Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

DACIA Klub Polska  
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

 Ogłoszenie 
JEDNA SPRAWA = JEDEN TEMAT

Poprzedni temat :: Następny temat
Otwarty przez: jackthenight
2010-08-03, 09:44
Wrazenia z jazdy probnej - Dacia Sandero 1,4 75KM
Autor Wiadomość
damianoso 
Zielony listek


Marka: Fiat
Model: Seicento
Silnik: 1,1
Rocznik: 2003
Dołączył: 31 Lip 2010
Posty: 9
Skąd: plock
Wysłany: 2010-07-31, 18:06   Wrazenia z jazdy probnej - Dacia Sandero 1,4 75KM

Witam. Odbylem wczoraj jazde probna Dacia Sandero 1,4 75KM. Powiem tak:
Atrakcyjny wyglad z zewnatrz. Przedni zderzak i reflektory robia niezle wrazenie [a co dopiero w Stepway'u!]. Ladny oplywowy ksztalt z tylu.
Bagaznik szalu nie robi-ok 300litrow pojemnosci, wiec sadze ze w sam raz jak na tej klasy samochod.
Silnik pracuje raczej glosno, ciezko ocenic ten halas-ani to rajdowka, ani tez jakis strasznie dokuczliwy dla ucha.
Za kierownica siedzi sie tak sobie-fotel jest wyprofilowany slabo-czuc na zakretach i przy wiekszych predkosciach. Mam 182 wzrostu, ale sufitu nie zahaczalem:) 2jka pasazerow z tylu twierdzila, ze jedzie sie poprawnie, nie narzekali na pewno [sa mojego wzrostu].
Samochod pokowuje nierownosci bardzo poprawnie. Jest dosyc miekko, nie czuc trzaskow, nie buja. Jechalem 100km/h maxymalnie i jechalo sie dobrze, calkiem znosnie jezeli chodzi o halas. Jechalo nas 4 osoby, silnik slabiutki, wiec trzeba bylo pilowac dosc mocno silnik, zeby sie bujnal-4-5tys RPM. Przyspieszenie dosyc poprawne, aczkolwiek ciezko ocenic-4 osoby i slaby silnik robia swoje. Sadze, ze jednak silnik 1,6 to minimum do tego samochodu.

I to tyle jezeli chodzi o plusy. Pora na najgorsze- a niesety sa to rzeczy baaaardzo znaczace.

Belka po lewej stronie kierowcy-za cos takiego ten samochod nie powinien byc w ogole dopuszczony do jazdy [Pozycja fotela byla ustawiona 'normalnie', bez zadnego rozwalania sie do tylu czy wsuwania maxymalnie pod szybe z przodu]. Gdy doszlo do skrecania w prawo, odwrocilem sie, zeby zobaczyc czy cos nie jedzie z lewej. I co? I szok.....jedyne co widzialem to ta belka. No po prostu szok!!! Jezdzilem Cordoba I, Ibiza III, Polonezem, Seicento [obecnie], Astra II i czegos takiego nie zauwazylem w zadnej pozycji fotela [ a jezdze roznie].

Deska rozdzielcza - no po prostu masakra. Nie wiem ile kosztuje montaz, ale dolozylbym 1-2tys na modelu na miejscu producenta, bo to co tam jest to zenada maxymalna. Juz ladniejsza w polonezie byla!! Na to sie nie da patrzec nawet! Te przyciski to jak od kuchenki normalnie... Sama kierownica i jej wyglad...po prostu no comment.
PS. otwieranie szyb po srodku-to jakis zart?! Brak schowkow bocznych w drzwiach?! I jeszcze ta dzwignia zmiany biegow-wyglada jak...fuuuuj. W ogole dziwnie sie biegi zmienia-wole mniejsze/krotsze dzwignie. Zegary, natomiast, wygladaja ladnie, prosto i nieskomplikowanie, ale ladnie.

Myslalem dosc powaznie nad kupnem Stepway'a. Za 37tys+lpg za 3tys. Ale po tym co zobaczylem, stwierdzam, ze musze sie POWAZNIE zastanowic. Samochod z zewnatrz prezentuje sie pieknie, ale co z tego jak ja bede korzystal ze srodka, ktory zajezdza naprawde ostra tandeta. Spodziewalem sie poprawnosci ala Polonez albo Seicento, a to co jest w Dacii to zenada jednym slowem [musza lifting zrobic, musza!].
Nie czulem zadnej frajdy podczas jazdy-bylo po prostu poprawnie. Jezeli to komus nie przeszkadza to jednak samochod wart polecenia!!
Moze ja po prostu musze sie przemoc?! Wyglad zewnetrzny jest po prostu BOSKI!!! Gdy dodamy sprawdzony silnik produkowany od 20lat, tani serwis, czesci i koszty eksploatacji to zdecydowanie polecam.

Na koniec mala ciekawostka. Dzisiaj na TVN Turbo testowali Dustera. Prowadzacy na koniec powiedzial ciekawa rzecz na temat Dacii: "U kobiety nie zwraca sie uwagi na smukla sylwetke, piekny usmiech i w ogole urode. Najwazniejsze jest to co ma w srodku. Niestety z Dacia jest zupelnie odwrotnie". Przylaczam sie do opinii (poki co), gdyz licze jednak na lifting.
Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony przez jackthenight 2010-08-03, 06:29, w całości zmieniany 1 raz  
 
Daemon84 



Marka: Dacia
Model: Sandero
Silnik: 1,6 87km
Rocznik: 2010
Wersja: Laureate
Dołączył: 21 Lip 2010
Posty: 69
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2010-07-31, 18:25   

To zależy czego oczekujesz w tej cenie i jakiego samochodu szukasz. Za tyle możesz mieć Sparka jak i Sandero. Spark jest bardziej bajerancki ale mały, a Dacia to po prostu auto w którym nic ma się nie psuć i już. Wiadomo, szału nie ma ale przecież nie o to chodzi. Chcesz mieć solidne auto w rozsądnej cenie ze swoimi niedociągnięciami i zaletami to kupujesz Daćkę :-)
Ja jeżdżę teraz Astrą 3 i widzę różnicę w jakości i montażu Daciek ale decyduję się na to auto ze względu na prostotę i tanią obsługę.
A co do Dustera, to dla mnie bomba.
Dla osób nie mających problemów emocjonalnych i nie muszących dowartościowywać się znaczkiem na kilkuletnim szrocie to auto jest super.
A jeśli kogoś stać na nowego Quashkaia 4x4 albo Outlandera równie wypaśnego to super i gratuluję dobrego wyboru :-D ja ze względu na ograniczony budżet wybieram Daćkę.
Chyba zawsze lepiej kupić nowe auto czy to Daćke, Fiata czy Kię (na co tam kogo stać), a nie kilkuletniego grzmota ściągniętego z zachodu... Ja wybieram opcję z nowym autkiem bo jestem za biedny żeby używany szajs kupować (jak to już ktoś na tym forum wcześniej powiedział) :mrgreen:

pozdrawiam
_________________
 
krakry1 



Marka: Renault / VW
Model: Captur / Up
Silnik: 1,3 TCe 130KM/60 KM
Rocznik: 2019 / 2014
Wersja: Laureate
Pomógł: 12 razy
Dołączył: 22 Mar 2009
Posty: 1889
Skąd: lubelskie
Wysłany: 2010-07-31, 18:29   

damianoso napisał/a:
Spodziewalem sie poprawnosci ala Polonez albo Seicento, a to co jest w Dacii to zenada jednym slowem [musza lifting zrobic, musza!].
Nie przesadzaj - ja tez przesiadłem się po 11 latach z Seicento - ciekawe co według ciebie w desce Sandero jest brzydsze, niż w desce Seicento?
 
matucha 



Marka: Skoda / VW
Model: Rapid / Up!
Silnik: 1,0 TSI / 1,0 MPI
Rocznik: 2019/2017
Pomógł: 11 razy
Dołączył: 24 Maj 2010
Posty: 813
Skąd: Poznań
Wysłany: 2010-07-31, 18:34   

damianoso, trzeba było oglądać Stepway'a. Akurat kierownica, deska i wajcha od biegów - czyli to, co Cię denerwuje - są inne, niż w zwykłym Sandero ;-)
Ja jazdę próbną też odbyłem zwykłym Sandero, a póżniej dzwoniłem do kilku salonów i specjalnie jechałem kilkadziesiąt km, żeby sobie Stepway'a zobaczyć.

Do tego w Stepway'u była dużo ładniejsza tapicerka na fotelach, niż w modelu, w którym siedziałem wcześniej.
A duże przyciski, jak dla mnie to Plus. W razie czego duże rzeczy są bardziej "mechanik friendly" :-P
_________________
Było Sandero Stepway 1,6MPI + LPG 2010 i Logan MCV 1,6MPI + LPG 2012
 
Daemon84 



Marka: Dacia
Model: Sandero
Silnik: 1,6 87km
Rocznik: 2010
Wersja: Laureate
Dołączył: 21 Lip 2010
Posty: 69
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2010-07-31, 18:35   

krakry1 napisał/a:
damianoso napisał/a:
Spodziewalem sie poprawnosci ala Polonez albo Seicento, a to co jest w Dacii to zenada jednym slowem [musza lifting zrobic, musza!].
Nie przesadzaj - ja tez przesiadłem się po 11 latach z Seicento - ciekawe co według ciebie w desce Sandero jest brzydsze, niż w desce Seicento?


Dokłanie - deska jak deska ;-)
co do przełączników i całej reszty to wolę tak jak jest bo dzięki temu auto kosztuje akurat.
jak bym chciał czuć spełnienie w aucie to bym kupił sls-a :lol:
_________________
 
Seal 


Marka: Dacia
Model: Duster 4X2
Silnik: 1,5 dCI 110 KM
Rocznik: 2011
Wersja: Laureate
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 01 Mar 2009
Posty: 846
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2010-07-31, 19:40   

Nie rozumiem wszyscy się czepiają tej "deski".
Jak ktoś chce się lansować to niech sobie kupi jak go oczywiście stać nowego: merca, audi czy beme.
 
jackthenight 



Marka: Dacia, Fiat
Model: Sandero, Tipo
Silnik: 1.4 MPI, 1.4 16V
Rocznik: 2008, 2016
Wersja: Laureate 5 os.
Pomógł: 66 razy
Dołączył: 10 Sie 2008
Posty: 3233
Skąd: Łódź
Wysłany: 2010-07-31, 20:08   

No akurat deska jest dużo ładniejsza niż w Seicento. Kolega trochę przesadza, albo po prostu tak podoba mu się Seicento.


damianoso napisał/a:
Gdy doszlo do skrecania w prawo, odwrocilem sie, zeby zobaczyc czy cos nie jedzie z lewej. I co? I szok.....jedyne co widzialem to ta belka. No po prostu szok!


Widocznie źle miałeś ustawiony fotel. Nie zauważyłem takie problemu ani żaden z właścicieli Sandero - także coś źle ustawiłeś, sądzę że za bardzo oparcie wygiąłeś do tyłu.


damianoso napisał/a:
Juz ladniejsza w polonezie byla!! Na to sie nie da patrzec nawet! Te przyciski to jak od kuchenki normalnie... Sama kierownica i jej wyglad...po prostu no comment.


Na pewno w swoim Seicento masz ładniejsze - nie bądź śmieszny, bo pomyślimy że jesteś wielbicielem golfa dwóki.
Rozumiem, że może nie przywykłeś ale, że się nie da patrzeć to już przesadzasz.

damianoso napisał/a:
PS. otwieranie szyb po srodku-to jakis zart?


To bardzo wygodne rozwiązanie. Wygodne również, kiedy montujesz domykasz szyb.
Także jest to raczej zaleta.

damianoso napisał/a:
Brak schowkow bocznych w drzwiach?!


Chyba jechałeś najuboższą wersją. Wersja Laurette i bodajże Ambience już posiadają
schowki w drzwiach.

damianoso napisał/a:
I jeszcze ta dzwignia zmiany biegow-wyglada jak...fuuuuj


To przekonuje mnie, że jechałeś najuboższą wersją Sandero.
Np. Sandero Laurette posiada bardzo ładną gałkę zmiany biegów - dokładnie taką samą jaką posiada nowa Thalia.


damianoso napisał/a:
ktory zajezdza naprawde ostra tandeta. Spodziewalem sie poprawnosci ala Polonez albo Seicento, a to co jest w Dacii to zenada jednym slowem [musza lifting zrobic, musza!].


:) Zapytaj o jazdę próbną wersją Laurette.
A tandetę (o której wspominasz) to dopiero widać w Seicento czy Polonezie.


Cytat:
Moze ja po prostu musze sie przemoc?!

Lepiej nie, gdy nas mniej, tym złodzieje się w ogóle takimi Daciami nie interesują.

damianoso napisał/a:
Przylaczam sie do opinii (poki co), gdyz licze jednak na lifting.

To nie licz. Jest dobrze tak jak jest.
Chcesz lepszego wyglądu wewnątrz- wybierz Renault.
Dacia ma być właśnie taka jaka jest obecnie - nam właścicielom się podoba.
_________________

Ostatnio zmieniony przez jackthenight 2010-07-31, 20:28, w całości zmieniany 1 raz  
 
mollu 



Marka: Dacia
Model: Sandero
Silnik: 1.2
Rocznik: 2011
Wersja: Laureate
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 19 Lip 2010
Posty: 159
Skąd: Polkowice
Wysłany: 2010-07-31, 20:17   

bardzo ciekawa recencja - chciaż ja miałem troche inne doznania po jeździe próbnej

kolega przedstawił dość dokładnie co mu się podoba a co nie - nie każdemu musi się przecież podobać Dacia - i to w niej właśnie lubie :)

a co do tej belki to też po jezdzie próbnej uważam że jest dość duża
 
Daemon84 



Marka: Dacia
Model: Sandero
Silnik: 1,6 87km
Rocznik: 2010
Wersja: Laureate
Dołączył: 21 Lip 2010
Posty: 69
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2010-07-31, 20:19   

Wiesz co towarzyszu jackthenight, mnie osobiście wydaje się że kolega damianoso, wogóle nie jeździł żadną Daćką, a teraz siedzi przed komputerem i się zaśmiewa że ktoś mu odpisuje.
Nie sądzę żeby demówka do jazd próbnych była aż takim golasem, raczej dają porządniejsze poziomy wyposażenia a nie padaki.
aha, a odnośnie dynamiki to sądzę że w sejaku albo poldku to po prostu dynamit pod pedałem jest... szczególnie jak jedziesz w 4 albo 5.
prawda jest taka że normalny kierowca będzie sprawnie jeździł każdym samochodem, a dobry nawet przy 200 koniach będzie narzekał że mu brakuje.
A odnośnie Daćki i jej rzekomej "taniości" to powiem tobie że właśnie dlatego zmieniam auto - koszty utrzymania będą na śmiesznie niskim poziomie w porównaniu z większością używanych parchów.
pozdrawiam
_________________
Ostatnio zmieniony przez Daemon84 2010-07-31, 20:26, w całości zmieniany 2 razy  
 
Auto Krytyk 


Marka: .
Model: .
Silnik: .
Pomógł: 10 razy
Dołączył: 25 Cze 2010
Posty: 819
Skąd: Polska
Wysłany: 2010-07-31, 20:22   

Z tą deską rozdzielczą to nie wiem jak w sandero jest, ale w mcv tylko laureate i blackline ma inna nowsza deskę bo ta stara deska faktycznie nie zaciekawie wygląda.
_________________
KANAŁ MOTORYZACYJNY
 
krakry1 



Marka: Renault / VW
Model: Captur / Up
Silnik: 1,3 TCe 130KM/60 KM
Rocznik: 2019 / 2014
Wersja: Laureate
Pomógł: 12 razy
Dołączył: 22 Mar 2009
Posty: 1889
Skąd: lubelskie
Wysłany: 2010-07-31, 20:23   

damianoso napisał/a:
PS. otwieranie szyb po srodku-to jakis zart?!
A w Seicento przyciski do otwierania szyb to gdzie niby się znajdują (przynajmniej w pierwszych modelach) - przecież też po środku.
 
jackthenight 



Marka: Dacia, Fiat
Model: Sandero, Tipo
Silnik: 1.4 MPI, 1.4 16V
Rocznik: 2008, 2016
Wersja: Laureate 5 os.
Pomógł: 66 razy
Dołączył: 10 Sie 2008
Posty: 3233
Skąd: Łódź
Wysłany: 2010-07-31, 20:29   

Jeśli w ogóle w tym Seicento były elektryczne szyby :)


Daemon84 napisał/a:
Wiesz co towarzyszu jackthenight, mnie osobiście wydaje się że kolega damianoso, wogóle nie jeździł żadną Daćką,


I możesz mieć rację - wrażenia z jazdy próbnej jakie autor nam przedstawił wskazują, że Damianoso w ogóle nie siedział w tym aucie, ani tym bardziej nim jeździł.
_________________

Ostatnio zmieniony przez jackthenight 2010-07-31, 20:36, w całości zmieniany 2 razy  
 
Daemon84 



Marka: Dacia
Model: Sandero
Silnik: 1,6 87km
Rocznik: 2010
Wersja: Laureate
Dołączył: 21 Lip 2010
Posty: 69
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2010-07-31, 20:46   

A najlepsze cytowanie TVN Turbo, ja pamiętam odcinek Automaniaka jak porównywali Dustera Z Kaszanajem. Wyszło że to nie jest taki zły samochód, a tutaj kolega dywersje wprowadza i pisze że liczy na lifting... ale w końcu jaki lifting Sandero czy Dustera????
Na to pytanie chyba nigdy nie doczekamy się odpowiedzi... :lol:
_________________
 
czaju 



Marka: Dacia,Citroen,Ford
Model: Duster,C4 GP,Fusion
Silnik: 1.5@107,2.0@150,2.0@240 4x4
Rocznik: 2010.2014
Wersja: Prestige
Pomógł: 27 razy
Dołączył: 06 Sty 2009
Posty: 1853
Skąd: Dąbrowa Górnicza
Wysłany: 2010-07-31, 20:47   

Cytat:
Nie czulem zadnej frajdy podczas jazdy-bylo po prostu poprawnie. Jezeli to komus nie przeszkadza to jednak samochod wart polecenia!!


Kwestia przejechania kilku-kilkunastu tysięcy :evil: :lol:

Fakt, że jak wsadzisz kilka dorosłych osób do Sandero 1.4 no to frajdy żadnej (no i dobrze bo by głupieli z ludźmi w samochodzie), ale bez tych 30% dodatkowej masy jest ok, jest to samochód wymagający poznania - nie wiem o co chodzi z tą "belką", masz na myśli któryś słupek boczny? (albo przy przedniej szybie?) większość nowych samochodów ma je na tyle szerokie, że w Sandero miałem dokładnie odwrotne wrażenie, mimo, że jestem zwykle dość mocno odsunięty od kierownicy...
Osobiście niezależnie od samochodu, do każdy wolnossący motor jest dla mnie atrakcyjny jeśli trasa jest atrakcyjna (i pusta!, a jak jeszcze jest zabezpieczona to zabawa na całego), a "uturbione" jednostki są fajne... a biturbo jeszcze lepsze.
Sandero zachowuje się dość precyzyjnie w szybszych zakrętach, obawiałem się że będzie się kładło, ale szczerze mówiąc jeździłem niektórymi japończykami które się bardziej kładły na zakrętach przy podobnych prędkościach.
Jasne, że większą frajdę z jazdy da Ford Focus (RS, albo chociaż ST ;p), Honda Civic (Type-R), VW Golf i wiele innych podobnych gabarytowo, no ale jak się nie ma co się lubi to się lubi co się ma.
 
zmija75 
Zielony listek



Marka: Dacia
Model: Sandero
Silnik: 1,4mpi
Rocznik: 2010
Wersja: Laureate 5 os.
Dołączył: 09 Cze 2010
Posty: 9
Skąd: Kłodzko
Wysłany: 2010-07-31, 20:53   

Mam Dacie Sandero od 2 miesięcy. Wiem może głośna może nie kwestia gustu z wyglądem deski też. Mi osobiście sie podobała. Widze czasami ludzi jak na parkingu zaglądaja przez szybe i podziwiają inni nie. Ale za te pieniadze nie ma co nażekać. Zawsze można kupić auto za 100.000zł i tam też znajdziesz coś do czego się przyczepi ten co chciałby kupić auto za 200.000zł.
_________________
Pozdrawiam Sławek.
 
Daemon84 



Marka: Dacia
Model: Sandero
Silnik: 1,6 87km
Rocznik: 2010
Wersja: Laureate
Dołączył: 21 Lip 2010
Posty: 69
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2010-07-31, 21:00   

zmija75 napisał/a:
Mam Dacie Sandero od 2 miesięcy. Wiem może głośna może nie kwestia gustu z wyglądem deski też. Mi osobiście sie podobała. Widze czasami ludzi jak na parkingu zaglądaja przez szybe i podziwiają inni nie. Ale za te pieniadze nie ma co nażekać. Zawsze można kupić auto za 100.000zł i tam też znajdziesz coś do czego się przyczepi ten co chciałby kupić auto za 200.000zł.


no ba dokładnie tak, mnie osobiście brakuje zestawu audio z 8 głośnikami i subem w bagażniku, obszycia skórą a najlepiej alcantarą wszystkiego co się da, no i jeszcze 19" felg plus 300 koni pod maską :lol:
po prostu kolega pomylił forum Dacii z forum Lexusa..
Ale spoko, gimnazjalistom wolno, w końcu mają wakacje :mrgreen:
_________________
 
czaju 



Marka: Dacia,Citroen,Ford
Model: Duster,C4 GP,Fusion
Silnik: 1.5@107,2.0@150,2.0@240 4x4
Rocznik: 2010.2014
Wersja: Prestige
Pomógł: 27 razy
Dołączył: 06 Sty 2009
Posty: 1853
Skąd: Dąbrowa Górnicza
Wysłany: 2010-07-31, 21:32   

co do głośności - wytłumienie to 500zł + tydzień (jeśli chcesz to zrobić dobrze) w garażu (albo jak wolisz 3000-13000 (a jak chcesz to i więcej) w renomowanym wasztacie). 80mat wsadziłem, nie ten samochód nie ma charakterystycznego dla Dacii odgłosu zamykanych drzwi (zamykają się niczym w Toyocie Corolli), nie ma odgłosów zawieszenia, nadkoli etc.

A tydzień nie ze względu na rozłożenie i złożenie - rozłożenie odzyskując spinki 3,5 "roboczogodziny", złożenie + wizyta w ASO po kołeczek i jedną spinkę - 3roboczogodziny :D
W sumie w garażu spędziłem minimum 45h :D
 
robertp1983 



Marka: FSO / Dacia
Model: 125p / Logan
Silnik: 1,5 / 1,4 MPI
Rocznik: 1990 / 2009
Wersja: Laureate
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 14 Lut 2010
Posty: 416
Skąd: WARSZAWA
Wysłany: 2010-08-02, 07:49   

Ja pierwszą jazdę próbną odbyłem właśnie sandero, ale z silnikiem 1.6, i w pełnej wersji wyposażenia Laureat + dodatki, i nie chce mi saie wierzyć, że demówkę wystawili golasa, przecież im chodzi o jak najlepsze pokazanie to co sprzedają :-) nie zauważyłem tych wszystkich niedociągnięć o których kolega pisze a reszta kwestia gustu, po tej jeździe kupiłem troche w ciemno Logana bo mi osobiście daćki bardzo sie spodobały a wnętrze to maja takie same.
 
Auto Krytyk 


Marka: .
Model: .
Silnik: .
Pomógł: 10 razy
Dołączył: 25 Cze 2010
Posty: 819
Skąd: Polska
Wysłany: 2010-08-02, 13:10   

Ja kupiłem MCV tez trochę w ciemno nie jeżdżąc ,ale czytając opinie i oczywiście oglądając w salonie. Zobaczymy jak się będzie sprawować. Jak chciałem pojeździć to nie było logana do jazd próbnych. :-(
_________________
KANAŁ MOTORYZACYJNY
 
jackthenight 



Marka: Dacia, Fiat
Model: Sandero, Tipo
Silnik: 1.4 MPI, 1.4 16V
Rocznik: 2008, 2016
Wersja: Laureate 5 os.
Pomógł: 66 razy
Dołączył: 10 Sie 2008
Posty: 3233
Skąd: Łódź
Wysłany: 2010-08-02, 16:00   

Kolega chyba zniknął i już nie zagląda ?
_________________

 
damianoso 
Zielony listek


Marka: Fiat
Model: Seicento
Silnik: 1,1
Rocznik: 2003
Dołączył: 31 Lip 2010
Posty: 9
Skąd: plock
Wysłany: 2010-08-02, 18:10   

Witam ponownie.
Na wstepie chcialem pozdrowic wszystkich Dacia-fanatykow, ktorych urazilem. Panowie, to tylko samochod, wiec wyluzujcie troche...
Moze nie wyrazilem sie zbyt jasno w kilku sprawach (za co przepraszam), ale nie uwazam Dacii za zly wybor. Po prostu opisalem swoje wrazenia z jazdy i tyle (niestety kilka osob to zabolalo niewiadomo czemu).
Chcialem poruszyc kilka kwestii:

Cytat:
Dla osób nie mających problemów emocjonalnych i nie muszących dowartościowywać się znaczkiem na kilkuletnim szrocie to auto jest super.

Sam jezdze Seicento, wiec wybor Fiata czy czegokolwiek na rynku to dla mnie zaden problem.

Cytat:
Chyba zawsze lepiej kupić nowe auto czy to Daćke, Fiata czy Kię (na co tam kogo stać), a nie kilkuletniego grzmota ściągniętego z zachodu...

Zgadzam sie w 100%. Mialem juz nawet przygode z takowym i jestem sceptycznie nastawiony. Co nowy to nowy, sejko 8 lat i jezdzi bez zadnych wkladow (poza filtrami, olejem i tlumikiem-czyli standardowo).

Cytat:
trzeba było oglądać Stepway'a. Akurat kierownica, deska i wajcha od biegów - czyli to, co Cię denerwuje - są inne, niż w zwykłym Sandero ;-)
Ja jazdę próbną też odbyłem zwykłym Sandero, a póżniej dzwoniłem do kilku salonów i specjalnie jechałem kilkadziesiąt km, żeby sobie Stepway'a zobaczyć.

Z ta przejazdzka Stepwayem jest maly problem w chwili obecnej - nigdzie tego w okolicy nie ma. Zakup planuje na koniec roku / poczatek 2011, wiec troche czasu jest i moze jak wznowia produkcje cos sie pojawi na pobliskim salonie gdzies.

Cytat:
Jak ktoś chce się lansować to niech sobie kupi jak go oczywiście stać nowego: merca, audi czy beme.

Akurat wyglad deski rozdzielczej to zaden powod do lansu-tego przeciez nie widac na zewnatrz. Nie oczekuje tez niewiadomo czego. Wspomnialem jedynie, ze wewnetrzny design jest..."fuuuj" (czyli jak juz ktos wspomnial - kwestia gustu; no ale niestety niektorych boli, ze smialem powiedziec cos zlego na ich samochod).

Cytat:
a co do tej belki to też po jezdzie próbnej uważam że jest dość duża

Jak widac, jackthenight, nie tylko ja mialem ten problem [a sadze,ze kilka/kilkanascie/kilkadziesiat innych osob by sie znalazlo jeszcze]. Ustawienie fotela tez opisalem, wiec sie powtarzac nie bede.
Podobny problem zauwazylem w Ibizie III. Z tym, ze chodzi o przednia belke. Nieraz musialem ostro sie nagimnastykowac, zeby cos zza niej zobaczyc, bo jest dosc sporawa.

Cytat:
Rozumiem, że może nie przywykłeś ale, że się nie da patrzeć to już przesadzasz

Moze cos w tym jest. Sejko jak kupowalem, czyli 8 lat temu, tez nie porywalo w srodku. Moze po kilku latach sie po prostu przyzwyczailem?! Tylko, ze Sejko kosztowalo ok 20tys, a Stepway to wydatek ok 38tys, wiec mam prawo wymagac "nieco" wiecej od wnetrza, nieprawdaz?

Cytat:
no ba dokładnie tak, mnie osobiście brakuje zestawu audio z 8 głośnikami i subem w bagażniku, obszycia skórą a najlepiej alcantarą wszystkiego co się da, no i jeszcze 19" felg plus 300 koni pod maską :lol:
po prostu kolega pomylił forum Dacii z forum Lexusa..
Ale spoko, gimnazjalistom wolno, w końcu mają wakacje :mrgreen:

Czyli od samochodu za 40tys mam nie wymagac ladniejszej tapicerki?! Moze Tobie jakie stare radzieckie radio czy przyciski made in china by nie przeszkadzaly jakby tam zamontowali, ale pomysl, ze nie wszyscy sa takimi minimalistami. W koncu po co samochod w ogole, jak mozna na piechote chodzic?!
Pomysl czlowieku troche zanim zaczniesz kogos od gimnazjalisty wyzywac...Myslisz, ze jak Dacie kupiles to cala prawda jest tylko twoja?! A te twoje ironie...ech...rece opadaja...

Cytat:
Ja pierwszą jazdę próbną odbyłem właśnie sandero, ale z silnikiem 1.6, i w pełnej wersji wyposażenia Laureat + dodatki, i nie chce mi saie wierzyć, że demówkę wystawili golasa, przecież im chodzi o jak najlepsze pokazanie to co sprzedają

Szczerze mowiac, tez sie nad tym zastanawiam. W ogole oferowanie silnika 1,4 o tez chyba zly pomysl [dealer sie tlumaczyl, ze wiekszosc jednak wybiera 1,4]
Moze z ta galka i schowkami to rzeczywiscie kwestia wersji. Aczkolwiek, to tylko detale...

Zobacze jak bedzie sie sytuacja ksztaltowac na poczatku 2011. Zakup Dacii to nie jest zly pomysl [mam na mysli Stepwaya], ale na pewno nie zrobie tego bez jazdy probnej. 40tys dla mnie droga nie chodzi, zeby tak sobie kupic pierwszy lepszy i potem jezdzic 5-8 lat i narzekac na "srodek"(oczywiscie pretensje do samego siebie tylko).
Opcjonalnie jest jeszcze Chevrolet Aveo(32tys) lub Ibiza (41tys). Ibiza cenowo to juz troche sie za drogo robi [lpg+ubezpieczenie i wychodzi ponad 45], ale Aveo chyba calkiem calkiem. Na razie nie jechalem, wiec sie nie wypowiadam. Na pewno tez nie kupie bez jazdy probnej.

Pzdro dla Dacia maniakow:)
 
Daemon84 



Marka: Dacia
Model: Sandero
Silnik: 1,6 87km
Rocznik: 2010
Wersja: Laureate
Dołączył: 21 Lip 2010
Posty: 69
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2010-08-02, 18:44   

Kolego, nie chciałem ciebie bezpośrednio urazić, twoja wypowiedź w jakimś sensie była w kilku miejscach lekko prowokacyjna i taki był ton odpowiedzi mój jak i innych forumowiczów. Ja osobiście uważam że Dacia to dla Ciebie będzie zły wybór. Oczekujesz od samochodu bajerów i błyskotek więc podtrzymuję zdanie że najlepszy będzie Spark - może i mniejszy ale ja przy wzroście 190 cm mieszczę się jako tako z tyłu za siedzeniem odsuniętym dla mnie, czyli 4 osoby dają radę. A sam musisz przyznać że w środku zrobiony jest naprawdę ciekawie. Dacia to Dacia - jaki koń jest każdy widzi. To raczej produkt do innego kręgu odbiorców.
Pozdrawiam

P.S. Powiedz mi tylko jedno bo mnie ciekawość zżera - jaką wersją wyposażenia jechałeś że była gorsza niż Seicento i Poldek? Bo pomimo moich najszczerszych chęci nie mogę się domyśleć.. Zakładam że dealer na demo car nie wystawia kompletnych golasów, prawda? Aha i jeszcze coś - miałem wszystkie Astry od f do h (co prawda te najprostsze wersje wyposażenia) i żadna nie wyglądała lepiej w środku od Daćki. Co prawda materiały może i lepszej jakości, ale ogólne wrażenie kolorystyczne i ergonomia przemawia na korzyść Dacii (porównaj to twoim zdaniem "ruskie" radio ze złomem jaki oferuje Opel).
I jeszcze jedno - znajomy ma BMW 3 touring z 2004 roku z przebiegiem 230 tys kilometrów, ja obecnie jeżdżę Astrą kombi z 2005 roku z przebiegiem ponad 190tys kilometrów i powiem tobie tak - w kwestii zużycia tapicerki czy całego wnętrza tak naprawdę nie ma różnicy czy kupujesz auto za 40, 80 czy 120 tysięcy. Wszystko zależy od sposobu użytkowania. Jeśli będziesz używał auta jako narzędzia pracy to zniszczy się w taki sam sposób. A jeśli od święta jako typowy dupowóz to i Dacia wytrzyma 300 tysięcy w 20 lat :-)
_________________
Ostatnio zmieniony przez Daemon84 2010-08-02, 19:01, w całości zmieniany 2 razy  
 
jackthenight 



Marka: Dacia, Fiat
Model: Sandero, Tipo
Silnik: 1.4 MPI, 1.4 16V
Rocznik: 2008, 2016
Wersja: Laureate 5 os.
Pomógł: 66 razy
Dołączył: 10 Sie 2008
Posty: 3233
Skąd: Łódź
Wysłany: 2010-08-03, 06:46   

damianoso wszystkie wersje Sandero posiadają schowki boczne w przednich drzwiach, więc niemożliwe byłoby abyś jechał autem bez takich schowków .
Jak to się stało, że ty akurat nie miałeś tych schowków ?
A może wcale nie odbyłeś tej jazdy próbnej ?
A może wcale nie widziałeś na własne oczy Sandero ?
Coś mi się wydaje że tak właśnie jest - no ale cóż, jak już wspomniałem w innym poście, Duster zrobił zamieszanie na rynku motoryzacyjnym i inni producenci jakoś się muszą bronić wysyłając swoich klakierów na forum Dacii. Nie jesteś jedyny i pewnie nie będziesz, ale proponowałbym ci wrócić na onet i tam opisywać swoje przeżycia.
_________________

Ostatnio zmieniony przez jackthenight 2010-08-03, 12:05, w całości zmieniany 2 razy  
 
Auto Krytyk 


Marka: .
Model: .
Silnik: .
Pomógł: 10 razy
Dołączył: 25 Cze 2010
Posty: 819
Skąd: Polska
Wysłany: 2010-08-03, 14:55   

Bardzo dużo prowokacji ostatnimi dniami na forum jest. Ja myślę że to przez to że dacia rozszerza modele i coraz więcej ludzi kupuje i komentuje wśród ludzi dacie. Niektórym to nie jest na rękę i próbują dewaluować Dacię-grupa Renault. Dacia staje się taką marką jak skoda w VW i dobrze :->
_________________
KANAŁ MOTORYZACYJNY
Ostatnio zmieniony przez Auto Krytyk 2010-08-03, 14:55, w całości zmieniany 1 raz  
 
matucha 



Marka: Skoda / VW
Model: Rapid / Up!
Silnik: 1,0 TSI / 1,0 MPI
Rocznik: 2019/2017
Pomógł: 11 razy
Dołączył: 24 Maj 2010
Posty: 813
Skąd: Poznań
Wysłany: 2010-08-03, 19:38   

Ja właśnie dzisiaj pojeździłem moim Stepway'em :mrgreen: Ogólnie ten słupek, to mi wcale nie przeszkadza - nie wiem, o co "kaman" :-P Jedyna rzecz przy moim wzroście, to lusterko wewnętrzne - jest trochę za nisko i muszę się schylić czasami, żeby dobrze na krzyżówce się rozejrzeć - ale w sumie jest tak samo jak w poprzednim aucie. Przy wzroście 2m to nic dziwnego ;) A ogólnie jak dla mnie autko bomba :mrgreen: Wszyscy się za mną oglądają :-D
_________________
Było Sandero Stepway 1,6MPI + LPG 2010 i Logan MCV 1,6MPI + LPG 2012
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FISubSilver v 0.3 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne