Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

DACIA Klub Polska  
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

 Ogłoszenie 
JEDNA SPRAWA = JEDEN TEMAT

Poprzedni temat :: Następny temat
Dacie są za drogie
Autor Wiadomość
straszna_maruda 


Marka: Renault
Model: Megane 2 ph2
Silnik: 1.6
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 19 Wrz 2007
Posty: 251
Skąd: ETM
Wysłany: 2010-08-29, 09:46   Dacie są za drogie

Porównałem sobie z konfiguratorów wraz z dostępnymi upustami odpowiadające sobie przeciętne auta Dacia i Renault. I tak oto mi wyszło:

wersja 5 -d krótka
Sandero 1,4 75 laureate + poduszki + pakiet komfort + lakier + koło = 37650zł
Clio 5 d 1,2 75 ALize + halogeny + koło + lakier = 41960 zł

kombi:
Logan MCV Laureate 1.6 16V 105 +poduszki + pakiet komfort + lakier + koło = 46100zł
Clio kombi Alize TCE 100 f. 2 Euro 5 + halogeny + koło + lakier = 48010 zł

sedan
Logan Laureate 1.4 75 + poduszki + pakiet komfort + lakier = 37450 zł
Renault Thalia All Inclusive 1.2 75 Euro 5+ poduszki+lakier = 39880 zł

Owszem daćki mają ciut większe wnętrze i bagażniki ale clio jest bezpieczniejsze a renówki mają karoserie ocynkowane. Więc jakby te 2-3 tys. różnicy może pochłonąć ocynk nieprawdaż? Mam wrażenie że ktoś tu robi klientów w balona. Z tego co piszecie w salonach dacki mówią że tania marka to brak dodatkowych upustów. To jak jest tania skoro tłuką to w tanim ktaju ceny mają identyczne jak rodowita marka.
Diesle nie porównywałem bo mnie nie interesują - rzuciłem tylko okiem na clio 5 d jest analogicznie 2-3 tys. różnicy. Czyli jakby daćka startuje od strasznego golasa i jest konkurencyjna, w przypadku cywilizowanego wyposażenia jest tak samo droga jak Renault
 
opos 



Marka: Dacia
Model: SANDERO/Logan MCV
Silnik: 1.4 + LPG/1,5 Dci
Rocznik: 2010
Wersja: Arctica
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 09 Cze 2010
Posty: 396
Skąd: S-E
Wysłany: 2010-08-29, 09:57   

Konfigurator daci nie uwzględnia 2000 upustu.
 
straszna_maruda 


Marka: Renault
Model: Megane 2 ph2
Silnik: 1.6
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 19 Wrz 2007
Posty: 251
Skąd: ETM
Wysłany: 2010-08-29, 10:00   

Dlatego zdjąłem z ceny i to uwzgledniłem.
 
marektbg 


Marka: Skoda
Model: Octavia Tour II
Silnik: 1,4 16V
Rocznik: 2010
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 17 Cze 2010
Posty: 399
Skąd: Tarnobrzeg
Wysłany: 2010-08-29, 10:23   

Każdy umie liczyć i każdy wybiera co mu bardziej pasuje.
_________________
Teoria nie zrobi z nikogo praktyka :)
 
krakry1 



Marka: Renault / VW
Model: Captur / Up
Silnik: 1,3 TCe 130KM/60 KM
Rocznik: 2019 / 2014
Wersja: Laureate
Pomógł: 12 razy
Dołączył: 22 Mar 2009
Posty: 1889
Skąd: lubelskie
Wysłany: 2010-08-29, 10:27   

Wszystko to prawda co piszecie, ale ... kiedy kupowałem Sandero na początku tego roku to Clio II było o 8460 zł droższe od Sandero. Mówię oczywiście o dieslu. Fakt Clio miało więcej poduszek, no i na pewno jest nowocześniejsze technologicznie. Poza tym jest pełny ocynk (czego nie mogę odżałować, jeżeli chodzi o Dacię). I dochodzi jeszcze jedna rzecz. Miesiąc po zamówieniu mojego auta pojawił sie Duster, który w dieslu (85KM), kosztował więcej od mojego Sandero właśnie o ok. 8,5 tys.
Reasumując (wtedy kiedy ja zamawiałem auto) za Clio II miałbym nowego Dustera. Co kto woli ja bym się nie zastanawiał.
 
flowerman 



Marka: Dacia
Model: Logan MCV, Duster 4x4
Silnik: 1.5 dCi 85KM, 1.6 16V 105
Rocznik: 2009, 2010/2011
Wersja: Laureate 5 os.
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 10 Cze 2009
Posty: 266
Skąd: Strzelce Opolskie
Wysłany: 2010-08-29, 10:32   

Poza ceną kupna porównaj sobie jeszcze ceny przeglądów gwarancyjnych.

Z tego co wiem - Renault ma średnio 2 x droższe (tak jest dla diesla - nie wiem jak bena)
_________________
stan licznika: 121000 km - 20-11-2013
 
psur 



Marka: Nissan
Model: NV200 Evalia
Silnik: 1.5 dCi
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 16 Wrz 2007
Posty: 652
Skąd: DW
Wysłany: 2010-08-29, 10:34   

straszna_maruda napisał/a:
kombi:
Logan MCV Laureate 1.6 16V 105 +poduszki + pakiet komfort + lakier + koło = 46100zł
Clio kombi Alize TCE 100 f. 2 Euro 5 + halogeny + koło + lakier = 48010 zł
(...)
Owszem daćki mają ciut większe wnętrze i bagażniki


Z tym "ciut" to kolega przesadził i tu tkwi jedna z głównych różnic między tymi autami. Podobnie zresztą z sedanami - tylna kanapa.
_________________
Dacia Logan 1.4 MPI 75 KM, wersja Access + poduszka pasażera
2007 - 2012, ok. 86 tys. km
To był naprawdę fajny wóz!

www.psur.pl - moja strona o podróżowaniu po Polsce
 
benny86 


Marka: Chevy
Model: Aveo
Silnik: 1.2
Rocznik: 2009
Pomógł: 31 razy
Dołączył: 15 Mar 2009
Posty: 2944
Skąd: Śląsk
Wysłany: 2010-08-29, 10:34   

Już kiedyś wspominałem że Dacia to idealny wybór jeśli chcemy samochód maxymalnie przestronny przy niskiej cenie a co do podanych wersji to nie znam ich specyfikacji (tzn wyposażenia) ale rozumie że są takie same lub bardzo zbliżone?
 
Beckie 



Marka: Dacia
Model: Logan MCV
Silnik: 1.6 MPI
Rocznik: 2008
Wersja: Arctica 5 os.
Pomógł: 22 razy
Dołączył: 08 Sty 2009
Posty: 2064
Skąd: Poznań
Wysłany: 2010-08-29, 10:39   

Gdyby MCV porównać z Kangoorem (zamiast Clio :shock: ) to MCV nie byłaby za droga.
_________________
 
marektbg 


Marka: Skoda
Model: Octavia Tour II
Silnik: 1,4 16V
Rocznik: 2010
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 17 Cze 2010
Posty: 399
Skąd: Tarnobrzeg
Wysłany: 2010-08-29, 10:46   

Beckie napisał/a:
Gdyby MCV porównać z Kangoorem (zamiast Clio ) to MCV nie byłaby za droga.

Porównaj - Kangur dCi 85KM - wersja Oasis 52650zł wersja Helios - 58100zł - szoku nie ma...
_________________
Teoria nie zrobi z nikogo praktyka :)
 
benny86 


Marka: Chevy
Model: Aveo
Silnik: 1.2
Rocznik: 2009
Pomógł: 31 razy
Dołączył: 15 Mar 2009
Posty: 2944
Skąd: Śląsk
Wysłany: 2010-08-29, 10:53   

Poza tym cały czas Beckie wszelkie porównania przytacza z punktu widzenia objętści bagażnika czy przestronności wnętrza (tu już aż takiej przewagi nie ma). Nie wiem jak Wam, ale mnie się wydaje że maksymalne możliwości przewozowe przeciętna polska rodzina wykorzystauje nie więcej niz 2-3 razy w roku (np wakacyjne wyjazdy) a wtedy można dokupić np. boks dachowy, a na co dzień mogą przeszkadzać niektóre cechy MCV-ki jak np pudełkowate nadwozie (w mieście trudniej zaparkować, większy opór powietrza podnoszący spalanie)
 
marektbg 


Marka: Skoda
Model: Octavia Tour II
Silnik: 1,4 16V
Rocznik: 2010
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 17 Cze 2010
Posty: 399
Skąd: Tarnobrzeg
Wysłany: 2010-08-29, 11:01   

benny86 napisał/a:
ale mnie się wydaje że maksymalne możliwości przewozowe przeciętna polska rodzina wykorzystauje nie więcej niz 2-3 razy w roku (np wakacyjne wyjazdy) a wtedy można dokupić np. boks dachowy

Dokładnie. Jak ktoś ma 4-5 dzieci MCV jak znalazł - ja mam trzeci rząd siedzeń do Premacy i jeszcze się użyć nie zdarzyło a i spory bagażnik świeci pustkami:)
_________________
Teoria nie zrobi z nikogo praktyka :)
 
benny86 


Marka: Chevy
Model: Aveo
Silnik: 1.2
Rocznik: 2009
Pomógł: 31 razy
Dołączył: 15 Mar 2009
Posty: 2944
Skąd: Śląsk
Wysłany: 2010-08-29, 11:17   

Sam mając obecnie 24 lata pamiętam też jak sprawa wyglądała z wakacjami - jako kilkuletnie dziecko czy tam do tych 11-12 lat jeżdziło się całą rodzinką na wakacje, potem już jakieś kolonie czy obozy, słowem zawsze się kombinowało żeby wyrwać się bez rodziców:D
 
wieza 



Marka: Dacia
Model: LODGY
Silnik: 1,5
Rocznik: 2013
Wersja: Prestige 5 os.
Pomógł: 11 razy
Dołączył: 26 Cze 2008
Posty: 1919
Skąd: ŁÓDŹ
Wysłany: 2010-08-29, 13:33   

straszna maruda nie porownoj clio kombi do mcv bo to jest smieszne ;) clio to malizna przy mcv,
ja mam mcv 7 os rzadko uzywam 3 rzedu, w sumie kupilem auto dla rodzinki mam 2 dzieci jak pojechalem z dzieciakami w gory w 3 os w sumie to do bagaznika zaladowalem narty188cm 3 razy sanki :) itd jak dojechalem i zaczelem sie wypakowywac to znajomi byli w szoku :) a oni byli mondeo i sanek nie zabrali bo sie nie zmiescily im przy 4 os ;) czasem zastanawiam sie czy jest mi potrzebne tak duze auto bedac sam :( jesli nie prowadzil bym firmy to bym sprzedal je i kupil dustera 4x4
_________________
Przede wszystkim przestronnosc w aucie co dajeLodgy i MCV w dobrej cenie ;)
Stan licznika 115,000 i koniec
Lodgy 120000km i rośnie
 
Beckie 



Marka: Dacia
Model: Logan MCV
Silnik: 1.6 MPI
Rocznik: 2008
Wersja: Arctica 5 os.
Pomógł: 22 razy
Dołączył: 08 Sty 2009
Posty: 2064
Skąd: Poznań
Wysłany: 2010-08-29, 14:16   

benny86, nie wiem jak reszta wypowiadających się w temacie ale ja nie reprezentuję przeciętnej polskiej rodziny i piszę tak jak każdy ze swojego punktu widzenia. I IMHO MCV jest bardziej porównywalna z Kangoorem niż Clio.
Co to w ogóle za kombi???
www.renault.pl napisał/a:
i wyjątkowemu bagażnikowi o pojemności 439l.

http://www.renault.pl/sam...olna/index2.jsp
O ile MCV to ciut więcej niż kombi o tyle Clio to mniej niż kombi.
Porównujmy to co porównywalne.
_________________
Ostatnio zmieniony przez Beckie 2010-08-29, 14:19, w całości zmieniany 2 razy  
 
benny86 


Marka: Chevy
Model: Aveo
Silnik: 1.2
Rocznik: 2009
Pomógł: 31 razy
Dołączył: 15 Mar 2009
Posty: 2944
Skąd: Śląsk
Wysłany: 2010-08-29, 14:40   

Beckie napisał/a:
ja nie reprezentuję przeciętnej polskiej rodziny

Ja też nie, ale oceniając produkt (tu: konkretny samochód)zawsze staram się brać pod uwagę jego grupę docelową, w którą "mierzy" producent

Beckie napisał/a:
MCV jest bardziej porównywalna z Kangoorem niż Clio.

Wymiarowo owszem, ale jak już wspominałem nie dla każdego to ejst jedyne kryterium

Beckie napisał/a:
Co to w ogóle za kombi???

Po prostu, kombi segmentu B takie jak fabia, polo, dawniej cordoba vario, palio weekend czy też inne

Beckie napisał/a:
Porównujmy to co porównywalne.

Wszystko zależy od priorytetów ale to już trzeba chcieć zrozumieć, a nie uparcie trzymać się tego samego argumentu - stosunku przestronności wnętrza czy objętości bagażnika do ceny samochodu
 
ADAM 12 



Marka: dacia
Model: było mcv , jest duster
Silnik: 1,6 sce
Rocznik: 2017/2018
Wersja: Open
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 14 Wrz 2008
Posty: 188
Skąd: luboń k/poznania
Wysłany: 2010-08-29, 17:00   

-
benny86 napisał/a:
Wymiarowo owszem, ale jak już wspominałem nie dla każdego to ejst jedyne kryterium


Ależ to jest jedyne kryterium wyboru MCV.Za mniejsze pieniądze możesz mieć Sanderkę full-wypas,więc po co ludzie to kupują?

benny86 napisał/a:
Wszystko zależy od priorytetów ale to już trzeba chcieć zrozumieć, a nie uparcie trzymać się tego samego argumentu - stosunku przestronności wnętrza czy objętości bagażnika do ceny samochodu


Ja rozumiem i nie potępiam ludzi dla których ważniejszym priorytetem jest znaczek ,bo niektóre inne parametry porównawcze są nieco wątpliwe(niezawodność?)

Jak już ktoś powiedział, każdy kupuje to co mu się podaba i na co go stać-lub nie,ale chciałby żeby inni tak myśleli.
 
benny86 


Marka: Chevy
Model: Aveo
Silnik: 1.2
Rocznik: 2009
Pomógł: 31 razy
Dołączył: 15 Mar 2009
Posty: 2944
Skąd: Śląsk
Wysłany: 2010-08-29, 17:02   

ADAM 12 napisał/a:
nie potępiam ludzi dla których ważniejszym priorytetem jest znaczek

sugerujesz że potencjalni nabywcy renault kierują się właśnie logo producenta? Odważna teoria jak dla mnie, a nawet mocno przesadzona ;-)
 
ADAM 12 



Marka: dacia
Model: było mcv , jest duster
Silnik: 1,6 sce
Rocznik: 2017/2018
Wersja: Open
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 14 Wrz 2008
Posty: 188
Skąd: luboń k/poznania
Wysłany: 2010-08-29, 17:17   

A jak to inaczej nazwać, skoro nawet producent na niektóre rynki kieruje Dacie pod marką Renault lub Nissan ? Jest spora grupa ludzi jeżdżacych Clio i twierdzących że Sandero nidgy nie wezmą.Tak samo jak właściciele Vw widziwiają na Skodę itd.,ipt.
 
krakry1 



Marka: Renault / VW
Model: Captur / Up
Silnik: 1,3 TCe 130KM/60 KM
Rocznik: 2019 / 2014
Wersja: Laureate
Pomógł: 12 razy
Dołączył: 22 Mar 2009
Posty: 1889
Skąd: lubelskie
Wysłany: 2010-08-29, 17:20   

ADAM 12 napisał/a:
Tak samo jak właściciele Vw widziwiają na Skodę itd.,ipt.
A właściciele Maybachów wydziwiają na wszystkie inne autka. :-P
 
straszna_maruda 


Marka: Renault
Model: Megane 2 ph2
Silnik: 1.6
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 19 Wrz 2007
Posty: 251
Skąd: ETM
Wysłany: 2010-08-29, 17:21   

Widzę że produkujecie jakieś dziwne teorie :-/ . Kryteria są nastepujące: jakieś małe nowe autko... o choćby takie clio. Użytkownik to on + 1 czy 2 osoby. Może być fiesta, corsa, fabia itd. Do tego 4 poduszki, wspomaganie, klima i elektryczne szyby. Lubi francuskie auta i porównuje... clio i sandero. Bardzo dużym atutem jest ocynk bo jeśli bedzie jeździł tym autem długo - będzie to ostatnie auto lub to auto zostanie w rodzinie na lata jako za jakiś czas tzw drugie auto. O wiele łatwiej wyrwać metalik gratis w reno niż u daci. Zatem cena zaczyna być strasznie porównywalna. I daćka jako tania marka przegrywa. Koncepcja druga... Ponieważ wozimy te 4 osoby to clio jest zbyt małe bo ma bagaznik dwieście z hakiem. Ale kombi ma już czterysta z hakiem co wystarczy w zupełności. Więc tutaj 700 u mcv nie jest plusem. Atutem jest ocynk bo auto polata na lata. Przecież za jakiś czas nie kupimy dwóch nowych aut tylko jedno i to co mamy nówkę obecnie pozostanie. No to jaki ma atut dacia? Żaden bo jest zbyt droga. Alternatywy w postaci kangoo/ doblo /etc czy megane/astra/golf/i30 etc to nie alternatywa bo mają ceny 50 tys. + czy nawet 55 tys. +. No i mają silniki 1600 a nie 1200 - co oznacza spalanie o litr czy dwa mniej. No i części też tańsze przy aucie klasę niżej. Tu alternatywą będzie ibiza kombi/ 207 kombi.
Zauważcie że nie rozpatrując z puntu widzenia ekstremalnego :mrgreen: najtańsza możliwość przewozowa na krótki czas użytkowania czy kompletny tani golas daćka przestaje mieć atuty taniej marki bo wcale nie jest tania w jakimś cywilizowanym wyposażeniu. Do tego w salonach marudza coś o tanim segmencie i braku upustów bo sie nie opłaca. To mnie zastanawia kto kogo w balona robi. bo gdybym miał wybierać w wymienionych w pierwszym watku konfiguracjach raczej bym nie kupił daćki. nie ma przekonującego atutu. A takie kiedyś miały siena, uno, polonez, felicja .
 
marektbg 


Marka: Skoda
Model: Octavia Tour II
Silnik: 1,4 16V
Rocznik: 2010
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 17 Cze 2010
Posty: 399
Skąd: Tarnobrzeg
Wysłany: 2010-08-29, 17:30   

ADAM 12 napisał/a:
A jak to inaczej nazwać, skoro nawet producent na niektóre rynki kieruje Dacie pod marką Renault lub Nissan ? Jest spora grupa ludzi jeżdżacych Clio i twierdzących że Sandero nidgy nie wezmą.Tak samo jak właściciele Vw widziwiają na Skodę itd.,ipt.

No wiadomo o co chodzi - każda marka samochodów jest odpowiednio pozycjonowana i ma swój target odbiorców. Dacia jest skierowana do użytkowników najmniej wymagających proste, ktoś jeździ Clio i nie wsiądzie do Sandero - ok zeszedł by klasę pozycjonowania niżej.
W koncernie VW jest podobnie. Przesiadka z z VW do Skody to niby obciach, tak samo jak z Audi do VW. Odbiorcy Fabii, Polo czy Audi A1 - to w końcu różni ludzie - przede wszystkim różnie zarabiający.
Przecież jakbym miał dochody 2 razy większe nie sympatyzowałbym z firmą Dacia tylko szukał innej marki odpowiedniej dla mojego statusu.
_________________
Teoria nie zrobi z nikogo praktyka :)
 
ADAM 12 



Marka: dacia
Model: było mcv , jest duster
Silnik: 1,6 sce
Rocznik: 2017/2018
Wersja: Open
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 14 Wrz 2008
Posty: 188
Skąd: luboń k/poznania
Wysłany: 2010-08-29, 17:41   

straszna_maruda napisał/a:
Kryteria są nastepujące: jakieś małe nowe autko... o choćby takie clio. Użytkownik to on + 1 czy 2 osoby


U mnie 60% to tylko ja,20% +żona i syn,ale zostaje jeszcze 20% ja +600kg towaru,to mam za każdym razem wynajmowąć czy kupić dostawczy?

straszna_maruda napisał/a:
Bardzo dużym atutem jest ocynk bo jeśli bedzie jeździł tym autem długo - będzie to ostatnie auto


Żeniłem się z żoną, nie z autem,a oprócz wieku jest jeszcze rozsądny przebieg.

straszna_maruda napisał/a:
lub to auto zostanie w rodzinie na lata jako za jakiś czas tzw drugie auto


A na co mi drugie auto,skoro tylko ja jeżdżę? Moja żona nie może,a syn zanim będzie mógł to auto nie będzie mogło
 
ADAM 12 



Marka: dacia
Model: było mcv , jest duster
Silnik: 1,6 sce
Rocznik: 2017/2018
Wersja: Open
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 14 Wrz 2008
Posty: 188
Skąd: luboń k/poznania
Wysłany: 2010-08-29, 17:47   

marektbg napisał/a:
Przecież jakbym miał dochody 2 razy większe nie sympatyzowałbym z firmą Dacia tylko szukał innej marki odpowiedniej dla mojego statusu

No właśnie o to chodzi.Ja zmieniając samochód brałem cenę i wielkość.I jeszcze dostepność części,ogólną jakość, odległość do serwisu(bo wszystkiego sam nie zrobię).
 
Matthias[Wlkp] 



Marka: Dacia
Model: Logan MCV
Silnik: 1.6 16V
Rocznik: 2010
Wersja: Laureate 7 os.
Dołączył: 19 Maj 2010
Posty: 125
Skąd: Skórzewo k/Poznania
Wysłany: 2010-08-29, 18:36   

Szukając autka w rozmiarze Sandero wybór jest zdecydowanie większy. Teraz jest np. promocja na stare C3, które w wersji "rozsądnej", czyli bezpieczeństwo (ESP, poduchy) i minimum komfortu (klima) też będzie w podobnej cenie, a autko podobnych rozmiarów. Tak jak pisali przedmówcy - liczy się też cena serwisu, który Daćka ma na pewno dużo tańszy, więc wybór prosty nie jest.

Zgadzam się, że Sandero mogłoby być tańsze, bo właściwie niczym szczególnym się nie wyróżnia (oczywiście poza wersją Stepway :mrgreen: ), tak samo jak Logan. Za to MCV jest wg. mnie w dobrej cenie - nie ma drugiego takiego autka. Duster też wyróżnia się nieprzeciętnymi właściwościami w terenie, więc oprócz niskiej ceny ma coś więcej do zaoferowania. Gdybym nie potrzebował autka na więcej niż 5 osób, miałbym wybór zdecydowanie trudniejszy, bo w tej chwili JEST w czym wybierać.

Daćki na pewno biją na głowę konkurencję w wersjach podstawowych, a w wypasionych - cóż, konkurencja nie śpi, a komponenty kosztują swoje...
_________________
Ostatnio zmieniony przez Beckie 2010-08-29, 18:55, w całości zmieniany 1 raz  
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FISubSilver v 0.3 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne