Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

DACIA Klub Polska  
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

 Ogłoszenie 
JEDNA SPRAWA = JEDEN TEMAT

Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: laisar
2010-08-14, 00:56
Dacia Duster pytanie
Autor Wiadomość
Gość

  Wysłany: 2010-08-10, 06:25   Dacia Duster pytanie

Witam
Mam pytanie do uzytkowników Dasterek:
- Jak Wam sprawują się plastiki tzn. czy nie trzeszczą, skrzypią itp.
- Jakie polecacie zestawy audio bo fabryczne radio i głosniki to porażka

Bedę wdzieczny za każdą rzeczową odpowiedź.

PS Sam myślę o zakupie Dasterki i miotam się wielce :mrgreen:
 
Robin7 


Marka: Dacia
Model: Duster 4x4
Silnik: 1.6v
Rocznik: 2010
Wersja: Laureate 5 os.
Dołączył: 16 Lip 2010
Posty: 14
Skąd: Wielkopolska
Wysłany: 2010-08-10, 06:34   

Witam :)

Od wczoraj mam dustera i też nie brałem radia fabrycznego ... zgadzam sie że to radio do najlepszych nie należy.
Ja kupiłem JVC a głośniki dwudrożne pioniera T-SG 1302i i T-SG 1312i. Dzisaj zakładam :).

Co plastików to jadąc 100 km nic nie odzywało sie w auucie :)
_________________
Robin
 
Beckie 



Marka: Dacia
Model: Logan MCV
Silnik: 1.6 MPI
Rocznik: 2008
Wersja: Arctica 5 os.
Pomógł: 22 razy
Dołączył: 08 Sty 2009
Posty: 2064
Skąd: Poznań
Wysłany: 2010-08-10, 07:07   

Witaj tomTG.
Robin7 napisał/a:
Co plastików to jadąc 100 km nic nie odzywało sie w auucie :)

Eee tam. Pewnie po asfalcie. ;-)
_________________
Ostatnio zmieniony przez Beckie 2010-08-10, 07:07, w całości zmieniany 1 raz  
 
magda 


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 16V
Rocznik: 2010
Wersja: Laureate
Dołączyła: 28 Lip 2010
Posty: 24
Skąd: Katowice
Wysłany: 2010-08-10, 07:46   

hmm,przejechalam 3 tys km i plastiki mi nie trzeszcza, ale w terenie nie sprawdzalam:)
co do radia to zakupilam pioniera deh 6100 z bluetoothem, a glosniki mam fabryczne. Calosc spisuje sie bardzo dobrze.
 
wieza 



Marka: Dacia
Model: LODGY
Silnik: 1,5
Rocznik: 2013
Wersja: Prestige 5 os.
Pomógł: 11 razy
Dołączył: 26 Cze 2008
Posty: 1919
Skąd: ŁÓDŹ
Wysłany: 2010-08-10, 08:04   

ja mam MCV 50 tys zrobione i nic nie trzeszczy jezdze oktavia i tam juz zaczyna trzeszczec troszke ma przejechane 100tys wiec nie ma reguly ;)
_________________
Przede wszystkim przestronnosc w aucie co dajeLodgy i MCV w dobrej cenie ;)
Stan licznika 115,000 i koniec
Lodgy 120000km i rośnie
 
sleeva 



Marka: Dacia
Model: Duster [4x2]
Silnik: 1.5 dCi [85]
Rocznik: 2010
Wersja: Laureate
Dołączył: 01 Lip 2010
Posty: 69
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2010-08-10, 11:33   

magda napisał/a:
hmm,przejechalam 3 tys km i plastiki mi nie trzeszcza, ale w terenie nie sprawdzalam:)
co do radia to zakupilam pioniera deh 6100 z bluetoothem, a glosniki mam fabryczne. Calosc spisuje sie bardzo dobrze.


Oo jak fabryczne? Z tego co czytam to albo się bierze fabryczne radio i wtedy z głośnikami, albo ma się tylko gotową instalację pod radyjo i głośniki trzeba nabywać. Jak to jest?
_________________
 
magda 


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 16V
Rocznik: 2010
Wersja: Laureate
Dołączyła: 28 Lip 2010
Posty: 24
Skąd: Katowice
Wysłany: 2010-08-10, 12:57   

sleeva napisał/a:
magda napisał/a:
hmm,przejechalam 3 tys km i plastiki mi nie trzeszcza, ale w terenie nie sprawdzalam:)
co do radia to zakupilam pioniera deh 6100 z bluetoothem, a glosniki mam fabryczne. Calosc spisuje sie bardzo dobrze.


Oo jak fabryczne? Z tego co czytam to albo się bierze fabryczne radio i wtedy z głośnikami, albo ma się tylko gotową instalację pod radyjo i głośniki trzeba nabywać. Jak to jest?


no fabryczne, a dlatego, ze auto przyjechalo z wbudowanym radiem, a ja go nie zamawialam. Zatem moje radio zostalo zamontowane zamiast oryginalnego, a fabryczne glosniki zostaly mi "podarowane".
 
kertis 
Zielony listek


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6
Dołączył: 11 Sie 2010
Posty: 8
Skąd: Lubelskie
Wysłany: 2010-08-11, 10:43   

Robin7 napisał/a:


Ja kupiłem JVC a głośniki dwudrożne pioniera T-SG 1302i i T-SG 1312i. Dzisaj zakładam :).



Witam,

Na razie dopiero przymierzam się do Dustera, mam pytanie o radio właśnie. jak wygląda sprawa montażu: czy musi być w ASO, bo inaczej jak coś padnie to zwalą winę na radio (a tak robią np. w Oplu) i jak z instalacją głośników.

Chodzi mi o zdejmowanie obicia drzwi, czy może ktoś widział jak to robią, tzn. czy boczki nie są montowane na klipsy i inne zatrzaski, które zwykle się łamią i potem już niestety nie wygląda to tak jak fabryka dała i zaczyna trzeszczeć.

To fabryczne radio jest trochę takie nijakie jak na te 1,5 kPLN, jedynie stoi za nim to, że jest takie nijakie, więc mniejsze szanse na kradzież i ma sterowanie z kierownicy. I tu też pytanie, może ktoś wie, czy sterowanie z kierownicy jest uniwersalne i pociągnie inne radyjka (o ile dałoby się dokupić samo sterowanie).

Ostatnie pytanie jakie mam to już całkiem abstrakcja, mianowicie czy da się zagazować ten silnik? Gdzieś czytałem informacje, że Dacia już sprzedaje modele z instalacją montowaną fabrycznie (nie wiem czy Dustera, chyba raczej Stepwaya). Pytanie jest z gatunku jakie są za i przeciw. Ja sam jeszcze nie wiem jaki chciałbym silnik. Z jednej strony droższy na wstępie diesel czy "tańszy" benzynowy. Jak z diesel to czy jest wytrzymały (turbina). Może ktoś z kolegów robił rozeznanie w silnikach i wypowie się, co wydaje się najlepszym wyborem.

Cieszy mnie, że w Dusterze nie ma filtra cząstek stałych bo więcej mojej jazdy to byłoby miasto i krótkie odcinki.
 
czaju 



Marka: Dacia,Citroen,Ford
Model: Duster,C4 GP,Fusion
Silnik: 1.5@107,2.0@150,2.0@240 4x4
Rocznik: 2010.2014
Wersja: Prestige
Pomógł: 27 razy
Dołączył: 06 Sty 2009
Posty: 1853
Skąd: Dąbrowa Górnicza
Wysłany: 2010-08-11, 13:37   

Nie przesadzajmy z gwarancją za włożenie radia - są tam kostki iso, podłączenie radia to jakieś 5min.
Co do głośników na 95% wystarczy ściągnąć atrapki (te kółeczka - delikatnie podważyć od góry, można paznokciem), tam będą kostki (pogrzebać ręką) i... albo kupienie adapterów z renaultowych złączy, albo rozcięcie przewodu... gwarancji nie stracisz, bo nikt nie znajdzie związku przyczynowo skutkowym między czymkolwiek a tym co zmieniałeś (instalacja elektryczna, nie bo za bezpiecznikiem, radio masz na gwarancji, głośniki też, a przewody - no cóż słabej jakości są ;p)
 
kertis 
Zielony listek


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6
Dołączył: 11 Sie 2010
Posty: 8
Skąd: Lubelskie
Wysłany: 2010-08-11, 14:52   

czaju napisał/a:
Nie przesadzajmy z gwarancją za włożenie radia - są tam kostki iso, podłączenie radia to jakieś 5min.


Ja to wiem, ty to wiesz, ale ASO szuka wymówki gdzie może. Akurat w Oplu mieliśmy tak, że padł wyświetlacz (to nawet nie jest komputer, takie coś co pokazuje tylko datę i temperaturę).

Pojechaliśmy do ASO bo jeszcze była gwarancja i diagnoza, że to wina radia. Poprosiłem o wytłumaczenie jak to może być wina radia to padło pytanie, czy mam wpis uprawnionego montera, bo jak nie mam to jest to samowolna ingerencja i gwarancja tego nie obejmuje.

I myślisz, że się da wykłócić i przekonać, że to tylko podpięcie kostki ISO i anteny? Akurat zmiana tego wyświetlacza (nota bene one dość często padają same z siebie) to koszt koło 50 zł więc szkoda nerwów się kłócić i odpuściłem. Stąd teraz moje pytanie, bo też trudno było mi w to uwierzyć.
 
czaju 



Marka: Dacia,Citroen,Ford
Model: Duster,C4 GP,Fusion
Silnik: 1.5@107,2.0@150,2.0@240 4x4
Rocznik: 2010.2014
Wersja: Prestige
Pomógł: 27 razy
Dołączył: 06 Sty 2009
Posty: 1853
Skąd: Dąbrowa Górnicza
Wysłany: 2010-08-12, 09:14   

No to załóż radio i głośniki, a jakby coś się zepsuło to je poprostu zdemontujesz bez śladu (w takim przypadku przydadzą Ci się te kostki do głośników)

Nie lubie gwarancji, bo nakazuje mi się zachowywać w stosunku do moich rzeczy tak, jakby nie były moje (nadal utrzymuję że mój samochód był w ASO kilkukrotnie, w różnym stadium przeróbek i jedynie osoba która spartoliła swoją robotę straszyła mnie że nie wolno mi było zwrotnic założyć, ale uspokoiła się jak oznajmiłem, że jeśli nie chce naprawić klimatyzacji gwarancyjnie to może dzwonić po rzeczoznawcę (którego opłaca sprzedawca!) w celu poinformowania mnie o związku przyczynowoskutkowym. Tak jak piszę, miałem mały problem z Sandy (wtyczka silnika krokowego) i w ASO, mimo LPG chcieli naprawiać gwarancyjnie. Mam antenę od CB na tylnej klapie, pojawiła się rdza, naprawa gwarancyjna.
Tyle że u mnie w okolicy są przynajmniej 4 salony (z czego na jeden się obraziłem, a drugi mnie tylko zawiódł, trzeci darzę olbrzymim zaufaniem, a w czwartym nie byłem...)
Ostatnio zmieniony przez czaju 2010-08-12, 09:15, w całości zmieniany 1 raz  
 
czapla7891 


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 16V 105KM
Rocznik: 2010
Wersja: Laureate 5 os.
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 27 Kwi 2010
Posty: 30
Skąd: Lublin>Malmo
Wysłany: 2010-08-13, 18:13   

Ja przejechalem dusterem 6,5 tys.km.Jak narazie plastiki ok.Co doradia to mam fabryczne , bo niestety musialem go wziąć .pytałem jednak ile kosztował by pełny zestaw w car aodio profesjonalnie zamontowany i Pan powiedział że ok 3 tys. zł. więc pojeżdze jeszcze troche, uzbieram pieniądze i zainwestuje w moją Daćke
 
piotrres 



Marka: Dacia
Model: Duster 4x2
Silnik: 1.6 16V LPG
Rocznik: 2010
Wersja: Laureate
Pomógł: 8 razy
Dołączył: 15 Wrz 2007
Posty: 2605
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 2010-08-13, 22:38   Re: Dacia Duster pytanie

tomTG napisał/a:
Witam
Mam pytanie do uzytkowników Dasterek:
- Jak Wam sprawują się plastiki tzn. czy nie trzeszczą, skrzypią itp.
- Jakie polecacie zestawy audio bo fabryczne radio i głosniki to porażka

Bedę wdzieczny za każdą rzeczową odpowiedź.

PS Sam myślę o zakupie Dasterki i miotam się wielce :mrgreen:


Plastiki jak u Magdy, tj. po 2970 km nic nie trzeszczy i nie skrzypi (logana miałem 5,5 roku i też nic nie trzeszczało) , a co do radyja, to (niecałych 2 m-cach) chwalę sobie kombinację pokazaną tutaj:

http://www.daciaklub.pl/f...der=asc&start=0
_________________
Czy chcesz, żeby Twoja pralka była inteligentniejsza od Ciebie?

Jest: Duster 1.6 16V 4x2 Laureate "Dragster":
Sageata Albastra Carpaţi Pentru Gaz ;)

Był: Logan 1.6 8V MPI Laureate "Rumburak"
Ostatnio zmieniony przez piotrres 2010-08-13, 22:41, w całości zmieniany 2 razy  
 
czaju 



Marka: Dacia,Citroen,Ford
Model: Duster,C4 GP,Fusion
Silnik: 1.5@107,2.0@150,2.0@240 4x4
Rocznik: 2010.2014
Wersja: Prestige
Pomógł: 27 razy
Dołączył: 06 Sty 2009
Posty: 1853
Skąd: Dąbrowa Górnicza
Wysłany: 2010-08-14, 14:36   

Właśnie jakie macie opinie o tym CDE-111RM? Trochę osób na forum to zamontowało...

Ja szczerze myślałem nad CDE-113BT (bluetooth a cena nie przesadna), ale pewnie można spodziewać się porównywalnej jakości...

Czego brakuje w tym radiu etc
 
Auto Krytyk 


Marka: .
Model: .
Silnik: .
Pomógł: 10 razy
Dołączył: 25 Cze 2010
Posty: 819
Skąd: Polska
Wysłany: 2010-08-14, 16:16   

Co do radia ja mam w blacklinie RadioSAT fabryczne sterowane pod kierownicą i nie uważam że kiepsko gra, są głośniki z przodu z tyłu i elegancko radio odbiera stacje.
_________________
KANAŁ MOTORYZACYJNY
 
fi 


Marka: Hyundai
Model: i10
Silnik: 1.1 SOHC
Rocznik: 2011
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 285
Skąd: Wybrzeze
Wysłany: 2010-08-14, 16:37   

Z radiami tak jak z samochodami - jednym wystarczy Dacia, a innym nie, patrzac jak dobrze sobie radzi mercedes/audi/bmw :-)
Mnie fabryczne Dackowe audio zabijalo. Zreszta, co to za audio bez tweeterow W DOBRYM MIEJSCU (wiekszosc aut nawet jesli je ma, to i tak za nisko albo zle skierowane. Najlesza pod tym wcgledem jest chyba KIA Venga - w polowie slupkow przednich).
 
Gość

Wysłany: 2010-08-30, 23:00   

Moja propozycja na car audio o przyzwoitym brzmieniu w Dusterze to:
radio: Alpine CDE-9882R lub SONY MEX-BT5700U

Glosniki: Morel Ovation 6

Wzmacniacz: Audison VR 209

problemem mozbyc tylko zbyt mala srednica wooferow 130 mm ktos montowal 165 mm? no i wygluszenie drzwi koniecznie, pozniej moze jakis maly sub (25 cm pasywny)
 
tolkiszon82 


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1,6 16V
Rocznik: "--"
Wersja: Laureate
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 22 Lip 2010
Posty: 117
Skąd: Lublin
Wysłany: 2010-09-14, 10:13   Re: Dacia Duster pytanie

[quote="piotrres"]
tomTG napisał/a:
Witam
Mam pytanie do uzytkowników Dasterek:
- Jakie polecacie zestawy audio bo fabryczne radio i głosniki to porażka
/quote]

Plastiki jak u Magdy, tj. po 2970 km nic nie trzeszczy i nie skrzypi (logana miałem 5,5 roku i też nic nie trzeszczało) , a co do radyja, to (niecałych 2 m-cach) chwalę sobie kombinację pokazaną tutaj:

http://www.daciaklub.pl/f...der=asc&start=0
Obrazek


zakupilem takie samo radyjko niestety jeszcze poczekam na sprawdzenie radio lezy i czeka w szafie na samochod, natomiast zastanawiam sie nad glosnikami jesli macie cos do zaproponowania chetnie skorzystam z podpowiedzi (melomanem nie jestem audio ma grac i nie trzeszczec kiedy bede mial ochote ustawic troche glosniej)
_________________
Przepraszam za orografie :)
 
ppart 


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1,5 dCi / 1.6 Sci by Orange
Rocznik: 2010/2019
Dołączył: 03 Sie 2010
Posty: 100
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2010-09-16, 21:25   

tolkiszon82, Kup głośniki takie jak Piotrres, w Electrowrld'zie po 71 zł/kpl.
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FISubSilver v 0.3 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne