Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

DACIA Klub Polska  
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

 Ogłoszenie 
JEDNA SPRAWA = JEDEN TEMAT

Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: jackthenight
2010-11-21, 15:21
DUSTER W STYCZNIU 2011R
Autor Wiadomość
Gość

Wysłany: 2010-11-21, 15:09   DUSTER W STYCZNIU 2011R

Witam!!!
Mam pytanko? Odbieram w styczniu 2011 nowego Dustera w salonie W Zgierzu.Prosiłbym o podpowiedż na co zwrócić uwagę przy odbiorze.Jaka jest procedura odbioru.A jeszcze jak myślicie pewnie w styczniu to będzie rocznik produkcji 2010?
 
bushi 



Marka: Dacia
Model: Duster 4x2
Silnik: 1.6
Rocznik: 2011 / 2016
Wersja: Laureate
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 07 Lis 2010
Posty: 488
Skąd: Łódź
Wysłany: 2010-11-21, 15:53   

W sumie to ciekawe pytanie. Jesli kupowalbys samochod w 2011, a dostal model z 2010 to powinienes raczej dostac znizke, bo dostajesz samochod rocznikowo o mniejszej wartosci... Jest gdzies post na temat "na co zwracac uwage", musisz poszukac. Natomiast sam sie teraz zastanawiam, czy sprzedawcy daja samochod gotowy do wyjazdu na droge czyli z wymaganym wyposazem (trojkat, gasnica, zarowki, kolo zapasowe, lewarek, klucz)? Moze ci co juz odbierali wypowiedza sie jak wygladalo to w ich przypadku. Z tego co wiem roznie jest z paliwem w baku - niektorzy dilerzy leja tyle, zeby starczylo do najblizszej stacji, ale to juz swiadczy raczej o klasie sprzedawcy (ciekawe jakby sie taki gostek poczul jakby w restauracji kupil drogi obiad, chcial sobie posolic, w cenie dostalby szczypte soli, a jak chce wiecej to niech skoczy do spozywczego na przeciwko i dokupi - zenada).
_________________
http://www.jamnikiniczyje.pl
http://jamniki.eadopcje.org
POMAGAJMY JAMNIKOM!!!
 
greg1367 



Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1,0 TCi 4x2
Rocznik: 2010 był, teraz 2019
Wersja: Prestige
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 26 Sie 2010
Posty: 343
Skąd: prawie Łódź :)
Wysłany: 2010-11-21, 16:12   

Masz rację bushi z tym paliwem,kupowałem już trzy nowe pojazdy i zawsze było tylko tyle paliwa żeby dojechać do najbliższej stacji,ale co tu się dziwić :shock: ile by mniej zarobił diler,przecież sprzedają nam samochody prawie po kosztach :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
_________________
D u s t e r D r a k u l a
 
benny86 


Marka: Chevy
Model: Aveo
Silnik: 1.2
Rocznik: 2009
Pomógł: 31 razy
Dołączył: 15 Mar 2009
Posty: 2944
Skąd: Śląsk
Wysłany: 2010-11-21, 16:29   

Chevrolet zalewa na linii produkcyjnej po 5 litrów paliwa (poziom przy którym żebraczka się włącza), Fiat między 5a 7 litrów rzekomo (info z serwisu) i wiele wiele innych marek zapewne podobne ilości. Wygląda to by najmniej dziwnie - to tak, jakby w restauracji zamówić obiad i dopłacać za wynajem sztućców potrzebnych do jego konsumpcji :mrgreen:
 
bushi 



Marka: Dacia
Model: Duster 4x2
Silnik: 1.6
Rocznik: 2011 / 2016
Wersja: Laureate
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 07 Lis 2010
Posty: 488
Skąd: Łódź
Wysłany: 2010-11-21, 18:59   

A z tego co wiem niektorzy dilerzy potrafia sie zachowac i odbiera sie auto z pelnym bakiem... Ciekaw jestem jak bedzie u mnie. Jesli dilerzy sa w stanie dac klientowi ktory sie mocno upiera gratisy za 500, 1000, 1500, 2000 pln, to ciekawe jak sie zachowaja wobec kogos, kto przy kupnie sie o nic nie targowal. W sumie nie wiem ile ma bak Dustera, ale powiedzmy 60l x 5pln/litr = 300 pln. To chyba nie jest wielki wydatek wobec np radia w gratisie za 1500pln. A od razu klient ma dobre zdanie o takim sprzedawcy.
_________________
http://www.jamnikiniczyje.pl
http://jamniki.eadopcje.org
POMAGAJMY JAMNIKOM!!!
 
benny86 


Marka: Chevy
Model: Aveo
Silnik: 1.2
Rocznik: 2009
Pomógł: 31 razy
Dołączył: 15 Mar 2009
Posty: 2944
Skąd: Śląsk
Wysłany: 2010-11-21, 19:36   

Mówisz o jakimś konkretnym dealerze Renault/Dacia? Jeśli tak to pisz namiary, przyda się zapewne komuś z forum przy zamawianiu autka.
Ja pamiętam z dzieciństwa reklamy Poloneza Caro Plus gdzie jako promocja był bak paliwa przy odbiorze :D
 
krakry1 



Marka: Renault / VW
Model: Captur / Up
Silnik: 1,3 TCe 130KM/60 KM
Rocznik: 2019 / 2014
Wersja: Laureate
Pomógł: 12 razy
Dołączył: 22 Mar 2009
Posty: 1889
Skąd: lubelskie
Wysłany: 2010-11-21, 19:47   

Witaj nowy przyszły Dusterze. :mrgreen:

bushi napisał/a:
Ciekaw jestem jak bedzie u mnie. Jesli dilerzy sa w stanie dac klientowi ktory sie mocno upiera gratisy za 500, 1000, 1500, 2000 pln, to ciekawe jak sie zachowaja wobec kogos, kto przy kupnie sie o nic nie targowal.
Na wiele bym nie liczył - jak się nie upierałeś przed podpisaniem umowy, to nie licz na za wiele potem. Dorzucą Ci dywaniki i chlapacze - no może zatankują do pełna. W każdym razie życzę Ci jak najwięcej.

Ja odbierając Sandero uzyskałem info, cytat: "do stacji Panu wystarczy na pewno" (dla jasności najbliższa stacja była ok. 2 - 3 km od salonu.) :cry:
Ostatnio zmieniony przez krakry1 2010-11-21, 19:47, w całości zmieniany 1 raz  
 
bushi 



Marka: Dacia
Model: Duster 4x2
Silnik: 1.6
Rocznik: 2011 / 2016
Wersja: Laureate
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 07 Lis 2010
Posty: 488
Skąd: Łódź
Wysłany: 2010-11-21, 20:20   

benny86 napisał/a:
Mówisz o jakimś konkretnym dealerze Renault/Dacia?


Nie dam konkretnych namiarow, po prostu w necie czytaja rozne fora mozna bylo natknac sie na opowiesci o tych "porzadnych"

krakry1 napisał/a:
Ja odbierając Sandero uzyskałem info, cytat: "do stacji Panu wystarczy na pewno" (dla jasności najbliższa stacja była ok. 2 - 3 km od salonu.) :cry:


I cos takiego swiadczy wlasnie o klasie sprzedawcy - skoro i tak nie wydal na Ciebie na gratisy jakiejs wiekszej kwoty (a potrafia to zrobic) to eleganckim byloby zatankowanie wozu do pelna. Jesli ktos zna sie na handlu to wie, ze jesli dajesz klientowi cos super bez proszenia, to zyskujesz go na przyszlosc - po nastepny woz tez przyjdzie, a moze przysle jeszcze znajomych, rodzine. Al eniestety u nas malo kto podchodzi do sprawy profesjonalnie - jest myslenie tylko tu i teraz jak najwiecej oskubac klienta, a lepiej zarabia sie na klientach ktorzy wracaja...
_________________
http://www.jamnikiniczyje.pl
http://jamniki.eadopcje.org
POMAGAJMY JAMNIKOM!!!
 
sereq 



Marka: Dacia
Model: Sandero Stepway
Silnik: 0.9 TCe 90 KM
Rocznik: 2013
Wersja: Laureate
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 07 Cze 2010
Posty: 337
Skąd: W-wa
Wysłany: 2010-11-21, 21:11   

bushi napisał/a:

krakry1 napisał/a:
Ja odbierając Sandero uzyskałem info, cytat: "do stacji Panu wystarczy na pewno" (dla jasności najbliższa stacja była ok. 2 - 3 km od salonu.) :cry:



I cos takiego swiadczy wlasnie o klasie sprzedawcy - skoro i tak nie wydal na Ciebie na gratisy jakiejs wiekszej kwoty (a potrafia to zrobic) to eleganckim byloby zatankowanie wozu do pelna. Jesli ktos zna sie na handlu to wie, ze jesli dajesz klientowi cos super bez proszenia, to zyskujesz go na przyszlosc - po nastepny woz tez przyjdzie, a moze przysle jeszcze znajomych, rodzine. Al eniestety u nas malo kto podchodzi do sprawy profesjonalnie - jest myslenie tylko tu i teraz jak najwiecej oskubac klienta, a lepiej zarabia sie na klientach ktorzy wracaja...


Odbierałem już trzy nowe samochody z salonów w ciągu ostatnich 10 lat (2x Opel, 1x Renault) i za każdym razem w baku było kilka litrów paliwa max. To jest standard i nie ma co z tym walczyć. Poza tym pełny bak to w zależności od pojemności jakieś 150-250 zł, to parę akcesoriów można by już kupić :D Poza tym myślę że klienci tego nie oczekują...
 
PiotrWie 



Marka: Opel
Model: Zafira Family
Silnik: 1,8
Rocznik: 2014
Pomógł: 10 razy
Dołączył: 15 Lip 2010
Posty: 1591
Skąd: dolnośląskie
Wysłany: 2010-11-21, 21:20   

Trójkąt, gaśnica, koło, klucz i podnośnik były, żarówki trzeba sobie dokupić, ale to standard w Renault, jak kupowałem w 1999 Lagunę też tak było, ( a licząc inflację to tak jakby dziś kupował samochód za jakieś 90 000 pln) w obu przypadkach benzyny było co kot napłakał
 
mekintosz 



Marka: Citoren
Model: Berlingo
Silnik: 1.6 VTI
Rocznik: 2011
Wersja: [Inna].[nie dotyczy]
Pomógł: 35 razy
Dołączył: 22 Maj 2009
Posty: 4266
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2010-11-21, 21:44   

bushi napisał/a:


I cos takiego swiadczy wlasnie o klasie sprzedawcy - skoro i tak nie wydal na Ciebie na gratisy jakiejs wiekszej kwoty (a potrafia to zrobic) to eleganckim byloby zatankowanie wozu do pelna. Jesli ktos zna sie na handlu to wie, ze jesli dajesz klientowi cos super bez proszenia, to zyskujesz go na przyszlosc - po nastepny woz tez przyjdzie, a moze przysle jeszcze znajomych, rodzine. Al eniestety u nas malo kto podchodzi do sprawy profesjonalnie - jest myslenie tylko tu i teraz jak najwiecej oskubac klienta, a lepiej zarabia sie na klientach ktorzy wracaja...


Mysle, ze nie ma co liczyc w Polsce na takie podejscieprzy sprzedazy popularnych aut w segmencie low cost. Miloby bylo dostac powiedzmy 10 l paliwa by nie stresowac sie na dzien dobry jak daleko dojade. Moglo by Renault Polska w standardach obslugi wpisac auto zatankowane po korek. Ciekawe jak jest z innymi markami. Wiekszosc handlowcow mysli krotkowzrocznie. Gdy wrocisz do Serwisu czesto sa mniej mili, czasem wrecz traktuja jak intruza, jesli przyjedziesz z problemem. Jesli bym sprzedawal samochody staralbym sie zachecac klienta profesjonalna i uprzejma obsluga przed i posprzedazna. Niestety ale pewnie na wiele problemow czlowiek ktory sprzedaje pojazd nie ma wplywu i nie zaleza od niego.
 
tytus82 


Marka: Dacia
Model: Sandero
Silnik: 1.4
Rocznik: 2010
Wersja: Arctica
Dołączył: 21 Lis 2010
Posty: 12
Skąd: Chełmek
Wysłany: 2010-11-21, 22:06   

Tak fabrycznie samochód ma nalewane kilka litrów tylko żeby przajachać rolki i na plac. diler może trochę dolać ale w handlu standartem jest nalewanie paliwa jak do kosiarki. Jak odebrałem samochód to pierwsze co to podjechałem na stację i zatankowałem weszło 47l.
 
z234 


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1,5dci 85KM
Rocznik: 2010
Wersja: Laureate
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 17 Sie 2010
Posty: 61
Skąd: Łódź
Wysłany: 2010-11-21, 23:09   

Ja zatankowalem zaraz przy salonie prawie pod korek, weszło 45 litrow, czxyli w aucie bylo pomiedzy 5-7.
Koledzy pisali o dywanikach.... Owszem dodatek gratisowy, wyglądają fajnie, ale pokrywają jakies 70% powierzchni podłogi :( Na wode i śnieg lipa!
 
Ammianus 



Marka: Dacia
Model: Sandero
Silnik: 1,5 dCi
Rocznik: 2010
Wersja: Laureate
Dołączył: 15 Wrz 2010
Posty: 323
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2010-11-22, 09:14   

Tutaj jest mala check-lista rzeczy, na które warto zwrócić uwagę przy odbiorze auta:
http://www.daciaklub.pl/forum/viewtopic.php?t=1255

Za pare dni bede mial szanse organoleptycznie sprawdzic tą liste w boju ;-)
_________________
 
marektbg 


Marka: Skoda
Model: Octavia Tour II
Silnik: 1,4 16V
Rocznik: 2010
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 17 Cze 2010
Posty: 399
Skąd: Tarnobrzeg
Wysłany: 2010-11-22, 09:22   

Trzeba negocjować cały bak paliwa od dealera - chociaż w przypadku Dacii pewnie się to nie uda, bo zasłaniają się małymi marżami itd.
_________________
Teoria nie zrobi z nikogo praktyka :)
 
bebe 
Moderator
I aim to misbehave



Marka: Jeep
Model: Grand Cherokee
Silnik: 4.7 V8
Rocznik: 2004
Pomógł: 26 razy
Dołączył: 02 Sie 2010
Posty: 2384
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2010-11-22, 14:30   

Rozmawiałem na ten temat z dealerem przed odbiorem MCVki. Z tego co pamiętam, jest tak, że te 5 l paliwa jest na liście wyposażenia przy przygotowywaniu samochodu dla klienta. Zdarzały się przypadki, że na hali zapominano o wlaniu nawet tych 5 litrów, więc warto sprawdzić (w MCVce przy odbiorze nie świeciła się rezerwa).

Wiem, że jest zwyczaj, że pożyczony samochód oddaje się z pełnym bakiem, o analogicznym zwyczaju w przypadku sprzedawanych samochodów nie słyszałem. :)

Pewnie można by było gnębić sprzedawcę, ale sensu w tym nie widzę - po pierwsze, IMHO korzystniej jest gnębić o dodatkowe wyposażenie - o ile z cen wyposażenia sprzedawcy nie są w stanie nic urwać (ceny ustala centrala), o tyle mają pole do manewru w kosztach montażu - bo ten ustalają z "halą" na miejscu. (W przypadku większych upustów może być wymagana zgoda kierownika, więc to od Was zależy, czy sprzedawca będzie Was lubił na tyle, żeby wybłagać upust u zwierzchnika, czy nie. ;) Po drugie - paliwo to nie olej, każdy leje co mu się żywnie podoba, więc już widzę te dyskusje, że paliwo nie takie, że za dobre/za tanie, itd. ;)
 
benny86 


Marka: Chevy
Model: Aveo
Silnik: 1.2
Rocznik: 2009
Pomógł: 31 razy
Dołączył: 15 Mar 2009
Posty: 2944
Skąd: Śląsk
Wysłany: 2010-11-22, 15:53   

bebe napisał/a:
Wiem, że jest zwyczaj, że pożyczony samochód oddaje się z pełnym bakiem, o analogicznym zwyczaju w przypadku sprzedawanych samochodów nie słyszałem. :)

W wypożyczalniach tak właśnie jest, ale de facto i tak klient płaci za wszystko bo otrzymuje auto z pełnym bakiem i takie musi oddać. Jeśli mniej paliwa - płaci nie tylko za paliwo, lecz również dodatkową kwotę - za to, ze pracownik musi jechać zatankować (często ejst to wyższy koszt niż samego paliwa)
 
r70 


Marka: Dacia / Renault
Model: Duster / Captur
Silnik: 1.0Eco-G / 1.2tce
Rocznik: 2021 / 2014
Pomógł: 9 razy
Dołączył: 10 Mar 2010
Posty: 1091
Skąd: Kępno
Wysłany: 2010-11-23, 11:10   

Mój pierwszy nowy samochód to był polones truck 1.6gli. Zanim dojechałem do bramy posesji polmozbytu to silnik zaczął się dławić. Myślałem że już się zepsuł, tymczasem było to spowodowane brakiem paliwa... z pewnością poldek nie spalił tych 5-7L na odcinku 300m ;)
_________________
pozdrawiam
Paweł
 
benny86 


Marka: Chevy
Model: Aveo
Silnik: 1.2
Rocznik: 2009
Pomógł: 31 razy
Dołączył: 15 Mar 2009
Posty: 2944
Skąd: Śląsk
Wysłany: 2010-11-23, 11:21   

Eh to już przegięcie totalne... jeszcze trochę i zaczniemy do salonu po odbiór autka przychodzić z kanistrem he he. Ale poldkowi przecież wiele się wybaczało...
 
waldi68671 


Marka: dacia
Model: duster
Silnik: 1.5dci
Dołączył: 13 Wrz 2010
Posty: 10
Skąd: rzeszów
Wysłany: 2010-12-09, 23:18   Odbiór DUSTERKA

Ja odbierałem swoje autko w CZęstochowie i na wyposarzeniu wszystko było a paliwa to było ok 15 litrów obsługa super a szczegulnie pan Robert Pietrzykowski. Pozdrawiam.
 
esdziewiaty 



Marka: Mercedes-Benz
Model: GLK
Silnik: 220 CDI 4Matic
Rocznik: 2009
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 13 Sie 2010
Posty: 619
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2010-12-10, 00:24   

To miły gest, ZDUNEK wydał auto kompletnie bez paliwa. na stacji oddalonej o 300m od salonu weszło do baku 50l ;D
_________________
Duster u szczęśliwego nowego nabywcy :)
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FISubSilver v 0.3 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne