Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

DACIA Klub Polska  
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

 Ogłoszenie 
JEDNA SPRAWA = JEDEN TEMAT

Poprzedni temat :: Następny temat
Problem z zegarem w Media Nav
Autor Wiadomość
Cycu92 


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 16v 4x4 LPG
Rocznik: 2014
Wersja: Laureate
Dołączył: 14 Gru 2017
Posty: 60
Skąd: Katowice
Wysłany: 2018-01-20, 13:52   Problem z zegarem w Media Nav

Witam wczoraj zakupiłem i zamontowałem do swojego dustera Mn z reno captur wszystko ładnie pięknie ale zegarek źle pokazuje mi godzinę dam na auto ust czasu to jak zgasze auto to pokazuje mi 17.10 a jak dam ręcznie to zapamiętuje godzinę przed zgaszeniem samochodu jaki może być problem?
 
SVENSON 



Marka: Dacia
Model: Logan MCV
Silnik: TCe 90 LPG
Rocznik: 2017
Wersja: Laureate
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 30 Maj 2017
Posty: 279
Skąd: Katowice
Wysłany: 2018-01-20, 13:55   

Faktycznie źle pokazuje bo jest 13:55 :mrgreen:

Możesz coś więcej napisać, np o ile ci przeklamuje i czy masz podtrzymanie na system
 
Cycu92 


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 16v 4x4 LPG
Rocznik: 2014
Wersja: Laureate
Dołączył: 14 Gru 2017
Posty: 60
Skąd: Katowice
Wysłany: 2018-01-20, 14:22   

Zatrzymuje czas od zgaszenia silnika i wyjęcia kluczyków przy ustawieniu na ręczny a w automacie jak włączyłem auto ust czasu to dziś pokazało 17.10o 11 rano zapisane stacje są tak jak były ustawienia dźwięku też ok tylko zegar świruje oprogramowanie 4.0.2 a nie mam anteny GPS nie wiem czy to ważne radio play & pung zwykle dobrze pokazywał godzinę
Ostatnio zmieniony przez Cycu92 2018-01-20, 14:25, w całości zmieniany 1 raz  
 
shrek 



Marka: Dacia
Model: Lodgy
Silnik: 1.5 110 hp
Rocznik: 2013
Wersja: Prestige 7 os.
Pomógł: 55 razy
Dołączył: 15 Wrz 2013
Posty: 2858
Skąd: Romilly sur Seine/Siemianowice Sl.
Wysłany: 2018-01-20, 17:29   

Do wskazania godziny w trybie automatycznym potrzebujesz antene GPS. Nawet najtansza z wtyczka FAKRA.
Dlaczego nie masz anteny? Troche bez sensu miec MN i nie moc korzystac z gps-u.

Edycja:
Zasilania podlaczone prawidlowo?
_________________
Rzeczy niemozliwe robie od reki, a na cuda trzeba dzien poczekac.
Ostatnio zmieniony przez shrek 2018-01-20, 17:35, w całości zmieniany 1 raz  
 
paul7 


Marka: Dacia
Model: Duster 4x4
Silnik: 1.5dCi
Rocznik: 2014
Wersja: Prestige 5 os.
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 14 Lip 2015
Posty: 1110
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2018-01-20, 18:01   

shrek napisał/a:
Zasilania podlaczone prawidlowo?

Właśnie o to bym się martwił. Czy wszędzie dociera napięcie, gdzie powinno.
 
Cycu92 


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 16v 4x4 LPG
Rocznik: 2014
Wersja: Laureate
Dołączył: 14 Gru 2017
Posty: 60
Skąd: Katowice
Wysłany: 2018-01-20, 18:28   

A do ręcznego też trzeba antenę zasilanie raczej ok bo na starym było ok kości dobrze na pewno włożyłem a problem jest tylko z zegarkiem (na antenę czekam) a po za tym to za bardzo na elektryce się nie znam i nawet nie wiem czy wiedział bym gdzie szukać
 
route2000 



Marka: Dacia
Model: Lodgy
Silnik: 1,6 8V MPI+LPGTECH
Rocznik: 2014
Wersja: Laureate 5 os.
Pomógł: 57 razy
Dołączył: 01 Sty 2014
Posty: 3694
Skąd: Lublin
Wysłany: 2018-01-20, 18:30   

Radia mają zazwyczaj dwa napięcia. Jedno 12V po stacyjce a drugie stałe 12V.
_________________
Dacia nie gubi oleju, tylko tak znaczy swój teren.
 
Cycu92 


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 16v 4x4 LPG
Rocznik: 2014
Wersja: Laureate
Dołączył: 14 Gru 2017
Posty: 60
Skąd: Katowice
Wysłany: 2018-01-20, 18:52   

route2000 napisał/a:
Radia mają zazwyczaj dwa napięcia. Jedno 12V po stacyjce a drugie stałe 12V.

To to ja wiem ale jak by było coś z podtrzymaniem to raczej gubi też zapisane stacje i ustawienia inne

Jak tego nie ogarnę do poniedziałku to jadę do typa mu to oddać. A po 2 nie powinien wyświetlać godziny co pokazuje mi wyświetlacz przy zegarach?
 
jas_pik 



Marka: Mitsubishi
Model: Outlander PHEV
Silnik: 2,0
Rocznik: 2014
Wersja: [Inna].[nie dotyczy]
Pomógł: 75 razy
Dołączył: 02 Lut 2014
Posty: 4052
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2018-01-20, 18:58   

Już Ci napisał Shrek - Mn bez anteny GPS nie będzie poprawnie działać wskazywać godziny - bo nie ma źródła sygnału GPS do zegara.
_________________
http://bit.ly/3n82hb8
 
Cycu92 


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 16v 4x4 LPG
Rocznik: 2014
Wersja: Laureate
Dołączył: 14 Gru 2017
Posty: 60
Skąd: Katowice
Wysłany: 2018-01-20, 19:16   

shrek napisał/a:
Do wskazania godziny w trybie automatycznym potrzebujesz antene GPS. Nawet najtansza z wtyczka FAKRA

jas_pik,
Automatyczne ustawienie to już wiem ale ręczne raczej nie ma tu potrzeby anteny a też nie działa tak jak trzeba.
Ostatnio zmieniony przez Cycu92 2018-01-20, 19:21, w całości zmieniany 1 raz  
 
jas_pik 



Marka: Mitsubishi
Model: Outlander PHEV
Silnik: 2,0
Rocznik: 2014
Wersja: [Inna].[nie dotyczy]
Pomógł: 75 razy
Dołączył: 02 Lut 2014
Posty: 4052
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2018-01-20, 20:22   

No właśnie nie wiesz - źródłem sygnału czasu jest GPS - wyłącznie . Automatyczne ustawienie czasu będzie poprawnie działało jeśli strefa czasowa będzie powiązana z mapą - a tą wiedzę będzie miało tylko wtedy gdy będzie sygnał GPS. Ręczne ustawienie dotyczy specyficznych warunków - krajów w których jest kilka stref czasowych i chcesz ustawić w danym kraju jedną konkretną strefę czasową która nie będzie związaną konkretnym miejscem w danym kraju .
Czy po przeczytaniu tego co napisałem już zrozumiałeś ?
_________________
http://bit.ly/3n82hb8
 
PiotrekH 



Marka: Dacia
Model: Sandero II
Silnik: 0.9TCe
Rocznik: 2018
Wersja: Laureate 5 os.
Dołączył: 08 Cze 2021
Posty: 69
Skąd: Małopolska
Wysłany: 2021-06-11, 18:07   

Mam ten sam problem z zegarem tyle ze radio fabrycznie montowane, wiec antena powinna być? Mam auto z Holandii wiec nie mam mapy pl czy zatem jestem w stanie ja wgrać? Dodatkowo gdy ktoś do mnie dzwoni widzę sam numer telefonu pomimo iż radio widzi kontakty z telefonu.
Ostatnio zmieniony przez PiotrekH 2021-06-11, 18:28, w całości zmieniany 1 raz  
 
Dymek 



Marka: DACIA
Model: Sandero Stepway
Silnik: TCe 90
Rocznik: XII 2017
Wersja: Outdoor
Pomógł: 105 razy
Dołączył: 01 Cze 2017
Posty: 3604
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2021-06-13, 15:45   

PiotrekH napisał/a:
Dodatkowo gdy ktoś do mnie dzwoni widzę sam numer telefonu pomimo iż radio widzi kontakty z telefonu.

Pytanie- jak masz zapisane numery w telefonie? Bo jeżeli masz przed numerami zapisane prefiksy +48, to MN nie pokazuje tych nazw. Trzeba je usunąć zostawiając sam numer krajowy i wtedy działa.
Chociaż niektórzy twierdzą, że u nich te 48 nie przeszkadza, więc może to też cechą telefonu/ systemu itp...
Ostatnio zmieniony przez Dymek 2021-06-13, 15:53, w całości zmieniany 1 raz  
 
PiotrekH 



Marka: Dacia
Model: Sandero II
Silnik: 0.9TCe
Rocznik: 2018
Wersja: Laureate 5 os.
Dołączył: 08 Cze 2021
Posty: 69
Skąd: Małopolska
Wysłany: 2021-06-15, 07:38   

Czy Możliwe jest, że problem z zegarkiem wynika u mnie z tego, że nie mam mapy Polski? Jak wstukuje jakiś adres w Holandii to mam tylko informacje szukam sygnału GPS i tyle w temacie. Radio jest fabrycznie, więc antenę GPS powinno mieć.
 
Dymek 



Marka: DACIA
Model: Sandero Stepway
Silnik: TCe 90
Rocznik: XII 2017
Wersja: Outdoor
Pomógł: 105 razy
Dołączył: 01 Cze 2017
Posty: 3604
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2021-06-15, 08:15   

PiotrekH napisał/a:
Czy Możliwe jest, że problem z zegarkiem wynika u mnie z tego, że nie mam mapy Polski? Jak wstukuje jakiś adres w Holandii to mam tylko informacje szukam sygnału GPS...

Moim zdaniem nie... Nie każde MediaNav miało w ogóle uruchomioną nawigację a zegar powinien działać. Ale nic mnie już nie zaskoczy :lol: Najszybsze sprawdzenie tego zagadnienia to... wgranie sobie mapy Polski.
A jak wygląda menu GPS, czy pokazuje Ci jakieś satelity? Pod słupkami zasięgu satelit mamy linijkę pokazującą czas bez uwzględniania strefy czasowej (Czas UTC GPS), który powinien u nas wskazywać czas dwie godziny do tyłu- jeżeli ten cały ekran jest martwy, to skłaniałbym się do teorii o braku odbiornika GPS w samochodzie...

MNE_Satelity_GPS.jpg
Plik ściągnięto 10 raz(y) 64,93 KB

Ostatnio zmieniony przez Dymek 2021-06-15, 08:53, w całości zmieniany 4 razy  
 
Łukasz_M 


Marka: Dacia
Model: Logan MCV
Silnik: Blue dCi 95
Rocznik: 2019
Wersja: Stepway
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 12 Lis 2019
Posty: 363
Skąd: Śląsk
Wysłany: 2021-06-15, 08:30   

jas_pik napisał/a:
No właśnie nie wiesz - źródłem sygnału czasu jest GPS - wyłącznie . ...

Czy aby na pewno?? cos mi się wydaje (może nie mam racji) że może być tak że MN nie ma nawigacji co wtedy nie ma możliwości pokazywania czasu??
Z drugiej strony mój MNE pokazuje godzinę bardzo szybko - nie jestem pewien czy w tym czasie jest w stanie złapać sygnał GPS.
Moim zdaniem problem leży w podtrzymaniu odmierzania czasu tj. zegar się zatrzymuje bo traci zasilanie tyle że to nie zegar mechaniczny żeby zapamiętał godzinę, w elektronicznych raczej dochodzi do resetu do ustawień fabrycznych.
Przy automatycznym ustawieniu czasu (wtedy gdy pokazuje 17:10 to sprawdziłbym czy nie resetuje też daty -wtedy moim zdaniem dochodzi do resetu daty godziny ze względu na brak podtrzymania zasilania. Przy automatycznym ustawieniu czasu moim zdaniem to ustawienie jest zapisywane w pamięci nieulotnej jakiegoś chipu pamięci lub mikroprocesora i po pojawieniu się zasilania po stacyjce próbuje odczytać czas z GPS którego oczywiście nie ma i wtedy właśnie wskakuje 'początek czasu' tj. ta 17:10 i data do tyłu.
Drugi przypadek kiedy czas jest ustawiony na manualny jest absurdalna wręcz acz możliwa. Radio bez podtrzymania napięcia po wyjęciu kluczyka zapamiętuje ostatnią godzinę ( czego zazwyczaj układy DTC nie robią) i po pojawieniu się zasilania wznawiają pracę - czemu to ma służyć naprawdę nie wiem. Stawiam na brak podtrzymania zasilania tego układu czasowego (DTC). Problem nie koniecznie wynika ze złego podłączenia. Problem może wynikać z:
1. jakiś spalony bezpiecznik (ten jest raczej wspólny dla większej ilości układów wiec by się jakoś manifestował)
2. Radio wewnętrznie uwalone
3. wiele komputerów ma podtrzymywanie bateryjne układu DTC - nie wiem czy w MN jest bateryjka ale warto sprawdzić w końcu MN to komputer
4. generalnie przetestować czy to stałe zasilanie 12V jest dostępne w tym MN - w przypadku podłączenia prosta sprawa wybebeszyć radio zamykasz się w aucie, czekasz do odcięcia i sprawdzasz multimetrem, jak 12V jest to próbujesz włączyć przyciskiem zasilania (nie wiem czy wtedy powinno się włączyć jak nie ma kluczyka w stacyjce), jak się włączy i godzina nieprawidłowa to problem jest wewnętrzny w elektronice DTC bo nie wyobrażam sobie takiego błędnego ustawienia w ustawieniach MN które mogły by co takiego robić - to tylko zegarek.
 
PiotrekH 



Marka: Dacia
Model: Sandero II
Silnik: 0.9TCe
Rocznik: 2018
Wersja: Laureate 5 os.
Dołączył: 08 Cze 2021
Posty: 69
Skąd: Małopolska
Wysłany: 2021-06-15, 08:46   

Dymek napisał/a:
PiotrekH napisał/a:
Czy Możliwe jest, że problem z zegarkiem wynika u mnie z tego, że nie mam mapy Polski? Jak wstukuje jakiś adres w Holandii to mam tylko informacje szukam sygnału GPS...

Moim zdaniem nie... Nie każde MediaNav miało w ogóle uruchomioną nawigację a zegar powinien działać. Ale nic mnie już nie zaskoczy :lol: Najszybsze sprawdzenie tego zagadnienia to... wgranie sobie mapy Polski.
A jak wygląda menu GPS, czy pokazuje Ci jakieś satelity?


Udało mi się w końcu zrobić odcisk na penie i pobrałem jakąś aktualizacje systemu. Po pracy ją wgram. Czy oficjalnym programem jestem w stanie wgrać mapę Polski czy musze na około kombinować.
Jeśli odnajdę menu GPS to sprawdzę. Jak dla mnie jakiś sygnał odbiera bo automat pobiera jakiś czas. Pytanie jaki bo na pewno nie nasz. Z tego co pamiętam -2h.
Ostatnio zmieniony przez PiotrekH 2021-06-15, 08:51, w całości zmieniany 1 raz  
 
Dymek 



Marka: DACIA
Model: Sandero Stepway
Silnik: TCe 90
Rocznik: XII 2017
Wersja: Outdoor
Pomógł: 105 razy
Dołączył: 01 Cze 2017
Posty: 3604
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2021-06-15, 08:47   

Łukasz_M napisał/a:
Moim zdaniem problem leży w podtrzymaniu odmierzania czasu tj. zegar się zatrzymuje bo traci zasilanie tyle że to nie zegar mechaniczny żeby zapamiętał godzinę, w elektronicznych raczej dochodzi do resetu do ustawień fabrycznych.

Jeżeli na powyższym ekranie nie ma odczytu bieżącego czasu UTC z GPS, to teoria z zasilaniem nie pasuje...
PiotrekH napisał/a:
Udało mi się w końcu zrobić odcisk na penie i pobrałem jakąś aktualizacje systemu. Po pracy ją wgram. Czy oficjalnym programem jestem w stanie wgrać mapę Polski czy musze na około kombinować.

Jak oficjalnie kupisz taką mapę (np. Europa Wschodnia)- sposobem oficjalnym, to oczywiście takim sposobem ją wgrasz. Ale naprawdę lepiej to zrobić inaczej- główny powód (ważniejszy niż cena) to to, że oficjalna mapa zawsze będzie starsza, niż te nieoficjalne ;-)
Ostatnio zmieniony przez Dymek 2021-06-15, 08:58, w całości zmieniany 2 razy  
 
Łukasz_M 


Marka: Dacia
Model: Logan MCV
Silnik: Blue dCi 95
Rocznik: 2019
Wersja: Stepway
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 12 Lis 2019
Posty: 363
Skąd: Śląsk
Wysłany: 2021-06-15, 08:52   

Dymek napisał/a:
PiotrekH napisał/a:
Czy Możliwe jest, że problem z zegarkiem wynika u mnie z tego, że nie mam mapy Polski? Jak wstukuje jakiś adres w Holandii to mam tylko informacje szukam sygnału GPS...

Moim zdaniem nie... Nie każde MediaNav miało w ogóle uruchomioną nawigację a zegar powinien działać. Ale nic mnie już nie zaskoczy :lol: Najszybsze sprawdzenie tego zagadnienia to... wgranie sobie mapy Polski.
A jak wygląda menu GPS, czy pokazuje Ci jakieś satelity? Pod słupkami zasięgu satelit mamy linijkę pokazującą czas bez uwzględniania strefy czasowej (Czas UPC GPS), który powinien u nas wskazywać czas dwie godziny do tyłu- jeżeli ten cały ekran jest martwy, to skłaniałbym się do teorii o braku odbiornika GPS w samochodzie...


Tak na zdrowy rozsądek to MNE bez mapy a ze sprawnym GPS powinien pokazywać godzinę UTC, po ewentualnym uwzględnieniu manualnie ustawionej strefy czasowej. W samochodzie bez odbiornika GPS ten ekran nie powinien być wcale dostępny... jak jest to MNE było grzebane w ustawieniach serwisowych.



Dymek napisał/a:
Jeżeli na powyższym ekranie nie ma odczytu bieżącego czasu UTC z GPS, to teoria z zasilaniem nie pasuje...

Rozwiń proszę bo nie widze takiego związku. Ten ekran widoczny oznacza że jest zasilanie np. po kluczyku a tutaj pisałem o zasilaniu po wyjęciu kluczyka i odcięciu zasialania przez ECU wiekszości układów.
Ostatnio zmieniony przez Łukasz_M 2021-06-15, 09:02, w całości zmieniany 2 razy  
 
PiotrekH 



Marka: Dacia
Model: Sandero II
Silnik: 0.9TCe
Rocznik: 2018
Wersja: Laureate 5 os.
Dołączył: 08 Cze 2021
Posty: 69
Skąd: Małopolska
Wysłany: 2021-06-15, 08:58   

Mam takie same radyjko ( z wyglądu jak na zdjęciu kolegi Dymka). Wczoraj wszedłem w ukryte menu ale było już późno i tylko zrobiłem odcisk. Jeśli jest tam ręczne ustawienie strefy to może uda mi się uruchomić przynajmniej zegarek :P
 
Dymek 



Marka: DACIA
Model: Sandero Stepway
Silnik: TCe 90
Rocznik: XII 2017
Wersja: Outdoor
Pomógł: 105 razy
Dołączył: 01 Cze 2017
Posty: 3604
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2021-06-15, 09:07   

Łukasz_M napisał/a:
Rozwiń proszę bo nie widze takiego związku. Ten ekran widoczny oznacza że jest zasilanie po kluczyku a tutaj pisałem o zasilaniu po wyjęciu kluczyka i odcięciu zasialania przez ECU wiekszości układów.

Nie o to chodzi- kolega pisał pierwotnie, że nie ściąga mu w ogóle czasu z GPS a nie że czas jest gubiony. A skoro byłby problem z GPS to mamy winowajcę i po co szukać drugiej przyczyny. Teraz wygląda na to, że jakiś czas mu jednak z GPS ściąga, tylko niewłaściwy. O tym to się przecież może łatwo przekonać nawet nie uruchamiając menu GPS- przejdzie na ustawianie ręczne i wpisze jakiś czas zupełnie abstrakcyjny i ponownie włączy ustawianie automatyczne- będzie widać czy ściąga czas i jaki.
Po drugie- brak stałego zasilania +12V owocuje po włączeniu koniecznością wpisania kodu do radia.
Ostatnio zmieniony przez Dymek 2021-06-15, 09:16, w całości zmieniany 1 raz  
 
Dymek 



Marka: DACIA
Model: Sandero Stepway
Silnik: TCe 90
Rocznik: XII 2017
Wersja: Outdoor
Pomógł: 105 razy
Dołączył: 01 Cze 2017
Posty: 3604
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2021-06-15, 09:13   

PiotrekH napisał/a:
Jeśli jest tam ręczne ustawienie strefy to może uda mi się uruchomić przynajmniej zegarek :P

Niestety- nie ma ręcznego ustawiania strefy czasowej, sama się ustawia z lokalizacji samochodu.
Ale ze dwa lata temu był błąd w aktualizacji softu- polegał dokładnie na błędnym odczycie czasu z GPS (sam to miałem). Wyszła poprawka i wszystko jest OK. Tyle, że wtedy ściągało nam czas "godzinę do przodu": LINK do tego tematu
Ale na początek zrób tą aktualizację którą ściągnąłeś- może to coś pomoże? I sprawdź te menu GPS- ten kafelek zobaczysz po wejściu w OPCJE- jak poprzednio.
Powiązanie czasu z mapą mógłbym nawet zrozumieć, gdyby nie to, że Holandia jest w tej samej strefie czasowej. ;-) Poza tym można przecież mieć mapy z całego świata- a czas musi uwzględniać zawsze lokalizację samochodu.
Ostatnio zmieniony przez Dymek 2021-06-15, 09:39, w całości zmieniany 2 razy  
 
Łukasz_M 


Marka: Dacia
Model: Logan MCV
Silnik: Blue dCi 95
Rocznik: 2019
Wersja: Stepway
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 12 Lis 2019
Posty: 363
Skąd: Śląsk
Wysłany: 2021-06-15, 09:17   

Jezu... Te posty sprzed lat powinny być jakos na czerwono.... odpisywałem temu gosciowi z 2018 roku.. ;)
 
PiotrekH 



Marka: Dacia
Model: Sandero II
Silnik: 0.9TCe
Rocznik: 2018
Wersja: Laureate 5 os.
Dołączył: 08 Cze 2021
Posty: 69
Skąd: Małopolska
Wysłany: 2021-06-15, 17:45   

Zainstalowałem w sumie dwie aktualizacje. Sytuacja bez zmian... Co więcej jak wejdę w zakładkę GPS nie wykrywa żadnych satelitów... W media nav nie mam możliwości pobrać żadnej polskiej mapy. Nie podejrzewam Dacii o sprzedaż radia z mapami gps bez anteny...

Edit:
Odczekałem kilka min i na pierwszym słupku w zakładce GPS pojawiła się wartość 29 reszta pusta. Natomiast dostępne satelity nadal 0. Zresetowałem radio do fabrycznych ustawień i bez zmian...
Ostatnio zmieniony przez PiotrekH 2021-06-15, 18:39, w całości zmieniany 2 razy  
 
PiotrekH 



Marka: Dacia
Model: Sandero II
Silnik: 0.9TCe
Rocznik: 2018
Wersja: Laureate 5 os.
Dołączył: 08 Cze 2021
Posty: 69
Skąd: Małopolska
Wysłany: 2021-06-15, 20:03   

No coż... pokusiłem się o demontaż radia i z tego co widzę niebieski wtyk jest bez wpiętej anteny.... no comment...

Powiedzcie mi proszę po co są jeszcze te dwie anteny. Jedna do radia a druga?
No i do czego jest ta czarna nie wpięta wtyczka?
Polećcie mi proszę jakąś sprawdzoną antenę.

20210615_203613.jpg
Plik ściągnięto 23 raz(y) 146,24 KB

20210615_203526.jpg
Plik ściągnięto 47 raz(y) 140,87 KB

Ostatnio zmieniony przez PiotrekH 2021-06-15, 20:06, w całości zmieniany 2 razy  
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FISubSilver v 0.3 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne