Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

DACIA Klub Polska  
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

 Ogłoszenie 
JEDNA SPRAWA = JEDEN TEMAT

Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: laisar
2010-09-09, 09:27
Samochod roku wg Anglików
Autor Wiadomość
fi 


Marka: Hyundai
Model: i10
Silnik: 1.1 SOHC
Rocznik: 2011
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 285
Skąd: Wybrzeze
Wysłany: 2010-08-15, 08:57   Samochod roku wg Anglików

link

Taka mała prowokacja ;-)

Za rok bedzie pewnie Duster :-)
Ostatnio zmieniony przez Beckie 2010-08-15, 11:22, w całości zmieniany 1 raz  
 
laisar 
Moderator



Marka: Dacia
Model: Logan MCV
Silnik: 1.6 MPI
Rocznik: 2007
Wersja: Laureate 7 os.
Dołączył: 16 Wrz 2007
Posty: 18015
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2010-08-15, 18:22   

Czemu prowokacja? Skodiczki to w sumie przecież faktycznie fajne autka dla wielu ludzi...
 
Nova 



Marka: Dacia
Model: Sandero
Silnik: 1.4 MPI
Rocznik: 2009
Wersja: Laureate
Dołączyła: 10 Lut 2009
Posty: 157
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2010-08-15, 19:03   

laisar napisał/a:
Czemu prowokacja? Skodiczki to w sumie przecież faktycznie fajne autka dla wielu ludzi...


..."ach jo" powiedział Krtek, bo cóż miał nieborak powiedzieć ;-)
_________________
Grunt - to umieć radzić sobie w życiu...
 
laisar 
Moderator



Marka: Dacia
Model: Logan MCV
Silnik: 1.6 MPI
Rocznik: 2007
Wersja: Laureate 7 os.
Dołączył: 16 Wrz 2007
Posty: 18015
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2010-08-15, 19:12   

Ba - taki Roomster to mi się nawet naprawdę podoba! [:
 
fi 


Marka: Hyundai
Model: i10
Silnik: 1.1 SOHC
Rocznik: 2011
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 285
Skąd: Wybrzeze
Wysłany: 2010-09-09, 07:25   

Roomster jest b. fajnym autem z dwoma (dwiema??) wadami, dosc przykrymi:
- bardzo kiepskie wyciszenie - jesli ktos ma okazje czesto jezdzic autostrada, to nie dla niego auto
- samochod jest zaprojektowany tak, by wygodniej i przestronniej mieli pasazerowie niz kierowca - jezdzac nim wcielasz sie tak naprawde w role szofera :-)

Do niedawna tez wybor silnikow byl niespecjalny, ale wraz z liftem sie bardzo poprawilo.
 
laisar 
Moderator



Marka: Dacia
Model: Logan MCV
Silnik: 1.6 MPI
Rocznik: 2007
Wersja: Laureate 7 os.
Dołączył: 16 Wrz 2007
Posty: 18015
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2010-09-09, 08:39   

Przypuszczam raczej, że on ma nie tyle kiepskie, co zupełnie zwyczajne wyciszenie, dokładnie takie samo jak w reszcie Skód - tyle że przy jego bryle pewnie bardziej hałasuje...

Natomiast tak ogólnie uważam, że w tym przypadku, obiektywnie, nie jest to wada rozumiana jako niedoróbka - po prostu każdy model jest projektowany z myślą o pewnym konkretnym kliencie. Czyli zarówno sposobie, w jaki użytkuje on samochód, jak i jego zdolności nabywczej - i stąd pewne kompromisy.

I w gamie Skody samochodem do ciągłego jeżdżenia długimi odcinkami autostrad z dużymi prędkościami nie jest Roomster. Kto ma ewentualnie takie wymagania - powinien po prostu wybrać inny model...


(Pewnie, że chciałoby się wszystko naj-naj-naj - no ale ideały nie istnieją d: ).
 
Vincent 


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 16V
Dołączył: 09 Lip 2010
Posty: 32
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2010-09-09, 09:05   

A ja też chciałem Roomstera, skoro już offtopujemy (choć to w końcu temat o Skodzie, prawda? :) ).

Ale on ma zupełnie inną znaczącą wadę - cenę. I wcale mi nie chodzi o porównywanie niewiadomo z czym (np. z Dacią ;) ), tylko z Fabią Combi (drugi poważny kandydat - prawie ją kupiłem). Z dodatkami robi się koło 70tys. a Roomster nie jest taki "roomy" ani zachwycający pod względem komfortu, żeby uzasadniać nadpłatę do full-wypas Fabii za powiedzmy 60 tys.

Nawiasem mówiąc lubię takie "dostawczaki" jak Roomster czy Yeti - pojemność + wygoda. Yeti też byłaby kandydatem, ale jak szukałem samochodu dopiero wchodziła na rynek i nie było tańszych wersji z 1.2 (która też zresztą w lepszych pakietach swoje kosztuje - ale wolałbym od Roomstera).
Ostatnio zmieniony przez Vincent 2010-09-09, 09:11, w całości zmieniany 3 razy  
 
fi 


Marka: Hyundai
Model: i10
Silnik: 1.1 SOHC
Rocznik: 2011
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 285
Skąd: Wybrzeze
Wysłany: 2010-09-09, 09:36   

laisar napisał/a:
Przypuszczam raczej, że on ma nie tyle kiepskie, co zupełnie zwyczajne wyciszenie, dokładnie takie samo jak w reszcie Skód - tyle że przy jego bryle pewnie bardziej hałasuje...


Yeti ma rownie pudelkowata bryle (nawet gorsza - Cx dla Yeti to 0,37 a Roomster ma 0,33 - przynajmniej ten po lifcie) a jednak jest ciszej. Choc fakt, ze jest to auto troche wyzszej klasy wiec i wiecej mozna oczekiwac.

A co do przeznaczenia samochodow - to nie takie proste. To znaczy - jezeli ktos TYLKO i wylacznie jezdzi autostradami to ok - Superb w Skodzie jest od tego i tyle. Ale jesli ktos czesto jezdzi autostradami, ale i chcialby miec mozliwosc przewiezienia czegos wiekszego, i nie plakac w miescie przy parkowaniu - no to nie jest tak latwo. Sprawe te rozwiazuje akurat w Skodzie Yeti, fakt - ale dostaje sie rowniez mozliwosci poruszania po drogach szutrowych za ktore trzeba zaplacic a ktorych mozna nie chciec (ja chcialem wiec jestem zadowolony) oraz jednak mniej pojemne wnetrze.
 
fi 


Marka: Hyundai
Model: i10
Silnik: 1.1 SOHC
Rocznik: 2011
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 285
Skąd: Wybrzeze
Wysłany: 2010-09-09, 09:41   

Vincent napisał/a:
Ale inną znaczącą wadę - cenę. I wcale mi nie chodzi o porównywanie niewiadomo z czym (np. z Dacią ;) ), tylko z Fabią Combi


Nie wiem jak bylo wtedy, ale teraz na Roomstera sa bardzo duze rabaty (i te oficjalne i te dawane juz przez sprzedawcow) - i potrafi wyjsc taniej niz Fabia w analogicznej konfiguracji.

Vincent napisał/a:

Yeti też byłaby kandydatem, ale jak szukałem samochodu dopiero wchodziła na rynek i nie było tańszych wersji z 1.2


No to trzeba bylo poczekac ;-) Pomimo kilku dosc mocno wkurzajacych wad uwazam wciaz, ze Yeti jest swietnym samochodem, a z tym silnikiem zwlaszcza, bo kosztuje przyzwoicie (co nie znaczy, ze malo!). Zobaczymy co powiem ze rok/dwa/trzy :-)
 
Vincent 


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 16V
Dołączył: 09 Lip 2010
Posty: 32
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2010-09-09, 09:53   

fi napisał/a:

Vincent napisał/a:

Yeti też byłaby kandydatem, ale jak szukałem samochodu dopiero wchodziła na rynek i nie było tańszych wersji z 1.2


No to trzeba bylo poczekac ;-) Pomimo kilku dosc mocno wkurzajacych wad uwazam wciaz, ze Yeti jest swietnym samochodem, a z tym silnikiem zwlaszcza, bo kosztuje przyzwoicie (co nie znaczy, ze malo!). Zobaczymy co powiem ze rok/dwa/trzy :-)


Poczekałem i wyszedł Duster. ;-)

Żeby nie rozkręcać setnej dyskusji Duster vs Yeti powiem tylko krótko, że znalazłem pasujący mi (już nie wchodząc w szczegóły) samochód za 15-40 tys. mniej niż inni pasujący mi kandydaci (zależy do czego porównać), więc postanowiłem sobie te pieniążki przeznaczyć na inne szczytne cele. :)

A że każdy wybór (tym bardziej ekonomiczny) obarczony jest ryzykiem (może nowa konstrukcja posypie się za pół roku, może przetrwa 10 lat) to się zgadzamy. Ja też za rok-trzy będę wiedział, czy zrobiłem dobrze, czy trzeba było wyłuskać dodatkową kasę na np. Yeti.
 
laisar 
Moderator



Marka: Dacia
Model: Logan MCV
Silnik: 1.6 MPI
Rocznik: 2007
Wersja: Laureate 7 os.
Dołączył: 16 Wrz 2007
Posty: 18015
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2010-09-09, 10:22   

(Już nie off-top - dzięki za zwrócenie uwagi - więc śmiało... (; ).


Vincent napisał/a:
[Roomster] ma zupełnie inną znaczącą wadę - cenę.

Gdyby rozpatrywać jedynie sumaryczną wielkość obu samochodów, to rzeczywiście: sama buda z silnikiem powinna kosztować mniej więcej tyle samo w obu modelach.

Tyle że w Roomsterre zmieniono przecież rzecz dla niektórych osób podstawową - gigantycznie zwiększono możliwości konfiguracyjne wnętrza.

I stąd właśnie wyższa cena - natomiast czy ona jest z kolei za wysoka, czy nie, to już jedynie kwestia gustu, czy dla danej osoby wprowadzone zmiany są warte żądnej dopłaty.

Zatem i z ceną jest dokładnie tak samo jak przedtem - to nie wada. QED (;

No i w ten sposób każdy może sobie wybrać lepiej pasujący mu model, co bardzo mi się podoba.







fi napisał/a:
Yeti ma rownie pudelkowata bryle (nawet gorsza - Cx dla Yeti to 0,37 a Roomster ma 0,33 - przynajmniej ten po lifcie) a jednak jest ciszej.

Ale to oznacza tylko tyle, że Yeti jest wyciszony dodatkowo - ale też za dodatkową dopłatą....

W Roomsterze tego nie zrobili - i czy to błąd, czy nie, to już kwestia gustu, skoro cena względem Fabii wzrosła stosunkowo niewiele.

Chociaż oczywiście najlepiej, jakby był po prostu wybór - czyli dodatkowe wyciszenie albo jako opcja, albo jako dodatkowe wyposażenie w wyższych wersjach.

fi napisał/a:
co do przeznaczenia samochodow - to nie takie proste

Życie nie jest proste - i składa się praktycznie z samych kompromisów, dlaczego więc przy autach miałaby być inaczej? Chociaż pewnie, że byłoby fajniej... (:





Acha, żeby nie było - ja nie usprawiedliwiam producentów! Jest oczywiste, że należy żądać od nich jak najlepszej jakości za jak najniższą cenę (: - ale rozmawiając we własnym gronie, klientów, właścicieli i użytkowników, proponuję po prostu zachować umiar o tyle, żeby porównywać i oceniać takie kwestie realistycznie, a nie według ideału. Bo ten, to auto na prywatne zamówienie, otrzymane w prezencie - co jest miarą idealnie nieprzydatną do czegokolwiek... (;
Ostatnio zmieniony przez laisar 2010-09-09, 10:23, w całości zmieniany 1 raz  
 
laisar 
Moderator



Marka: Dacia
Model: Logan MCV
Silnik: 1.6 MPI
Rocznik: 2007
Wersja: Laureate 7 os.
Dołączył: 16 Wrz 2007
Posty: 18015
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2010-09-09, 13:24   

Niestety, wygląda na to, że Skoda już wiele nie powalczy na drodze ku idealności: http://www.autoinfo.pl/wi...e-na-tanie-auta /:
 
krakry1 



Marka: Renault / VW
Model: Captur / Up
Silnik: 1,3 TCe 130KM/60 KM
Rocznik: 2019 / 2014
Wersja: Laureate
Dołączył: 22 Mar 2009
Posty: 1889
Skąd: lubelskie
Wysłany: 2010-09-09, 14:35   

Nie wiedziałem, że Kia Venga to .... minivan. Wszędzie jest klasyfikowana w klasie B (tej co nasze autka). No proszę jaka niespodzianka.
 
mekintosz 



Marka: DACIA
Model: SANDERO
Silnik: 1.5 dCi
Rocznik: 2009
Wersja: Laureate
Dołączył: 22 Maj 2009
Posty: 4264
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2010-09-23, 20:52   Wer

Zanim kupilem Sandero myslalem powaznie o roomsterze. Nawet sie przejechalem 1.4 TDI 3 cylindrowcem. W srodku przednie siedzenia calkiem wygpdne, a wygladaly na male. Z tylu niby sa trzy ale na prawde male. Za to plusem sppry bagaznik. Spodobal mi sie tez fabryczny czujnik cofania z wyswiatlaniem na panalu lcd w konsoli centralnej. Minusem przelaczaniki, galki ustawien wentylacji, dmuchwy - jakby ktos z radia wykrecil do samochodu. Wersja scout bardzo mi przypadla do gustu ale cena byla poza zasiegiem - nawet za 3 latka.
 
laisar 
Moderator



Marka: Dacia
Model: Logan MCV
Silnik: 1.6 MPI
Rocznik: 2007
Wersja: Laureate 7 os.
Dołączył: 16 Wrz 2007
Posty: 18015
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2010-09-24, 00:32   

mekintosz napisał/a:
Z tylu niby sa trzy ale na prawde male.

Prawdziwa prawda - i dlatego też nie kupiłem, chociaż ogólnie rzeczywiście dość fajne autko.


krakry1 napisał/a:
Nie wiedziałem, że Kia Venga to .... minivan. Wszędzie jest klasyfikowana w klasie B

Tak naprawdę, nazwa "mini-van" nie określa segmentu, tylko właściwie typ nadwozia (tak jak np "sedan").

Zatem Venga to po prostu "mini-van klasy B" - czyli "mały mini-van" ("mini-mini-van" (: - a są auta nawet jeszcze mniejsze: "mikro-vany").
 
marektbg 


Marka: Skoda
Model: Octavia Tour II
Silnik: 1,4 16V
Rocznik: 2010
Dołączył: 17 Cze 2010
Posty: 399
Skąd: Tarnobrzeg
Wysłany: 2010-09-24, 06:56   

Roomster niestety to pomyłka - nic innego jak podwyższona Fabia kombi. Na necie sami użytkownicy oceniają ją raczej dostatecznie. Miałem okazję dwa dni jeździć nią jak Octavia się naprawiała i ilość miejsca dla kierowcy i pasażera mocno mnie rozczarowała - oczywiście jak za te pieniądze.
_________________
Teoria nie zrobi z nikogo praktyka :)
 
laisar 
Moderator



Marka: Dacia
Model: Logan MCV
Silnik: 1.6 MPI
Rocznik: 2007
Wersja: Laureate 7 os.
Dołączył: 16 Wrz 2007
Posty: 18015
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2010-09-24, 07:57   

No chyba "widziały gały co brały", więc jeśli pomyłka, to wyłącznie tych użytkowników d: - sam samochód jest po prostu zwyczajny. Natomiast czy zmiany względem Fabii są w ogóle warte różnicy w cenie, to rzecz jasna kwestia subiektywna.
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FISubSilver v 0.3 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne