Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

DACIA Klub Polska  
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

 Ogłoszenie 
JEDNA SPRAWA = JEDEN TEMAT

Poprzedni temat :: Następny temat
Autoalarm do Dacia Duster
Autor Wiadomość
Bobi65 
Zielony listek


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.5 dCi
Rocznik: 2011
Wersja: Laureate
Dołączył: 17 Lis 2010
Posty: 7
Skąd: Rybnik
Wysłany: 2010-12-06, 16:17   Autoalarm do Dacia Duster

Za miesiąc odbieram moją Dacie Duster nie wiem czy założyć autoalarm w ASO czy gdzie indziej, a jak w ASO to czy ktoś wie jaka jest cena?
Ostatnio zmieniony przez Bobi65 2010-12-06, 16:19, w całości zmieniany 2 razy  
 
marektbg 


Marka: Skoda
Model: Octavia Tour II
Silnik: 1,4 16V
Rocznik: 2010
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 17 Cze 2010
Posty: 399
Skąd: Tarnobrzeg
Wysłany: 2010-12-06, 16:28   

Najprościej byłoby chyba zadzwonić do salonu.
 
bartek 



Marka: Dacia
Model: Duster 4x4
Silnik: 1.5 dci 110 km
Rocznik: 2010
Wersja: Laureate
Dołączył: 21 Paź 2010
Posty: 51
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2010-12-06, 17:37   

W ASO w Warszawie w Alejach Jerozolimskich coś około 1000 z montażem, ale szczerze nie polecam tego alarmu. Jest to alarm Cobra, wyje cicho a w dodatku jak otworzy się drzwi kierowcy to czeka 30 sekund i dopiero się aktywuje. Może to jest wina złego montażu, będę musiał jeszcze to sprawdzić. Dużo o tym alarmie było już napisane na naszym forum ;-)
_________________
Piszę poprawnie po polsku!

www.priam.com.pl
 
jackthenight 



Marka: Dacia, Fiat
Model: Sandero, Tipo
Silnik: 1.4 MPI, 1.4 16V
Rocznik: 2008, 2016
Wersja: Laureate 5 os.
Pomógł: 66 razy
Dołączył: 10 Sie 2008
Posty: 3233
Skąd: Łódź
Wysłany: 2010-12-06, 17:40   

bartek napisał/a:
wyje cicho a w dodatku jak otworzy się drzwi kierowcy to czeka 30 sekund i dopiero się aktywuje


Bartek, jak włączysz alarm to on dopiero po 30 sekundach się uzbroi. Dopiero jak po tych 30 sekundach otworzysz drzwi to alarm zacznie wyć od razu. Normalne i prawidłowe zachowanie alarmu - większość alarmów uzbraja się dopiero po jakimś czasie od włączenia alarmu pilotem.
_________________

 
Piotrek721015 



Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1,5 dci 90 KM
Rocznik: 2010
Wersja: Laureate
Pomógł: 8 razy
Dołączył: 11 Wrz 2010
Posty: 444
Skąd: ZGY
Wysłany: 2010-12-06, 18:02   

Mi w Szczecinie zaproponowali alarm za 650 zł zmontażem, ale nie wiem jakiej marki
 
Bobi65 
Zielony listek


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.5 dCi
Rocznik: 2011
Wersja: Laureate
Dołączył: 17 Lis 2010
Posty: 7
Skąd: Rybnik
Wysłany: 2010-12-06, 18:38   

Dzwoniłem do salonu samochodowego Daci w Wodzisławiu Śl. Dowiedziałem się, że cena tego alarmu wynosi 1200 zł.
Ostatnio zmieniony przez Bobi65 2010-12-06, 18:38, w całości zmieniany 1 raz  
 
mekintosz 



Marka: Citoren
Model: Berlingo
Silnik: 1.6 VTI
Rocznik: 2011
Wersja: [Inna].[nie dotyczy]
Pomógł: 35 razy
Dołączył: 22 Maj 2009
Posty: 4266
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2010-12-06, 23:36   

Cena za alarm w ASO jest niestety zaporowa. Jednak jesli sie nie wytarguje go w gratisie (w co watpie ;-( ) to niestety ale montaz poza aso moze skutkowac utrata gwarancji na instalacje elektryczna.
 
laisar 
Moderator



Marka: Dacia
Model: Logan MCV
Silnik: 1.6 MPI
Rocznik: 2007
Wersja: Laureate 7 os.
Pomógł: 419 razy
Dołączył: 16 Wrz 2007
Posty: 18036
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2010-12-07, 00:12   

mekintosz napisał/a:
montaz poza aso moze skutkowac utrata gwarancji na instalacje elektryczn

Proszę nie siać wrogiej propagandy d; - do czegoś takiego może dojść jedynie w przypadku wadliwego montażu (i jest wtedy dość oczywiste).
 
marektbg 


Marka: Skoda
Model: Octavia Tour II
Silnik: 1,4 16V
Rocznik: 2010
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 17 Cze 2010
Posty: 399
Skąd: Tarnobrzeg
Wysłany: 2010-12-07, 11:54   

laisar napisał/a:
Proszę nie siać wrogiej propagandy d; - do czegoś takiego może dojść jedynie w przypadku wadliwego montażu (i jest wtedy dość oczywiste).

Hehe wroga propaganda. W teorii to wszystko jest takie proste. Kop się z koniem w razie awarii. 1200zł w przypadku samochodu za 60-70tys. w końcu nie tak dużo.
W Tarnobrzegu kilka miesięcy temu (chyba w marcu) spalił się przed domem nowy Jeep (konkretnie pożar w komorze silnika i trochę przypaliło deskę, pas przedni) - gwarant odmówił naprawy/wymiany, bo właściciel miał zamontowane CB podpięte pod akumulator i antenę zamontowaną na stałe do relingu z przewodem w podsufitce. Hestia umywa ręce bo gwarant zwala to na ingerencje w elektronikę. Właściciel firma leasingowa popiera i gwaranta i Hestię. Sprawa jest w sądzie i raczej ciężko będzie ją wygrać bo ingerencja przez osoby nieuprawnione była ewidentna. Właściciela było stać na prawie 3000 netto raty leasingowej ale 300zł na montaż CB w ASO już nie. Dla mnie to było ewidentne druciarstwo.
Jak znajdę artykuł o tym z lokalnej prasy to wsatwie linka.
 
laisar 
Moderator



Marka: Dacia
Model: Logan MCV
Silnik: 1.6 MPI
Rocznik: 2007
Wersja: Laureate 7 os.
Pomógł: 419 razy
Dołączył: 16 Wrz 2007
Posty: 18036
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2010-12-07, 12:07   

marektbg napisał/a:
raczej ciężko będzie ją wygrać

To zależy - jeśli biegły/rzeczoznawca potwierdzi, że właśnie to spaprane połączenie było winne, to chyba nawet dobrze, że ten kto zepsuł poniesie konsekwencje swojej głupoty. Jeżeli natomiast okaże się, że owo podłączenie nie miało nic wspólnego z pożarem, to nie sądzę, żeby sąd miał jakiś problem z wydaniem wyroku korzystnego dla właściciela auta.

Po wtóre, sądząc po niektórych dokonania ASO (przykłady są nawet na naszym forum), to czasem nawet lepiej rozważyć montaż przez innego, byle dobrego fachowca...
 
marektbg 


Marka: Skoda
Model: Octavia Tour II
Silnik: 1,4 16V
Rocznik: 2010
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 17 Cze 2010
Posty: 399
Skąd: Tarnobrzeg
Wysłany: 2010-12-07, 12:33   

Gwarant powołuje się na zapis w gwarancji o zakazie przeprowadzania jakichkolwiek modyfikacji bez jego zgody. CB było montowane w zakładzie w Tarnobrzegu, na co była wystawiona faktura. Zakład jednak nie ma autoryzacji gwaranta i przez to użytkownik samochodu ma duży problem.
Tak samo alarm, szczególnie przy tych bardziej rozbudowanych to jednak trochę roboty jest. Moim zdaniem lepiej zdać się na ASO i mieć święty spokój.
Kolega niech bierze dealera za ryj i targuje się, może uda się urwać cenę. Chyba, że wydębił już jakieś duże gratisy - ale zawsze warto próbować i tyle.
 
laisar 
Moderator



Marka: Dacia
Model: Logan MCV
Silnik: 1.6 MPI
Rocznik: 2007
Wersja: Laureate 7 os.
Pomógł: 419 razy
Dołączył: 16 Wrz 2007
Posty: 18036
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2010-12-07, 12:38   

marektbg napisał/a:
Gwarant powołuje się na zapis w gwarancji o zakazie przeprowadzania jakichkolwiek modyfikacji bez jego zgody

Wpisywać mogą sobie w zasadzie co im się żywnie podoba - ale to jeszcze nie znaczy, że wszelkie klauzule są obowiązujące, bo niektóre kwestie są po prostu nieważne z mocy prawa i tyle.
 
benny86 


Marka: Chevy
Model: Aveo
Silnik: 1.2
Rocznik: 2009
Pomógł: 31 razy
Dołączył: 15 Mar 2009
Posty: 2944
Skąd: Śląsk
Wysłany: 2010-12-07, 12:39   

Poza tym z tego co piszecie rozrzut cenowy za alarm w ASO jest 600-1200zł W razie nieudanych negocjacji z dealerem gdzie kolega kupuje autko, warto chyba obdzwonić innych dealerów i zamontowac tam gdzie najtaniej (za ten sam alarm rzecz jasna) Dla tych kilku stówek można poświęcić kilka litrów paliwa..
 
marektbg 


Marka: Skoda
Model: Octavia Tour II
Silnik: 1,4 16V
Rocznik: 2010
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 17 Cze 2010
Posty: 399
Skąd: Tarnobrzeg
Wysłany: 2010-12-07, 12:49   

laisar napisał/a:
Wpisywać mogą sobie w zasadzie co im się żywnie podoba - ale to jeszcze nie znaczy, że wszelkie klauzule są obowiązujące, bo niektóre kwestie są po prostu nieważne z mocy prawa i tyle.

Ale w tego typu zapisie nie ma nic sprzecznego z prawem.
Gwarancja jest umową dwóch stron, gwarant coś deklaruje, a użytkownik godzi się na jego warunki. Jest to umowa wiążąca. Jeśli się z nią nie zgadzasz od niej odstępujesz ale nie możesz rościć wobec gwaranta żadnych praw.
To są rozważania tak teoretyczne, że aż śmieszne. Chciałbym przypomnieć, że mieszkamy na planecie ziemia - gdzie każdy człowiek tylko patrzy jakby wyru...ć drugiego. To nie Eden.
Nie raz pisałem, że pracowałem w firmie gdzie było 20 busów zmienianych co 2-3 lata i wtedy na gwarancji większość dealerów miała nas w dupie i nic nie chcieli robić na gwarancji bez wojny, a co dopiero zwykłego śmiertelnika przyjeżdżającego raz do roku na przegląd.
 
laisar 
Moderator



Marka: Dacia
Model: Logan MCV
Silnik: 1.6 MPI
Rocznik: 2007
Wersja: Laureate 7 os.
Pomógł: 419 razy
Dołączył: 16 Wrz 2007
Posty: 18036
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2010-12-07, 13:05   

marektbg napisał/a:
w tego typu zapisie nie ma nic sprzecznego z prawem

A ktoś mówi, że sprzecznego? Może być po prostu nieważny <:

Cytat:
każdy człowiek tylko patrzy jakby wyru...ć drugiego

Współczuję miejsca zamieszkania - na mojej planecie jest dużo milej. Zapraszam (;


Cytat:
Nie raz pisałem, że pracowałem w firmie gdzie było

Panta rhei... :mrgreen:
 
marektbg 


Marka: Skoda
Model: Octavia Tour II
Silnik: 1,4 16V
Rocznik: 2010
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 17 Cze 2010
Posty: 399
Skąd: Tarnobrzeg
Wysłany: 2010-12-07, 13:28   

To wszystko to puste teorie. Nic to nie wnosi. Wszyscy jesteśmy mądrzy, a najmądrzejsi przed komputerem.

Jest na forum jakiś praktyk - kto zamontował alarm w nowym samochodzie poza ASO, miał jakieś kłopoty z instalacją elektryczną i jak do tego odniósł się gwarant (obojętnie marka samochodu)?
Ostatnio zmieniony przez marektbg 2010-12-07, 13:29, w całości zmieniany 1 raz  
 
laisar 
Moderator



Marka: Dacia
Model: Logan MCV
Silnik: 1.6 MPI
Rocznik: 2007
Wersja: Laureate 7 os.
Pomógł: 419 razy
Dołączył: 16 Wrz 2007
Posty: 18036
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2010-12-07, 13:42   

Zapomniałeś o najważniejszym: "poprawnie zamontowany".


W 2 letnim suzuki wagon r+ ułamało się mocowanie wiązki elektrycznej - kable wpadły między blachę i jakiś plastikowy element i jeden dawał czasem przebicie. Mimo kiepskiego montażu alarmu (choć poprawnego elektrycznie) w ASO się nawet nie zająknęli...
 
Pawlo 


Marka: Dacia
Model: Logan MCV, Dokker
Silnik: 1,5dci, 1,5dci
Rocznik: 2007, 2016
Wersja: Laureate 5 os.
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 06 Sty 2008
Posty: 333
Skąd: Kraków
Wysłany: 2010-12-08, 17:31   

A myślałeś żeby kupić samemu alarm taki jak chcesz a można kupić (już od 150zł kpl) i zamontować w ASO z fakturą za ok. 230zł. Ja tak zrobiłem kupiłem swój a oni go zamontowali i przynajmniej mam założone to co chciałem wiem jak działa i że dobrze działa.
_________________
Pawlo
 
mekintosz 



Marka: Citoren
Model: Berlingo
Silnik: 1.6 VTI
Rocznik: 2011
Wersja: [Inna].[nie dotyczy]
Pomógł: 35 razy
Dołączył: 22 Maj 2009
Posty: 4266
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2010-12-09, 20:40   

marektbg napisał/a:
To wszystko to puste teorie. Nic to nie wnosi. Wszyscy jesteśmy mądrzy, a najmądrzejsi przed komputerem.

Jest na forum jakiś praktyk - kto zamontował alarm w nowym samochodzie poza ASO, miał jakieś kłopoty z instalacją elektryczną i jak do tego odniósł się gwarant (obojętnie marka samochodu)?


Podpisuje sie pod tym. Oczywiscie wszystko jest cacy jak autko nie psuje sie, klient jezdzi na przeglady i placi. Jednak jak cos sie spierdzieli i ASO musi naprawiac moga szukac powodow do odmowy. W przypadku autoalarmu ingerencja jest i w sumie nie wiadomo jak szeroka. Wszystko zalezy od ilosci czujek i wykorzystania istniejacych elementow instalacji auta. Wkurzaja mnie te zapisy - byc moze mozna liczyc na zdrowy rozsadek pracownikow ASO. Uwazam, ze np jak zle zamontujesz alarm to skutkuje uszkodzeniem np, akumulatora to nie powinno sie tracic gwarancji na silniczek tylnej wycieraczki. Tak samo jak wymiana radia i glosnikow nie powinna skutkowac cofnieciem gwarancji na alternator. Niestety w oparciu o zakaz jakichkolwiek modyfikacji instalacji elektrycznej ASO moze posunac sie do takich niekorzystnych dla klienta ograniczen w gwarancji.
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FISubSilver v 0.3 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne