Marka: Renault / VW
Model: Captur / Up
Silnik: 1,3 TCe 130KM/60 KM
Rocznik: 2019 / 2014
Wersja: Laureate
Dołączył: 22 Mar 2009 Posty: 1889 Skąd: lubelskie
Wysłany: 2010-07-16, 20:08
Beckie napisał/a:
Podobno wcale nie było bitwy pod Grunwaldem.
No jasne, Jagiełło z Jungingenem spotkali się na popijawie, na którą zaprosili w sumie kilkadziesiąt tysięcy chłopa.
No ale Polacy i Litwini chcieli siedzieć w lesie - bo jak mówili, trochę tam chłodniej - a Niemcy chcieli bardzo imprezować na otwartym polu. No i wiadomo jak to się dla Hunów skończyło.
P.S.
Maćko z Bogdańca otrzymał za tę imprezę Virtuti Militari.
Ostatnio zmieniony przez krakry1 2010-07-16, 20:08, w całości zmieniany 1 raz
Marka: Renault / VW
Model: Captur / Up
Silnik: 1,3 TCe 130KM/60 KM
Rocznik: 2019 / 2014
Wersja: Laureate
Dołączył: 22 Mar 2009 Posty: 1889 Skąd: lubelskie
Wysłany: 2010-07-17, 10:15
Zakuć buca w dyby ... a potem zastosować karę z prawa staropolskiego:
a) przybijamy gościowi torbę (osobistą - własną) do poręczy mostu (drzewniej mosty były drewniane);
b) zostawiamy delikwentowi nóż;
c) powiadamiamy ojców córek z najbliższej wioski.
Marka: Renault
Model: Twingo I
Silnik: 1.2
Rocznik: 1997
Dołączył: 16 Wrz 2007 Posty: 370 Skąd: Celestynów/Warszawa
Wysłany: 2010-07-18, 10:10
Dziś rano TVP informuje, że wczorajsze mężne i waleczne rycerstwo dziś... wymiękło totalnie. Burze ii intensywne opady nad Grunwaldem. Obóż Liwtwinów położony w dolince jest w najgorszej sytuacji. Rycerze wylewają żale na organizatorów, żę pozostawiono ich samych sobie. Widać niektórzy rycerze - mimo zbroji - to miękkie chłopaki.
Z drugiej zaś strony - cóż się dziwić. Trochę wody i zbroja rdzewieje. A Hamerite tani nie jest...
Nie możesz pisać nowych tematów Nie możesz odpowiadać w tematach Nie możesz zmieniać swoich postów Nie możesz usuwać swoich postów Nie możesz głosować w ankietach Nie możesz załączać plików na tym forum Możesz ściągać załączniki na tym forum