Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

DACIA Klub Polska  
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

 Ogłoszenie 
JEDNA SPRAWA = JEDEN TEMAT

Poprzedni temat :: Następny temat
Zamknięty przez: laisar
2010-04-04, 22:23
Witam z Warszawy
Autor Wiadomość
Fresu 


Marka: Citroen
Model: Xsara Picasso
Silnik: 1,6 benz 110kM
Rocznik: 2007
Dołączył: 02 Kwi 2010
Posty: 68
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2010-04-02, 20:49   Witam z Warszawy

Witam, choć jeszcze nie jestem pełnoprawnym członkiem klubu, bo dopiero zamierzam kupić Dacię. Na razie jeszcze jeżdżę moją Xsarą Picasso, ale po wakacjach sprzedaję i kupuję MCV.

Czemu zmieniam samochód? Po pierwsze potrzebuję samochodu 7-osobowego do przewożenia mojej powiększającej się rodziny z przyległościami. Po drugie moje Picasso nie zadowala mnie w pełni: ma niewygodny fotel kierowcy (po 100km bolą mnie plecy) i mam zastrzeżenia do jej niezawodności, a szczególnie do części elektryczno-elektronicznej. Marzy mi się samochód prosty, w którym będę mógł sam bez problemu wymienić żarówkę lub wyjąć akumulator, a nie latać z każdym pierdołem do ASO. Chcę mieć ponownie samochód o "konstrukcji cepa", co to zaprzyjaźniony mechanik będzie umiał naprawić, a nie będzie mi rozkładał rąk z tekstem: "Panie ja na te czujniki i elektronikę jestem za krótki..."

Wybrałem sobie już wersję mojej wymarzonej MCV-ki:
- 7-osobowa w konfiguracji Laureate
- silnik 1,5 dCi 86kM
- kolor gris comete (grafitowy)
- zastanawiam się jeszcze nad alufelgami za 1.000zł?

Po rozmowach z dealerem i zapoznaniu się ze specyfikacją doposaże ję jeszcze w:
- pakiet "komfort" tj. klima + radio + skórzana kierownica
- pełnowymiarowe koło zapasowe w koszu pod bagażnikiem
- półkę pod sufitem (bo stwierdziłem, że jest bardzo funkcjonalna)
- roletę bagażnikową (bo na wakacje wymontuję 3 rząd i będzie potrzebna do zakrycia bagażu)

Wychodzi mi, że taka wersja będzie kosztowała około 53.000zł, ale uważam że w tej konfiguracji i tak się opłaca. Każdy 7-osobowy samochód w klasie Scenica, Zafiry, C4 Picasso czy Tourana zaczyna się w najprostszej wersji od 80.000zł wzwyż, a 3 rząd siedzeń nadaje się wyłącznie dla niewyrośniętych dzieci. Natomiast pełnowartościowe 7-osobówki klasy Espace, C8, 807 czy Voyagera to koszt od 110.000zł wzwyż. Tak więc nie ma co się zastanawiać, choć rozumiem że Dacia w porównaniu do innych tutaj wymienionych marek to nie ta sama klasa. Na szczęście ja nie mam przewalone w głowie i dla mnie samochód jest przede wszystkim wozidełkiem z punktu A do pkt B a nie przedłużeniem mojego wacka.

Mam pytanie do znawców i użytkowników MCV-ek: czy możecie coś doradzić co do konfiguracji i wyposażenia? Jak się spisują silniki diesla 1,5 dCi 86kM czy raczej pomyśleć o 110kM benzyniaku. Wolałbym bardziej oszczędny silniki i nie zależy mi tak na mocy, ale jeżeli diesle Renault są awaryjne, to skłonny jestem zmienić silnik. I na co jeszcze zwrócić uwagę?
Ostatnio zmieniony przez Fresu 2010-04-02, 21:06, w całości zmieniany 3 razy  
 
krakry1 



Marka: Renault / VW
Model: Captur / Up
Silnik: 1,3 TCe 130KM/60 KM
Rocznik: 2019 / 2014
Wersja: Laureate
Pomógł: 12 razy
Dołączył: 22 Mar 2009
Posty: 1889
Skąd: lubelskie
Wysłany: 2010-04-02, 21:05   

Witaj w Klubie :lol: :lol: :lol:
 
Fresu 


Marka: Citroen
Model: Xsara Picasso
Silnik: 1,6 benz 110kM
Rocznik: 2007
Dołączył: 02 Kwi 2010
Posty: 68
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2010-04-03, 10:41   

W związku z sugestią Maćka127 zamykam ten temat jako dublujący się i przekierowuję dyskusję na:

http://www.daciaklub.pl/f...b76908da8#49482
Ostatnio zmieniony przez Fresu 2010-04-03, 10:44, w całości zmieniany 3 razy  
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FISubSilver v 0.3 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne