DACIA Klub Polska  
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

 Ogłoszenie 
JEDNA SPRAWA = JEDEN TEMAT

Poprzedni temat :: Następny temat
Tuleja stabilizatora duster 2 nowy typ
Autor Wiadomość
Karenzo 


Marka: Dacia-
Model: Duster 4x2 , sandero stepway , duster 4x4
Silnik: 1.6 lpg, 0.9 lpg , 1.5 dci
Rocznik: 2012,2016,2022
Wersja: Laureate
Pomógł: 48 razy
Dołączył: 23 Sty 2012
Posty: 4605
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2026-06-05, 01:04   Tuleja stabilizatora duster 2 nowy typ

Dziś chciałem wymienić gumy stabilizatora z przodu a tu zonk.
Gumy są wklejone do drążka trzeba je wycinać.
Założyłem ori 546114237R ale widać na zdjeciach jak pasują
pomoże ktoś namierzyć co to za wynalazki ?
stabilizator ma 20mm


dcfd9c51-ba02-4b39-9d3d-a29538647eb9.jpg
Stare gumy , bez numerów firma siliko
Plik ściągnięto 22 raz(y) 158,63 KB

73d3ac6c-df05-42d9-aadf-4ca51b8d0889.jpg
Plik ściągnięto 31 raz(y) 111,24 KB

f8886fa1-d781-4dc3-89bb-16f68b6c11ba.jpg
Plik ściągnięto 30 raz(y) 98,32 KB

Ostatnio zmieniony przez Karenzo 2026-06-05, 01:14, w całości zmieniany 2 razy  
 
keisyzrk 


Marka: dacia
Model: duster 4x2
Silnik: 1.6 sce
Rocznik: 2015
Pomógł: 11 razy
Dołączył: 26 Gru 2015
Posty: 426
Skąd: LUBACZÓW/ZAMOŚĆ/RZESZÓW/TARNÓW/LUBLIN
Wysłany: 2026-06-05, 07:00   

Sprawdź pod tym numerem VKDS 356011 :)
 
Karenzo 


Marka: Dacia-
Model: Duster 4x2 , sandero stepway , duster 4x4
Silnik: 1.6 lpg, 0.9 lpg , 1.5 dci
Rocznik: 2012,2016,2022
Wersja: Laureate
Pomógł: 48 razy
Dołączył: 23 Sty 2012
Posty: 4605
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2026-06-05, 21:18   

wychodzi że to zamiennik 546114237R
 
keisyzrk 


Marka: dacia
Model: duster 4x2
Silnik: 1.6 sce
Rocznik: 2015
Pomógł: 11 razy
Dołączył: 26 Gru 2015
Posty: 426
Skąd: LUBACZÓW/ZAMOŚĆ/RZESZÓW/TARNÓW/LUBLIN
Wysłany: 2026-06-06, 20:59   

Ale niby wewnątrz ma 20mm.
 
Karenzo 


Marka: Dacia-
Model: Duster 4x2 , sandero stepway , duster 4x4
Silnik: 1.6 lpg, 0.9 lpg , 1.5 dci
Rocznik: 2012,2016,2022
Wersja: Laureate
Pomógł: 48 razy
Dołączył: 23 Sty 2012
Posty: 4605
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2026-06-11, 13:44   

Reno polska odpisało:
Tuleje stabilizatora przychodzą tylko z całym stabilizatorem koszt jedyne 700 zł , do tego demontaż wymaga rozebrania połowy samochody
 
DrOzda 



Marka: Dacia
Model: Lodgy
Silnik: 1.6 MPI
Rocznik: 2012
Wersja: Laureate 7 os.
Pomógł: 89 razy
Dołączył: 12 Maj 2010
Posty: 3847
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2026-06-11, 16:30   

546114237R lub 8200852550
 
jack63 


Marka: Dacia
Model: Duster III
Silnik: TCe 1.0 LPG
Rocznik: 2024
Wersja: Extreme
Dołączył: 10 Wrz 2024
Posty: 24
Skąd: Kraków
Wysłany: 2026-06-12, 09:44   

Karenzo napisał/a:
Założyłem ori 546114237R ale widać na zdjeciach jak pasują

Tak z ciekawości zapytam, bo na zdjęciach nie za bardzo widać o co chodzi?
W jaki sposób nie pasują te tuleje? Za duża średnica otworu?
 
Karenzo 


Marka: Dacia-
Model: Duster 4x2 , sandero stepway , duster 4x4
Silnik: 1.6 lpg, 0.9 lpg , 1.5 dci
Rocznik: 2012,2016,2022
Wersja: Laureate
Pomógł: 48 razy
Dołączył: 23 Sty 2012
Posty: 4605
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2026-06-12, 15:13   

Przecież tam jest przerwa na palec
Reno raczej nie zmieniło kształtu stabilizatora bo ma tak samo 20mm i końcówki są te same.
Ramy raczej też więc wystczy kupić obudowy tulejek gumowych przykręcenne do ramy o powinny być ok.
Ostatnio zmieniony przez Karenzo 2026-06-12, 15:15, w całości zmieniany 1 raz  
 
Karenzo 


Marka: Dacia-
Model: Duster 4x2 , sandero stepway , duster 4x4
Silnik: 1.6 lpg, 0.9 lpg , 1.5 dci
Rocznik: 2012,2016,2022
Wersja: Laureate
Pomógł: 48 razy
Dołączył: 23 Sty 2012
Posty: 4605
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2026-06-12, 18:02   

SKF z Turcji
Juz w moich rękach i zero zdziwienia fizycznie otwór w tulejce ma 18mm czyli tyle samo ile orginalny
 
Karenzo 


Marka: Dacia-
Model: Duster 4x2 , sandero stepway , duster 4x4
Silnik: 1.6 lpg, 0.9 lpg , 1.5 dci
Rocznik: 2012,2016,2022
Wersja: Laureate
Pomógł: 48 razy
Dołączył: 23 Sty 2012
Posty: 4605
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2026-06-13, 11:32   

Cały stabilizator ma numer 546114126R i sprzedają go z wklejonymi gumami
 
Karenzo 


Marka: Dacia-
Model: Duster 4x2 , sandero stepway , duster 4x4
Silnik: 1.6 lpg, 0.9 lpg , 1.5 dci
Rocznik: 2012,2016,2022
Wersja: Laureate
Pomógł: 48 razy
Dołączył: 23 Sty 2012
Posty: 4605
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2026-06-20, 13:26   

Nabyłem cały drążek stabilizatora od dustera 1 oraz 2 , one sie w ogóle niczym nie różnią poza ta oprawką gumowej tulei przykręcaną do ramy.
Najgorsze jest to ze żeby wyjąc cały stabilizator trzeba u mnie opuścić ramę silnika albo demontować zderzak z chłodnica a stare gumy stabilizatora się w 15 min wymieniało , super postęp.
Już nie mówiąc że drążek z gumami 546114126R w aso 700 zł a same gumy 546114237R 45 zł
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FISubSilver v 0.3 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne