Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

DACIA Klub Polska  
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

 Ogłoszenie 
JEDNA SPRAWA = JEDEN TEMAT

Poprzedni temat :: Następny temat
Kredyt ulgowy RCI Bank
Autor Wiadomość
Kuba Piła 
Zielony listek


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: TCE 100 LPG
Wersja: Prestige
Dołączył: 14 Lut 2021
Posty: 6
Skąd: Piła
Wysłany: 2021-02-14, 14:31   Kredyt ulgowy RCI Bank

Cześć,

Parę dni temu byłem w salonie zobaczyć nowego Dusterka Prestige

Sprzedawca przekonywał do kredytu ..

cena samochodu 70299 razem z pakietem serwisu 5/80 tys.
promocyjnie niby w tym gratis wycieraczki 250 zł

wpłata własna 22tys.
opłata przygotowawcza 1931,96
oprocentowanie nominalne 6,99 (nie rrso)
84 raty w kwocie 834,27

Co niestety daje około 22 tyś więcej na koniec :S

Jak to się ma to oferty internetowej oprocentowanie nominalne juz od 2,99 + opłata przygotowawcza ?

Już w samym moim banku wyszedł mi korzystniejszy kredyt, poczytałem na forum i rozważam tez kredyt 50/50

Jak macie jakieś informacje na temat RRSO wjakie udało się wam wynegocjować to poproszę :)


po głębszej analizie coś się nie zgadza ...
cena samochodu z pakietem 60/80 tys. który niby jest objęty rabatem z 4500 na finalne 2599
Łącznie daje 70299 zł

a spoglądam sobie na ofertę cena się zgadza ..
wpłata 22 tys. zł . czyli kredytu 48299

a na podsumowaniu mam kapitał 55294,24 ? odsetki 14784,44 ? kapitał mi się zwiększył samoczynnie o 6 995 szkoda że na koncie w zus tak niema ) :P

Czy te prawie 7 tyś kapitału to ubezpieczenie ?
 
buladag 


Marka: Dacia
Model: Lodgy SL Techroad
Silnik: 1.6
Wersja: Techroad 7 os.
Pomógł: 11 razy
Dołączył: 28 Maj 2019
Posty: 622
Skąd: -:-
Wysłany: 2021-02-14, 21:15   

2,99 jest przy kredycie 70/30
 
macminer 



Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 SCe
Rocznik: 2019
Wersja: Prestige
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 07 Wrz 2018
Posty: 245
Skąd: Gliwice
Wysłany: 2021-02-15, 10:09   

Kuba Piła napisał/a:
84 raty w kwocie 834,27


Krótko mówiąc, im dłuższy okres spłaty, tym droższy kredyt. 7 lat w przypadku kredytu samochodowego to niemal finansowa wieczność.

Poza tym, marketingowy zwrot "już od 2,99" trzeba interpretować: "w najkorzystniejszym przypadku będzie 2,99, a w najmniej korzystnym - nie wiadomo, ile".
 
Kuba Piła 
Zielony listek


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: TCE 100 LPG
Wersja: Prestige
Dołączył: 14 Lut 2021
Posty: 6
Skąd: Piła
Wysłany: 2021-02-15, 19:22   

tak tylko w banku trochę negocjowany kredyt gotówkowy daje mi 14 tys. kosztów a tu samochodowy 22 tys. ?:>
 
endriu333 
Zielony listek


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.3
Rocznik: -
Wersja: Prestige
Dołączył: 15 Lut 2021
Posty: 6
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2021-02-17, 11:39   

no ja jak robiłem symulację w RCI Dacia to obecnie 4,99% na 5 lat - uważam, że nie są to złe warunki.... i z tego co się dopytałem to nie zabierają karty pojazdu, więc spokojnie można domontować hak, LPG itp.
_________________
Chevi
 
Łukasz_M 


Marka: Dacia
Model: Logan MCV
Silnik: Blue dCi 95
Rocznik: 2019
Wersja: Stepway
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 12 Lis 2019
Posty: 363
Skąd: Śląsk
Wysłany: 2021-02-17, 23:47   

Kuba Piła napisał/a:
...
Już w samym moim banku wyszedł mi korzystniejszy kredyt, poczytałem na forum i rozważam tez kredyt 50/50.. ?

Skoro rozważasz taki kredyt to symulacja na 84 miesiące to nieporozumienie...
Weź sobie kredyt powiedzmy na 36 miesięcy z wpłatą własną 22 tys.
Następnie skoro masz na kredyt 50/50 to pozostałą kwotę z tych 50 procent na start przeznacz na nadpłatę kredytu ze skróceniem okresu kredytowania. W kolejnych miesiącach skoro jesteś w stanie uzbierać w rok 50 procent wartości to kontynuuj nadplatę ze skróceniem okresu kredytowania tak długo jak będziesz w stanie. Po całkowitej spłacie dostaniesz proporcjonalny zwrot prowizji a odsetki będą się zmniejszać wraz z kolejnymi nadpłatami. Po spłacie odstąp od ubezpieczenia też dostaniesz proporcjonalny zwrot. Na końcu koszt kredytu będzie o wieleee wieleee mniejszy niż te 22 tys. Druga opcja to to samo tylko nadpłata na zmniejszenie raty. Przy czym wtedy nie dostaniesz zwrotu z ubezpieczenia na życie. Trzecia opcja to miks poprzednich dwóch.
Takie rozwiązania są o wiele bardziej korzystniejsze, i masz zabezpieczenie na wypadek jednak problemów z kasą. Z każdym zmniejszonym miesiącem odzyskujesz 1/36 ubezpieczenia i 1/36 prognozowanych kosztów samego kredytu w tym prowizji. Jeśli spłacisz w 12 miesięcy to odzyskasz 66 procent wszystkich kosztów- konkretnie to nigdy ich nie zapłacisz.
Ostatnio zmieniony przez Łukasz_M 2021-02-17, 23:50, w całości zmieniany 1 raz  
 
jas_pik 



Marka: Mitsubishi
Model: Outlander PHEV
Silnik: 2,0
Rocznik: 2014
Wersja: [Inna].[nie dotyczy]
Pomógł: 75 razy
Dołączył: 02 Lut 2014
Posty: 4052
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2021-02-18, 09:44   

Jest jeszcze bardzo szybki sposób na uzyskanie dobrego ( lepszego niż rynkow oprocentowania - sposób na stałego klienta w RCI )
Jak to zrobić ?
Bierzesz samochód w zakupie na system 50/50 .
Czyli płacąc połowę ceny przy odbiorze masz spłacić drugą połowę po roku.
Około 1 miesiąc przed końce kredytowania RCI złoży Ci ofertę rozłożenia drugiej raty na raty- ale potraktuje Cię jako stałego znanego już klienta ( bo znają Cię od roku - i otrzymasz znacznie lepszą ofertę niż przychodząc do nich z ulicy .
_________________
http://bit.ly/3n82hb8
 
Krystian67 


Marka: Dacia
Model: Dokker
Silnik: 1.6 Sce 100 KM
Rocznik: 2017
Wersja: Outdoor
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 28 Paź 2017
Posty: 530
Skąd: Chorzow
Wysłany: 2021-02-18, 18:17   

Trzeba pamietać że kazda zmiana wysokosći rat /to ponowne przeliczenie kredytu / co w moim podobnym przypadku kosztowało by 560zł. Ja mam taki kretyd , ale dopiero po trzech latach spojrzalem ze płacę ubezpieczenie kredytu , Odsetki są niewielkie. Trudno , czy szło z niego zrezygnowac nie wiem. Zabezpieczeniem jest cesja , czyli AC. Jestem jedynym włascicielem i praktycznie mógłbym się go pozbyc wraz oczywiscie obowiązkową polisą.
 
Łukasz_M 


Marka: Dacia
Model: Logan MCV
Silnik: Blue dCi 95
Rocznik: 2019
Wersja: Stepway
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 12 Lis 2019
Posty: 363
Skąd: Śląsk
Wysłany: 2021-02-18, 19:10   

Krystian67 taki zapis o opłacie za przeliczenie jest tak mocno kontrowersyjny że nie zdziwiłbym się gdybyś jednak nie miał takiej opłaty. Graniczy z lichwą. Każdy ma prawo do przedterminowej spłaty a jedyne co czasami występuje to opłata za wcześniejszą spłatę, ale ta opłata obowiązuje najwyżej przez kilka pierwszych miesięcy, jest jednorazowa i płatna po spłacie całości tj z ostatnią ratą. W każdym razie to może w innych bankach bo RCI czegoś takiego niema. Każde przeliczenie jest darmowe i niema opłaty za wcześniejszą spłatę. Dotyczy to wszystkich kredytów konsumenckich (czyli nie na firmę) do iluś tam set tysięcy. Niedawno spłaciłem kredyt i każdego miesiąca robiłem nadpłatę i mi przeliczali na nowo bez kosztowo dla mnie a wysokość raty poznawałem jak do nich co miesiąc dzwoniłem. Zawsze na skrócenie okresu kredytowania i najczęściej rata również się zmniejszała bo zawsze musieli pozostałe raty wyliczyć o stałej wartości a po odjęciu zaoszczędzonych odsetek rata wychodziła mniejsza o około 20 do 60 zł w porównaniu do pierwotnie ustalonej.
Zawsze jest tak że najwięcej się oszczędza jak rozpoczyna się spłatę od maksymalnie dużej nadpłaty i zmniejszenia okresu kredytowania= mniejsze odsetki i mniejsza prowizja kredytu + zwrot z ubezpieczenia na życie
Jaś_pik ale czy bank zrezygnuje z prowizji z tego kredytu 50/50. Wątpię. Raczej nie a kolejny kredyt z niskim procentem będzie miał kolejną prowizję i sumarycznie RSSO wzrośnie całkiem konkretnie. Ta propozycja Banku ma na celu dodatkowe wydojenie z kasy..
Ostatnio zmieniony przez Łukasz_M 2021-02-18, 19:39, w całości zmieniany 4 razy  
 
Krystian67 


Marka: Dacia
Model: Dokker
Silnik: 1.6 Sce 100 KM
Rocznik: 2017
Wersja: Outdoor
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 28 Paź 2017
Posty: 530
Skąd: Chorzow
Wysłany: 2021-02-19, 18:13   

Znajdę czas to dokładnie przejrzę umowę. Zapewniam Cie jednak ze sprzedawca odradzał mi wcześniejsza spłatę ze wzgledu na przeliczenie rat stałych. Kwote znasz. Tyczy RCI .Jesli tam pracujesz , to albo warunki sie umów zmieniły , albo mnie sprzedawca świadomie wprowadził w błąd .Sprawdzę to.
 
Kuba Piła 
Zielony listek


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: TCE 100 LPG
Wersja: Prestige
Dołączył: 14 Lut 2021
Posty: 6
Skąd: Piła
Wysłany: 2021-02-20, 13:35   

Obecnie wystawiłem swojego Chevi Orlando na sprzedaż żeby mieć więcej gotówki. Jak to się juz stanie to zobaczę czy 50/50 i za rok zobaczę czy lepsze warunki daje RCI czy mój bank albo wezmę kredyt w moim banku na bo obecnie mam lepszą propozycję od nich niż w RCI


Jedna opcja jeszcze to czekać na druga połowę roku na poliftowego Dustera :S
 
jas_pik 



Marka: Mitsubishi
Model: Outlander PHEV
Silnik: 2,0
Rocznik: 2014
Wersja: [Inna].[nie dotyczy]
Pomógł: 75 razy
Dołączył: 02 Lut 2014
Posty: 4052
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2021-02-20, 13:55   

Poliftowy może się pojawi ale tak bliżej końca roku jeśli już . Zazwyczaj w Moveni przerwa wakacyjna służy do przezbrojenia lini dla nowych wersji i produkcja ich rusza dopiero pod koniec września . Czyli jeśli pojawi się lift to do sprzedaży będzie trafiał pod koniec roku albo wręcz w początku następnego
_________________
http://bit.ly/3n82hb8
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FISubSilver v 0.3 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne