Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

DACIA Klub Polska  
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

 Ogłoszenie 
JEDNA SPRAWA = JEDEN TEMAT

Poprzedni temat :: Następny temat
Dokker kontrolka z zygzakami
Autor Wiadomość
Ayrton 
Zielony listek


Marka: Dacia
Model: Dokker Van
Silnik: 1,6Sce + LPG
Rocznik: 2017
Wersja: Dokker
Dołączył: 06 Lip 2018
Posty: 9
Skąd: Gliwice
Wysłany: 2026-06-13, 13:14   Dokker kontrolka z zygzakami

Witam. Mam problem z niegasnącą kontrolka "auto z dwoma zygzakami podspodem". Kontrolka pojawiła sie po wymianie przełącznika zespolonego z uwagi na nieodbijanie kierunkowskazów. Pojawiła się łącznie z kontrolka abs ale po podmianie czujnik kąta skrętu na stary, kontrolka abs zgasła a została tylko ta z zygzakami. Podłączyłem auto pod skaner ale nic z błędów nie wyskoczyło. Może ktoś się spotkał z taką sytuację. Będę wdzięczny za pomoc.

IMG_20260613_132454.jpg
Plik ściągnięto 4 raz(y) 172,45 KB

 
MartinezTychy 



Marka: Dacia
Model: Jogger SL Extreme, Ex Duster, Ex Logdy
Silnik: 1.0TCe 110KM 200Nm
Rocznik: 2022
Pomógł: 10 razy
Dołączył: 14 Lut 2019
Posty: 485
Skąd: Tychy
Wysłany: 2026-06-13, 13:34   

Przełącznik zespolony zamiennik czy ori?
Skoro kontrolki pojawiały się po jego wymianie, to wnioskuję po jego stronie jest przyczyna.
 
Ayrton 
Zielony listek


Marka: Dacia
Model: Dokker Van
Silnik: 1,6Sce + LPG
Rocznik: 2017
Wersja: Dokker
Dołączył: 06 Lip 2018
Posty: 9
Skąd: Gliwice
Wysłany: 2026-06-13, 14:06   

Oryginalny ale używany. Może trzeba kalibrace zrobić czujnika?
 
MartinezTychy 



Marka: Dacia
Model: Jogger SL Extreme, Ex Duster, Ex Logdy
Silnik: 1.0TCe 110KM 200Nm
Rocznik: 2022
Pomógł: 10 razy
Dołączył: 14 Lut 2019
Posty: 485
Skąd: Tychy
Wysłany: 2026-06-13, 15:28   

Do wymiany nie musiałeś ściąga koła kierownicy, więc adaptacja jest niepotrzebna.
 
Ayrton 
Zielony listek


Marka: Dacia
Model: Dokker Van
Silnik: 1,6Sce + LPG
Rocznik: 2017
Wersja: Dokker
Dołączył: 06 Lip 2018
Posty: 9
Skąd: Gliwice
Wysłany: 2026-06-14, 00:51   

MartinezTychy napisał/a:
Do wymiany nie musiałeś ściąga koła kierownicy, więc adaptacja jest niepotrzebna.

Musiałem zdemontować kierownice, zmieniłem cały zespół przełączników a nie tylko manetkę od kierunkowskazów.
 
MartinezTychy 



Marka: Dacia
Model: Jogger SL Extreme, Ex Duster, Ex Logdy
Silnik: 1.0TCe 110KM 200Nm
Rocznik: 2022
Pomógł: 10 razy
Dołączył: 14 Lut 2019
Posty: 485
Skąd: Tychy
Wysłany: 2026-06-15, 14:50   

W takim razie jest potrzeba dokonania kalibracji.
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FISubSilver v 0.3 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne