Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

DACIA Klub Polska  
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

 Ogłoszenie 
JEDNA SPRAWA = JEDEN TEMAT

Poprzedni temat :: Następny temat
Duster na 1. miejscu sprzedaży w PL. Dacia jako marka na 4.
Autor Wiadomość
kuba2222 
Zielony listek


Marka: Dacia
Model: Duster, Logan VAN, Dokker VAN
Silnik: 1,5 dci
Dołączył: 14 Sie 2015
Posty: 6
Skąd: Świdnica
Wysłany: 2019-04-05, 22:06   Duster na 1. miejscu sprzedaży w PL. Dacia jako marka na 4.

Kto by pomyślał 10 lat temu, że Dacia przegoni takie marki jak Opel, Ford, Renault, Kia...

https://tvn24bis.pl/moto,99/rejestracja-nowych-samochodow-osobowych-w-marcu,924750.html
 
eplus 



Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1,6
Rocznik: 2010
Wersja: Laureate 5 os.
Pomógł: 22 razy
Dołączył: 15 Wrz 2010
Posty: 3482
Skąd: podkarpackie
Wysłany: 2019-04-06, 06:40   

No i z auta, za którym wszyscy się oglądali, zrobiła się pi@rdzikółka dla mas... :-( :-/ :-?
_________________
K4M - NOT tested on animals :!: :!: :!:
 
BLACHA_997 



Marka: Dacia
Model: Comfort
Silnik: 1,6 SCe
Rocznik: 2019
Pomógł: 9 razy
Dołączył: 17 Sie 2011
Posty: 787
Skąd: ŚLĄSK
Wysłany: 2019-04-06, 09:06   

Biorąc pod uwagę stwierdzenia i wypowiedzi jednego z uczestników Forum należy stwierdzić, że coraz więcej ludzi traci rozum i ubożeje.
_________________
Nowa zabawka DD 2 :)
 
pikodat 


Marka: dacia
Model: sandero techroad
Silnik: TCe 0.9 LPG
Rocznik: 2019
Pomógł: 13 razy
Dołączył: 20 Lut 2019
Posty: 774
Skąd: Lublin
Wysłany: 2019-04-06, 11:01   

eplus napisał/a:
No i z auta, za którym wszyscy się oglądali, zrobiła się pi@rdzikółka dla mas... :-( :-/ :-?


Prawdopodobnie takie było załóżęnie producenta - zrobić auto możliwie popularne o możliwie dużej sprzedaży by przy niekoneicznie dużym zysku jednostkowym dawałą ładne wyniki.

Z punktu widzenia użytkownika jest to o tyle dobre, że w przyszłosći będzie łatwo o częśći zamienne.
 
Belphegor 



Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.5 dCi 110 KM EDC
Rocznik: 2018
Wersja: Prestige
Pomógł: 24 razy
Dołączył: 27 Cze 2018
Posty: 1560
Skąd: WE, WPR
Wysłany: 2019-04-06, 13:50   

BLACHA_997 napisał/a:
Biorąc pod uwagę stwierdzenia i wypowiedzi jednego z uczestników Forum należy stwierdzić, że coraz więcej ludzi traci rozum i ubożeje.



Ta... a najlepsze, że ten człowiek jest z Warszawy, jak ja. Mój Duster budzi raczej zainteresowanie, a nie politowanie. Spojrzenia z gatunku "to jest Dacia?? O kurczę...". :mrgreen:

Specjalnie mówię o Warszawie, bo tutaj wbrew temu co twierdzi Powolny, naprawdę mało kto się mało czemu już dziwi. I na pewno nie spotkałem się z kpiną, że jeżdżę Dacią tylko dlatego, że to Dacia.

No ale Powolny obraca się w najwyższych sferach/elitach finansowo-polityczno-wywiadowczych. Stąd pewnie jego codzienne kopanie się w tyłek.


A co do meritum tematu - nie dziwi mnie to. To pokazuje tylko jak wielu ludzi jednak ma gdzieś brak prestiżu w Dacii i woli jeździć nowym autem. A to bardzo dobrze. Nowsze auta są bezpieczniejsze (teoretycznie), mniej szkodzą środowisku i inne takie. Poza tym zawsze milej spojrzeć, że na ulicach jeżdżą młodsze auta.
_________________
EDC - Ekonomiczny Duster Codziennie. 8-)
Psycho the rapist

Ostatnio zmieniony przez Belphegor 2019-04-06, 13:50, w całości zmieniany 1 raz  
 
BLACHA_997 



Marka: Dacia
Model: Comfort
Silnik: 1,6 SCe
Rocznik: 2019
Pomógł: 9 razy
Dołączył: 17 Sie 2011
Posty: 787
Skąd: ŚLĄSK
Wysłany: 2019-04-06, 14:41   

Belphegor napisał/a:
Specjalnie mówię o Warszawie, bo tutaj wbrew temu co twierdzi Powolny, naprawdę mało kto się mało czemu już dziwi. I na pewno nie spotkałem się z kpiną, że jeżdżę Dacią tylko dlatego, że to Dacia.


A może tu chodzi o politowanie ze względu na to co ten człowiek z Dustera zrobił po roku użytkowania - dla lepszej gospodarki energią niedługo zainstaluje mały reaktor atomowy :)

Belphegor napisał/a:
No ale Powolny obraca się w najwyższych sferach/elitach finansowo-polityczno-wywiadowczych. Stąd pewnie jego codzienne kopanie się w tyłek.


Taaa.... miałem do czynienia z częścią takich elit i po tym co wypisuje zapewniam Cię, że raczej chciałby do takich osób aspirować jednak mu się to nie udało - a kompleksy pozostały.


Belphegor napisał/a:
A co do meritum tematu - nie dziwi mnie to. To pokazuje tylko jak wielu ludzi jednak ma gdzieś brak prestiżu w Dacii i woli jeździć nowym autem. A to bardzo dobrze. Nowsze auta są bezpieczniejsze (teoretycznie), mniej szkodzą środowisku i inne takie. Poza tym zawsze milej spojrzeć, że na ulicach jeżdżą młodsze auta.


Wydaje mi się, że nawet nie chodzi nawet o sam prestiż (może część osób na "odpowiednich stanowiskach" czy z tzw. "elyt" :) jest zdania, że to właśnie posiadanie odpowiedniej marki pojazdu podnosi prestiż samej osoby - niestety w Polsce ten pogląd jest dalej zakorzeniony) jednak obserwując to co dzieje się w bogatych krajach zachodnich jestem skłonny stwierdzić, że pogląd ten ewoluował w kierunku użytkowania pojazdu praktycznego, nieskomplikowanego, którego np. bogaty Niemiec jest w stanie użytkować max 2-3 lata po czym bez żalu sprzedaje, kupując nawy samochód. Dlatego też m.in. na zachodnich autostradach można spotkać naprawdę sporą ilość Daciek czy Skód.
_________________
Nowa zabawka DD 2 :)
 
eplus 



Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1,6
Rocznik: 2010
Wersja: Laureate 5 os.
Pomógł: 22 razy
Dołączył: 15 Wrz 2010
Posty: 3482
Skąd: podkarpackie
Wysłany: 2019-04-06, 15:11   

Ja należę do ścisłych elit polskich i europejskich, i żadnego pana P. w moich sferach nie kojarzę.
_________________
K4M - NOT tested on animals :!: :!: :!:
 
EBmazur 



Marka: Dacia
Model: Sandero
Silnik: 1,0 SCe
Rocznik: 2018
Wersja: Laureate 5 os.
Pomógł: 8 razy
Dołączył: 24 Mar 2019
Posty: 584
Skąd: Mazury
Wysłany: 2019-04-06, 17:34   

Cytat:
A co do meritum tematu - nie dziwi mnie to. To pokazuje tylko jak wielu ludzi jednak ma gdzieś brak prestiżu w Dacii i woli jeździć nowym autem.
dokładnie - mogłem przecież kupić X- letnie super auto z mega silnikiem , spalające być może więcej oleju silnikowego niż paliwa i cieszyć się prestiżem . Ale mam w d... prestiż i zazdrosne spojrzenia sąsiada . To moje auto i ma mnie pasować .
Cytat:
Mój Duster budzi raczej zainteresowanie, a nie politowanie.

Jak zakładałem letnie opony w sandero to dwie osoby z kolejki ( a stały trzy - więc niezły wynik ) z zaciekawieniem oglądało moją " czerwoną rakietę ", jedna nawet stwierdziła , że przymierza się do Dastera ( przyjechała kilkuletnim całkiem ładnym SUV-em ).
 
pikodat 


Marka: dacia
Model: sandero techroad
Silnik: TCe 0.9 LPG
Rocznik: 2019
Pomógł: 13 razy
Dołączył: 20 Lut 2019
Posty: 774
Skąd: Lublin
Wysłany: 2019-04-06, 18:10   

EBmazur napisał/a:
Cytat:
A co do meritum tematu - nie dziwi mnie to. To pokazuje tylko jak wielu ludzi jednak ma gdzieś brak prestiżu w Dacii i woli jeździć nowym autem.
dokładnie - mogłem przecież kupić X- letnie super auto z mega silnikiem , spalające być może więcej oleju silnikowego niż paliwa i cieszyć się prestiżem . Ale mam w d... prestiż i zazdrosne spojrzenia sąsiada . To moje auto i ma mnie pasować .
Cytat:
Mój Duster budzi raczej zainteresowanie, a nie politowanie.

Jak zakładałem letnie opony w sandero to dwie osoby z kolejki ( a stały trzy - więc niezły wynik ) z zaciekawieniem oglądało moją " czerwoną rakietę ", jedna nawet stwierdziła , że przymierza się do Dastera ( przyjechała kilkuletnim całkiem ładnym SUV-em ).



Doczekamy się jeszcze czasu snobizmu na dacię:)
"Stać mnie na droższe, ale wziąłem najtasze nowe by pokazać jaki jestem eko i niepodatny na snobstwo" :))))
 
BogdanK 



Marka: Renault
Model: Thalia
Silnik: 1,5 dCi
Rocznik: 2005
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 26 Sty 2013
Posty: 326
Skąd: Katowice
Wysłany: 2019-04-07, 00:02   

Poniżej w tabelce najnowsze dane dot. sprzedaży w marcu 2019r.

 
Belphegor 



Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.5 dCi 110 KM EDC
Rocznik: 2018
Wersja: Prestige
Pomógł: 24 razy
Dołączył: 27 Cze 2018
Posty: 1560
Skąd: WE, WPR
Wysłany: 2019-04-08, 10:18   

BLACHA_997 napisał/a:
Wydaje mi się, że nawet nie chodzi nawet o sam prestiż (może część osób na "odpowiednich stanowiskach" czy z tzw. "elyt" :) jest zdania, że to właśnie posiadanie odpowiedniej marki pojazdu podnosi prestiż samej osoby - niestety w Polsce ten pogląd jest dalej zakorzeniony)


Teoretycznie tak. Ale mieszkam w willowej dzielnicy i powiem, że jestem zaskoczony ilością Dacii (fakt, że głównie Dusterów) przed całkiem okazałymi domami. Ludzie po prostu umieją kalkulować. I jeśli ktoś nie ma problemu z kompleksami to kupuje Dacię do kręcenia się wokół komina.

pikodat napisał/a:
Doczekamy się jeszcze czasu snobizmu na dacię:)


Też mi się tak wydaje. Jak nieraz słucham tych przechwałek korposzczurów iiile to czasu oni stali w korkach, to mam wrażenie, że im więcej stania w korku, tym wyższa pozycja w hierarchii firmy. :shock: W takiej atmosferze, to niedługo Dacia stanie się trendy. I w dobrym tonie będzie mieć jak najuboższą wersję. :lol:
_________________
EDC - Ekonomiczny Duster Codziennie. 8-)
Psycho the rapist

 
BLACHA_997 



Marka: Dacia
Model: Comfort
Silnik: 1,6 SCe
Rocznik: 2019
Pomógł: 9 razy
Dołączył: 17 Sie 2011
Posty: 787
Skąd: ŚLĄSK
Wysłany: 2019-04-08, 12:20   

Belphegor napisał/a:
...jestem zaskoczony ilością Dacii (fakt, że głównie Dusterów) przed całkiem okazałymi domami. Ludzie po prostu umieją kalkulować. I jeśli ktoś nie ma problemu z kompleksami to kupuje Dacię do kręcenia się wokół komina...


Stąd moje stwierdzenie o "ELYTACH" do których, Twoich sąsiadów (sorry że generalizuję) może się nie zalicza. :mrgreen:
_________________
Nowa zabawka DD 2 :)
 
Pedros 


Marka: Dacia
Model: Duster II 4X4
Silnik: 1,6 Sce
Rocznik: 2018
Wersja: Prestige
Dołączył: 11 Lut 2019
Posty: 400
Skąd: Dolnośląskie
Wysłany: 2019-04-08, 13:31   

Cytat:
Teoretycznie tak. Ale mieszkam w willowej dzielnicy i powiem, że jestem zaskoczony ilością Dacii (fakt, że głównie Dusterów) przed całkiem okazałymi domami. Ludzie po prostu umieją kalkulować. I jeśli ktoś nie ma problemu z kompleksami to kupuje Dacię do kręcenia się wokół komina.

Coraz częściej mam wrażenie że największy problem ze znaczkiem Dacii mają osoby które nie mogą sobie pozwolić na jakiekolwiek nowe auto - również Dacię, Skodę, Fiata itp. i stwierdzenie w stylu ,, ja tam wolę używane ale niemieckie auto" ma poprawić humor im samym bo przecież nie dowartościują się stwierdzając ,, na nowe to mnie nie stać - nawet na Dacie".
 
toka93 


Marka: Renault
Model: Megane IV Grandtour
Silnik: 1,5 DCI
Rocznik: 2017
Pomógł: 46 razy
Dołączył: 02 Mar 2019
Posty: 1700
Skąd: Radzionków
Wysłany: 2019-04-08, 18:59   

Duster zmienił tutaj pogląd na auta marki Dacia. Jest w dobrej cenie, dobrze wyposażone i co najważniejsze wygląda bardzo dobrze. ALE! Tylko Duster aktualnie prezentuje taki poziom w Daci. Sandero II jest tanie, ale wykończenie niestety nie powala. O Dokkerze lub Lodgy nie wspomnę. Mając na podwórku aktualnie dwa auta dokkera 2 letniego i 15 letnią cromę to jednak wolę jeździć moją 15 letnią cromą. Uważam, że Dacia to fajne auta, ale dalej coś im brakuje - dokładnie to samo co skodzie te 15 lat temu. Następne Dacie wyprodukowane po Dusterze będą już miały zapewne nową stylistykę i może pokuszą się o zmianę wnętrza na coś bardziej nowoczesnego. |
I nie mam problemu z znaczkiem, bo sam w swojej historii zawsze miałem bieda marki jak Fiata 2 szt. i aktualnie fiata oraz dacie.
_________________
Sprzedaż części Dacia

https://www.czescidacia.pl/

Pomogłem, zostaw opinię: https://g.page/r/CU7bHXWMP-5FEBM/review
 
cowcar 


Marka: Dacia
Model: Lodgy
Silnik: 1.6 SCe 100
Rocznik: 2019
Wersja: Stepway
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 20 Lut 2019
Posty: 192
Skąd: LKS
Wysłany: 2019-04-08, 20:35   

toka93 napisał/a:
Tylko Duster aktualnie prezentuje taki poziom w Daci. Sandero II jest tanie, ale wykończenie niestety nie powala. O Dokkerze lub Lodgy nie wspomnę.

Coś w tym jest... Pojechaliśmy do salonu z myślą o Dokkerze...
Ale widząc wykończenie wewnątrz a raczej jego brak natychmiast zdecydowaliśmy się na Lodgy.
Mam Dokkera w pracy jako służbowy wół roboczy ale nie spodziewałem się że osobówka również będzie taka goła wewnątrz.
 
toka93 


Marka: Renault
Model: Megane IV Grandtour
Silnik: 1,5 DCI
Rocznik: 2017
Pomógł: 46 razy
Dołączył: 02 Mar 2019
Posty: 1700
Skąd: Radzionków
Wysłany: 2019-04-08, 21:02   

Ale że co innego jest w Lodgy? Za kierownicą to te same auto.
_________________
Sprzedaż części Dacia

https://www.czescidacia.pl/

Pomogłem, zostaw opinię: https://g.page/r/CU7bHXWMP-5FEBM/review
 
laisar 
Moderator



Marka: Dacia
Model: Logan MCV
Silnik: 1.6 MPI
Rocznik: 2007
Wersja: Laureate 7 os.
Pomógł: 417 razy
Dołączył: 16 Wrz 2007
Posty: 18015
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2019-04-08, 21:08   

toka93 napisał/a:
co innego jest w Lodgy?

Tylna połowa ma niemal wszędzie plastiki, a w dokkerze - nawet w wersji osobowej - miejscami jest goła blacha.
 
toka93 


Marka: Renault
Model: Megane IV Grandtour
Silnik: 1,5 DCI
Rocznik: 2017
Pomógł: 46 razy
Dołączył: 02 Mar 2019
Posty: 1700
Skąd: Radzionków
Wysłany: 2019-04-08, 21:15   

W jakości auta to nie zmienia. Plastik czy blacha :)
Brak wstawek materiałowych powoduje że tapicerki drzwi odrzucają, jakie by nie były.
_________________
Sprzedaż części Dacia

https://www.czescidacia.pl/

Pomogłem, zostaw opinię: https://g.page/r/CU7bHXWMP-5FEBM/review
 
laisar 
Moderator



Marka: Dacia
Model: Logan MCV
Silnik: 1.6 MPI
Rocznik: 2007
Wersja: Laureate 7 os.
Pomógł: 417 razy
Dołączył: 16 Wrz 2007
Posty: 18015
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2019-04-08, 21:28   

toka93 napisał/a:
W jakości auta to nie zmienia

Dla niektórych, jak widać, wystarczająco zmienia je w odbiorze.
 
cowcar 


Marka: Dacia
Model: Lodgy
Silnik: 1.6 SCe 100
Rocznik: 2019
Wersja: Stepway
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 20 Lut 2019
Posty: 192
Skąd: LKS
Wysłany: 2019-04-08, 21:53   

Dla mnie osobiście bardzo dużo zmienia.
Dokker czy Lodgy poza budą to te same samochody. Od początku byłem za Dokkerem dopóki nie wsiadłem do Lodgy.
Samochód jest dla rodziny więc estetyka wykończenia wnętrza ma tu większy priorytet.
 
toka93 


Marka: Renault
Model: Megane IV Grandtour
Silnik: 1,5 DCI
Rocznik: 2017
Pomógł: 46 razy
Dołączył: 02 Mar 2019
Posty: 1700
Skąd: Radzionków
Wysłany: 2019-04-08, 21:53   

Jakoś przy kupnie auta zawsze sprawdzałem jak się czuje za kierownicą. I z tyłu to mogła być nawet ławka drewniana byle moje miejsce kierowcy było wygodne i w około zasięgu ręki i oczu było ładnie a nie plastikowo :D dlatego uznałem że nie ma różnicy pomiędzy dokkerem a Lodgy.
_________________
Sprzedaż części Dacia

https://www.czescidacia.pl/

Pomogłem, zostaw opinię: https://g.page/r/CU7bHXWMP-5FEBM/review
 
cowcar 


Marka: Dacia
Model: Lodgy
Silnik: 1.6 SCe 100
Rocznik: 2019
Wersja: Stepway
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 20 Lut 2019
Posty: 192
Skąd: LKS
Wysłany: 2019-04-08, 22:17   

Nie zamierzam tu porównywać samochodów bo oba są kierowane do różnych klientów ale skoro uważasz, że:
toka93 napisał/a:
dlatego uznałem że nie ma różnicy pomiędzy dokkerem a Lodgy.

to po co przepłacać :-P
 
miela 



Marka: Dacia
Model: Duster 4x4
Silnik: 1.6 SCe
Rocznik: 2019
Wersja: Comfort
Dołączył: 05 Lis 2018
Posty: 237
Skąd: DKL
Wysłany: 2019-04-09, 09:51   

toka93 napisał/a:
Duster zmienił tutaj pogląd na auta marki Dacia. Jest w dobrej cenie, dobrze wyposażone i co najważniejsze wygląda bardzo dobrze. ALE! Tylko Duster aktualnie prezentuje taki poziom w Daci. Sandero II jest tanie, ale wykończenie niestety nie powala. O Dokkerze lub Lodgy nie wspomnę. Mając na podwórku aktualnie dwa auta dokkera 2 letniego i 15 letnią cromę to jednak wolę jeździć moją 15 letnią cromą. Uważam, że Dacia to fajne auta, ale dalej coś im brakuje - dokładnie to samo co skodzie te 15 lat temu. Następne Dacie wyprodukowane po Dusterze będą już miały zapewne nową stylistykę i może pokuszą się o zmianę wnętrza na coś bardziej nowoczesnego. |
I nie mam problemu z znaczkiem, bo sam w swojej historii zawsze miałem bieda marki jak Fiata 2 szt. i aktualnie fiata oraz dacie.


Nie, no trochę temu dusterowi brakuje, nawet w porównaniu do 19-letniej fabii, którą ciągle mam. Oczywiście wolę teraz jeździć dusterem, ale jest kilka takich rzeczy, które po prostu w skodzie są lepiej przemyślane (pierdoły, ale jednak):
- wskaźnik poziomu paliwa!
- brak wskaźnika temperatury silnika
- te spinki do pasów
- tylna kanapa i uciekające wpięcia sprzączek
- brak regulacji trybu przerywanego wycieraczek
- brak łatwego demontażu siedzisk tylnej kanapy

To są straszne pierdoły, ale wydawało mi się, że jak były w takim aucie jak fabia sprzed 20 lat, to będą już w każdym ;)
_________________
Duster 1.6 SCe 4x4
 
laisar 
Moderator



Marka: Dacia
Model: Logan MCV
Silnik: 1.6 MPI
Rocznik: 2007
Wersja: Laureate 7 os.
Pomógł: 417 razy
Dołączył: 16 Wrz 2007
Posty: 18015
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2019-04-09, 09:57   

miela napisał/a:
brak łatwego demontażu siedzisk tylnej kanapy

A jaki niby może być jeszcze łatwiejszy niż w dusterze, gdzie wystarczy je po prostu podnieść???

 
Dracid 


Marka: ex-Dacia
Model: Lodgy
Silnik: 1.6 SCe Laureate 7 os.
Rocznik: 2017
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 17 Maj 2017
Posty: 329
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2019-04-09, 10:01   

A tak nie ma przypadkiem wyłącznie w wersjach 4x4?
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FISubSilver v 0.3 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne