Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

DACIA Klub Polska  
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

 Ogłoszenie 
JEDNA SPRAWA = JEDEN TEMAT

Poprzedni temat :: Następny temat
Otwarty przez: Marek1603
2019-01-21, 16:35
żywotność akumulatora / wybór nowego
Autor Wiadomość
Nikita_Bennet 


Marka: Dacia
Model: LOGAN pick-up+Duster 2
Silnik: oba 1.5 dCi
Rocznik: 2011 i 2018
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 28 Wrz 2010
Posty: 725
Skąd: warmia i mazury
Wysłany: 2023-10-21, 17:44   

dacia duster 1,5dci 2018 110KM - jaki tam idzie akku bo kręcić kręci ale ma 5lat i pewnie niedługo wyzionie ducha. Chodzi mi o wymiary, pojemność i typ np EFB?? Czy zwykły kwasowy?
 
r70 


Marka: Dacia / Renault
Model: Duster / Captur
Silnik: 1.0Eco-G / 1.2tce
Rocznik: 2021 / 2014
Pomógł: 9 razy
Dołączył: 10 Mar 2010
Posty: 1096
Skąd: Kępno
Wysłany: 2023-10-21, 19:39   

kordirko napisał/a:
Mam pytanie, czym grozi odłączenie akumulatora w Dacia Sandero Stepway 3 na kilka-kilkanaście godzin ?
Czy da się potem uruchomić auto, czy się coś rozprogramuje ?
Czy konieczne jest podpięcie akumulatora podtrzymującego na czas odłączenia głównego akumulatora ?

Chciałbym odłączyć akumulator i go podładować ładowarką, bo kilka dni temu pojawił mi się komunikat "Ładowanie akumulatora".
Komunikat zniknął po około 15 km jazdy, niby teraz jest OK, ale wolałbym go podładować bo nie wybieram się w najbliższym czasie gdzieś na dłuższą trasę w którem mógł by się lepiej naładować, tylko krótkie trasy będę jeździć.


Staraj się więcej hamować silnikiem, nawet jeśli pomagasz hamulcem. Wtedy Aku jest doładowany.
Ja mam dustera prawie 2lata, 65tys km, S&S włączony ruchu sporo po mieści i nigdy nie zapali mi się komunikat o nie doładowanym akumulatorze, a jego kondycja w czasie każdego przeglądu oceniana jest na 100% choć doładowanie na ok 80%

Jeśli odepniesz akumulator to raczej będziesz musiał skalibrować układ kierowniczy (komunikat o problemu z układem kierowniczym i ESP) ale to jest proste.
_________________
pozdrawiam
Paweł
 
barney 


Marka: Dacia
Model: Sandero III
Silnik: 1.0 TCe LPG
Rocznik: 2021
Wersja: Comfort
Dołączył: 05 Sie 2021
Posty: 23
Skąd: Łódź
Wysłany: 2023-10-22, 12:29   

kordirko napisał/a:
Chciałbym odłączyć akumulator i go podładować ładowarką, bo kilka dni temu pojawił mi się komunikat "Ładowanie akumulatora".

Póki auto odpala ("od ręki"/obrotu wału), akumulatora należy nie dotykać i nie wnikać w komunikaty ładowania ;-)
Pierwsze zgaśnięcie (S&S) jest sygnałem że akumulator jest w pełni zdolności bojowych (i można np. auto zostawić na 2 miesiące w spokoju)

Jeżeli auto chcesz zostawić na np. pół roku... no to wtedy podłącz jakąś smart ładowarkę (do 5A/65W w zupełności wystarczy) na stałe/co miesiąc. Tylko potem będziesz musiał elektronice sterującej ładowaniem "wytłumaczyć" co się stało (tzn. normalnie używać i pod żadnym pozorem nie podłączać ładowarki w trakcie normalnej eksploatacji).
Ostatnio zmieniony przez barney 2023-10-22, 12:33, w całości zmieniany 1 raz  
 
piotrek400 



Marka: Dacia
Model: 2x Logan, 2x Logan MCV, Logan II, Logan III
Silnik: 1.4MPI, 2x1.6MPI, 1.2 16V, 1.0SCE, 1.0TCE
Rocznik: 2005, 2005, 2008, 2014, 2017, 2022
Wersja: Logan
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 01 Kwi 2011
Posty: 307
Skąd: Polska centralna
Wysłany: 2023-10-22, 17:13   

Kup coś takiego i co jakiś czas podłącz:
https://allegro.pl/oferta/prostownik-ladowarka-do-akumulatora-lcd-12v-24v-8a-12868536987

W biedrze był podobny za 69zl. Kupiłem, używam, polecam. Ładowanie "zimowe" pozwala właściwe bez ingerencji doładowywać akumulator.
_________________

 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FISubSilver v 0.3 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne