o pustych drogach,
- większość ludzi w Polsce oczywiście mieszka w miastach, ale nie jest to przewaga druzgocąca, więc dlaczego moje wyniki spalania nie mają wiele wspólnego z prawdą? Dlaczego są skrajnie inne?
- moja średnia prędkość podróżna oscyluje w granicach 55 - 60 km/h i to raczej ja narzekam na "zawalidrogów".
Przyznam, że do moich nienormalnych wyczynów zaliczyć należy w miarę przepisową jazdę. Silników nie "zarzynam" (do tej pory bezawaryjna jazda 4 samochodami). Chyba przyzna Pan, że na polskich drogach "niespokojna" jazda 120 - 130 km/h uważana jest za jazdę normalną? To na pewno nie jest element jazdy ekonomicznej. Sam zaliczałem bardzo długie podróże po europejskich autostradach (z przepisowymi 130 km/h na większości z nich) i potrafiłem autem z silnikiem TDCI nie przekroczyć 4,5 l/100 km ON. Poza tym cieszy mnie ekonomiczny styl jazdy i wyniki jakie osiągam.
Ktoś, kogo nie interesuje taki styl jazdy, nie powinien się wypowiadać w tym temacie w ogóle (oczywiście nie jest to uwaga do Pana). Od kilku lat spotykam się z drwinami, gdy mówię jakie zużycia osiągam. Staram się to zwykle dokładnie wyjaśnić, ale nie liczę na zrozumienie, bo np. sprawna jazda i uzyskanie zużycia MCV-ką na poziomie 3,3 l/100 km ON jest naprawdę mrzonką, ale nie dla mnie. Nie mam powodów kłamać.
W dalszą dyskusję na pewno nie będę się wdawał z kolegą, bo szkoda zaśmiecać forum i wzajemnie się obrażać.
A teraz z innej beczki. Żeby usatysfakcjonować kolegę uchylę rąbka tajemnicy. Aby uzyskać tak niskie zużycie paliwa należy przede wszystkim:
- zamontować wspomniany przez kolegę żagiel,
- wymontować z auta niepotrzebny nam na co dzień drugi rząd foteli (w MCV-kach również trzeci),
- poobklejać samochód rybimi łuskami (to naprawdę poprawia aerodynamikę),
- dębowe klocki hamulcowe zastąpić sosnowymi (są lżejsze; sprawa dokładniej jest opisana w innym temacie).
 
ZeneC 



Marka: Renault
Model: Twingo I
Silnik: 1.2
Rocznik: 1997
Dołączył: 16 Wrz 2007
Posty: 370
Skąd: Celestynów/Warszawa
Wysłany: 2008-05-26, 05:55   

jan ostrzyca napisał/a:


W 2004 roku wzrost gospodarczy Wenezueli wynosił 18%, w 2005 – 11%, w 2006 – 9%.

Od 2003 r. bezrobocie spadło o 8 proc. (z 18 do 10%).

W 1998 r. poniżej progu ubóstwa żyło 55% Wenezuelczyków, a w 2005r. 37,9%.

Jak na zupaka niezłe osiągnięcia.

Dyktator? Który, wprowadził do kostytucji możliwość odwołanie siebie samego w połowie kadencji?


Siegnałem i ja do tego samego źródła, jak się domyśłam (Wikipedia) i stwierdzam, że podchodzisz Janie do tego tematu z dziecięcą naiwnością.

Przyjmij dobrą radę - w czytaniu zawsze trzeba mieć na uwadze dwie rzeczy. Trzeba rozumieć, co sie czyta. To po pierwsze. A po drugie - dobre czytanie, to kojarzenie treściowe bez wikłania się w konkluzje autora. A ty cztasz, cytujesz dane i idziesz w nie jak dym.
A o pierwszym zdaniu z tego akapitu zapomniałeś, bo zafascynowały cię te liczby. A zdanie brzmi:

Zwolennicy prezydenta twierdzą, że Wenezuela za jego urzędowania osiągnęła znaczne sukcesy gospodarcze oraz w walce z ubóstwem.

Skoro autor hasła o Wenezuli w tej encyklopedii nie mógł dotrzeć do danych obiektywnych, to oparł sie na wersji propagandowej reżimu.

Ten spadek bezrobocia mnie rozbawił, bo to i PiS-owi nie chcący się udało - wystarczy nie przeszkadzać, obywatelom nie ograniczać wolności.

Poza tym czytasz nie do końca. Chavez chce rządzić długo:

3 grudnia 2006 w wyborach prezydenckich Hugo Chávez, zapewnił sobie drugą kadencję na fotelu prezydenta Wenezueli. W bezpośrednim starciu pokonał on kandydata opozycji, Manuela Rosalesa. W trakcie wiecu powyborczego prezydent zapowiedział, iż zamierza zostać na stanowisku do roku 2021.

Tylko patrzeć, jak zwolennicy Chaveza zaczną podawać komunikaty o 300% wykonaniu jakiejś normy. Może już za rok. Problem jednak w tym, że zdrowa część społeczeństwa jakoś nie widzi tej świetlanej przeszłości.

2 grudnia 2007 odbyło się referendum konstytucyjne, które Chávez przegrał, ponieważ przeciwko zmianom głosowało 51% obywateli (49% było za). Referendum dotyczyło zmian w konstytucji Wenezueli, a dawałoby m.in. prezydentowi możliwość nieograniczonego kandydowania w kolejnych kadencjach, podporządkowanie prezydentowi Banku Centralnego oraz skrócenie dnia pracy do 6 godzin, obniżenie wieku wyborczego z 18 do 16 lat i inne zmiany.

No i czas na podsumowanie. Czepiłem sie tego Chaveza nie bez kozery. Mniejsza o Jana, jemu ta miłość kiedyś przejdzie. Bardziej irytuje mnie zachowanie premiera Tuska. Bo z owego siedzenia łokieć w łokieć z Chavezem i przymilania się (Tusk broni się protokołem) żaden kontrakt na import ropy nie wyniknie. A szkoda. Tym bardziej głupio więc wygląda się w takiej parze na zdjęciach.

Jakie to my mamy przysłowie? Kto z kim przestaje...?
_________________

 
stempik 



Marka: dacia
Model: logan
Silnik: 1,4mpi
Rocznik: 2005
Wersja: Laureate 5 os.
Dołączył: 02 Maj 2008
Posty: 698
Skąd: Łódź
Wysłany: 2008-05-26, 06:31   

wox napisał/a:
wzajemnie się obrażać
wox napisał/a:
Ktoś, kogo nie interesuje taki styl jazdy, nie powinien się wypowiadać w tym temacie w ogóle
wox napisał/a:
W dalszą dyskusję na pewno nie będę się wdawał z kolegą
wox napisał/a:
A teraz z innej beczki. Żeby usatysfakcjonować kolegę uchylę rąbka tajemnicy. Aby uzyskać tak niskie zużycie paliwa należy przede wszystkim:
- zamontować wspomniany przez kolegę żagiel,
- wymontować z auta niepotrzebny nam na co dzień drugi rząd foteli (w MCV-kach również trzeci),
- poobklejać samochód rybimi łuskami (to naprawdę poprawia aerodynamikę),
- dębowe klocki hamulcowe zastąpić sosnowymi (są lżejsze; sprawa dokładniej jest opisana w innym temacie).
 
psur 



Marka: Nissan
Model: NV200 Evalia
Silnik: 1.5 dCi
Dołączył: 16 Wrz 2007
Posty: 652
Skąd: DW
Wysłany: 2008-05-26, 06:40   

jan ostrzyca napisał/a:
W 2004 roku wzrost gospodarczy Wenezueli wynosił 18%, w 2005 – 11%, w 2006 – 9%.


Takie wyniki trudno uznawać za sukces - wzrost gospodarczy wyraźnie przecież spada...
_________________
Dacia Logan 1.4 MPI 75 KM, wersja Access + poduszka pasażera
2007 - 2012, ok. 86 tys. km
To był naprawdę fajny wóz!

www.psur.pl - moja strona o podróżowaniu po Polsce
 
Black Eryk 



Marka: Dacia
Model: Logan
Silnik: 1.5 dCi
Rocznik: 06'
Wersja: Laureate
Dołączył: 17 Wrz 2007
Posty: 541
Skąd: Jastrzębie Zdrój
Wysłany: 2008-05-26, 07:36   

No niestety ale ceny On Ultimate dobiły mnie w ostatnie dni - w czwartek pojechałem odwiedzić dziadka i na autostradzie nie dość że cena za paliwko wzrosła to jeszcze autko zafundowało sobie prysznic :/ - tak to nie żart ten diesel przy 180km/h żre koło 7l-7.5l/100km. dodatkowo stwierdziłem że skoro u mnie jest ropcia po 4.70 to ja nie tankuje i w jaśle na pewno będzie taniej :( - ale nie było i było po 4.89 - tak że ogólnie jeszcze bardziej zdębiałem :( i na resztkach musiałem wrócić do Katowic gdzie na szczęście było po 4.66 - toż to jakieś kpiny - jasło biedniejsze miasto - ogólnie ludzie statystycznie tam chyba mniej zarabiają - a ropa droższa o jakieś 5%. Co za kraj :(
_________________
LOGAN 1.5 DCI 8-) (niestety troszke się poobijał i został sprzedany)

Przejechane 97000km, Only ON BP ULTIMATE.
Pozdrawia Krystian
gram w http://www.speedimspeed.pl
 
swissman 



Marka: Dacia
Model: Dokker
Silnik: dci 1.5, 90 KM
Rocznik: 2016
Wersja: Stepway
Dołączył: 19 Wrz 2007
Posty: 283
Skąd: W-Wa, teraz CH
Wysłany: 2008-05-26, 14:21   

piotrres napisał/a:
Stara metoda na utrzymanie władzy dyktatora: straszyć ludek wrogiem (wewnętrznymi zewnętrznym), mobilizować mobilizować, mobilizować... To robili faszyści, komuniści, a niedawno Duet Rodzinny!


ten system sie sprawdza od paru tysiecy latek, wiec nihil novi, jak mawiali starozytni Indianie....
 
swissman 



Marka: Dacia
Model: Dokker
Silnik: dci 1.5, 90 KM
Rocznik: 2016
Wersja: Stepway
Dołączył: 19 Wrz 2007
Posty: 283
Skąd: W-Wa, teraz CH
Wysłany: 2008-05-26, 14:50   

wox napisał/a:
Sam zaliczałem bardzo długie podróże po europejskich autostradach (z przepisowymi 130 km/h na większości z nich) i potrafiłem autem z silnikiem TDCI nie przekroczyć 4,5 l/100 km ON. Poza tym cieszy mnie ekonomiczny styl jazdy i wyniki jakie osiągam.
Ktoś, kogo nie interesuje taki styl jazdy, nie powinien się wypowiadać w tym temacie w ogóle (oczywiście nie jest to uwaga do Pana). Od kilku lat spotykam się z drwinami, gdy mówię jakie zużycia osiągam.


ja zyje w szwajcarii od ponad cwierc wieku i mnie interesuje wlasnie taki styl jazdy... dopiero niedawno odkrylem jedna mala dwuosobowa stacje benzynowa z zurichu gdzie jak zatankuje ON to mi zuzycie spada do ponizej pieciu litrow na setke... probowalem z BP Ultimate i nie osiagalem takich wynikow... no i u nich jest tansze to paliwo niz w okolicy...

interesowalyby mnie wszelkie porady doswiadczonego kierowcy, ktory pojedzie na "kropelce"...
 
jan ostrzyca 


Marka: FIAT
Model: Doblo
Silnik: 1.4 FIRE
Dołączył: 16 Wrz 2007
Posty: 2126
Skąd: Lublin
Wysłany: 2008-05-26, 17:49   

ZeneC napisał/a:


Zwolennicy prezydenta twierdzą, że Wenezuela za jego urzędowania osiągnęła znaczne sukcesy gospodarcze oraz w walce z ubóstwem.



Podejrzewam, że ZeneC poczuje się urażony, ale Nowy Testament też mógłby zaczynać się słowami: "zwolennicy Jezusa z Nazateru twierdzą..."

I co z tego? Zwolennicy twierdzą, przeciwnicy twierdzą, każdy sobie twierdzą.

Żeby było jasne, nikogo nie chcę obrazić...
_________________
MCV RED ROOSTER 2007 1.6 MPI+LPG, 87 km, 7 os.113 000 km
MCV SILVER BULLET 2012 1.6 MPI+fabryczny LPG, 84 km, 7 os. 104 000 km
FIAT DOBLO RED SKIN 2017 1.4, LPG Tartarini 95 KM, 7 os., 90 000 km
DUSTER PRESTIGE SNOW WHITE 1.0+LPG
 
ZeneC 



Marka: Renault
Model: Twingo I
Silnik: 1.2
Rocznik: 1997
Dołączył: 16 Wrz 2007
Posty: 370
Skąd: Celestynów/Warszawa
Wysłany: 2008-05-26, 18:12   

Nie obrażam się, nie obrażam...

Jezus z Nazaretu nie musiał i nie chciał niczego zdobywać siłą, metodami zamordyzmu. Kto chciał, ten słuchał, kto chciał, ten wierzył.

Smutno mi tylko, że prawie nic nie zrozumiałeś z moich dobrych rad...
_________________

 
jan ostrzyca 


Marka: FIAT
Model: Doblo
Silnik: 1.4 FIRE
Dołączył: 16 Wrz 2007
Posty: 2126
Skąd: Lublin
Wysłany: 2008-05-26, 18:42   

ZeneC napisał/a:
Nie obrażam się, nie obrażam...

Jezus z Nazaretu nie musiał i nie chciał niczego zdobywać siłą, metodami zamordyzmu. Kto chciał, ten słuchał, kto chciał, ten wierzył.


To brzmi nawet zabawnie, chociaż to humor upiorny, w kontekście metod ewangelizacji np. Ameryki Łacińskiej...
_________________
MCV RED ROOSTER 2007 1.6 MPI+LPG, 87 km, 7 os.113 000 km
MCV SILVER BULLET 2012 1.6 MPI+fabryczny LPG, 84 km, 7 os. 104 000 km
FIAT DOBLO RED SKIN 2017 1.4, LPG Tartarini 95 KM, 7 os., 90 000 km
DUSTER PRESTIGE SNOW WHITE 1.0+LPG
 
piotrres 



Marka: Dacia
Model: Duster 4x2
Silnik: 1.6 16V LPG
Rocznik: 2010
Wersja: Laureate
Dołączył: 15 Wrz 2007
Posty: 2605
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 2008-05-26, 19:43   

jan ostrzyca napisał/a:
ZeneC napisał/a:
Nie obrażam się, nie obrażam...

Jezus z Nazaretu nie musiał i nie chciał niczego zdobywać siłą, metodami zamordyzmu. Kto chciał, ten słuchał, kto chciał, ten wierzył.


To brzmi nawet zabawnie, chociaż to humor upiorny, w kontekście metod ewangelizacji np. Ameryki Łacińskiej...


Na litość B...! Janku i Zenku !
Mistrz to jedno a "studenci"... swoje. Nieszczęście zaczęło się od sojuszu ołtarza z tronem, za czasów bodajże Konstantyna Wielkiego (jak się mylę, to wybaczcie Wielkiemu Inżynierowi PiotrResowi ;-) ). Cóż, zbyt dosłownie zrozumiał "z tym Znakiem zwyciężysz"
Iście szatańska (i dosłowna!) interpretacja..
Hiszpanie, ewangelizowali Amerykę PostKolumbijską metodami , hmm dość barbarzyńskimi, to prawda. Jednak pewne "postępowe" obyczaje tych ludów, wzbudzają delikatnie rzecz ujmując mój sprzeciw.
Były i jaśniejsze momenty, jak "Boski Eksperyment" w wykonaniu portugalskich jezuitów...
i skończyło się źle, bo ówczesna polityka globalna i z tym sobie dała radę...
P.S.1.
http://www.poema.art.pl/site/itm_68221.html
P.S.2.
http://www.poema.art.pl/site/itm_68215.html
 
psur 



Marka: Nissan
Model: NV200 Evalia
Silnik: 1.5 dCi
Dołączył: 16 Wrz 2007
Posty: 652
Skąd: DW
Wysłany: 2008-05-27, 10:41   

jan ostrzyca napisał/a:
ZeneC napisał/a:
Nie obrażam się, nie obrażam...

Jezus z Nazaretu nie musiał i nie chciał niczego zdobywać siłą, metodami zamordyzmu. Kto chciał, ten słuchał, kto chciał, ten wierzył.


To brzmi nawet zabawnie, chociaż to humor upiorny, w kontekście metod ewangelizacji np. Ameryki Łacińskiej...


Abstrahując od tego jak to w Ameryce Łacińskiej wyglądało, to wypowiedź Zenka jest prawdziwa i nie ma w niej nic (upiornie) zabawnego. Takie właśnie było i jest przesłanie Jezusa, a to, że niektórzy z Jego uczniów(?) się nieźle pogubili i sprzeniewieżyli temu przesłaniu nic nie zmienia odnośnie samej postawy Jezusa i tego co głosił.
 
psur 



Marka: Nissan
Model: NV200 Evalia
Silnik: 1.5 dCi
Dołączył: 16 Wrz 2007
Posty: 652
Skąd: DW
Wysłany: 2008-05-30, 10:37   

Nie będzie obniżki akcyzy: http://podatki.gazetapraw..._na_paliwa.html
_________________
Dacia Logan 1.4 MPI 75 KM, wersja Access + poduszka pasażera
2007 - 2012, ok. 86 tys. km
To był naprawdę fajny wóz!

www.psur.pl - moja strona o podróżowaniu po Polsce
 
GeRRaD 



Marka: DACIA
Model: LOGAN BlackLine ;)
Silnik: 1.4 MPI
Rocznik: 2007
Wersja: Laureate
Dołączył: 16 Wrz 2007
Posty: 918
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2008-05-30, 16:20   

psur napisał/a:
Nie będzie obniżki akcyzy

Bo szaraczki muszą się zrzucić na apanaże dla władzy czerpiącej z budżetu pełną michą :evil:
_________________
GeRRaD
 
stempik 



Marka: dacia
Model: logan
Silnik: 1,4mpi
Rocznik: 2005
Wersja: Laureate 5 os.
Dołączył: 02 Maj 2008
Posty: 698
Skąd: Łódź
Wysłany: 2008-05-30, 21:52   

piotrres napisał/a:
http://www.poema.art.pl/site/itm_68221.html

o? ktoś ty miszcza lubi...
 
piotrres 



Marka: Dacia
Model: Duster 4x2
Silnik: 1.6 16V LPG
Rocznik: 2010
Wersja: Laureate
Dołączył: 15 Wrz 2007
Posty: 2605
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 2008-05-30, 22:16   

stempik napisał/a:
o? ktoś ty miszcza lubi...


Mam słabość, do twórczości V Wieszcza, zwłaszcza tej mniej oklepanej.

BTW: dziś w Sanoku widziałem ON za jedyne 4.75 PLN/L
 
stempik 



Marka: dacia
Model: logan
Silnik: 1,4mpi
Rocznik: 2005
Wersja: Laureate 5 os.
Dołączył: 02 Maj 2008
Posty: 698
Skąd: Łódź
Wysłany: 2008-05-30, 22:46   

piotrres napisał/a:
tej mniej oklepanej


Słyszałem troszkę, i jestem pod wrażeniem. Gość żył mocno, ale krótko. Szkoda bo już nic nie napisze.
 
stempik 



Marka: dacia
Model: logan
Silnik: 1,4mpi
Rocznik: 2005
Wersja: Laureate 5 os.
Dołączył: 02 Maj 2008
Posty: 698
Skąd: Łódź
Wysłany: 2008-05-30, 22:54   

Kratylos napisał/a:
Marcin na papieża :)


Nie, .... tak żle nikomu nie życzę.
 
classix 


Marka: Dacia
Model: Sandero
Silnik: 1.5dci
Rocznik: 2009
Wersja: Laureate 5 os.
Dołączył: 05 Lis 2008
Posty: 13
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2008-11-23, 20:11   

mamy na stacji dwa rodzaje oleju napędowego ,który wybrać do naszego diesela a mozna mieszać rope?
 
jurek 


Marka: renault
Model: thalia
Silnik: 1,2 benzyna
Dołączył: 20 Wrz 2007
Posty: 1106
Skąd: krakow
Wysłany: 2008-11-23, 20:57   

wybieraj on zimowy, mieszać można. natomiast nie zaszkodzi dodać preparat zwany uczenie depresatorem. pozdr
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FISubSilver v 0.3 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne