DACIA Klub Polska  
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

 Ogłoszenie 
JEDNA SPRAWA = JEDEN TEMAT

Poprzedni temat :: Następny temat
Sterowanie otwarciem klapy bagażnika
Autor Wiadomość
paul7 


Marka: Dacia
Model: NOWY DUSTER 3
Silnik: 1,0 ECO-G
Rocznik: 2024
Wersja: Extreme 5-os.
Pomógł: 8 razy
Dołączył: 14 Lip 2015
Posty: 1286
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2026-06-04, 21:32   Sterowanie otwarciem klapy bagażnika

Wcześniej jakoś nie używałem w pilocie klawisza otwarcia bagażnika. Teraz chciałem zobaczyć czy mogę uruchomić elektryczny zamek i okazało się że u mnie nie działa. Dotychczas pilot sluzył mi tylko zbliżeniowo. Czy ktoś wie coś na ten temat. Może w mojej wersji to nie działa. A może są jakieś ustawienia. Obecnie pozostaje klawisz w klapie do sterowania tym zamkiem .
 
malygabrys 



Marka: Dacia, Dacia
Model: Duster III, MCV
Silnik: 1,0ECO-G LPG, 1,6 MPI+LPG BRC
Rocznik: 2024 , 2010
Wersja: Extreme
Pomógł: 8 razy
Dołączył: 20 Sty 2011
Posty: 595
Skąd: Jastrowie
Wysłany: 2026-06-05, 11:26   

A to nie działa tak, że na zamkniętym aucie odblokowuje tylko klapę bagażnika - bo u mnie chyba tak działa.
A reszta już ręcznie - klik i klapa do góry.
 
tomkasz 


Marka: Renault
Model: Rafale
Silnik: E-tech 1.2
Rocznik: 2025
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 14 Sie 2021
Posty: 454
Skąd: małopolska
Wysłany: 2026-06-05, 16:22   

Trzeba przytrzymać dłużej klawisz. Powinna odskoczyć, ale sama się nie otworzy. To odblokowanie samej klapy bez otwierania wszystkich zamków.
_________________
Jeździć, tankować,
Nie żałować!
Zmieniać olej i filtry,
Bo twój samochód jest za..bisty!
 
malygabrys 



Marka: Dacia, Dacia
Model: Duster III, MCV
Silnik: 1,0ECO-G LPG, 1,6 MPI+LPG BRC
Rocznik: 2024 , 2010
Wersja: Extreme
Pomógł: 8 razy
Dołączył: 20 Sty 2011
Posty: 595
Skąd: Jastrowie
Wysłany: 2026-06-05, 19:33   

Sprawdziłem - kliknięcie odblokowuje zamek tylnej klapy, przytrzymanie dłużej nic nie robi, trzeba kliknąć paluchem na zamku i klapa do góry.
 
paul7 


Marka: Dacia
Model: NOWY DUSTER 3
Silnik: 1,0 ECO-G
Rocznik: 2024
Wersja: Extreme 5-os.
Pomógł: 8 razy
Dołączył: 14 Lip 2015
Posty: 1286
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2026-06-05, 20:17   

Dzięki za sprawdzenie.Też próbowałem i wyszło, że klawisz pilota odblokowuje przycisk elektryczny zamka klapy. Żeby otworzyć trzeba nacisnąć przycisk koło kamery. W sprzedaży są proponowane sprężyny na siłowniki o odpowiednich parametrach, które pomagają w rozprężeniu się siłownika w pierwszym momencie, później do otwarcia całkowitego klapy same sobie dają radę. Może ktoś je już stosował w Dusterze. Widziałem w sprzedaży też moduły sterujące tym włącznikiem. Oczywiście jest to ekonomiczna wersja automatycznego otwierania, zamykać już trzeba samemu. Chciałem coś takiego zrobić, robią to w innych samochodach i się udaje. Może macie pomysły.
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FISubSilver v 0.3 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne