Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

DACIA Klub Polska  
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

 Ogłoszenie 
JEDNA SPRAWA = JEDEN TEMAT

Poprzedni temat :: Następny temat
[MCV] Półka w bagażniku
Autor Wiadomość
bebe 
Moderator
I aim to misbehave



Marka: Jeep
Model: Grand Cherokee
Silnik: 4.7 V8
Rocznik: 2004
Pomógł: 26 razy
Dołączył: 02 Sie 2010
Posty: 2384
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2011-01-02, 15:34   [MCV] Półka w bagażniku

http://www.daciaklub.pl/f...p?p=73717#73717
Pawlo napisał/a:
Jest jeszcze jakaś nowa półka którą montuje się pod roletą bagażnika i ona kosztuje 306zł
jej nr 60 01 998 200 niestety nikt jej jeszcze nie widział ani nie montował tak stwierdzili panowie z serwisu. A może któryś z kolegów już nabył taką półeczkę i pochwali się zdjęciami :?:

Wciórności, jaka fajna! :O



Tyle tylko, że na moje oko ona jest zamiast rolety i/lub zamiast trzeciego rzędu siedzeń, więc jak dla mnie trochę mało praktyczna. No chyba, że jako korytko dla pasażerów jadących w bagażniku, ale takich chlorów to nawet ja nie wożę. :] (Może na taksówkę? ;)
Ostatnio zmieniony przez laisar 2011-01-03, 13:01, w całości zmieniany 1 raz  
 
Pawlo 


Marka: Dacia
Model: Logan MCV, Dokker
Silnik: 1,5dci, 1,5dci
Rocznik: 2007, 2016
Wersja: Laureate 5 os.
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 06 Sty 2008
Posty: 333
Skąd: Kraków
Wysłany: 2011-01-02, 16:22   

Ale z tego co gość mówił to że roletkę powinno się dać bez problemu zasunąć rzecz jasna bez trzeciego rzędu foteli. Ale jednak bardziej mi się podoba ta półeczka w środku nad głowami
_________________
Pawlo
 
laisar 
Moderator



Marka: Dacia
Model: Logan MCV
Silnik: 1.6 MPI
Rocznik: 2007
Wersja: Laureate 7 os.
Pomógł: 419 razy
Dołączył: 16 Wrz 2007
Posty: 18036
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2011-01-02, 16:29   

Pawlo napisał/a:
roletkę powinno się dać bez problemu zasunąć

Na pewno nie - zobacz na fotce jak to-to jest montowane...
 
bebe 
Moderator
I aim to misbehave



Marka: Jeep
Model: Grand Cherokee
Silnik: 4.7 V8
Rocznik: 2004
Pomógł: 26 razy
Dołączył: 02 Sie 2010
Posty: 2384
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2011-01-02, 16:34   

laisar napisał/a:
Pawlo napisał/a:
roletkę powinno się dać bez problemu zasunąć

Na pewno nie - zobacz na fotce jak to-to jest montowane...

No właśnie przyjrzałem się jeszcze raz i nie mam już takiej pewności... Tam jest miejsce za tą półką, jak się dobrze wpatrzeć. Możliwe, że akurat tyle, żeby zmieściły się bębny od rolety (zaczepy są wolne), a sama roleta jest cienka jak opłatek ;) i idzie górą.

Co nie zmienia faktu, że jakiegoś konkretnego zastosowania dla takiej półeczki nie widzę (poza wspomnianym womitorium ;). Żeby się dostać do jej zawartości, trzeba odsunąć roletę, ale żeby w tym momencie sięgnąć do niej, trzeba z butami wejść do bagażnika. Może nieco łatwiej byłoby sięgnąć z kanapy, ale wtedy roleta musiałaby być odsunięta.

Chyba nie ma co teoretyzować, trzeba zaczekać na kogoś, kto to kupi i zaprosić go na spota. :]
 
Mikele 



Marka: Dacia
Model: Lodgy
Silnik: 1,6
Rocznik: 2019
Wersja: Stepway
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 29 Lis 2008
Posty: 535
Skąd: Gibraltar
Wysłany: 2011-01-03, 00:11   

Sam myślałem o tej półeczce, bo wygląda bardzo fajnie. Zakładałem, że spisywała by się super zarówno przy konfiguracji na 5 osób (po można sięgnąć za siebie i coś wziąć), jak i na 7 osób (z dzieciakami w bagażniku, bo mogą mieć wszystko "pod ręką" , a jak kruszą to do środka).

Cały problem w tym, że gdy półka z różnych przyczyn nie może być na swoim miejscu, to jest antyergonomiczna i podejrzewam że przeszkadzałaby, więc odpuściłem. Jadąc wersją 7-osobową ze złożonymi fotelami w trzecim rzędzie albo trzeba ją wyjmować, albo złożone fotele nie mogą być "w pionie", czyli wciąż zajmują mnóstwo bagażnika...

Do wersji 5-osobowych podejrzewam byłaby w sam raz.
 
laisar 
Moderator



Marka: Dacia
Model: Logan MCV
Silnik: 1.6 MPI
Rocznik: 2007
Wersja: Laureate 7 os.
Pomógł: 419 razy
Dołączył: 16 Wrz 2007
Posty: 18036
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2011-01-03, 12:57   

Mikele napisał/a:
Jadąc wersją 7-osobową ze złożonymi fotelami w trzecim rzędzie albo trzeba ją wyjmować, albo złożone fotele nie mogą być "w pionie", czyli wciąż zajmują mnóstwo bagażnika...

Sądząc po sposobie montażu - http://www.tech-accessoir...ocument_id=1818 - dałoby się ją odpowiednio przystosować, żeby wyjmować wyłącznie na moment składania kanapy trzeciego rzędu.

Tyle że wtedy znajdzie się trochę dalej od oparcia drugiego rzędu, nieco ograniczając ergonomię w konfiguracji 5-os., natomiast w ustawieniu 7-os. może być z kolei trochę za blisko pasażerów na tylnych miejscach. Niekoniecznie w codziennym użytkowaniu, tylko raczej w przypadku ostrego hamowania albo, co gorsza, kolizji...

Koniec końców - najlepiej byłoby więc pokombinować z możliwością montażu w dwóch położeniach! (;


laisar napisał/a:
przyjrzałem się jeszcze raz i nie mam już takiej pewności

- gratuluję wzroku / wyobraźni (; bo choć MSZ z tej fotki to jednak niewiele wynika, to zalinkowana instrukcja montażu wydaje się faktycznie potwierdzać możliwość równoczesnego korzystania z rolety i półeczki.
Ostatnio zmieniony przez laisar 2011-01-03, 13:02, w całości zmieniany 1 raz  
 
Matthias[Wlkp] 



Marka: Dacia
Model: Logan MCV
Silnik: 1.6 16V
Rocznik: 2010
Wersja: Laureate 7 os.
Dołączył: 19 Maj 2010
Posty: 125
Skąd: Skórzewo k/Poznania
Wysłany: 2011-01-04, 12:52   

Też myślałem, że będzie dało się ją jakoś składować przy 7 fotelach, ale niestety nie... Tego nawet nie można składować za 3 rzędem, bo jest za długie. Zostawiłem sobie - jak będę jechał gdzieś bez teściów, to zawsze warto przykryć bagaże...
_________________
 
Mikele 



Marka: Dacia
Model: Lodgy
Silnik: 1,6
Rocznik: 2019
Wersja: Stepway
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 29 Lis 2008
Posty: 535
Skąd: Gibraltar
Wysłany: 2011-01-04, 15:24   

Ale piszesz o rolecie bagażnika, czy o tej półeczce ? Bo jakoś sobie nie mogę wyobrazić przykrywania bagaży półką o szerokości 15 cm. ;-)






[ Komentarz dodany przez: Beckie: 2011-01-04, 21:02 ]
A tak ładnie prosiłem... :-(
Ostatnio zmieniony przez Beckie 2011-01-04, 21:02, w całości zmieniany 2 razy  
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FISubSilver v 0.3 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne