Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

DACIA Klub Polska  
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

 Ogłoszenie 
JEDNA SPRAWA = JEDEN TEMAT

Poprzedni temat :: Następny temat
Czy czekać z zakupem nowej Lodgy do 2016 czy kupować teraz?
Autor Wiadomość
woj_tek 


Marka: Dacia
Model: Lodgy
Silnik: 1.6
Dołączył: 20 Paź 2015
Posty: 59
Skąd: Kraków
Wysłany: 2015-10-20, 08:57   Czy czekać z zakupem nowej Lodgy do 2016 czy kupować teraz?

Co o tym myślicie? Będą w styczniu nowe cenniki? Jak to jest u Dacii? Chodzi o to że nie ma obecnie dużych upustów (pytałem w salonie o wersje 7-miejscową - we wszystkich salonach w Krakowie nie ma juz wersji ze starszymi silnikami które pewnie by chciano taniej sprzedać). Jeżeli poczekam te 3 miesiące będę miał samochód rocznikowo o rok młodszy i potem przy ewentualnej odsprzedaży którą planuje za 6-8 lat będę pewnie mógł dostać więcej złotych.

Z drugiej strony może się okazać że cena wzrośnie i tutaj się wacham czy czekać. A może w styczniu będzie szansa na większe upusty.

Poradźcie coś :-)
Ostatnio zmieniony przez woj_tek 2015-10-20, 08:57, w całości zmieniany 1 raz  
 
maciek 


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: TCE 100 LPG
Rocznik: 2020
Wersja: Prestige
Pomógł: 24 razy
Dołączył: 11 Paź 2009
Posty: 3531
Skąd: Lublin
Wysłany: 2015-10-20, 09:02   

jeśli możesz poczekać, to poczekaj ;), ale nie licz na większe upusty, dobry moment na kupno samochodu był w wakacje kiedy popyt jest mały a sprzedawcy muszą wyrobić limity sprzedażowe ;-)
_________________
Jestem handlowcem w salonie Carrara w Lublinie. Szukasz oferty na Nową Dacie? Pisz PW lub na e-mail

 
woj_tek 


Marka: Dacia
Model: Lodgy
Silnik: 1.6
Dołączył: 20 Paź 2015
Posty: 59
Skąd: Kraków
Wysłany: 2015-10-20, 09:23   

W wakacje to dopiero z żoną pracowaliśmy nad kolejnym potomkiem ;-) więc nie myślało się o zakupie :-) Teraz myśleliśmy zamawiać z początkiem listopada, ale przyszło mi do głowy żeby poczekać dwa miesiące. Mieć lepszy rocznik to chyba nie jest zła idea, byle ceny nie skoczyły nagle... Co do sprzedawców to teraz pewnie zbijają limity sprzedażowe na Renault - mają teraz promocje bez VAT itp.

Jeszcze pojedziemy oglądać Fiata Doblo i Peugeot Partnera, ale oferta Dacii przebija wszystko. Pytanie ile upustu dadzą u Fiata i Peugeot ale chyba nie ma szans żeby zbliżyli się do tej ceny.

Generalnie nie rozumiem utyskiwania "na plastiki". Wydają się być solidne. Że twarde co niby w tym złego? Jedyny minus to mała liczba schowków. Przydałoby się więcej.

Szkoda że ten czujnik parkowania to tylko do tyłu.
 
Karenzo 


Marka: Dacia--> Subaru
Model: Duster 4x2 -->Forester
Silnik: 1.6 16V 105 LPG K4M 616 --> 2.0 16v FB20
Rocznik: 2012 --> 2016
Wersja: Laureate
Pomógł: 48 razy
Dołączył: 23 Sty 2012
Posty: 4551
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2015-10-20, 09:23   

w daci dużo nie wyszarpiesz za dobrze się sprzedaje .
Wybierz sobie dokładnie czego chcesz i zapytaj o ofertę w kilku salonach w obrębie 300-400 km
Jeżeli planujesz odsprzedaż odpuść sobie auto z wyprzedaż rocznika , wszystko co zaoszczędzisz stracisz na sprzedaży
_________________
Moje auto
 
Dominus 



Marka: Dacia
Model: Duster 4x2
Silnik: 1.5 dCi 90KM
Rocznik: 2012
Wersja: Delsey
Pomógł: 19 razy
Dołączył: 01 Cze 2012
Posty: 1607
Skąd: Kraków
Wysłany: 2015-10-20, 09:29   

Zrób tak jak pisze przedmówca. Powysyłaj zapytania do salonów.
Na upust nie ma co liczyć, i tak praktycznie wszystkie samochody są zamawiane a nie sprzedawane z placu salonowego.
Jeżeli możesz czekaj na nowy rok :)
Co do czujników możesz zamontować w swoim zakresie.
Ja tak zrobiłem i mam 4 tył 4 przód a cały koszt 60zł bo montaż własnoręczny
 
jan ostrzyca 


Marka: FIAT
Model: Doblo
Silnik: 1.4 FIRE
Pomógł: 11 razy
Dołączył: 16 Wrz 2007
Posty: 2126
Skąd: Lublin
Wysłany: 2015-10-20, 09:52   Re: Czy czekać z zakupem nowej Lodgy do 2016 czy kupować ter

woj_tek napisał/a:
Co o tym myślicie? Będą w styczniu nowe cenniki? Jak to jest u Dacii? Chodzi o to że nie ma obecnie dużych upustów (pytałem w salonie o wersje 7-miejscową - we wszystkich salonach w Krakowie nie ma juz wersji ze starszymi silnikami które pewnie by chciano taniej sprzedać). Jeżeli poczekam te 3 miesiące będę miał samochód rocznikowo o rok młodszy i potem przy ewentualnej odsprzedaży którą planuje za 6-8 lat będę pewnie mógł dostać więcej złotych.

Z drugiej strony może się okazać że cena wzrośnie i tutaj się wacham czy czekać. A może w styczniu będzie szansa na większe upusty.

Poradźcie coś :-)


Duży upust w Dacii możliwy jest przy zakupie demówki. Jeśli sobie jakąś upatrzysz i wytargujesz warto poczekać kilka miesięcy. W nowym roku zaczynają się spore upusty u innych marek. W tym roku wiosną widziałem Fiaty Doblo i Skody Fabie w cenie Logdy i Sandero. Może się okazać, że trafisz coś innego niż Dacia w atrakcyjnej cenie. Inna rzecz, że to dotyczy wersji 5 -osobowych, w nowych autach na 7-osób Dacia jest cenowo nadal bezkonkurencyjna. I to dotyczy cen katalogowych bez upustów. Gdybym się decydował na mały samochód albo 5-miejscowy to bym szukał np Fiata Punto, Doblo. Na 7 miejsc nadal bym wybrał Dacię.
_________________
MCV RED ROOSTER 2007 1.6 MPI+LPG, 87 km, 7 os.113 000 km
MCV SILVER BULLET 2012 1.6 MPI+fabryczny LPG, 84 km, 7 os. 104 000 km
FIAT DOBLO RED SKIN 2017 1.4, LPG Tartarini 95 KM, 7 os., 90 000 km
DUSTER PRESTIGE SNOW WHITE 1.0+LPG
 
woj_tek 


Marka: Dacia
Model: Lodgy
Silnik: 1.6
Dołączył: 20 Paź 2015
Posty: 59
Skąd: Kraków
Wysłany: 2015-10-20, 09:55   

Kiedy można juz zamawiać żeby w karcie pojazdu był już wpisany 2015 rok? Można zamówić w grudniu na styczeń? Czy dopiero zamówione samochody po 1 stycznia mają wpisany 2015 rok? Wiem - podstawowe pytania - ale to mój pierwszy nowy samochód.

Co do czujników - też myślałem o tym. Jak rozumiem one transmitują sygnał radiowo. W samochodzie masz sygnał dźwiękowy czy wizualny? Domyślam się że z wizualnym mogą być problemy.

Jeszcze takie pytanie - mam w swoim obecnym samochodzie coś takiego jak blokadę skrzyni biegów. Czyli wajcha jest na kluczyk :-) . Czy teraz w ogóle takie rzeczy się montuje? :-)
 
woj_tek 


Marka: Dacia
Model: Lodgy
Silnik: 1.6
Dołączył: 20 Paź 2015
Posty: 59
Skąd: Kraków
Wysłany: 2015-10-20, 10:04   

Panie Janie, Fiat Punto u nas odpada, obecny samochód jaki mamy (VW Golf) jest chyba większy. Co do Doblo, jeszcze nie widziałem na oczy, muszę się mu przyjrzeć. Ceny ze stock.fiat.pl są negocjonowalne? Bo jeśli nie, to przy wersji 7 miejscowej jest to nadal róznica _conajmniej_ 10 tys. Jest jeszcze Partner który cennikowo jest chyba najdroższy ale z kolei słyszałem od znajomych że grupa Citroena/Peugeot jest znana z upustów, więc ciężko ocenić jakie faktycznie są ceny.
 
jan ostrzyca 


Marka: FIAT
Model: Doblo
Silnik: 1.4 FIRE
Pomógł: 11 razy
Dołączył: 16 Wrz 2007
Posty: 2126
Skąd: Lublin
Wysłany: 2015-10-20, 10:04   

Ja bym nie demonizował rocznika wbitego w papiery. Przy sprzedaży liczy się przebieg, stan wozu i wiarygodność kwitów. Wg mnie bardziej opłaca się wyrwać demo albo zeszłoroczny z dużym upustem i pogodzić się, że w bliżej nieokreślonej przyszłości sprzeda się wóz nieco taniej, niż zapłacić cenę katalogową z dzisiaj żeby w bliżej nieokreślonej przyszłości sprzedać auto nieco drożej.
_________________
MCV RED ROOSTER 2007 1.6 MPI+LPG, 87 km, 7 os.113 000 km
MCV SILVER BULLET 2012 1.6 MPI+fabryczny LPG, 84 km, 7 os. 104 000 km
FIAT DOBLO RED SKIN 2017 1.4, LPG Tartarini 95 KM, 7 os., 90 000 km
DUSTER PRESTIGE SNOW WHITE 1.0+LPG
 
woj_tek 


Marka: Dacia
Model: Lodgy
Silnik: 1.6
Dołączył: 20 Paź 2015
Posty: 59
Skąd: Kraków
Wysłany: 2015-10-20, 10:07   

jan ostrzyca napisał/a:
Ja bym nie demonizował rocznika wbitego w papiery. Przy sprzedaży liczy się przebieg, stan wozu i wiarygodność kwitów. Wg mnie bardziej opłaca się wyrwać demo albo zeszłoroczny z dużym upustem i pogodzić się, że w bliżej nieokreślonej przyszłości sprzeda się wóz nieco taniej, niż zapłacić cenę katalogową z dzisiaj żeby w bliżej nieokreślonej przyszłości sprzedać auto nieco drożej.


Tyle że u Dacii nie ma wyprzedaży rocznika, zwłaszcza jeśli mówimy o wersji 7 miejscowej. W żadnym salonie w Krk nie stoi taki samochód, więc ciężko żeby wyprzedawali coś czego nie mają.
 
jan ostrzyca 


Marka: FIAT
Model: Doblo
Silnik: 1.4 FIRE
Pomógł: 11 razy
Dołączył: 16 Wrz 2007
Posty: 2126
Skąd: Lublin
Wysłany: 2015-10-20, 10:07   

woj_tek napisał/a:
Panie Janie, Fiat Punto u nas odpada, obecny samochód jaki mamy (VW Golf) jest chyba większy. Co do Doblo, jeszcze nie widziałem na oczy, muszę się mu przyjrzeć. Ceny ze stock.fiat.pl są negocjonowalne? Bo jeśli nie, to przy wersji 7 miejscowej jest to nadal róznica _conajmniej_ 10 tys. Jest jeszcze Partner który cennikowo jest chyba najdroższy ale z kolei słyszałem od znajomych że grupa Citroena/Peugeot jest znana z upustów, więc ciężko ocenić jakie faktycznie są ceny.


Doblo 5 - osób można wyrwać w cenie zbliżonej do Lodgy. 7-osobowego Doblo nie widziałem na oczy anie w ofertach Fiata, a dokładnie szukałem dwa razy. Możliwe chyba tylko zamówienie do produkcji, więc cena raczej nie spadnie.
_________________
MCV RED ROOSTER 2007 1.6 MPI+LPG, 87 km, 7 os.113 000 km
MCV SILVER BULLET 2012 1.6 MPI+fabryczny LPG, 84 km, 7 os. 104 000 km
FIAT DOBLO RED SKIN 2017 1.4, LPG Tartarini 95 KM, 7 os., 90 000 km
DUSTER PRESTIGE SNOW WHITE 1.0+LPG
 
jan ostrzyca 


Marka: FIAT
Model: Doblo
Silnik: 1.4 FIRE
Pomógł: 11 razy
Dołączył: 16 Wrz 2007
Posty: 2126
Skąd: Lublin
Wysłany: 2015-10-20, 10:10   

woj_tek napisał/a:
jan ostrzyca napisał/a:
Ja bym nie demonizował rocznika wbitego w papiery. Przy sprzedaży liczy się przebieg, stan wozu i wiarygodność kwitów. Wg mnie bardziej opłaca się wyrwać demo albo zeszłoroczny z dużym upustem i pogodzić się, że w bliżej nieokreślonej przyszłości sprzeda się wóz nieco taniej, niż zapłacić cenę katalogową z dzisiaj żeby w bliżej nieokreślonej przyszłości sprzedać auto nieco drożej.


Tyle że u Dacii nie ma wyprzedaży rocznika, zwłaszcza jeśli mówimy o wersji 7 miejscowej. W żadnym salonie w Krk nie stoi taki samochód, więc ciężko żeby wyprzedawali coś czego nie mają.


Wcześniej pisałem: Duży upust w Dacii możliwy jest przy zakupie demówki. Jeśli sobie jakąś upatrzysz i wytargujesz warto poczekać kilka miesięcy. W nowym roku zaczynają się spore upusty u innych marek. W tym roku wiosną widziałem Fiaty Doblo i Skody Fabie w cenie Logdy i Sandero. Może się okazać, że trafisz coś innego niż Dacia w atrakcyjnej cenie. Inna rzecz, że to dotyczy wersji 5 -osobowych, w nowych autach na 7-osób Dacia jest cenowo nadal bezkonkurencyjna. I to dotyczy cen katalogowych bez upustów. Gdybym się decydował na mały samochód albo 5-miejscowy to bym szukał np Fiata Punto, Doblo. Na 7 miejsc nadal bym wybrał Dacię.
_________________
MCV RED ROOSTER 2007 1.6 MPI+LPG, 87 km, 7 os.113 000 km
MCV SILVER BULLET 2012 1.6 MPI+fabryczny LPG, 84 km, 7 os. 104 000 km
FIAT DOBLO RED SKIN 2017 1.4, LPG Tartarini 95 KM, 7 os., 90 000 km
DUSTER PRESTIGE SNOW WHITE 1.0+LPG
Ostatnio zmieniony przez jan ostrzyca 2015-10-20, 10:10, w całości zmieniany 1 raz  
 
Dominus 



Marka: Dacia
Model: Duster 4x2
Silnik: 1.5 dCi 90KM
Rocznik: 2012
Wersja: Delsey
Pomógł: 19 razy
Dołączył: 01 Cze 2012
Posty: 1607
Skąd: Kraków
Wysłany: 2015-10-20, 10:22   

woj_tek napisał/a:

Co do czujników - też myślałem o tym. Jak rozumiem one transmitują sygnał radiowo. W samochodzie masz sygnał dźwiękowy czy wizualny? Domyślam się że z wizualnym mogą być problemy.



Mam ekranik ulokowany w przodzie przy lewym słupu przy szybie czołowej.
Ekranik pokazuje odległość oraz sygnalizuje też dźwiękowo
Ostatnio zmieniony przez Dominus 2015-10-20, 10:26, w całości zmieniany 2 razy  
 
woj_tek 


Marka: Dacia
Model: Lodgy
Silnik: 1.6
Dołączył: 20 Paź 2015
Posty: 59
Skąd: Kraków
Wysłany: 2015-10-20, 10:32   

Na razie myślę o Dacii. Parę osób tutaj utwierdziło mnie w przekonaniu że warto poczekać 2 miesiące żeby mieć samochód w nowym roczniku :-) . Tylko kiedy mogę już zamówić "moją" dacie żeby w papierach był wpisany 2015 rok? Może ktos wie? Jeśli nie to zapytam w salonie, ale może ktoś kupował na przełomie roku tak jak ja.

Dominus:

Co do czujników - też myślałem o tym. Jak rozumiem one transmitują sygnał radiowo. W samochodzie masz sygnał dźwiękowy czy wizualny? Domyślam się że z wizualnym mogą być problemy.

Panie Janie:

Jeśli chodzi o wersje 5 miejscowe to Doblo nawet w wyprzedaży jest droższy od Lodgy. Różnica 2-3 tys. nie miałaby znaczenia, ale 10 tys. już ma. No chyba że z oferty salonu zniżkowej już (na stock.fiat.pl z 64 tys cennikowej na 55 tys) można jeszcze coś więcej wynegocjować niż 2-3 tys.

Co do wersji demo - nie jestem zainteresowany.
 
woj_tek 


Marka: Dacia
Model: Lodgy
Silnik: 1.6
Dołączył: 20 Paź 2015
Posty: 59
Skąd: Kraków
Wysłany: 2015-10-20, 10:42   

Dominus napisał/a:
woj_tek napisał/a:

Co do czujników - też myślałem o tym. Jak rozumiem one transmitują sygnał radiowo. W samochodzie masz sygnał dźwiękowy czy wizualny? Domyślam się że z wizualnym mogą być problemy.



Mam ekranik ulokowany w przodzie przy lewym słupu przy szybie czołowej.
Ekranik pokazuje odległość oraz sygnalizuje też dźwiękowo


Dzięki za odpowiedź. Rozglądne się za czymś takim, może jest szansa żeby w salonie mi zamontowali. Moja żona nie potrafi parkować tyłem (moim zdaniem po prostu się boi) - a w przypadku garażu zaraz przy ścianie jest to trudne. Przy parkowaniu przodem do takiego garażu samochód zawsze wjeżdża pod kątem i ona się boi że uderzy w ściane kantem przedniej maski. Dlatego szkoda że fabryczny czujnik parkowania jest tylko tylni. O ile mieliśmy stary samochód nie było aż tak żal że się przy tych jej operacjach porysuje, ale nowy to co innego... :-)
 
Lza 



Marka: g..o wort
Model: Tourneo Grand Connect
Silnik: 1.5
Rocznik: 2016
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 15 Cze 2014
Posty: 1061
Skąd: okolice Krakowa
Wysłany: 2015-10-20, 10:58   

woj_tek napisał/a:
Co do Doblo, jeszcze nie widziałem na oczy, muszę się mu przyjrzeć. Ceny ze stock.fiat.pl są negocjonowalne? Bo jeśli nie, to przy wersji 7 miejscowej jest to nadal róznica _conajmniej_ 10 tys. Jest jeszcze Partner który cennikowo jest chyba najdroższy ale z kolei słyszałem od znajomych że grupa Citroena/Peugeot jest znana z upustów, więc ciężko ocenić jakie faktycznie są ceny.


Ja rozgryzam temat od dłuższego czasu. Też zacząłem od logdy, ale dowiedziałęm się, że są ciekawe alternatywy.

Jeśli chodzi o fiata doblo - to najlepiej pytać o cenę w salonie. Upusty od ceny katalogowej są olbrzymie. Nie wiem w jakie wersje wyposażenia celujesz, ale za mniej więcej tą samą cenę co topowe lodgy dostaniesz podobnie wyposażone doblo. Warto pamiętać, że dostępne są dwa rodziaje doblo: 'osobowy', tylko krótki i fiat proffessional - niby dostawczy, ale też są osobowe wersje w tym wersja długa - doblo maxi, dłuższa o 40cm od standardowej. (jeśli zależy Ci na większym bagażniku lub przewożeniu długich przedmiotów, to może to być atrakcyjne). Największą wadą fiata wydaje się być brak logiki: wersja 7-miejscowa może być tylko krótka, podczas gdy te 40 cm większy bagażnik byłby wówczas pożądany. Wersję długie mają też trochę gołej blachy w bagażniku, której nie mają wersje krótkie. Troche mnie to razi. (Dacia też tak ma, tylko w innych miejscach). Silniki MultiJet mają bardzo dobre recenzje, znacznie lepsze niż dCi.

Peugeot: znajomi kupili peugeota tipi za 65000. jest świetnie wyposażony - idealne auto rodzinne: ma stoliczki, roletki (przy dzieciahc to ważne), otwierane tylne okno (w klapie bagażnika) i inne ciekawe pierdoły których nie ma ani lodgy ani doblo. Wydaje mi się, że to bardzo atrakcyjna oferta i sam bym takie kupił gdyby nie to, że niestety w ogóle nie ma wersji długiej, no ale nie wszystkim zależy na gabarytach. Silniki HDI uznawane są za bardzo udane i ekonomiczne.

Jest jeszcze bardzo atrakcyjny moim zdaniem ford tourneo connect - robi wrażenie dobrze przemyślanego samochodu i Jako jedyny ma 5 gwiadek w bezpieczeństwie. jako jedyny też ma w ofercie automatyczną skrzynię. Od miesiąca czy dwóch montują jakieś nowe fordowskie silniki i to trochę jest niewiadoma. Z drugiej strony można dokupić do 10 lat gwarancji co czyni ryzyko mniejszym. Oficjalny cennik załamuje, ale warto dopytać o cenę. Ja uznałem że warto pooszczędzać kilka miesięcy dłużej, bo za niewiele więcej dostaje się dużo więcej. A samochód to rzecz, która ma służyć lata.

Warto tez pamiętać o znanych ale nierowiązanuych problemach w lodgy, ukrywanych porzed nabywcą: wadliwa klimatyzacja i bujany fotel.
Ostatnio zmieniony przez Lza 2015-10-20, 11:05, w całości zmieniany 1 raz  
 
Lza 



Marka: g..o wort
Model: Tourneo Grand Connect
Silnik: 1.5
Rocznik: 2016
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 15 Cze 2014
Posty: 1061
Skąd: okolice Krakowa
Wysłany: 2015-10-20, 10:59   

Na Jasnogóskiej (wylot na Olkusz) są chyba wszyscy możliwi dilerzy, myślę, że aby poznać najprawdziwsze ceny, warto zrobić tam wycieczkę.
 
woj_tek 


Marka: Dacia
Model: Lodgy
Silnik: 1.6
Dołączył: 20 Paź 2015
Posty: 59
Skąd: Kraków
Wysłany: 2015-10-20, 11:02   

No to dopytuje o te znane wady:
1) bujany fotel dotyczy wersji laurerate? Czy to problem z fotelami ze sterowaną wysokością?
2) klimatyzacja - co z nią nie tak? Za mała moc?
 
Lza 



Marka: g..o wort
Model: Tourneo Grand Connect
Silnik: 1.5
Rocznik: 2016
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 15 Cze 2014
Posty: 1061
Skąd: okolice Krakowa
Wysłany: 2015-10-20, 11:06   

ad. 1: http://daciaklub.pl/forum...a82a117431ca881
ad. 2: http://www.daciaklub.pl/forum/viewtopic.php?t=9154
Ostatnio zmieniony przez Lza 2015-10-20, 11:07, w całości zmieniany 1 raz  
 
woj_tek 


Marka: Dacia
Model: Lodgy
Silnik: 1.6
Dołączył: 20 Paź 2015
Posty: 59
Skąd: Kraków
Wysłany: 2015-10-20, 11:12   

Lza napisał/a:
Na Jasnogóskiej (wylot na Olkusz) są chyba wszyscy możliwi dilerzy, myślę, że aby poznać najprawdziwsze ceny, warto zrobić tam wycieczkę.


Ja mieszkam na południu. Akurat Renault i Dacia jest blisko nas więc od niego zaczęliśmy, myślę się wybrać jeszcze do Fiata/Citroena - ale to dla nas duże wyprawy, w weekend akurat nie możemy za bardzo. Przy Dacii okazało się jeszcze że nie wszystkie salony mają na stanie wszystkie modele, nie mówiąc juz o 7 miejscowych. Wersje 7 miejscową Dacii na razie widziałem na youtube, ma być na początku listopada w tym salonie przy Opolskiej. Trzeba by było najpierw podzwonić i popytać kto gdzie ma samochody i jakie.
Ostatnio zmieniony przez woj_tek 2015-10-20, 11:15, w całości zmieniany 2 razy  
 
Karenzo 


Marka: Dacia--> Subaru
Model: Duster 4x2 -->Forester
Silnik: 1.6 16V 105 LPG K4M 616 --> 2.0 16v FB20
Rocznik: 2012 --> 2016
Wersja: Laureate
Pomógł: 48 razy
Dołączył: 23 Sty 2012
Posty: 4551
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2015-10-20, 11:13   

nie kupuj demówki te auta są katowane gorzej od rajdówek
co do terminu to idź zwyczajnie do ASO i powiedz że chcesz auto z produkcji z 2016 .
Auta zamawia się falami co jakieś 2-4 tygodnie , datę produkcji można dokładnie określić , zdarzyć się może tylko przesunięcie terminu

I nie wierz że ktoś będzie patrzył że aut jest z produkcji 2015 i rejestracja 2016 .
Zawsze auto będzie mniej warte nawet u ubezpieczyciela
Ostatnio zmieniony przez Karenzo 2015-10-20, 11:17, w całości zmieniany 1 raz  
 
Karenzo 


Marka: Dacia--> Subaru
Model: Duster 4x2 -->Forester
Silnik: 1.6 16V 105 LPG K4M 616 --> 2.0 16v FB20
Rocznik: 2012 --> 2016
Wersja: Laureate
Pomógł: 48 razy
Dołączył: 23 Sty 2012
Posty: 4551
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2015-10-20, 11:25   

woj_tek napisał/a:
No to dopytuje o te znane wady:
1) bujany fotel dotyczy wersji laurerate? Czy to problem z fotelami ze sterowaną wysokością?
2) klimatyzacja - co z nią nie tak? Za mała moc?


bujany fotel to fajna rzecz , bez forum bym nie widział że to mam
bo serio nikt nie używa ustawienia fotele na najniższej wysokości
z klima nie wiadomo jak będzie bo teraz zmieniły sie silniki więc pewnie poprawili
Ostatnio zmieniony przez Karenzo 2015-10-20, 11:25, w całości zmieniany 1 raz  
 
gbyrka 



Marka: Dacia
Model: Duster FL 4x2
Silnik: 1.6 16V LPG (niefabryczne LR)
Rocznik: 2014
Wersja: Laureate
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 02 Lis 2013
Posty: 125
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2015-10-20, 11:28   

Karenzo, ja zawsze używam na najniższym, a akurat w dusterze muszę mieć trochę podniesione :(


Nie kupiłem jednak Merca w cenie dwóch mieszkań, więc jestem w stanie z tym żyć.
 
route2000 



Marka: Dacia
Model: Lodgy
Silnik: 1,6 8V MPI+LPGTECH
Rocznik: 2014
Wersja: Laureate 5 os.
Pomógł: 57 razy
Dołączył: 01 Sty 2014
Posty: 3696
Skąd: Lublin
Wysłany: 2015-10-20, 11:29   

woj_tek napisał/a:
Dominus napisał/a:
woj_tek napisał/a:

Co do czujników - też myślałem o tym. Jak rozumiem one transmitują sygnał radiowo. W samochodzie masz sygnał dźwiękowy czy wizualny? Domyślam się że z wizualnym mogą być problemy.



Mam ekranik ulokowany w przodzie przy lewym słupu przy szybie czołowej.
Ekranik pokazuje odległość oraz sygnalizuje też dźwiękowo


Dzięki za odpowiedź. Rozglądne się za czymś takim, może jest szansa żeby w salonie mi zamontowali. Moja żona nie potrafi parkować tyłem (moim zdaniem po prostu się boi) - a w przypadku garażu zaraz przy ścianie jest to trudne. Przy parkowaniu przodem do takiego garażu samochód zawsze wjeżdża pod kątem i ona się boi że uderzy w ściane kantem przedniej maski. Dlatego szkoda że fabryczny czujnik parkowania jest tylko tylni. O ile mieliśmy stary samochód nie było aż tak żal że się przy tych jej operacjach porysuje, ale nowy to co innego... :-)

Mam zamontowany czujnik parkowania Valeo i jestem zadowolony, a ekranik mam zamontowany nad lusterkiem wstecznym (zajrzyj tam w 7 zdjęciu). ;-)
 
route2000 



Marka: Dacia
Model: Lodgy
Silnik: 1,6 8V MPI+LPGTECH
Rocznik: 2014
Wersja: Laureate 5 os.
Pomógł: 57 razy
Dołączył: 01 Sty 2014
Posty: 3696
Skąd: Lublin
Wysłany: 2015-10-20, 11:33   

Lza napisał/a:

Warto tez pamiętać o znanych ale nierowiązanuych problemach w lodgy, ukrywanych porzed nabywcą: wadliwa klimatyzacja i bujany fotel.

Nie zawsze..... to zależy jaki egzemplarz się trafi. Nam klima sprawowała normalnie w upalne dni, nie było aż tak zimno, ale powiewało przyjemnym chłodem i o to chodzi.
A bujany fotel to loteria, mnie tak bardzo nie buja, niemal nie wyczuwalnie, może tylko na kilka mm..
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FISubSilver v 0.3 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne