Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

DACIA Klub Polska  
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

 Ogłoszenie 
JEDNA SPRAWA = JEDEN TEMAT

Poprzedni temat :: Następny temat
Dziwne reakcje kierownicy w Dusterze
Autor Wiadomość
Vincent 


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 16V
Dołączył: 09 Lip 2010
Posty: 32
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2010-08-05, 10:49   

Nie wiem gdzie spytać, zapytam tu.

Właściwie pytanie znowu do piotressa bo chyba tu najdłużej Dusterem jeździ - ale oczywiście zapraszam też innych użytkowników DD. :)

Przejechałem dopiero 200km i wszystko jest cacy poza jedną rzeczą.

Kierownica dosyć wyraźnie "reaguje" na nierówności w drodze (tak jakby "popuszcza" to w jedną to w drugą). Nie do końca wiem jak to opisać, bo samochód nadal jest pod kontrolą, więc nie wydaje mi się to niebezpieczne - ale mimo wszystko jest odczuwalne.

Do tej pory miałem pandę i tam czegoś takiego nie zauważyłem. Może to kwestia dużego samochodu z dużymi kołami czy coś w tym stylu - nie mam doświadczenia. Czy wybierać się z tym do serwisu czy to normalne? (Znając życie powiedzą, że nic nie znaleźli, bo sprawdzą go wokół warsztatu - a żeby to zauważyć, trzeba pojechać na jakieś nierówności :-? )


Druga sprawa to cichy "warkot" pompy wspomagania przy maksymalnym skręcie kierownicy. W Pandzie też coś takiego było, ale zauwazyłem to dopiero po kilku latach. Czy to normalne w nowym dusterze (może ma po prostu większy mechanizm to i słychać lepiej)?

Z góry dziękuję za pomoc. :)
 
akofreda 



Marka: Dacia
Model: Duster 4x4
Silnik: 1,5 dCi 110KM
Rocznik: 2010
Wersja: Laureate
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 15 Lip 2010
Posty: 220
Skąd: Płock
Wysłany: 2010-08-05, 10:55   

Potwierdzam u siebie te "drgania". Jadąc po wyboistej gruntowej drodze kierownica oddaje to co koła wymacają. Czyli ten typ tak ma. Nie wiem jakie ja mam wspomaganie czy elektryczne czy hydrauliczne. Słyszałem, że dCi 110KM ma elektryczne ale głowy nie dam. W Espero mam hydrauliczne i też po skręceniu na maksa słychać - tak że to chyba normalne - ale głowy nie dam ;-) .
 
Potworny 



Marka: Dacia
Model: Sandero
Silnik: 1,6 MPI
Rocznik: 2008
Wersja: Laureate
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 12 Paź 2008
Posty: 216
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2010-08-05, 11:08   

Vincent napisał/a:
Druga sprawa to cichy "warkot" pompy wspomagania przy maksymalnym skręcie kierownicy

To słychać zawory pompy hydraulicznej bo pewnie taką masz.
W instrukcji (Sandero) napisano by nie utrzymywać zbyt długo kierownicy w skrajnych położeniach.


Vincent napisał/a:
tak jakby "popuszcza" to w jedną to w drugą

????
Na wszelki wypadek lepiej podjechać do ASO przecież są od tego (a może się mylę ;-) )
_________________

 
WhiteDragon 



Marka: Dacia
Model: Logan MCV
Silnik: 1.5 dci 85 kM
Rocznik: 2009
Wersja: Laureate 5 os.
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 31 Paź 2009
Posty: 310
Skąd: Zabrze
Wysłany: 2011-02-21, 23:06   

Vincent napisał/a:
Kierownica dosyć wyraźnie "reaguje" na nierówności w drodze (tak jakby "popuszcza" to w jedną to w drugą).


Spokojnie, u mnie też tak jest, wymaga przyzwyczajenia czyli TTTM (ten typ tak ma). Z upływem czasu nie pogłębia się.
_________________
WhiteDragon
 
billbill666 


Marka: Hyundai/Daihatsu
Model: ix35 4WD/Cuore VIII
Silnik: 2.0benz/1.0benz.
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 20 Maj 2010
Posty: 172
Skąd: PL
Wysłany: 2011-02-21, 23:17   

Jak dla mnie panowie to układ kierowniczy Dustera 4x2 zbyt wrażliwy jest jak na suva w porównaniu do SGVII,jest bardziej jak z osobówki a to nie idzie w parze.
 
jjmalin 



Marka: Dacia
Model: Sandero + Duster
Silnik: 1.5 dCi + 1.0 TCe LPG
Rocznik: 2010 + 2021
Wersja: Stepway
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 06 Sie 2010
Posty: 729
Skąd: Pszczyna
Wysłany: 2011-02-22, 13:08   

właśnie potwierdzam. wpsomaganie się nie usztywnia przy większych predkościach i troszkę trzeba z autkiem walczyć na nierównościach ...
_________________


Były: Hyundai Atos Prime ( rocznik 2000 ), Fiat 126p ( rocznik 1990 ), Fiat Seicento ( rocznik 2008 ), Renault Clio ( rocznik 1998 ), Citroen C4 ( rocznik 2008 )
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FISubSilver v 0.3 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne