Marka: Chevy
Model: Aveo
Silnik: 1.2
Rocznik: 2009 Pomógł: 31 razy Dołączył: 15 Mar 2009 Posty: 2944 Skąd: Śląsk
Wysłany: 2010-04-16, 14:19
No brzmi to ciekawie, nie wiem tylko czy np. przystosowanie silnika do zasilania biopaliwem wpływa w jakikolwiek sposób na zużycie tradycyjnego, 95 oktanowego paliwa?
Się nie znam, to się spytam. W Polsce można normalnie biopaliwo kupić? Bo nie rzuciło mi się w oczy na stacjach benzynowych. Tańsze jest, czy co?
W PL o wiele popularniejsze jest LPG.
Logan to chyba jest na wykończeniu w PL. Biopaliwo - nie w Loganie. Black Line - bez Logana. A mnie się Sandero nie podoba. Duster - nie podoba. Podoba mi się Logan!
Marka: Chevy
Model: Aveo
Silnik: 1.2
Rocznik: 2009 Pomógł: 31 razy Dołączył: 15 Mar 2009 Posty: 2944 Skąd: Śląsk
Wysłany: 2010-04-17, 10:52
Resident napisał/a:
Logan to chyba jest na wykończeniu w PL. Biopaliwo - nie w Loganie. Black Line - bez Logana. A mnie się Sandero nie podoba. Duster - nie podoba. Podoba mi się Logan!
Popatrz na to z bardziej optymistycznej strony - na Logana miałeś większy rabat na wyprzedaży (4tys.zł w porównaniu z 2tys.zł na Sandero) Skutek był taki że najtańszy Logan kosztował 25,5tys. zł a Sandero 27,5tys.zł. Są to informacje ze stronki Dacia.pl potwierdzone przez Auto-Ziębe w K-cach, w grudniu 2009r.
W Polsce można normalnie biopaliwo kupić? Bo nie rzuciło mi się w oczy na stacjach benzynowych.
I "chwalić Pana"!
Oczami wyobraźni widzę (pod wpływem doświadczeń z krajową etyliną oraz łatwością "polepszania" biopaliwa) jak stężenie "gorzały" spada i samochód zatankowany takim paliwem trzeba pchać
W tych silnikach nie jest wymagane żadne odpowiednio wysokie stężenie "gorzały" (((: - absolutnie normalnie można je eksploatować na zwykłej benzynie. One są jedynie przystosowane do spalania mieszaniny zawierającej nie więcej niż 85% "gorzały" - od 0% poczynając.
Marka: Chevy
Model: Aveo
Silnik: 1.2
Rocznik: 2009 Pomógł: 31 razy Dołączył: 15 Mar 2009 Posty: 2944 Skąd: Śląsk
Wysłany: 2010-04-19, 14:55
Kiedyś czytałem w dodatku motoryzacyjnym (nie wiem teraz czy do Dziennika Zachodniego czy do gazety Wyborczej) wypowiedz rzeczoznawcy z PZMotu, że te silniki (przystosowane do zasilania "gorzałą" jak to laisar nazwał hi hi) mają też inną zaletę - są bardziej odporne na pailwo złej jakości (mówię o zwykłej bezołowiowej 95)
Miałem na myśli "polepszanie" tej "gorzały" wodą (w sporej ilości, gorzała chłonie.....)....."Polak potrafi"
Jak sądzę niewiele silników da sobie radę z tym "ulepszeniem".......
może morskie
Poszukam po dokumentacji, bo jakoś mi dzwoni, że HiFlex do pewnego stopnia chyba sobie z tym radzi (właśnie ze względu na cechy fizyko-chemiczne samego alkoholu)...
Nie możesz pisać nowych tematów Nie możesz odpowiadać w tematach Nie możesz zmieniać swoich postów Nie możesz usuwać swoich postów Nie możesz głosować w ankietach Nie możesz załączać plików na tym forum Możesz ściągać załączniki na tym forum