Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

DACIA Klub Polska  
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

 Ogłoszenie 
JEDNA SPRAWA = JEDEN TEMAT

Poprzedni temat :: Następny temat
Bezpieczniki i przekaźniki w kabinie - III generacja
Autor Wiadomość
sobol1976 



Marka: Dacia
Model: Sandero III Stepway
Silnik: TCe100 LPG
Rocznik: 2021
Wersja: Comfort
Pomógł: 13 razy
Dołączył: 04 Cze 2013
Posty: 742
Skąd: Poznań
Wysłany: 2024-01-23, 16:35   Bezpieczniki i przekaźniki w kabinie - III generacja

Przygotowuję dokładniejszą graficzną rozpiskę (diagram) bezpieczników i przekaźników, które są w skrzynce wewnątrz kabiny oraz listę zależnych podzespołów dla Sandero 3. Oczywiście wrzucając wynik pracy do działu "Instrukcje, podręczniki, schematy, poradniki". Widzę, że brakuje tego na naszym forum.

Mam jednak problem z dostępem do informacji. Nigdzie tego nie ma, a naklejka pod pokrywą bezpieczników jest trochę uboga w dane i słabo czytelna. Szukałem po necie - też nic. Pytałem wczoraj ASO czy mi grzecznościowo taką listę wydrukują ze swoich baz ale facet powiedział, że im nie wolno (?!). Może ktoś coś?
Projekt jest prawie zamknięty - zostało tylko przypisanie odpowiadających bezpieczników do urządzeń. Każda pomoc się przyda. A może ktoś ma dostęp do wiedzy tajemnej Renault?
Generalnie chciałbym założyć nowy wątek na ten temat żeby nie ciągnąć tematu tutaj. Proszę wstępnie o wiadomości prywatne jeśli ktoś ma dostęp do dodatkowej wiedzy.

W załączeniu oryginał schematu ze skrzynki:

diagram-oryginalny.jpg
Plik ściągnięto 37 raz(y) 227,64 KB

 
Michał B24 


Marka: Dacia
Model: Sandero
Silnik: 90tce
Rocznik: 2021
Wersja: Comfort
Pomógł: 15 razy
Dołączył: 03 Mar 2017
Posty: 1055
Skąd: Chwaszczyno
Wysłany: 2024-01-24, 07:39   

Mi się nie udało znaleźć lepszego schematu.
 
sobol1976 



Marka: Dacia
Model: Sandero III Stepway
Silnik: TCe100 LPG
Rocznik: 2021
Wersja: Comfort
Pomógł: 13 razy
Dołączył: 04 Cze 2013
Posty: 742
Skąd: Poznań
Wysłany: 2024-01-24, 13:28   Bezpieczniki przekaźniki pod maską - Sandero III generacja

W załączniku schemat graficzny z niekompletną listą. Myślę, że metodą wspólnego podziałania w tym temacie uda nam się skompletować więcej informacji o bezpiecznikach i odpowiadających im urządzeniach/obwodach w samochodzie.
Proszę tego rysunku nie traktować jako pewnik. Zostało jeszcze dużo "białych plam" i niewiadomych. Mogą się tam znajdować błędy niezależne ode mnie, które będą wymagały weryfikacji. Zapraszam każdego kto dysponuje dodatkową wiedzą lub materiałami technicznymi na ten temat do kontaktu. Wszystko mogę na bieżąco uzupełniać i poprawiać. A może ktoś wymieniał jakieś bezpieczniki i ma już je zidentyfikowane z praktyki?

Renault Captur 2021-2024 i Clio V ma praktycznie taką samą skrzynkę pod maską i taki sam zestaw znajdujących się tam bezpieczników. Można więc przypuszczać, że instalacja i bezpieczniki Sandero III będą zbliżone chociaż w pewnym zakresie do Captura i Clio V. Znalazłem listę dot. tego samochodu i zamieściłem tu dla porównania. Może się przyda w procesie dedukcji :)

skrzynka-bezpiecznikow-kabina-IIIb.jpg
Plik ściągnięto 75 raz(y) 248,72 KB

skrzynka-bezpiecznikow-kabina-III.jpg
Plik ściągnięto 90 raz(y) 244,18 KB

 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FISubSilver v 0.3 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne