Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

DACIA Klub Polska  
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

 Ogłoszenie 
JEDNA SPRAWA = JEDEN TEMAT

Poprzedni temat :: Następny temat
Mój Duster 1.6 16V 4x2
Autor Wiadomość
luki_ 
Zielony listek


Marka: Citroen
Model: C3
Silnik: 1.4
Rocznik: 2004
Dołączył: 08 Paź 2010
Posty: 4
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2010-12-22, 17:41   

TD Pedro napisał/a:
luki_
cyt.; "wybrałbyś się do ojczyzny Draculi po zdjęcie Tatr" - koniec cyt.

Tatr czy Karpat? :oops:


Tak, Tatr w rzeczy samej. Nie dziwi mnie, że wydaje się to tak nieprawdopodobne, sam bym w taką mozliwość nie uwierzył, gdybym juz od jakiegoś czasu nie udzielał się na zalinkowanym wyżej forum i nie widział kilku prawie równie nieprawdopodobnych zdjęć...
 
TD Pedro 



Marka: Dacia
Model: Duster 4WD
Silnik: 1,6 16V + LPG
Rocznik: 2010
Wersja: Laureate 5 os.
Pomógł: 26 razy
Dołączył: 19 Lis 2010
Posty: 3457
Skąd: RP
Wysłany: 2010-12-22, 17:48   

Dlatego świadom swojej ewentualnej (jak się okazuje rzeczywistej) niewiedzy na wszelki wypadek dodałem " :oops: "- pzdr.
 
piotrres 



Marka: Dacia
Model: Duster 4x2
Silnik: 1.6 16V LPG
Rocznik: 2010
Wersja: Laureate
Pomógł: 8 razy
Dołączył: 15 Wrz 2007
Posty: 2605
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 2010-12-23, 23:43   Magdalenka raz jeszce czyli KOT

Jak Kompletny OffTopic to KOT ;-) :

Cytat:
...już chyba przy pierwszym maszcie?
Jeździłem tamtędy kilka razy z RZ do Woli Rafałowskiej. Pierwszy raz chyba niechcący, bo przegapiłem skręt na Kraczkową, gdzie jest asfalt równoległy do czwórki, a nie tak ruchliwy. I to jeszcze Fiatem 126p, i dawno przed ułożeniem płyt.
Nie wiedziałem, że stamtąd widać Tatry - w końcu to niżej od Tarnicy, no i prawie pod domem. W jakiś pogodny ranek można by spróbować nawiązać wzrokowy kontakt.

:-) OK! Będę mrugał latarką :lol:
Nie, do masztu nie dotarłem zgodnie z planem i zdrowym rozsądkiem. Dojechałem do miejsca zaznaczonego na fotce. Parząc się na zdjęcia mojego młodszego kolegi z pracy mogę stwierdzić, że nie trzeba się wdrapywać na Magdalenkę, wystarczy na Rocha. Niżej a i droga lepsza. :lol:

luki_ napisał/a:
Piotrres - tak coś czułem, czytając relacje z Twoich wypraw Dragsterem, że musisz mieć coś wspólnego z Dalekimi Obserwacjami :-) . Powiedz, czy to Ty jesteś autorem niektórych z tych zdjęć, a jeśli nie to czy udzielasz się na naszym dalekoobserwacyjnym forum bądź w komentarzach pod fotkami?


Nie, na tym forum się nie udzielam, ale je obserwuję i kibicuję :-) . Uskuteczniam dalekie obserwacje na drodze wizualnej. Kiedyś pokłóciłem się z kolegą o to czy przez Celestrona 15x70 widzimy Gorgany (z Tarnicy: Ja byłem na tak, on na nie)

Poza tym sięgam daleko, czasami nawet parę ładnych milionów lat świetlnych (tzw. DS'y czyli Deep Space) a czasami i bliżej: np. obiektów odległych o jakieś 400 km i zasuwających jakieś 7 km/s, takich jak ten


Nomen omen: łowca ;-)

luki_ napisał/a:
Tak, Tatr w rzeczy samej. Nie dziwi mnie, że wydaje się to tak nieprawdopodobne, sam bym w taką możliwość nie uwierzył, gdybym już od jakiegoś czasu nie udzielał się na zalinkowanym wyżej forum i nie widział kilku prawie równie nieprawdopodobnych zdjęć..

Myślę, że to powinno być możliwe

Aha, są cuda jeszcze większe, jak superrefrakcja terrestryczna :-P pozwalająca czasami zajrzeć za horyzont. Nad morzem: http://astro4u.net/yabbse...pic,5629.0.html

"Są rzeczy na Niebie i Ziemii o których nie śniło się waszym filozofom"

Magdalenka.jpg
Dzieci, nawet nie próbujcie autem tej esiastej drogi "pod" masztem, tam tylko wojskową ciężarówka 6x6 lub... rowerem. Jak widać odwilż, a na drodze...śnieg :lol:
i koleiny tak na 30 cm, min.
Plik ściągnięto 291 raz(y) 49,68 KB

_________________
Czy chcesz, żeby Twoja pralka była inteligentniejsza od Ciebie?

Jest: Duster 1.6 16V 4x2 Laureate "Dragster":
Sageata Albastra Carpaţi Pentru Gaz ;)

Był: Logan 1.6 8V MPI Laureate "Rumburak"
Ostatnio zmieniony przez piotrres 2010-12-24, 00:12, w całości zmieniany 8 razy  
 
eplus 



Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1,6
Rocznik: 2010
Wersja: Laureate 5 os.
Pomógł: 22 razy
Dołączył: 15 Wrz 2010
Posty: 3487
Skąd: podkarpackie
Wysłany: 2010-12-25, 16:17   Re: Magdalenka raz jeszce czyli KOT

piotrres napisał/a:
Jak Kompletny OffTopic to KOT ;-) :

Cytat:
... W jakiś pogodny ranek można by spróbować nawiązać wzrokowy kontakt.

:-) OK! Będę mrugał latarką :lol:


No w tym przypadku raczej myślałem o kontakcie wzrokowym :shock: z jakimś bacą w Tatrach, :mrgreen: ale i Kolegi propozycji nie odrzucam w żadnym razie! jeśli Kolega ujrzy bliźniaczy okaz na tablicach RLA, to pewnikiem JA :!:
To oglądanie pozaterrestryczne to chyba fatamorgana - nie wiem, czy należy je zaliczyć jako realne dostrzeżenie, bo podróżnym na pustyni raczej jej nie dowierzają, a jeśli - to nie wychodzi im na zdrowie. :mrgreen:
 
piotrres 



Marka: Dacia
Model: Duster 4x2
Silnik: 1.6 16V LPG
Rocznik: 2010
Wersja: Laureate
Pomógł: 8 razy
Dołączył: 15 Wrz 2007
Posty: 2605
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 2011-01-01, 21:22   

eplus napisał/a:
To oglądanie pozaterrestryczne to chyba fatamorgana - nie wiem, czy należy je zaliczyć jako realne dostrzeżenie

To nie jest fatamorgana, acz zjawisko pokrewne, jak najbardziej realne :-)

http://ocean.am.gdynia.pl...idzialnosc.html

eplus napisał/a:
No w tym przypadku raczej myślałem o kontakcie wzrokowym :shock: z jakimś bacą w Tatrach, :mrgreen:

Od razu przypomina mi się ostatnia zwrotka, 'Witkacy do kraju wraca" J.K.

Ostatnio ok 140 km warunkach miejskich (korki) i 70 km podmiejskich (ośnieżone drogi, lód) częste dłuższe postoje(start z zimnego silnika) 1...4 osób, prędkość średnia: V_sr=23 km/h b_j = 10,8 L/100 km

P.S.:
Hit miejskiego offroadu: ul. płk. lekkokonnej kawalerii starozakonnej ;-) w RZ: spróbujcie jazdy po oblodzonym bruku stromo pod górkę....
_________________
Czy chcesz, żeby Twoja pralka była inteligentniejsza od Ciebie?

Jest: Duster 1.6 16V 4x2 Laureate "Dragster":
Sageata Albastra Carpaţi Pentru Gaz ;)

Był: Logan 1.6 8V MPI Laureate "Rumburak"
Ostatnio zmieniony przez piotrres 2011-01-09, 22:51, w całości zmieniany 6 razy  
 
piotrres 



Marka: Dacia
Model: Duster 4x2
Silnik: 1.6 16V LPG
Rocznik: 2010
Wersja: Laureate
Pomógł: 8 razy
Dołączył: 15 Wrz 2007
Posty: 2605
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 2011-01-08, 20:13   stała trasa, zaćmienie i mały jubileusz

Moja tradycyjna wtorkowa trasa:

Tam: RZ->RST (szklanka pod śniegiem nad ranem) 70,4 km V_śr=48 km/h spalanie 7,5 L/hkm
I z powrotem: RST->RNI->RZ +ekstra 14 km po RZ: 83,5 km V_śr =54 km/h spalanie: 8,2 L/hkm,

czyli średnia ważona z tego przebiegu: 7,9 L/hkm

102 km po mieście (75%) i w ruchu podmiejskim (25%) krótkie odcinki wynik: 10,1L/hkm

Przy okazji delegacji pstryknąłem, niejako w biegu zaćmienie Słońca (fotki autora: don Pietro):
http://astro4u.net/yabbse...1.msg254832#new


Dzisiaj DD stuknęło 10 kkm i (chyba ma się dobrze) sam się zdziwiłem w nieco ponad 1/2 roku 10000 km. Na to konto 50 ml 95% C2H5-0H do prawie pełnego baku. :lol: Bo kierowca nie może.

9999km.jpg
Mały jubileusz.
Plik ściągnięto 288 raz(y) 59,68 KB

_________________
Czy chcesz, żeby Twoja pralka była inteligentniejsza od Ciebie?

Jest: Duster 1.6 16V 4x2 Laureate "Dragster":
Sageata Albastra Carpaţi Pentru Gaz ;)

Był: Logan 1.6 8V MPI Laureate "Rumburak"
Ostatnio zmieniony przez piotrres 2011-01-13, 21:39, w całości zmieniany 7 razy  
 
piotrres 



Marka: Dacia
Model: Duster 4x2
Silnik: 1.6 16V LPG
Rocznik: 2010
Wersja: Laureate
Pomógł: 8 razy
Dołączył: 15 Wrz 2007
Posty: 2605
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 2011-01-12, 00:30   

Jak co wtorek: RZ->RNI->RST->RNI->RZ razem L=150 km w tym 10 km kręcenia się po RZ
Brak śniegu, +2...5 st. C, i dziura na dziurze oraz nowe koleiny :evil:
Na szczęście zawieszenie i oponki sprawują się rewelacyjnie.
W tamtą stronę bezwietrznie, z powrotem dość silny bajdewind i vmordewind
Spalanie: b_j=7,5 L/hkm V_śr=52,3 km
_________________
Czy chcesz, żeby Twoja pralka była inteligentniejsza od Ciebie?

Jest: Duster 1.6 16V 4x2 Laureate "Dragster":
Sageata Albastra Carpaţi Pentru Gaz ;)

Był: Logan 1.6 8V MPI Laureate "Rumburak"
Ostatnio zmieniony przez piotrres 2011-01-12, 00:31, w całości zmieniany 1 raz  
 
body2012 
Zielony listek


Marka: DACIA
Model: DUSTER
Silnik: 16 16V
Rocznik: 2010
Wersja: Laureate
Dołączył: 14 Sty 2011
Posty: 8
Skąd: Lubaczów
Wysłany: 2011-01-14, 20:11   

mam pytanko w moim dusterze przy predkosci 130 km /h mozna oszalec jest tak głosno wydaje mi sie ze to skrzynia daje czadu (obroty miedzy 3800 a 4200)mam przejechane 22000 km moze ktos ma podobne wrazenie napiszcie cos dzieki :idea:
_________________
body2012
 
eplus 



Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1,6
Rocznik: 2010
Wersja: Laureate 5 os.
Pomógł: 22 razy
Dołączył: 15 Wrz 2010
Posty: 3487
Skąd: podkarpackie
Wysłany: 2011-01-14, 22:53   

Witam,

gdzie dokładnie w Rz można kupić takie lub podobne bagażniki na relingi i poprzeczki, o których Kolega pisał? Sklep dla narciarzy był kiedyś na rogu obwodnicy i Dąbrowskiego, ale teraz jest tam coś innego ...
_________________
K4M - NOT tested on animals :!: :!: :!:
 
piotrres 



Marka: Dacia
Model: Duster 4x2
Silnik: 1.6 16V LPG
Rocznik: 2010
Wersja: Laureate
Pomógł: 8 razy
Dołączył: 15 Wrz 2007
Posty: 2605
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 2011-01-15, 01:01   

body2012 napisał/a:
.... w moim Dusterze przy prędkości 130 km /h można oszaleć jest tak głośno wydaje mi się ze to skrzynia daje czadu (obroty miedzy 3800 a 4200)mam przejechane 22000 km możne ktoś ma podobne wrażenie napiszcie coś dzięki :idea:


Ja jechałem kiedyś 155 km/h i było głośno, ale dawało się rozmawiać, bez przekrzykiwania się.
Przy 130 km/h znośnie, powyżej trochę cichnie, znana przypadłość Daciek
Wg mnie hałas do 130 km/h zależy od dwóch czynników: opony ("szum-gum") to zależy także od rodzaju asfaltu, oraz tego czy masz M+S czy "osobówkowe".
Te pierwsze są głośniejsze.
Powyżej 130...135 km/h dochodzi szum od lusterek, anteny i zaczyna wyraźnie hałasować silnik.
Drugie źródło wg mnie, to rezonans aeroakustyczny w niszach nadkoli. Tutaj wygłuszenie jest nędzne :-? Przekonałem się o tym, gdy wyjechałem na suchą drogę z nadkolami oklejonymi śniegowym "barankiem". Dopóki śnieg się nie odlepił było znacząco ciszej!

Ja jeżdżę (2WD) na M+S letnich i zimowych licząc się z nieco większym hałasem i spalaniem, ale za to przyczepność w silnym deszczu, błocie czy na śniegu...

eplus napisał/a:
gdzie dokładnie w Rz można kupić takie lub podobne bagażniki na relingi i poprzeczki, o których Kolega pisał? Sklep dla narciarzy był kiedyś na rogu obwodnicy i Dąbrowskiego, ale teraz jest tam coś innego ...

Faktycznie, na przeciwko stołowki mojej Alma Mater można zwiedzić salon koparek :lol:
Swoje bagażniki kupowałam w Centrum Sportu "Max", ul. Witosa 15, RZ
_________________
Czy chcesz, żeby Twoja pralka była inteligentniejsza od Ciebie?

Jest: Duster 1.6 16V 4x2 Laureate "Dragster":
Sageata Albastra Carpaţi Pentru Gaz ;)

Był: Logan 1.6 8V MPI Laureate "Rumburak"
Ostatnio zmieniony przez piotrres 2011-01-15, 01:24, w całości zmieniany 1 raz  
 
piotrres 



Marka: Dacia
Model: Duster 4x2
Silnik: 1.6 16V LPG
Rocznik: 2010
Wersja: Laureate
Pomógł: 8 razy
Dołączył: 15 Wrz 2007
Posty: 2605
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 2011-01-18, 23:28   

Cowtorkowy rejs po DK 19 RZ->RST->RZ.
Tam:
Od Rzeszowa do Górna szadź na drodze (-2°C, przy ziemi mniej) :evil: równa, ostrożna jazda, jedno wyprzedzanie:
L=70,5 km V_śr=51 km/h V_max=85 km/h b_j=6,7 L/100 km
Z powrotem:droga czarna +5°C, lekki vmoordewind, trzy wyprzedzania, ekstra jazdy 10 km po mieście, tj RZ.
L=80,5 km V_śr=52 km/h b_j=7,4 L/100 km

P.S>
Między RNI a RST spotkałem moją starą Logankę 8-) :
http://www.daciaklub.pl/f...p?p=75980#75980
_________________
Czy chcesz, żeby Twoja pralka była inteligentniejsza od Ciebie?

Jest: Duster 1.6 16V 4x2 Laureate "Dragster":
Sageata Albastra Carpaţi Pentru Gaz ;)

Był: Logan 1.6 8V MPI Laureate "Rumburak"
 
body2012 
Zielony listek


Marka: DACIA
Model: DUSTER
Silnik: 16 16V
Rocznik: 2010
Wersja: Laureate
Dołączył: 14 Sty 2011
Posty: 8
Skąd: Lubaczów
Wysłany: 2011-01-24, 17:39   

piotrres napisał/a:
jechałem kiedyś 155 km/h i było głośno, ale dawało się rozmawiać, bez przekrzykiwania się.
Przy 130 km/h znośnie, powyżej trochę cichnie, znana przypadłość Daciek
Wg mnie hałas do 130 km/h zależy od dwóch czynników: opony ("szum-gum") to zależy także od rodzaju asfaltu, oraz tego czy masz M+S czy "osobówkowe".
Te pierwsze są głośniejsze.
Powyżej 130...135 km/h dochodzi szum od lusterek, anteny i zaczyna wyraźnie hałasować silnik.
Drugie źródło wg mnie, to rezonans aeroakustyczny w niszach nadkoli. Tutaj wygłuszenie jest nędzne :-? Przekonałem się o tym, gdy wyjechałem na suchą drogę z nadkolami oklejonymi śniegowym "barankiem". Dopóki śnieg się nie odlepił było znacząco ciszej!

Ja jeżdżę (2WD) na M+S letnich i zimowych licząc się z nieco większym hałasem i spalaniem, ale za to przyczepność w silnym deszczu, błocie czy na śniegu...


Dzieki kolego wydaje mi sie jednak ,ze to skrzynia owszem hałas od kół,opony lusterek i anteny jest ok jade na "luzie "i jest w normnie ale włacze bieg i juz szał pał ,pojade na przeglad to sparwadza ale wczesniej pojade do znajomego dobrego specjalisty i powiem niech on to oceni obym sie mylił ,że to skrzynia!Pozdro !!!
Mam jeszcze jedno pytanko do wszstkich moze ktos wie gdzie we Wrocławiu lub okolicach mozna załozyc gaz do Dustera?chodzi mi o slaon w ktorym zakładaja gaz bez utraty gwarancji ,Jestem z podkarpackiego ale mieszkam w niemczech wiec jesli macie informacje o gazie na podkarpackim lub tez slaskim (mam po drodze do domu:))to dajcie tez znac :!: pozdro :idea:

[ Komentarz dodany przez: laisar: 2011-01-24, 21:08 ]
Odpowiedź ws LPG: http://www.daciaklub.pl/f...p?p=76795#76795 - we właściwym temacie.
_________________
body2012
Ostatnio zmieniony przez laisar 2011-01-24, 21:05, w całości zmieniany 1 raz  
 
krakry1 



Marka: Renault / VW
Model: Captur / Up
Silnik: 1,3 TCe 130KM/60 KM
Rocznik: 2019 / 2014
Wersja: Laureate
Pomógł: 12 razy
Dołączył: 22 Mar 2009
Posty: 1889
Skąd: lubelskie
Wysłany: 2011-01-24, 18:07   

body2012 napisał/a:
opony ("szum-gum")
Człowiek wcale nie czuje, kiedy mu się rymuje :mrgreen:
 
piotrres 



Marka: Dacia
Model: Duster 4x2
Silnik: 1.6 16V LPG
Rocznik: 2010
Wersja: Laureate
Pomógł: 8 razy
Dołączył: 15 Wrz 2007
Posty: 2605
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 2011-01-26, 22:44   

Wczoraj tradycyjnie 160 km po DK 19 w tym z powrotem ekstra 20 km miejskiego czołgania.
Tam: bj=7,4 L/hkm V_śr 52km/h
Z powrotem: bj= 8,3 V_śr=40 km/h

W niedługim czasie czeka mnie parę wyskoków w Bieszczady i Beskid Niski więc zdam sprawę jak się DD 1.6 FWD zachowuje w zimie w górach. Chyba, że przyjdzie totalna odwilż :lol:
_________________
Czy chcesz, żeby Twoja pralka była inteligentniejsza od Ciebie?

Jest: Duster 1.6 16V 4x2 Laureate "Dragster":
Sageata Albastra Carpaţi Pentru Gaz ;)

Był: Logan 1.6 8V MPI Laureate "Rumburak"
Ostatnio zmieniony przez piotrres 2011-01-26, 22:46, w całości zmieniany 2 razy  
 
piotrres 



Marka: Dacia
Model: Duster 4x2
Silnik: 1.6 16V LPG
Rocznik: 2010
Wersja: Laureate
Pomógł: 8 razy
Dołączył: 15 Wrz 2007
Posty: 2605
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 2011-01-31, 23:52   W Bieszczady...

Weekendowy piątkowo-niedzielny wypad w Bieszczady (Wetllina, Brzegi Górne, Ustrzyki Grn.)
celem pobiegnia na nartach. W kufrze kilkanaście kg. maneli na dachu trzy pary biegówek (140...205 mm :-) ) w środku 2+1. Od Baligrodu lewe koło na śniegu, prawe na suchym. Za Wetliną jak nożem uciął na serpentynach rozjeżdżony śnieg i lód. Biało. DD sprawnie sobie z tym radził (podjazdy po lodzie), żadnych uślizgów (10-15% podjazdy). Inna sprawa, że w górach prędkość na poziomie góra 40-50 km/h na prostych 70 km/h. Po drodze trochę kamikadze, co to na skrawku suchego muszą wyprzedzać a potem gwałtownie hamują bo l-ó-ó-ó-ó-ó-d !!! :shock: Jak ja to lubię! :evil:

W tamtą stronę korki w Brzozowie (tradycyjnie kurs z ruszania z ręcznego od górę) i w Sanoku.
Z powrotem korek na wjeździe do RZ.
Przejechane: L=310 km z V_śr=50 km/h V_max-90 km/h (szpej na dachu) b_j=7,5 L/100 km

bieszczady-2.jpg
Tu jest jeszcze dobrze...
Plik ściągnięto 772 raz(y) 35,28 KB

bieszczady-1.jpg
A potem śnieg na drodze...
Plik ściągnięto 2193 raz(y) 196,97 KB

_________________
Czy chcesz, żeby Twoja pralka była inteligentniejsza od Ciebie?

Jest: Duster 1.6 16V 4x2 Laureate "Dragster":
Sageata Albastra Carpaţi Pentru Gaz ;)

Był: Logan 1.6 8V MPI Laureate "Rumburak"
 
piotrkrk 



Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 16V
Rocznik: ---
Wersja: Ambiance
Dołączył: 15 Gru 2010
Posty: 156
Skąd: Kraków
Wysłany: 2011-02-01, 09:30   

Jak się ładnie ubrudził! Nie mogę się doczekać, aż mój się tak przykurzy i przestanie się rzucać w oczy, a mamy taki sam kolor. Na razie tu wszędzie czarne drogi, może by się wybrać w Bieszczady?
 
piotrres 



Marka: Dacia
Model: Duster 4x2
Silnik: 1.6 16V LPG
Rocznik: 2010
Wersja: Laureate
Pomógł: 8 razy
Dołączył: 15 Wrz 2007
Posty: 2605
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 2011-02-01, 15:02   

piotrkrk napisał/a:
Jak się ładnie ubrudził! Nie mogę się doczekać, aż mój się tak przykurzy
i przestanie się rzucać w oczy, a mamy taki sam kolor. Na razie tu wszędzie czarne drogi, może by się wybrać w Bieszczady?


No to teraz wiesz dlaczego to "kurzaczyk" :-) Zabiera kurz i błoto na sobie na sobie. Dzisiaj wygląda lepiej korzystając z +1,5 °C spłukałem te pokłady soli i kurzu. bo już się autka dotknąć nie dało.

W związku z tym taka impresja: może Duster powinien nazywać się "Harrier" (ang. błotniak) :lol:

Jednym z praktycznych minusów DD jest właśnie gromadzenie się brudów na nadprożach i tylnym nadkolu przy drzwiach. Chwila nieuwagi i nogawki uwalane. Co szczególnie udaje się mojemu dziecięciu.
przydałyby się ciut szersze drzwi i ciut głębszy błotnik przedni
Poza tym te plastikowe nakładki ładnie chronią drzwi i progi przed kontaktem z zaspami, co jest szczególnie istotne gdy te są z lekka zlodziłe.

Za dni kilka jadę w Beskid Niski: kolega już straszy mnie: "Będzie WRC na ośnieżonych drogach"
_________________
Czy chcesz, żeby Twoja pralka była inteligentniejsza od Ciebie?

Jest: Duster 1.6 16V 4x2 Laureate "Dragster":
Sageata Albastra Carpaţi Pentru Gaz ;)

Był: Logan 1.6 8V MPI Laureate "Rumburak"
 
laisar 
Moderator



Marka: Dacia
Model: Logan MCV
Silnik: 1.6 MPI
Rocznik: 2007
Wersja: Laureate 7 os.
Pomógł: 417 razy
Dołączył: 16 Wrz 2007
Posty: 18024
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2011-02-01, 17:37   

piotrres napisał/a:
przydałyby się ciut szersze drzwi i ciut głębszy błotnik przedni

Albo uszczelki z wersji 4x4 - http://www.daciaklub.pl/forum/viewtopic.php?t=4207 ?
 
greg1367 



Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1,0 TCi 4x2
Rocznik: 2010 był, teraz 2019
Wersja: Prestige
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 26 Sie 2010
Posty: 343
Skąd: prawie Łódź :)
Wysłany: 2011-02-02, 10:12   

piotrres, jednak żonka jest najlepszą ozdobą dla Dustera :-D
_________________
D u s t e r D r a k u l a
 
piotrres 



Marka: Dacia
Model: Duster 4x2
Silnik: 1.6 16V LPG
Rocznik: 2010
Wersja: Laureate
Pomógł: 8 razy
Dołączył: 15 Wrz 2007
Posty: 2605
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 2011-02-07, 12:45   StarDuster czyli astrowyprawa w Beskid Niski

Kolejna zimowa wyprawa z Dragsterem, tym razem na zlot astronomiczny w schronisku w Odernem.
Tak więc kolega Luki ma rację, że mam "coś wspólnego z dalekimi obserwacjami" :-)
Niestety, pogoda była beznadziejna, nie ustrzeliłem nic na niebie, ani nawet Tatr Wysokich... :-/

Wybrałem sobie dość widokową trasę, ponieważ i tak obiecałem zabrać jeszcze jedną osobę
zza Jedlicza, tak więc formalnie i tak usiałem nadłożyć sporo drogi.

W tamtą stronę pojechałem przez Lutczę, Orzykoń (zdjęcie) Krosno, Jedlicze, Folusz, Sękową,
Małastów (cmentarz z I WŚ (zdjęcie), tam również wejście na Magurę Małastowską), Uście Gorlickie (piękna cerkiew, warto zobaczyć, (zdjęcie), podobnież w Kunkowej). Masa serpentyn.

Przewyższenia często ze spadkiem powyżej 10% w standardzie. Boczne drogi częściowo lub całkowicie zaśnieżone tak, że oceniam, iż ponad 50% drogi wiodło przez drogi zaśnieżone, momentami po lodzie.
Na takich odcinkach DD sprawował się więcej niż poprawnie, pomimo 70 kg w bagażniku (teleskopy + rzeczy osobiste) raz zanotowałem niewielki uślizg (b. łatwy do opanowania), gdy z jednej strony złapałem pod koło wysypany żużel, a pod drugim miałem lód. :-? Taki zwyczaj w Beskidzie Niskim, że ludzie sypią na drogę, żużel, popiół (jak słonko poświeci to się szybciej śnieg/lód stopi. Ot, fizyka w akcji).

Najbardziej nie lubiłem wypraw do sklepu, a przede wszystkim startu z spod schroniska: start z zimnego silnika baardzo pod górę, po śniegu.Temperatury od -9..-2 st. C
Na ośnieżonej drodze ze schroniska(a w ostatnim dniu ze zlodowaciałym śniegiem, ociekającym wodą) dało się (zdjęcia) w miarę łatwo jechać na II biegu. DD generował wówczas fontanny śniegu opadające na dach:lol: Zdaniem znajomych wyglądało to b. efektownie :lol:
Klasyczne osobówki, miały tam problem z wyjazdem. W mojej ocenie najlepiej radził sobie stary CC gospodarzy :lol:

Jazda z powrotem: od 4 (na początku) do 2(na koniec) osób dorosłych na pokładzie i ca. 100 kg bagażu na odcinku początkowym do40 kg na końcu.
Powrót przez Gorlice, Krosno, Strzyżów do Rzeszowa. Odwilż i...rozlewiska na drodze (+1...+7 st. C)
Pod Frysztakiem, odbiliśmy w lewo i zahaczyliśmy o legendarny "futerał na pociągi", czyli powierzchniowy schron kolejowy w Cieszynie-Stępinie

Dla zainteresowanych: zrobiłem L=340km z tego 10% miasto, 50 % w terenie górzystym ze średnią prędkością V=48 km/h DD uzyskał średnie zużycie z całej trasy b_j=8,0 L/100 km klimatyzacja: 10% (suszenie auta: odwilż)



P.S.:
Z lodu i popiołów sypanych na drogę wygenerował się całkiem fajny chlapacz czołowy :lol:
O tym ciut później w wątku: "Duster i kałuże"

DD_Cieszyna_Stępina.jpg
Schron kolejowy w Cieszynie Stępinie wybudowany przez Niemców w czasie II WŚ
Podobno tu Hitler spotkał się z Mussolinim.
Plik ściągnięto 311 raz(y) 157 KB

Odzrzykoń_zimą_DD.jpg
"Mocium Panie..." ;-) w scenerii zimowej
Plik ściągnięto 279 raz(y) 73,01 KB

Uście_Gorlickie_cerkiew.jpg
Cerkiew w Uściu Gorlickim (d. Uście Ruskie) Napis na krzyżu cyrylicą:
1000 LITTA
988*CHRESZCZONNA*1988
RUSI
Plik ściągnięto 258 raz(y) 147,04 KB

Małastów_DD.jpg
Cmentarz wojenny z I WŚ pod Magurą Małastowską
Plik ściągnięto 216 raz(y) 226,26 KB

Nad_Uściem_Gorlickim.jpg
Droga nad Uściem Gorlickim
Plik ściągnięto 313 raz(y) 192,98 KB

Oderne_DD.jpg
Najłatwiejszy odcinek podjazdu ze schroniska w Odernem. Dlatego pozwoliłem sobie na zdjęcie ;-)
Plik ściągnięto 1986 raz(y) 121,4 KB

_________________
Czy chcesz, żeby Twoja pralka była inteligentniejsza od Ciebie?

Jest: Duster 1.6 16V 4x2 Laureate "Dragster":
Sageata Albastra Carpaţi Pentru Gaz ;)

Był: Logan 1.6 8V MPI Laureate "Rumburak"
Ostatnio zmieniony przez piotrres 2011-02-12, 18:54, w całości zmieniany 9 razy  
 
piotrres 



Marka: Dacia
Model: Duster 4x2
Silnik: 1.6 16V LPG
Rocznik: 2010
Wersja: Laureate
Pomógł: 8 razy
Dołączył: 15 Wrz 2007
Posty: 2605
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 2011-02-07, 13:07   

greg1367 napisał/a:
piotrres, jednak żonka jest najlepszą ozdobą dla Dustera :-D


Też, tak uważam 8-)
Oszczędzasz na pakiecie "Look" :lol:

BTW:
Jak dotąd w warunkach zimowych DD2WD daje sobie ładnie radę, tak, że na razie obyło się bez łańcuchów (odpoczywają w bagażniku) choć parę razy stwierdziłem, że jednak 4WD zapewniłby większy komfort psychiczny.
Na takie dictum Moja Pani z reguły reaguje stwierdzeniem: "O co ci chodzi? Przecież daliśmy rade?!" :-D

DD_w_Beskidach.jpg
Jeszcze jedno zdjęcie mojego beskidnika ;-)
Krytyczny (stromo i slisko!) zakręt już za plecami.
Plik ściągnięto 277 raz(y) 64,7 KB

_________________
Czy chcesz, żeby Twoja pralka była inteligentniejsza od Ciebie?

Jest: Duster 1.6 16V 4x2 Laureate "Dragster":
Sageata Albastra Carpaţi Pentru Gaz ;)

Był: Logan 1.6 8V MPI Laureate "Rumburak"
Ostatnio zmieniony przez piotrres 2011-02-17, 23:01, w całości zmieniany 3 razy  
 
piotrres 



Marka: Dacia
Model: Duster 4x2
Silnik: 1.6 16V LPG
Rocznik: 2010
Wersja: Laureate
Pomógł: 8 razy
Dołączył: 15 Wrz 2007
Posty: 2605
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 2011-02-17, 22:58   

laisar napisał/a:
piotrres napisał/a:
przydałyby się ciut szersze drzwi i ciut głębszy błotnik przedni

Albo uszczelki z wersji 4x4 - http://www.daciaklub.pl/forum/viewtopic.php?t=4207 ?


Otóż nie!
Uszczelka tu wiele nie zaradzi, bowiem błocko ląduje na nakładce progowej i tylnych drzwiach, co można podziwiać na załączonej e-rycinie. :-?
I nie mam pomysłu jak temu zaradzić.

bieszczady-3_sm.jpg
Plik ściągnięto 4659 raz(y) 144,17 KB

_________________
Czy chcesz, żeby Twoja pralka była inteligentniejsza od Ciebie?

Jest: Duster 1.6 16V 4x2 Laureate "Dragster":
Sageata Albastra Carpaţi Pentru Gaz ;)

Był: Logan 1.6 8V MPI Laureate "Rumburak"
 
laisar 
Moderator



Marka: Dacia
Model: Logan MCV
Silnik: 1.6 MPI
Rocznik: 2007
Wersja: Laureate 7 os.
Pomógł: 417 razy
Dołączył: 16 Wrz 2007
Posty: 18024
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2011-02-17, 23:10   

Większe chlapacze?

Węższe felgi / opony, co by koła bardziej się schowały we wnękach?

Szersze, bardziej odstające od błotników plastikowe nakładki nadkoli?
 
billbill666 


Marka: Hyundai/Daihatsu
Model: ix35 4WD/Cuore VIII
Silnik: 2.0benz/1.0benz.
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 20 Maj 2010
Posty: 172
Skąd: PL
Wysłany: 2011-02-18, 00:27   

laisar nic to nie da :-( piotrres umyć auto i do następnego razu ;-)
 
laisar 
Moderator



Marka: Dacia
Model: Logan MCV
Silnik: 1.6 MPI
Rocznik: 2007
Wersja: Laureate 7 os.
Pomógł: 417 razy
Dołączył: 16 Wrz 2007
Posty: 18024
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2011-02-18, 00:46   

Ależ oczywiście, że da! W końcu właśnie po to od samego początku montuje się do różnych willysów czy inszych przeprawówek / rajdówek takie szerokie błotniki (:

Tylko... jak tu jeździć z czymś takim w dusterze na co dzień??? (((;
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FISubSilver v 0.3 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne