Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

DACIA Klub Polska  
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

 Ogłoszenie 
JEDNA SPRAWA = JEDEN TEMAT

Poprzedni temat :: Następny temat
"Wiśniowa" DD - czyli niekończąca się opowieść
Autor Wiadomość
sleeva 



Marka: Dacia
Model: Duster [4x2]
Silnik: 1.5 dCi [85]
Rocznik: 2010
Wersja: Laureate
Dołączył: 01 Lip 2010
Posty: 69
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2010-12-10, 13:57   "Wiśniowa" DD - czyli niekończąca się opowieść

PROLOG

Szanowni szczęśliwi nabywcy Dacii, a może w ogóle nowych samochodów. Ku przestrodze niniejszy post wypisuję, gdyż w pułapki urzędnicze na warszawskiej pradze wpadliśmy z małżowiną.

Uradowani prezentem przedświątecznym i to na trzy tygodnie przed oficjalnym czasem odbioru, zabraliśmy papiery dostarczone przez sprzedawcę z salonu na ul. Puławskiej (pozdrowienia dla usera POS po raz pierwszy) i niczego jeszcze nieświadomi, acz przepełnieni dobrym humorem udaliśmy się do Wydziału Komunikacji Warszawa Praga Północ na ul. Kłopotowskiego.

Miła pani w stanowisku numer któryśtam przywitała nas z uśmiechem.

Przygotowani zawczasu (korzystając także z informacji zawartych na tym forum) przedłożyliśmy oświadczenie o miejscu zamieszkania i posiłkując się poznanymi fragmentami ustaw poprosiliśmy o rejestrację na pradze. Jako małżeństwo jesteśmy współwłaścicielami DD (na fakturze i w przyszłym dowodzie rejestracyjnym) - problemem może być tylko zameldowanie męża w centrum, zaś małżowiny na pradze. Problem się pojawił (a jakże), ale po 10 minutach rozmowy stanęło na tym, że jeśli Państwu, czyli nam, nie przeszkadza kolejność danych osobowych w dowodzie rejestracyjnym, to Panią, czyli połówkę moją, wpisujemy jako właściciela na pierwszym miejscu, Pana (czyt. mnie) jako współwłaściciela i po problemie. Wniosek o rejestrację przyjmujemy na pradze i wiśta wio rumaki dalej...

Stres odpłynął, uśmiech na licach zagościł i czekamy na dalsze kroki pani urzędniczki. I tu przechodzimy do clue sprawy.

Miła pani, wzięła do ręki oryginał faktury za samochód i stwierdziła co następuje:

Obecnie, mają w urzędzie nowe wytyczne wewnętrzne (na dokładkę, jak dziś się dowiedzieliśmy, nie poparte nawet żadnym pismem, zarządzeniem, okólnikiem etc.), że pieczątka na fakturze, mówiącą o posiadaniu przez Renault kopii dokumentu potwierdzającego zapłatę akcyzy, jest niewystarczająca. Musimy donieść oświadczenie, z czytelnym podpisem, o treści mniej więcej:

Kod:
Zgodnie z ustawą o podatku akcyzowym oświadczam, że Renault Retail Group Warszawa Sp. z o.o. jest w posiadaniu kopii dokumentu potwierdzającego zapłatę akcyzy na terytorium kraju do samochodu marka model o numerze podwozia numer. Akcyza zapłacona dnia data. Numer dokumentu numer. [pieczątka i czytelny podpis]*


Najśmieszniejsze, że wczoraj, gdy skarb mój, żona - poskramiacz urzędów, po uruchomieniu najpierw naszego sprzedawcy (serdeczne pozdrowienia i podziękowania za miłe słowa i pomoc i w ogóle ogarnięcie po części tematu dla usera POS), później administratora sprzedaży w Renault na Jerozolimskich, dowiadywała się telefonicznie u pani kierownik Wydziału Komunikacji, czy wszystko w treści tego oświadczenia jest ok, okazało się, że miał być jeszcze dopisany adres urzędu celnego. Dziś, kiedy donieśliśmy drugą wersję oświadczenia, uprzejma pani kierownik powiedziała na sam przód, że to oświadczenie jest złe, bo widnieje na nim numer dokumentu... Pierwszy raz się spotkałem z sytuacją, gdy nie chcą przyjąć dokumentu, bo jest na nim za dużo danych... Po, tym razem osobistej, interwencji, skończyło się na tym, że jakiś pan z urzędu dzwonił do Renault, mówiąc, żeby na przyszłość nie wpisywali swoich numerów dokumentów. A nam łaskawie dowód tymczasowy wydali, z zastrzeżeniem, żeby oryginalnie oświadczenie z Renault (bez numeru dokumentu) donieść do nich przy odbiorze dowodu stałego.

Piszę o tym, gdyż jest to nowe zarządzenie, a nie wiem czy tylko na pradze, czy też w ogóle w urzędach stołecznych, czy może plaga rozniosła się już na kraj cały.

Piszę, bo nawet nasz sprzedawca (pozdrowienia po raz 3-ci panie POS) został zaskoczony takową informacją. A jeszcze go telefonicznie ścignęliśmy w samochodzie o jakiejś barbarzyńskiej porannej porze...

Piszę, żebyście nie byli zaskoczeni, jeśli trzeba będzie dodatkowy papier w zębach do okienka przynosić. Całe szczęście, że do dowodu tymczasowego wystarczy fax z Renault - oryginał można na spokojnie dostarczyć przy odbiorze stałego.

U nas skończyło się jednodniowym poślizgiem.

Gdybyśmy uparli się złożyć papiery (tak jak je telefonicznie zatwierdziła pani kierownik Wydziału Komunikacji) podejrzewam, że dowód by wydali, bo w konstytucji ani w ustawie nie ma ani słowa o takim dokumencie jako wymaganym, a i urzędnik (też spoko facet, widać, że rozsądnie myślący w przeciwieństwie do "góry") nie miał nawet wewnętrznego dokumentu, żeby wesprzeć się przy wymaganiu tego nieszczęsnego oświadczenia, to by nas z decyzja przetrzymali 14 dni z powodu normalnego trybu załatwiania sprawy. A odrzucić by nie mogli, bo nie mieli by jak uzasadnić.

Skończyło się jak skończyło. Logout i jadę ubezpieczać "wiśniową" DD. A we wtorek planowany odbiór :]

*prawidłowe (?) oświadczenie, które by przeszło selekcje Urzędu:

Kod:
Zgodnie z ustawą o podatku akcyzowym oświadczam, że Renault Retail Group Warszawa Sp. z o.o. jest w posiadaniu kopii dokumentu potwierdzającego zapłatę akcyzy na terytorium kraju do samochodu marka model o numerze podwozia numer. Akcyza zapłacona dnia data w urzędzie celnym dane urzędu. [pieczątka i czytelny podpis]*
_________________
 
sleeva 



Marka: Dacia
Model: Duster [4x2]
Silnik: 1.5 dCi [85]
Rocznik: 2010
Wersja: Laureate
Dołączył: 01 Lip 2010
Posty: 69
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2010-12-15, 23:46   

ROZDZIAŁ I

Po półtoragodzinnej podróży z centrum Stolycy do salonu na Puławskiej przy użyciu niedogrzanej (tramwaj) i zapchanej (bus 709) komunikacji miejskiej, po podpisaniu resztek papierów, po obszernej prezentacji samochodu - jest :)

Zdjęcie sprzed tygodnia, dziś samochód autentycznie wyjechał z salonu - stał w sali lśniący i pachnący.

IMAG0034s.jpg
Plik ściągnięto 619 raz(y) 56,91 KB

_________________
 
benny86 


Marka: Chevy
Model: Aveo
Silnik: 1.2
Rocznik: 2009
Pomógł: 31 razy
Dołączył: 15 Mar 2009
Posty: 2944
Skąd: Śląsk
Wysłany: 2010-12-15, 23:48   

Gratulacje:) Zrób w ciągu dnia jakieś inne fotki, niewiele na tej widać
 
Seal 


Marka: Dacia
Model: Duster 4X2
Silnik: 1,5 dCI 110 KM
Rocznik: 2011
Wersja: Laureate
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 01 Mar 2009
Posty: 846
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2010-12-16, 00:11   

Moje gratulacje!
sleeva napisał/a:
zapchanej (bus 709) komunikacji miejskiej

wiem coś o tym :mrgreen: :mrgreen:
 
Ammianus 



Marka: Dacia
Model: Sandero
Silnik: 1,5 dCi
Rocznik: 2010
Wersja: Laureate
Dołączył: 15 Wrz 2010
Posty: 323
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2010-12-16, 10:18   

Wreszcie się doczekałeś!
Gratuluje cierpliwości ;-)
 
48piotr 


Marka: Dacia
Model: DUSTER 4x2
Silnik: 1.6 16V LPG
Rocznik: 2010
Wersja: Duster
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 16 Lis 2010
Posty: 733
Skąd: Puławy
Wysłany: 2010-12-16, 13:20   

Gratulacje iprzyczepności!!!!!!!!!
_________________
48piotr
 
tomi 


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1,6 SCE 115
Rocznik: 2018
Wersja: Prestige
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 31 Sie 2008
Posty: 314
Skąd: Łódź
Wysłany: 2010-12-16, 13:35   

Witaj. Gratulacje.
 
sleeva 



Marka: Dacia
Model: Duster [4x2]
Silnik: 1.5 dCi [85]
Rocznik: 2010
Wersja: Laureate
Dołączył: 01 Lip 2010
Posty: 69
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2010-12-18, 22:07   

Dziś wcisnąłem uszczelkę pod maskę. Zakupiłem 2,20m na wszelki wypadek, po dokładnym wyprofilowaniu zostało mi coś w granicach 10 cm. Jutro wezmę kombinerki i docisnę w dwóch miejscach, bo coś luźna jest.

Na razie zrobione 85 km, średnie spalanie 6,8 litra. Oby spadało :)

No i skórzana kierownica w tą pogodę to lekka porażka - zimna niczym nóżki wyciągnięte z lodówki... brrr

Z dziwnych rzeczy - niby mam chlapacze, a przy tylnych drzwiach są obryzgi z błotośniegu.
_________________
 
z234 


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1,5dci 85KM
Rocznik: 2010
Wersja: Laureate
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 17 Sie 2010
Posty: 61
Skąd: Łódź
Wysłany: 2010-12-21, 15:44   

U mnie chlapacze przednie tez nie zabezpieczaja calego progu. Srenide spalanie mam podobne - realne na stacji to 6,9 litra (natomiast komputer pokazuje 1 litr mniej)
 
sleeva 



Marka: Dacia
Model: Duster [4x2]
Silnik: 1.5 dCi [85]
Rocznik: 2010
Wersja: Laureate
Dołączył: 01 Lip 2010
Posty: 69
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2010-12-22, 22:32   

Pierwszy problem, albo ja nie rozumiem działania czujników cofania...

Specjalnie testy na parkingu dziś robiłem. Wrzucam wsteczny, dostaję pojedynczy sygnał /zgodnie z instrukcją/, że czujki działają. Zaczynam cofać... cofam... cofam... samochód dokładnie z tyłu (początkowo z 6-8m ode mnie) zbliża się niepokojąco coraz bliżej zderzaka DD a pikania nie ma. Staję, wrzucam na luz, wrzucam wsteczny i mam pojedynczy sygnał aktywności oraz pikanie, że przeszkoda jest blisko. Wrrr...

Muszę wziąć żonę zatrudnić w roli dynamicznej przeszkody, żeby zobaczyć co i jak i na jaką odległość i kąty.
_________________
 
wlodek67 


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1,6 16V 110
Dołączył: 17 Kwi 2010
Posty: 32
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2010-12-23, 09:28   

Gratulacje szerokiej drogi
 
Alien 



Marka: FSO / TOYOTA
Model: Caro i Corolla
Silnik: 1.6GLE i 1.4VVTi
Rocznik: 1992 i 2001
Dołączył: 26 Cze 2009
Posty: 153
Skąd: ze Śląska
Wysłany: 2010-12-23, 10:16   

Jeśli chodzi o czujniki cofania - może masz je zabrudzone, zapaskudzone? Słyszałem że szczególnie zimą można się na tym przejechać
 
Gość

Wysłany: 2010-12-23, 13:04   

Witam,
że to mój pierwszy post na forum to pragnę wszystkich przywitać.

W moim przypadku pani poprosiła mnie o dokument akcyzowy, ale się skończyło na tym że wskazałem na omawianą wcześniej pieczątkę :)
Miła pani w Urzędzie Powiatowym w Mińsku Mazowieckim zarejestrowała mi samochodzik bez problemu.
 
sleeva 



Marka: Dacia
Model: Duster [4x2]
Silnik: 1.5 dCi [85]
Rocznik: 2010
Wersja: Laureate
Dołączył: 01 Lip 2010
Posty: 69
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2010-12-23, 15:26   

Alien napisał/a:
Jeśli chodzi o czujniki cofania - może masz je zabrudzone, zapaskudzone? Słyszałem że szczególnie zimą można się na tym przejechać


W zasadzie nie widać, żeby coś na nich było. No nic, jutro pierwsza dłuższa trasa, to i to ustrojstwo potestuję.
_________________
 
benny86 


Marka: Chevy
Model: Aveo
Silnik: 1.2
Rocznik: 2009
Pomógł: 31 razy
Dołączył: 15 Mar 2009
Posty: 2944
Skąd: Śląsk
Wysłany: 2010-12-23, 15:31   

W czujnikach montowanych fabrycznie przez Forda jedyny problem to lód, który można łatwo usunąć odmrażaczem do szyb - wtedy działają jak należy. Nie wiem jak to wygląda w zestawach montowanych we własnym zakresie, pewnie zależy to od jakości produktu
 
sleeva 



Marka: Dacia
Model: Duster [4x2]
Silnik: 1.5 dCi [85]
Rocznik: 2010
Wersja: Laureate
Dołączył: 01 Lip 2010
Posty: 69
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2010-12-23, 15:39   

hmmm, może to faktycznie oblodzenie - patentu z odmrażaczem nie testowałem - ale zrobię :)

A czujki mam VALEO (podstawowa wersja 4 czuje z beeperem - zakup własny) montowane przez ASO...

Najśmieszniejsze, że wg sygnału kontrolnego wszystko jest ok.
_________________
 
TD Pedro 



Marka: Dacia
Model: Duster 4WD
Silnik: 1,6 16V + LPG
Rocznik: 2010
Wersja: Laureate 5 os.
Pomógł: 26 razy
Dołączył: 19 Lis 2010
Posty: 3457
Skąd: RP
Wysłany: 2010-12-23, 17:30   

Dzisiaj odebrałem DD od dealera, czujniki (firmowe) montowali mi w ASO (dostałem gratis :-) ) i oczywiście test, zachowują się w zasadzie poprawnie ale są mało "czułe" - reagują z opóźnieniem i są trochę nieprecyzyjne. Po wjechaniu do garażu beeper nadaje, chociaż z tyłu za samochodem nic nie ma, tak jak by reagował na podłoże ale na dworze tego efektu nie ma (czyżby miał klaustrofobię i nie lubił pomieszczeń zamkniętych? :lol: ). Mam podobne czujniki zamontowane w Lanosie ale są zdecydowanie bardziej precyzyjne...
 
krakry1 



Marka: Renault / VW
Model: Captur / Up
Silnik: 1,3 TCe 130KM/60 KM
Rocznik: 2019 / 2014
Wersja: Laureate
Pomógł: 12 razy
Dołączył: 22 Mar 2009
Posty: 1889
Skąd: lubelskie
Wysłany: 2010-12-23, 19:30   

sleeva napisał/a:
A czujki mam VALEO (podstawowa wersja 4 czuje z beeperem - zakup własny) montowane przez ASO...

Najśmieszniejsze, że wg sygnału kontrolnego wszystko jest ok.
Mam te same - montowałem sam. Są b. czułe, ale zimą faktycznie mogą zgłupieć. Zauważyłem, że przy dużych mrozach cały czas pikały, pomimo, ze na oko były czyste. Mrozy ustały i wszystko wróciło do normy (ale po jakimś czasie). Podejrzewam, że wpływ na pikanie lub jego brak ma i temperatura i wilgoć. Nie martw się odczekaj do lepszej pogody. Poza tym na Valeo masz gwarancje o ile pamiętam 1 rok, jakby coś to na wiosnę wyciągasz uszkodzoną czujkę i wysyłasz do reklamacji. Moim zdaniem ten typ tak ma. Jak nie pikają zrób na czystym podłożu test z tekturą i zobacz, czy łapią sygnał.
 
krakry1 



Marka: Renault / VW
Model: Captur / Up
Silnik: 1,3 TCe 130KM/60 KM
Rocznik: 2019 / 2014
Wersja: Laureate
Pomógł: 12 razy
Dołączył: 22 Mar 2009
Posty: 1889
Skąd: lubelskie
Wysłany: 2010-12-23, 19:34   

TD Pedro napisał/a:
oczywiście test, zachowują się w zasadzie poprawnie ale są mało "czułe" - reagują z opóźnieniem i są trochę nieprecyzyjne. Po wjechaniu do garażu beeper nadaje, chociaż z tyłu za samochodem nic nie ma, tak jak by reagował na podłoże ale na dworze tego efektu nie ma (czyżby miał klaustrofobię i nie lubił pomieszczeń
Temperatura ujemna może mieć wpływ na szybkość działania czujnika. Jak w garażu Ci się drą to może zewnętrzne czujniki są zamontowane zbyt blisko krawędzi autka i porostu łapią ci ściany garażu po bokach.
 
TD Pedro 



Marka: Dacia
Model: Duster 4WD
Silnik: 1,6 16V + LPG
Rocznik: 2010
Wersja: Laureate 5 os.
Pomógł: 26 razy
Dołączył: 19 Lis 2010
Posty: 3457
Skąd: RP
Wysłany: 2010-12-23, 19:51   

ale garaż ma 5,5 m szerokości, odnoszę wrażenie, że bardziej łapią podłoże, może rzeczywiście to sprawa temperatury ale dzisiaj było ok. 0 st. C. W Lanosie przy (-) 15 działają szybciej i precyzyjniej chociaż kupiłem ja za śmieszne pieniądza na alledrogo - zobaczymy może się poprawią wszak to dopiero ich pierwszy dzień (wczoraj były montowane)...
 
dundee 


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 MPI
Rocznik: 2010
Wersja: Ambiance
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 22 Gru 2010
Posty: 27
Skąd: Slask
Wysłany: 2010-12-23, 20:50   

znowu ja :mrgreen:
gdzies slyszalem (niesprawdzone), ze te typowe (czytaj budzetowe) czujniki marnie reaguja na elementy "izoacyjne" ...postawisz plastikowy pacholek to nawet go nie zauwazy.
Ile w tym prawdy nie mam pojecia.
Wyglada na to, ze indukcja sie klania -metal porzebny
pozdrawiam
 
krakry1 



Marka: Renault / VW
Model: Captur / Up
Silnik: 1,3 TCe 130KM/60 KM
Rocznik: 2019 / 2014
Wersja: Laureate
Pomógł: 12 razy
Dołączył: 22 Mar 2009
Posty: 1889
Skąd: lubelskie
Wysłany: 2010-12-23, 22:28   

TD Pedro napisał/a:
zobaczymy może się poprawią wszak to dopiero ich pierwszy dzień (wczoraj były montowane)...
Pewnie, że tak nie są przecież jeszcze dotarte. :-P
 
leo 


Marka: MZ, DU, Dacia
Model: ETZ, Tico, Duster
Silnik: 0.125, 0.8, 1.6
Rocznik: 1990, 1998, 2010
Wersja: Laureate 5 os.
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 06 Mar 2010
Posty: 529
Skąd: Dęblin
Wysłany: 2010-12-25, 20:13   

TD Pedro, czy Twoje auto ma zamontowany hak?
(Nie pisałeś o tym w swoim wątku powitalnym, podobnie nie wspominałeś o felgach, więc pytam.)
_________________
Pozdrawiam.
 
TD Pedro 



Marka: Dacia
Model: Duster 4WD
Silnik: 1,6 16V + LPG
Rocznik: 2010
Wersja: Laureate 5 os.
Pomógł: 26 razy
Dołączył: 19 Lis 2010
Posty: 3457
Skąd: RP
Wysłany: 2010-12-25, 21:30   

leo napisał/a:
TD Pedro, czy Twoje auto ma zamontowany hak?
(Nie pisałeś o tym w swoim wątku powitalnym, podobnie nie wspominałeś o felgach, więc pytam.)


Haka nie mam, natomiast dokupiłem pakiet Look (z alusami) oraz kompletne koła stalowe z oponami zimowymi...
 
leo 


Marka: MZ, DU, Dacia
Model: ETZ, Tico, Duster
Silnik: 0.125, 0.8, 1.6
Rocznik: 1990, 1998, 2010
Wersja: Laureate 5 os.
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 06 Mar 2010
Posty: 529
Skąd: Dęblin
Wysłany: 2010-12-25, 22:26   

Aha. Pytałem, bo poinformowano mnie na innym forum, że często zwykłe czujniki reagują na hak. Trzeba podobno kupować zestaw uwzględniający obecność haczyka.
Oczywiście ma to się nijak do kwestii pipczenia w garażu i niepipczenia poza nim. ;-) Moim zdaniem powinieneś troszkę pojeździć i wszystko się wyjaśni.
_________________
Pozdrawiam.
Ostatnio zmieniony przez leo 2010-12-25, 22:26, w całości zmieniany 1 raz  
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FISubSilver v 0.3 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne