DACIA Klub Polska  
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

 Ogłoszenie 
JEDNA SPRAWA = JEDEN TEMAT

Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: laisar
2015-11-18, 02:16
[MN1] Tips & tricks MediaNav 1 standard
Autor Wiadomość
laisar 
Moderator



Marka: Dacia
Model: Logan MCV
Silnik: 1.6 MPI
Rocznik: 2007
Wersja: Laureate 7 os.
Pomógł: 418 razy
Dołączył: 16 Wrz 2007
Posty: 18032
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2014-05-18, 23:55   

http://www.forum-auto.com...264.htm#t829159

- francusko-hiszpański kolega twierdzi, że MediaNav ma jednak wbudowaną obsługę kamery i da się ją aktywować CLIP-em, a w ASO po prostu nie wiedzą jak to zrobić (pomógł dopiero jakiś znajomek-czarodziej, który wszystko ładnie opisał i wg tej instrukcji ASO wykonało pracę).
 
bastol 


Marka: Dacia
Model: Lodgy
Silnik: 1.2 TCe
Rocznik: 2013
Wersja: Prestige 7 os.
Dołączył: 08 Kwi 2014
Posty: 116
Skąd: Łódź
Wysłany: 2014-05-19, 00:12   

laisar napisał/a:
http://www.forum-auto.com/marques/dacia/sujet6264.htm#t829159

- francusko-hiszpański kolega twierdzi, że MediaNav ma jednak wbudowaną obsługę kamery i da się ją aktywować CLIP-em, a w ASO po prostu nie wiedzą jak to zrobić (pomógł dopiero jakiś znajomek-czarodziej, który wszystko ładnie opisał i wg tej instrukcji ASO wykonało pracę).


czasem się zastanawiam kiedy ludzie mają czas na sen (0:55) ;). Dobra robota. Ja uderzyłem do 3 brazylijczyków odpowiedzialnych za rozprowadzanie Menavrusa na swoim rynku. Może mi dadzą namiary na swoje forum lub bezpośrednio do jakiegoś kumatego, który opisze jak mają oprzewodowane swoje "Media Nav 1.2".

Póki co niemcy i ruskie tego nie rozgryzły. Może wartoby uderzyć do chińczyków? W sumie mam w firmie jedną chinkę. Jak wróci z macierzyńskiego to ją zaprzęgę do znalezienia jakiegoś forum u nich.
 
Cav 


Marka: Kia
Model: Sportage
Silnik: 1.7 crdi 115 KM
Rocznik: 2014
Pomógł: 8 razy
Dołączył: 27 Paź 2013
Posty: 3019
Skąd: Poznań
Wysłany: 2014-05-19, 05:42   

laisar napisał/a:
http://www.forum-auto.com/marques/dacia/sujet6264.htm#t829159

- francusko-hiszpański kolega twierdzi, że MediaNav ma jednak wbudowaną obsługę kamery i da się ją aktywować CLIP-em, a w ASO po prostu nie wiedzą jak to zrobić (pomógł dopiero jakiś znajomek-czarodziej, który wszystko ładnie opisał i wg tej instrukcji ASO wykonało pracę).


Czy rozgryźli też jak aktywować wyświetlanie parametrów silnika i temperatury w MediaNav?
 
bastol 


Marka: Dacia
Model: Lodgy
Silnik: 1.2 TCe
Rocznik: 2013
Wersja: Prestige 7 os.
Dołączył: 08 Kwi 2014
Posty: 116
Skąd: Łódź
Wysłany: 2014-05-19, 05:49   

Cav napisał/a:
Czy rozgryźli też jak aktywować wyświetlanie parametrów silnika i temperatury w MediaNav?


raczej tylko jak odblokować to co odblokowuje Menarvus. Patrząc wcześniej na to jak wyglądał tryb kamery w Menarvusie, miałem wrażenie że sami by tego nie napisali/stworzyli. Raczej odblokowali jakąś opcję. Na rosyjskim forum było info że w Test Mode jest jakiś przycisk RWTRC czy jakoś tak, który uaktywnia tryb kamery. Ale pewnie dokładnie jest to opisane w linku Laisara (przepraszam, ale jeszcze się nie zapoznałem z całością).


Czy rzuciłby ktoś okiem na poniższy link? Co prawda od logana, ale może jest tam coś co się przyda? Teoretycznie w Loganie też można zamówić Media Nav, chociaż jak szukałem CTRL+F słowa 'media' niestety nic nie znalazł. A, prośba od właściciela pliku, żeby nie rozprzestrzeniać tylko wykorzystać do własnej naprawy.
Dacia Logan - schematy elektryczne

a tutaj Duster ale po niemieckiemu:
Dacia Duster - schematy elektryczne

Sądzę jednak że najbardziej by się przydał taki plik ale od Logana brazylijskiego ewentualnie Captura/Renault IV. Nie wiem czy powyższymi najzwyczajniej nie zaśmiecam wątku. No ale może ktoś coś w nich znajdzie.
Ostatnio zmieniony przez bastol 2014-05-19, 06:20, w całości zmieniany 2 razy  
 
laisar 
Moderator



Marka: Dacia
Model: Logan MCV
Silnik: 1.6 MPI
Rocznik: 2007
Wersja: Laureate 7 os.
Pomógł: 418 razy
Dołączył: 16 Wrz 2007
Posty: 18032
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2014-05-19, 09:40   

bastol napisał/a:
Czy rzuciłby ktoś okiem na poniższy link? Co prawda od logana, ale może jest tam coś co się przyda?

Nie przyda, bo obejmuje wyłącznie logany 1 generacji.

No właśnie, przy okazji: przyjrzałem się fotkom od jas_pika i mogę nieco rozjaśnić opisy ekranów.



Oznaczenia:
    • ULC = (R-link/MediaNav, następujący potem numer to oznaczenie wersji, gdzie np "13" to "1.3");
    • EU = Europa
    • SA = South America (Ameryka Południowa)
    • OTH = other (inne [regiony świata])
    • X87 = renault captur;
    • M0 = platforma Dacii, segment B;
    • M1 = segment C;
    • RVC = Reverse Video Camera;
    • SWRC #1 = Steering Wheel Remote Control (pilot pod kierownicą, wersja 1 - zaokrąglona);
    • SWRC #2 = Steering Wheel Remote Control (wersja 2 - kanciasty);
    • X87 = renault captur;
    • B98 = renault clio IV;
    • K98 = renault clio IV grandtour (kombi);
    • LHD = Left Hand Drive (kierownica po lewej stronie);
    • RHD = Righ Hand Drive (kierownica po prawej stronie);
    • ADAC = Affichage Digital d'Aide à la Conduite (komputer pokładowy);
    • BVM - Boîte de Vitesses Manuelle (ręczna skrzynia biegów);
 
matucha 



Marka: Skoda / VW
Model: Rapid / Up!
Silnik: 1,0 TSI / 1,0 MPI
Rocznik: 2019/2017
Pomógł: 11 razy
Dołączył: 24 Maj 2010
Posty: 813
Skąd: Poznań
Wysłany: 2014-05-19, 10:01   

"Das Teil heißt "NAVI.RECHNER 2A83". Das Display und die Antenne vom R-Link System trägt auch die Bezeichnung 2A83.
Ta część nazywa się Navi.Rechner 2A83. Wyświetlacz i antena systemu R-link posiadają też oznaczenie 2A83

Das Telematiksteuergerät (2152) hat beim R-Link 2 Anschlüsse
und beim MediaNav 1 Anschluss mit folgender Belegung:

Telematyczbne Urządzenie sterujące( hmmm.... na nasze nie wiem co to może kontretnie być ;-) ) 2152 ma 2 przyłącza przy R-linku i media nav.
1 przyłącze:

1 Dauerplus
Stały plus
6 CAN H Vehicle
CAN H pojazd
7 CAN L Vehicle
CAN L Pojazd
14 Masse
Masa
18 CAN H Multimedia
CAN H Multimedia
19 CAN L Multimedia"
CAN L Multimedia
_________________
Było Sandero Stepway 1,6MPI + LPG 2010 i Logan MCV 1,6MPI + LPG 2012
Ostatnio zmieniony przez matucha 2014-05-19, 10:02, w całości zmieniany 1 raz  
 
bastol 


Marka: Dacia
Model: Lodgy
Silnik: 1.2 TCe
Rocznik: 2013
Wersja: Prestige 7 os.
Dołączył: 08 Kwi 2014
Posty: 116
Skąd: Łódź
Wysłany: 2014-05-19, 10:24   

Re matucha: dzięki!
Korzystając z tego co przetłumaczył matucha wygląda na to że ten element jest rodzajem "tłumacza" z danych zawartych w Can bus auta na dane Can bus idące do Media nav. Wygląda na to że to właśnie może być brakujący puzzel całej układanki. Ale 1770zł i przy tym może wcale nie pracować tak jak trzeba, to trochę sporo za taki gadżet. Ciekawe czy by pasowało to od Kangoo... Ale znając takie elektroniczne zabawki, raczej nie.

A może cała zabawa w uaktywnienie Eco Mode to wybranie odpowiednich nastaw z dostępnych na screenie w powyższym poście Laisara przcisków? Przyznam się szczerze że tutaj oprócz dolnej listwy od ECO niczego nie ruszałem. Z niemieckiego dacianer.de pochodzi poniższe zdjęcie, na którym zamazane na różowo są 2 przciski ClrCnf. Zamazane dlatego żeby ich nie naciskać, co niestety zrobił Shrek*. Cały niemiecki wątek jest tutaj).

(


* Shrek pamiętam o Tobie i szukam rozwiązań tego problemu.
Ostatnio zmieniony przez bastol 2014-05-19, 10:31, w całości zmieniany 2 razy  
 
maciek 


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: TCE 100 LPG
Rocznik: 2020
Wersja: Prestige
Pomógł: 24 razy
Dołączył: 11 Paź 2009
Posty: 3531
Skąd: Lublin
Wysłany: 2014-05-19, 11:37   

szukajcie rozbitych Clio, Capturów, Megane itp. piszcie do sprzedawców ;)
_________________
Jestem handlowcem w salonie Carrara w Lublinie. Szukasz oferty na Nową Dacie? Pisz PW lub na e-mail

 
jas_pik 



Marka: Mitsubishi
Model: Outlander PHEV
Silnik: 2,0
Rocznik: 2014
Wersja: [Inna].[nie dotyczy]
Pomógł: 75 razy
Dołączył: 02 Lut 2014
Posty: 4055
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2014-05-19, 11:53   

matucha napisał/a:
"Ta część nazywa się Navi.Rechner 2A83. Wyświetlacz i antena systemu R-link posiadają też oznaczenie 2A83
...
Telematyczbne Urządzenie sterujące( hmmm.... na nasze nie wiem co to może kontretnie być ;-) ) 2152 ma 2 przyłącza przy R-linku i media nav.
1 przyłącze:

1 Dauerplus Stały plus
6 CAN H Vehicle CAN H pojazd
7 CAN L Vehicle CAN L Pojazd
14 Masse Masa
18 CAN H Multimedia CAN H Multimedia
19 CAN L Multimedia" CAN L Multimedia

Ponieważ identyczne sygnały wchodzą i wychodzą to jest to prawdopodobnie interface ( pol. międzymordzie) być może zmieniające napięcie i odseparujące galwanicznie .
A takie urzadzenie da się bez problemu zbudować nawet samemu.
Chciaż cena jest kosmiczna od Renault to podejrzewam że koszt dla średnio zdolego elektronika zamknie się w kilku-nastu/dziesięciu złotych
 
bastol 


Marka: Dacia
Model: Lodgy
Silnik: 1.2 TCe
Rocznik: 2013
Wersja: Prestige 7 os.
Dołączył: 08 Kwi 2014
Posty: 116
Skąd: Łódź
Wysłany: 2014-05-19, 12:29   

jas_pik napisał/a:
Ponieważ identyczne sygnały wchodzą i wychodzą to jest to prawdopodobnie interface ( pol. międzymordzie) być może zmieniające napięcie i odseparujące galwanicznie .
A takie urzadzenie da się bez problemu zbudować nawet samemu.
Chciaż cena jest kosmiczna od Renault to podejrzewam że koszt dla średnio zdolego elektronika zamknie się w kilku-nastu/dziesięciu złotych


Napięcie wejścia jest łatwo odczytać, ale jak sprawdzić napięcie wyjścia, czyli to napięcie, jakie ma wchodzić na MediaNav? Raczej się nie da. Swoją drogą to urządzenie może być swojego rodzaju filtrem części danych, które są w Can Bus. Ale bez schematów i sposobu działania, to tylko teoretyzowanie.

Podsumowanie
Podsumowując wszystkie rozważania, możliwości są 3:

a) trzeba jeszcze coś odblokować w ustawieniach Media Nav ew. poprzez Clip
b) trzeba połączyć przewodami któreś z pinów w kostce w Media Nav z czymś w aucie
c) trzeba dołożyć jakiś dodatkowy element np. tzw. "translator"
lub kombinacje ww.

Przegląd for zagranicznych: Niemcy dłubią od stycznia 2014, Ruskie od października 2013, angole nic nie wiedzą, Rumunii mają głupie forum i nie da się zakładać postów ani przeszukiwać słów 3literowych, brazylijskiego nie znalazłem, francuzi rozgryzają od strcznia 2014. NIKT nie rozwiązał tematu.
Jednak dzisiaj na forum Menarvusa w moim starym poście (tutaj) w którym zażyczyłem sobie aby dodali wyświetlanie temperatury, odpowiedział jeden rumun posiadający Logana z Media Navem ale nie nowego:
cyt: "Nowe Logany mają podpięte MN do Can Bus na pinach 12 i 13. Tak więc tak długo jak długo nie masz automatycznej klimatyzacji, do MN nie dotrą info o spalaniu i temperaturze. Brakuje części nr 5 (na poniższym schemacie) o numerze "285259850R CALCULATEUR CLIMATISATION", która łączy oba CANy ze sobą.

Ostatnio zmieniony przez bastol 2014-05-19, 21:50, w całości zmieniany 1 raz  
 
jas_pik 



Marka: Mitsubishi
Model: Outlander PHEV
Silnik: 2,0
Rocznik: 2014
Wersja: [Inna].[nie dotyczy]
Pomógł: 75 razy
Dołączył: 02 Lut 2014
Posty: 4055
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2014-05-20, 15:23   

Dzięki pomocy kolegów z Francji przygotowałem paczkę która zawiera mały plik upgrade.lgu.
Należy najpierw wgrać upgrade wersji 4.0.2 a następnie z pendriva przygotaną paczkę.
W paczce będą dwa programy nawigacyjne iGo oraz odtwarzacz plków video - system będzie działać wyłącznie z pendrive z oprogramowaniem - na nim w odpowiednich katalogach trzeba będzie trzymać filmy oraz mapy.
Na głownym ekranie softu MN będzie dodatkowa ikonka w prawym górnym rogu.
Jej przyciśnięcie da możliwość wejścia do softu na pendrive.
Oprócz tego po wyjściu z dodatkowego oprogramowania będą działały wszystkie programy standardowe MN.
Uwaga - przed uruchomieniem trzeba będzie ustawić na MN odtwarzanie muzyki z pendrive - inaczej nie można pokonać micomenagera
Załaczam zdjęcia
Plik upgrade : na chomiku
Plik nawigacji iGo+iGo Bidru+ odtwarzacz filmów/mp3 (nawigacja bez map należny je zakupić) również na moim chomiku
To jest pierwszy taki projekt (dzięki medi@skin) ale niestety pełny błędów.
Uwagi:
1. Aby był dźwięk w nawigacji to w ekranie głównym MN najlepiej wybrać plik mp3 do odtwarzania inaczej nie będzie dźwięku w nawigacji.
2. Projekt nie jest do końca stabilny i może się wysypać - ale dzięki temu że nie naruszamy systemu MN on zawsze będzie działał
3. Brak wielu spolszczeń - i w nawigacji i w playerze ale niech inni to poprawiają
4. Proszę o wprowadzanie swoich poprawek - i dalsze rozpowszechnianie ( ale pod warunkiem iż nie będą pobierane za to pieniądze)
5. Proszę o informowanie iż projekt jest bezpłatny i pochodzi z DKP
6. Proszę o pobieranie z mojego chomika i nie wystawianie na inne serwery


Kamera wciąż nie działa.

20140520_135134.jpg
Plik ściągnięto 402 raz(y) 173,5 KB

20140520_135206.jpg
Plik ściągnięto 462 raz(y) 233,95 KB

20140520_134929[1].jpg
Plik ściągnięto 398 raz(y) 193,57 KB

Ostatnio zmieniony przez jas_pik 2014-05-20, 20:47, w całości zmieniany 2 razy  
 
bastol 


Marka: Dacia
Model: Lodgy
Silnik: 1.2 TCe
Rocznik: 2013
Wersja: Prestige 7 os.
Dołączył: 08 Kwi 2014
Posty: 116
Skąd: Łódź
Wysłany: 2014-05-20, 15:25   

Cytat:
"285259850R CALCULATEUR CLIMATISATION"


cóż... musiałem tutaj zacytować sam siebie. Podałem ten numer w serwisie, i gość mi przez tel. powiedział że jest to czujnik ABS, kosztuje niecałe 500zł i czas oczekiwania 10 dni (trzeba ściągać z francji). Czy może ktoś to potwierdzić?
 
jas_pik 



Marka: Mitsubishi
Model: Outlander PHEV
Silnik: 2,0
Rocznik: 2014
Wersja: [Inna].[nie dotyczy]
Pomógł: 75 razy
Dołączył: 02 Lut 2014
Posty: 4055
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2014-05-20, 15:30   

bastol napisał/a:
Cytat:
"285259850R CALCULATEUR CLIMATISATION"


cóż... musiałem tutaj zacytować sam siebie. Podałem ten numer w serwisie, i gość mi przez tel. powiedział że jest to czujnik ABS, kosztuje niecałe 500zł i czas oczekiwania 10 dni (trzeba ściągać z francji). Czy może ktoś to potwierdzić?

Jesli tyle kosztuje to chętnie bym go zakupił i zamontował :-D
 
laisar 
Moderator



Marka: Dacia
Model: Logan MCV
Silnik: 1.6 MPI
Rocznik: 2007
Wersja: Laureate 7 os.
Pomógł: 418 razy
Dołączył: 16 Wrz 2007
Posty: 18032
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2014-05-20, 17:08   

bastol napisał/a:
"285259850R CALCULATEUR CLIMATISATION"

Brak w cenniku - i to nie tylko w moim, bo to zawsze może być spowodowane jego nieaktualnością (ostatni mam z lutego br), ale tej referencji w ogóle nie zna nawet http://eshop.original-teile.de a to już jest dziwne.

@bastol: Co do zagranicznych forów, to próbowałbym poprzez kol. Texasa z dacianer.de - ma dostęp do pełnej dokumentacji i chętnie pomaga. Chociaż z tego drugiego powodu może to z kolei długo trwać, bo ma dużo na głowie...

* * *

Automatyczne uruchamianie kamery: http://www.loganclub.ro/f...643#post1560643
 
axi 



Marka: Dacia
Model: Lodgy
Silnik: 1,4
Rocznik: 2012
Wersja: Laureate 7 os.
Dołączył: 21 Lut 2013
Posty: 19
Skąd: Austria
Wysłany: 2014-05-20, 18:14   

nie moge sciagnac tego francuzkiego pliku bo jest jakies ograniczenie-tylko do 50 mb a on jest wiekszy.
No i drugie pytanie: ja mam wersie 4.0.3 a nie 4.0.2 czy wtedy tez bedzie funkcjonowac ten plik???
 
shrek 



Marka: Dacia
Model: Lodgy
Silnik: 1.5 110 hp
Rocznik: 2013
Wersja: Prestige 7 os.
Pomógł: 55 razy
Dołączył: 15 Wrz 2013
Posty: 2894
Skąd: Romilly sur Seine/Siemianowice Sl.
Wysłany: 2014-05-22, 19:37   

bastol napisał/a:
Shrek pamiętam o Tobie i szukam rozwiązań tego problemu.



Kupilem juz nowe MN bo zona nie daje mi zyc ze nie ma radia i gps.Tak wiec z tym ktore zablokowalem mozemy testowac.
 
jas_pik 



Marka: Mitsubishi
Model: Outlander PHEV
Silnik: 2,0
Rocznik: 2014
Wersja: [Inna].[nie dotyczy]
Pomógł: 75 razy
Dołączył: 02 Lut 2014
Posty: 4055
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2014-05-22, 20:16   

Dzięki pomocy kolegów z Francji ( medi@skin) przygotowałem paczkę działającą na wersji fabrycznej 4.0.3
Testowałem ale nie udało sie uruchomić AM
Plik upgrade wystarczy wgrać raz na MN a nastepnie można go usunąć z pendrive'a.
Działa iGo w wersji 8.3.2.89704 oraz odtwarzacz plików video - system będzie działać wyłącznie z pendrive z oprogramowaniem - na nim w odpowiednich katalogach trzeba będzie trzymać filmy oraz mapy.
Po włożeniu USB na głównym ekranie softu MN będzie dodatkowa ikonka w prawym górnym rogu.
Jej przyciśnięcie da możliwość wejścia do softu na pendrive.
Oprócz tego po wyjściu z dodatkowego oprogramowania będą działały wszystkie programy standardowe MN.
Uwaga - przed uruchomieniem trzeba będzie ustawić na MN odtwarzanie specjalnie spreparowanego pliku na pendrive aby był głos z nawigacji.
Ciekawa funkcjonalność - jeśli w systemie radia MN mamy zaznaczone komunikaty informacyjny z radia to w czasie ich nadawania będą słyszalne - po zakończeniu nadawania wraca głos z programu nawigacyjnego iGo.
Została ikona AM na ekranie startowym - ale program nie działa.
Nie wiem też jak dokonywać zmian map ( pomiędzy mapami HERE a TT)
W chwili obecnej pendrive który użyłem 8 GB jest prawie pełny.

Jesli jest ktoś zainteresowany proszę o kontakt

20140522_201657.jpg
Plik ściągnięto 590 raz(y) 86,53 KB

20140522_201453.jpg
Plik ściągnięto 673 raz(y) 138,92 KB

20140522_201512.jpg
Plik ściągnięto 667 raz(y) 129,67 KB

20140522_201526.jpg
Plik ściągnięto 550 raz(y) 115,25 KB

 
Cav 


Marka: Kia
Model: Sportage
Silnik: 1.7 crdi 115 KM
Rocznik: 2014
Pomógł: 8 razy
Dołączył: 27 Paź 2013
Posty: 3019
Skąd: Poznań
Wysłany: 2014-05-23, 20:49   

jas_pik napisał/a:

Uwaga - przed uruchomieniem trzeba będzie ustawić na MN odtwarzanie specjalnie spreparowanego pliku na pendrive aby był głos z nawigacji.


No tak, ale jednak MediaNav to przede wszystkim radio, a konieczność odtwarzania nawet spreparowanego, ale jednak jakiegoś konkretnego pliku w odtwarzaczu, wyklucza słuchanie radia podczas jazdy, jeśli chce się używać tej alternatywnej wersji.
A to stawia pod znakiem zapytania sensowność jej instalowania.
Znalezienie sposobu na niezależny dźwięk to podstawa, tutaj chyba trzeba skierować wysiłki, cała reszta może poczekać.

jas_pik napisał/a:

Nie wiem też jak dokonywać zmian map ( pomiędzy mapami HERE a TT)


Ale w czym tkwi problem?
Wyrzucasz z pena mapy here, wgrywasz TT i gra.
Względnie zmieniasz rozszerzenia zestawu map. którego nie chcesz w danej chwili używać.
Ostatnio zmieniony przez Cav 2014-05-23, 20:50, w całości zmieniany 1 raz  
 
Boogie 



Marka: Dacia
Model: Lodgy
Silnik: 1.5dCi
Rocznik: 2012
Wersja: Prestige 5 os.
Dołączył: 03 Sty 2013
Posty: 283
Skąd: Poznań
Wysłany: 2014-05-23, 22:38   

jas_pik napisał/a:
Uwaga - przed uruchomieniem trzeba będzie ustawić na MN odtwarzanie specjalnie spreparowanego pliku na pendrive aby był głos z nawigacji.


A jesli się tego nie ustawi to będzie głos z radia albo odtwarzacza media? Nie używam głosu z nawigacji ;)
 
jas_pik 



Marka: Mitsubishi
Model: Outlander PHEV
Silnik: 2,0
Rocznik: 2014
Wersja: [Inna].[nie dotyczy]
Pomógł: 75 razy
Dołączył: 02 Lut 2014
Posty: 4055
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2014-05-23, 23:29   

Boogie napisał/a:
A jesli się tego nie ustawi to będzie głos z radia albo odtwarzacza media? Nie używam głosu z nawigacji ;)

Tak właśnie będzie.
Jak dobrze pójdzie to znajdziesz 5 części archiwum
Działa na wersji 4.0.2 oraz 4.0.3 .
1.Przegrywamy rozpakowaną zawartość na USB
2. Wkładamy do MN
3. Uruchamiamy poprzez włączenie zapłonu
4. Po uruchomieniu akceptujemy upgrade
5. Po zakończeniu upgrade ( 2 etapy) i przy pendrive włożonym w gnieździe USB uruchamiamy kliknięciem na czerwoną kropkę.
6, Dalej wszystko będzie wiadome.
UWAGA jednym z programów jest mini total commander ( ma bardzo małe literki - proponuję do obsługi używać rysika) ale prawdę mówiąc jego używanie do niczego nie jest potrzebne, a wykasowanie oryginalnych plików z urządzenia może go uszkodzić.
7. Po Jednokrotnym upgradzie można wykasować plik upgrade.lgu z pena
8. Jako że na karcie są dwa programy nawigacyjne ( różniące się skórkami) to można podmienić jeden z nich na inny program nawigacyjny, wersja iGo Bidru pozbawiona jest zawartości tzw contentu - jest identyczny jak w wersji standardowej - aby działało trzeba przkopiować.
9. Podziękowania dla medi@skin
10. W przypadku konieczności oddania na gwarancję wystarczy wgrać plik upgrade 4.0.3
11. Polecam szybką wersję pendrive - przyśpieszy wyliczanie trasy. Do działania tej nakładki pendrive musi być w urządzeniu.
12. Nie odpowiadam za ewentualne uszkodzenia ( wgrywanie oprogramowania na własną odpowiedzialność)
13. Jeśli będziesz zadowolony postaw mi "piwo"
Ostatnio zmieniony przez jas_pik 2014-05-24, 21:49, w całości zmieniany 2 razy  
 
Cav 


Marka: Kia
Model: Sportage
Silnik: 1.7 crdi 115 KM
Rocznik: 2014
Pomógł: 8 razy
Dołączył: 27 Paź 2013
Posty: 3019
Skąd: Poznań
Wysłany: 2014-05-24, 04:57   

jas_pik napisał/a:

10. W przypadku konieczności oddania na gwarancję wystarczy wgrać plik upgrade 4.0.3


Ale jak?
Jaki Twój upgrade ma nr wersji?
Bo jeśli wcześniej był wgrany 4.0.3, a Twój upgrade numeru wersji nie zmieni, to drugi raz wgranie tej samej 4.0.3 się raczej nie uda?
 
jas_pik 



Marka: Mitsubishi
Model: Outlander PHEV
Silnik: 2,0
Rocznik: 2014
Wersja: [Inna].[nie dotyczy]
Pomógł: 75 razy
Dołączył: 02 Lut 2014
Posty: 4055
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2014-05-25, 00:34   

Jeśli miałeś 4.0.3 a nastepnie używałeś mojej wersji nakładki to bez problemu wgrasz oryginalną wersje 4. 0.3 która przywróci system do stanu fabrycznego.
Oryginalna wersje sciągniesz przy połaczeniu z dacia.naviextras.com lub sciągniesz z mojego

chomika
 
Cav 


Marka: Kia
Model: Sportage
Silnik: 1.7 crdi 115 KM
Rocznik: 2014
Pomógł: 8 razy
Dołączył: 27 Paź 2013
Posty: 3019
Skąd: Poznań
Wysłany: 2014-05-25, 07:56   

jas_pik napisał/a:
Jeśli miałeś 4.0.3 a nastepnie używałeś mojej wersji nakładki to bez problemu wgrasz oryginalną wersje 4. 0.3 która przywróci system do stanu fabrycznego.


No więc właśnie nie bardzo przywraca.
Niby się wgrało, czerwona kropka w menu zniknęła, ale kolorowe opcje menu i niebieskie tło pozostały.
Wcześniej przywracałem plikiem podanym przez Ciebie do 4.0.2 - wtedy chyba te ekrany się pozmieniały, widać jakieś pliki zostały wtedy zastąpione w samym MediaNav.
 
ajax 



Marka: Daćka i "łopel"
Model: Duster 4X4
Silnik: 1,5 dCi
Rocznik: 2011
Wersja: Laureate
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 22 Lis 2010
Posty: 912
Skąd: z Powołania ;-P
Wysłany: 2014-05-27, 18:40   

jas_pik napisał/a:
Nie wiem też jak dokonywać zmian map ( pomiędzy mapami HERE a TT)

Jeśli na IGO, to dodajesz mapchangera (chcesz to mogę podesłać na priva), pojawia się menu "zmieniarka map", gdzie wybierasz mapę. Program się restartuje zapamiętując trasę i ustawienia. Po restarcie nawiguje dalej. Są wersje zarównio na 8.3x jak i na Primo
 
shrek 



Marka: Dacia
Model: Lodgy
Silnik: 1.5 110 hp
Rocznik: 2013
Wersja: Prestige 7 os.
Pomógł: 55 razy
Dołączył: 15 Wrz 2013
Posty: 2894
Skąd: Romilly sur Seine/Siemianowice Sl.
Wysłany: 2014-06-06, 21:56   

Witam pytanie kieruje szczegolnie do jas pik . Kupilem okazyjnie MN (stara zablokowana)ale w nie nie ma map ja w starej kupawalem cala europe (oryginalne mapy)i teraz nie moge tego w jakikolwiek sposob odzyskac. c
Czy macie na to jakis pomysl?
Czy poprostu kupic oprogramowanie w rosji
Czy dalej potestujemy twoje wynalazki jas pik bo nie ukrywajac potrzebuje map
_________________
Rzeczy niemozliwe robie od reki, a na cuda trzeba dzien poczekac.
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FISubSilver v 0.3 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne