Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

DACIA Klub Polska  
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

 Ogłoszenie 
JEDNA SPRAWA = JEDEN TEMAT

Poprzedni temat :: Następny temat
Napinacze pirotechniczne
Autor Wiadomość
RnR 


Marka: Dacia
Model: Duster 4x4
Silnik: 1.5 dCi 110
Rocznik: 2011
Wersja: Laureate
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 19 Paź 2010
Posty: 667
Skąd: POL/ŚL
Wysłany: 2011-02-26, 19:37   Napinacze pirotechniczne

Zakladam osoby watek gdyz sprawa zaczyna mnie troche niepokoic...

W polskim katalogu wersja Laureate ma ewidentnie wymienione napinacze pirotechniczne:
http://dacia.pl/media/dus...ter_katalog.pdf


Natomiast nie znalazlem nic takiego np. na stronie niemieckiej z wyposazeniem:
http://translate.google.c...ster_preise.php

Podobnie w Slowackim katalogu:
http://www.dacia-local.sk...zura_duster.pdf

Czy ja może zle szukam czy tylko w Polsce SA te napinacze a moze jestesmy zbiorowo oszukiwani? (napinaczy nie ma wcale albo tylko u nas nie ma ich we wszystkich wersjach i dlatego sie o tym pisze dla Laureate - ale wtedy czemu ten rozbity ich nie mial?) :/

W piatek wyslalem maila do RP w tej sprawie i sprawie crash testu ale nie dostalem narazie zadnej odpowiedzi...

Prosze o pomoc - szczegolnie obecnych wlascicieli Laureate i ludzi znajacych jakis jezyk gdzie sprzedawany jest Duster i dostepne sa katalogi - moze w tym slowackim/niemieckim poprostu zle szukam? - niestety ten napinacz jesli jest to chyba w miejscu gdzie jest zwijarka do pasow ale moze ktos tam juz zagladal?

-- update --
Szukajac w google jest wiele wzmianek o tych napinaczach - nawet na stronie Renault:
http://www.renault.com/en...ges/duster.aspx
"On the passive safety front, Renault Duster is fitted, as standard, with two front airbags (depending on market) and three-point seat belts with load limiters for the front seats, to which pyrotechnic pretensioners can be added."

Tylko dlaczego niby Laureate w tescie NCAP nie ma napinaczy (i stylizowanych felg ani lakierowanych zderzakow?) a Dacia/Renault ani slowem o tym nie wspomina/nie komentuje? Z napinaczami wynik ochrony na przednich fotelach napewno bylby znacznie lepszy...
Ostatnio zmieniony przez RnR 2011-02-26, 19:51, w całości zmieniany 2 razy  
 
matucha 



Marka: Skoda / VW
Model: Rapid / Up!
Silnik: 1,0 TSI / 1,0 MPI
Rocznik: 2019/2017
Pomógł: 11 razy
Dołączył: 24 Maj 2010
Posty: 813
Skąd: Poznań
Wysłany: 2011-02-26, 20:18   

Do NCAP o ile mnie nie myli zawsze idzie najuboższa wersja.
_________________
Było Sandero Stepway 1,6MPI + LPG 2010 i Logan MCV 1,6MPI + LPG 2012
 
RnR 


Marka: Dacia
Model: Duster 4x4
Silnik: 1.5 dCi 110
Rocznik: 2011
Wersja: Laureate
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 19 Paź 2010
Posty: 667
Skąd: POL/ŚL
Wysłany: 2011-02-26, 20:54   

Tak - ale pisza na stronie i w pdf'ie, ze to Laureate (mimo, ze wyglada jak Ambience - ma boczne poduszki wiec to nie calkowity "golas" raczej) a w pdf'ie ze szczegolami podaja jakoby nawet miala te napinacze (tylko, ze nie widac, zeby dzialaly + nie wymieniaja ich na stronie z wynikami...)
_________________
 
z234 


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1,5dci 85KM
Rocznik: 2010
Wersja: Laureate
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 17 Sie 2010
Posty: 61
Skąd: Łódź
Wysłany: 2011-02-26, 22:47   

Nie jestem ekspertoem samochodowym, ale właśnie obejrzałem zaczepy pasów w mojej starej 306 oraz w dusterze.
W 306 zaczep przyczepiony jest do metalowej bańki na ruchomym ale twardym przewodzie, ktory w trakcie odpalenia kurczy sie przez co napina pas...(przynajmniej jak tak to rozumiem)
W dusterze (laureate-czyli teoretycznie sa napicze) zaczep na stalowym stelarzu przymocowym jest jakas grubą śrubą do stelarza fotela. Ma pewną możliwość rotacji ,ale ja nie widze tu możliwości ściągniecia pasów...
W poniedziałek dzwonie do sprzedawcy po dokładniejsze informacje
 
z234 


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1,5dci 85KM
Rocznik: 2010
Wersja: Laureate
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 17 Sie 2010
Posty: 61
Skąd: Łódź
Wysłany: 2011-02-26, 23:05   

moze jednak się mylę:
"Obecnie stosuje się dwa rodzaje pirotechnicznych napinaczy pasów bezpieczeństwa. Pierwszy z nich to napinacz umieszczony przy zwijaczu pasa. Natomiast drugi sposób to umieszczenie napinacza przy zamku. Stosowanie drugiego rozwiązania powoduje, że przy cofnięciu zamka trzypunktowego pasa bezpieczeństwa o 5 cm cały pas skraca się o 10 cm"
Moze jednak są te napinacze przy zwijaczu pasa, a tego sprawdzić bez rozgrzebania wnętrza nie potrafię...
 
jackthenight 



Marka: Dacia, Fiat
Model: Sandero, Tipo
Silnik: 1.4 MPI, 1.4 16V
Rocznik: 2008, 2016
Wersja: Laureate 5 os.
Pomógł: 66 razy
Dołączył: 10 Sie 2008
Posty: 3233
Skąd: Łódź
Wysłany: 2011-02-26, 23:12   

Ładunek pirotechniczny w Daciach znajduje się przy zwijaczu pasa - sprawdzałem kiedyś u siebie, kiedy musiałem zdemontować obudowę słupka kierowcy.
_________________

 
RnR 


Marka: Dacia
Model: Duster 4x4
Silnik: 1.5 dCi 110
Rocznik: 2011
Wersja: Laureate
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 19 Paź 2010
Posty: 667
Skąd: POL/ŚL
Wysłany: 2011-02-27, 02:35   

Dzieki :) ciekawe czy kiedys sprostuja wersje z testu...
_________________
 
eastcowboy 


Marka: *
Model: *
Silnik: *
Pomógł: 14 razy
Dołączył: 19 Sie 2009
Posty: 336
Skąd: ABCD
Wysłany: 2011-02-27, 10:04   

jackthenight napisał/a:
Ładunek pirotechniczny w Daciach znajduje się przy zwijaczu pasa - sprawdzałem kiedyś u siebie, kiedy musiałem zdemontować obudowę słupka kierowcy.


Pirotechniczne napinacze pasów (PTCAV) są tylko w Sandero i Duster i tylko w połączeniu z bocznymi poduszkami powietrznymi (ABLAV).

I czekamy na zdjęcia :)
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FISubSilver v 0.3 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne