Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

DACIA Klub Polska  
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

 Ogłoszenie 
JEDNA SPRAWA = JEDEN TEMAT

Poprzedni temat :: Następny temat
Dacia Duster - jaki kolor?
Autor Wiadomość
StudenT 


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 16V 105 4x2
Dołączył: 13 Mar 2011
Posty: 15
Skąd: Internet
  Wysłany: 2011-03-13, 16:09   Dacia Duster - jaki kolor?

Witam,

jak zapewne wiecie z postu z kategorii „Powitania” nie posiadam jeszcze auta Dacia.
Chce jednak kupic Dacia Duster 1.6 16V 105 4x2 (jest to najtańszy model Dacia Duster ze wzgledu na silnik). Jako wyposażenie interesuje mnie jednak „full wypas” – czyli tapicerka skora i pakiet Look (przyciemniane tyle szyby, relingi chromowane jak i boczne progi).

Pod uwage biore jedynie 3 możliwe kolory:
- bialy
- czarny (metalik)
- srebrny (metalik)


I teraz moje niezdecydowanie. Nie jestem w stanie obejrzec trzec takich konfiguracji w salonie, ale to co mi przeszkadza to:

- nigdy na oczy nie widziałem białego dacia duster -boje się ze będzie to taki beznadziejny bialy jak samochod dostawczy na mleko. Czy mogliby się wypowiedziec posiadacze białego Dustera czy sa zadowoleni z wyboru tego koloru, czy jednak gdyby mieli możliwość to zmieniliby np. na czarny. Nie robi się ten bialy z czasem zolty?
Biale auto z czarnymi szybami wyglada super, ale czy pasuja do tego te chromowane relingi, lusterka itd. A może wyglada to jak „piesc do nosa”?

- czarny widziałem w salonienie, ale jakos nie jest on dla mnie do konca czarny jak smola. Można by to jeszcze zaakceptowac tylko czy pasuja do tego te chromowane lusterka? Jak na to patrzyłem to miałem takie mieszane uczucie – jakos wolalbym żeby ten look pakiet obejmowal czarne szyby, chromowane relinki, progi, przednia ochrona silnika a lusterka jednak powinny zostac czarne. Kto z was ma czarnego dustera ze look pakietem?

- no i na koniec srebrny. Mój problem w tym czy ten srebrny nie zleje się w całość z tym chromem? Nie wyglada to jak jednokolorowe auto? Te extra dodatki za które trzeba tyle zapłacić przestaja być wogole widoczne. Czy się myle? Tutaj proszę o wypowiedz osoby posiadające srebrnego Dustera z look pakietem.
Ostatnio zmieniony przez laisar 2011-03-13, 17:52, w całości zmieniany 1 raz  
 
firefox 


Marka: Dacia
Model: Duster 4x4
Silnik: 1.6 16V + LPG
Rocznik: 2010
Wersja: Laureate
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 17 Sty 2011
Posty: 93
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2011-03-13, 18:38   

witaj.Najladniejszy jest brazowy :) szkoda, ze nie ma czerwonego, tak jak stepway... Ponoc takiego dustera otrzymal tylko prezydent Rumunii
_________________
firefox
 
TD Pedro 



Marka: Dacia
Model: Duster 4WD
Silnik: 1,6 16V + LPG
Rocznik: 2010
Wersja: Laureate 5 os.
Pomógł: 26 razy
Dołączył: 19 Lis 2010
Posty: 3457
Skąd: RP
Wysłany: 2011-03-13, 18:48   

firefox napisał/a:
Najladniejszy jest brazowy...

pozwolę sobie się nie zgodzić... :-P różnimy się gustami, upodobaniami i takie kategoryczne stwierdzenie jest subiektywne... :-) (tak uważm chociaż sam jeżdżę brązowym cajou i mnie ten kolor również najbardziej się podoba :lol: , mało tego uznałem, że albo brąz cajou albo żaden)...
Ostatnio zmieniony przez TD Pedro 2011-03-13, 19:37, w całości zmieniany 1 raz  
 
sereq 



Marka: Dacia
Model: Sandero Stepway
Silnik: 0.9 TCe 90 KM
Rocznik: 2013
Wersja: Laureate
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 07 Cze 2010
Posty: 337
Skąd: W-wa
Wysłany: 2011-03-13, 19:36   

W tym wątku
http://www.daciaklub.pl/forum/viewtopic.php?t=3353
masz dwa zdjęcia mojego Dustera w kolorze Biel Alpejska przed odebraniem w salonie 8-) Sam oceń.

Ja osobiście jestem bardzo zadowolony z wyboru koloru, no ale to w zasadzie wyłącznie kwestia gustu..
 
matucha 



Marka: Skoda / VW
Model: Rapid / Up!
Silnik: 1,0 TSI / 1,0 MPI
Rocznik: 2019/2017
Pomógł: 11 razy
Dołączył: 24 Maj 2010
Posty: 813
Skąd: Poznań
Wysłany: 2011-03-13, 19:50   

Widziałem wszystki ekolory i biały jest najładniejszy 8-)
A poza tym wg mnie najbardziej praktyczny do tego.
_________________
Było Sandero Stepway 1,6MPI + LPG 2010 i Logan MCV 1,6MPI + LPG 2012
 
bebe 
Moderator
I aim to misbehave



Marka: Jeep
Model: Grand Cherokee
Silnik: 4.7 V8
Rocznik: 2004
Pomógł: 26 razy
Dołączył: 02 Sie 2010
Posty: 2384
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2011-03-13, 19:56   

matucha napisał/a:
Widziałem wszystki ekolory i biały jest najładniejszy 8-)
A poza tym wg mnie najbardziej praktyczny do tego.

I tu mnie ruszyło. :>

Miałem biały samochód, i wiele można było powiedzieć o tym kolorze, ale nie to, że był praktyczny. W lecie nadal był w środku piekarnik, zaś po umyciu pozostawał względnie czysty przez jakieś 38 sekund. :>

Jeśli kolor ci się podoba, to bierz, ale nie łudź się, że biały (poza frustracją po wyjechaniu z myjni) różni się czymkolwiek od innych. :]
 
TD Pedro 



Marka: Dacia
Model: Duster 4WD
Silnik: 1,6 16V + LPG
Rocznik: 2010
Wersja: Laureate 5 os.
Pomógł: 26 razy
Dołączył: 19 Lis 2010
Posty: 3457
Skąd: RP
Wysłany: 2011-03-13, 20:05   

matucha napisał/a:
Widziałem wszystki ekolory i biały jest najładniejszy...

mialem 4 (cztery) samochody w kolorze białym i nigdy więcej białego :lol: - ale to tylko i wyłącznie sprawa indywidualnych upodobań... kol. StudenT - musisz sam zdecydować... :-P
Ostatnio zmieniony przez TD Pedro 2011-03-13, 20:25, w całości zmieniany 1 raz  
 
StudenT 


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 16V 105 4x2
Dołączył: 13 Mar 2011
Posty: 15
Skąd: Internet
Wysłany: 2011-03-13, 20:11   

Moglbys prosze uscislic dlaczego "nigdy wiecej bialego".

Co stawalo sie denerwujace?
 
TD Pedro 



Marka: Dacia
Model: Duster 4WD
Silnik: 1,6 16V + LPG
Rocznik: 2010
Wersja: Laureate 5 os.
Pomógł: 26 razy
Dołączył: 19 Lis 2010
Posty: 3457
Skąd: RP
Wysłany: 2011-03-13, 20:33   

jest to odczucie bardzo indywidualne i bardzo subiektywne... kiedyś gama dostępnych kolorów była znacznie uboższa niż obecnie, w moim przypadku było tak, że kupiłem Opla Astrę w kolorze białym krótko po tym następował bum na te samochody właśnie w kolorze biały, kupiłem Seata Cordobę w kol. białym - to samo... stąd niechęć :-P , jedynie Renault Nevada którą miałem w kol. białym była rzadkością ale to chyba dlatego, że ten model w ogóle był rzadkością... (miałem jeszcze białą Syrenkę ale akurat tym samochodom każdy kolor pasował :lol: ) - kolor biały jest trudny do utrzymania w czystości (jedynie czarny jest trudniejszy) ponadto wg. mnie nie każdy samochód w kolorze białym wygląda dobrze, oglądałem białego Dustera i (posiadacze białych Dusterów wybaczcie :-( ) mnie się nie podoba..., ale powtarzam: jest to sprawa bardzo indywidualna i niekoniecznie wewnętrzne odczucia dadzą się opisać... :-P
 
matucha 



Marka: Skoda / VW
Model: Rapid / Up!
Silnik: 1,0 TSI / 1,0 MPI
Rocznik: 2019/2017
Pomógł: 11 razy
Dołączył: 24 Maj 2010
Posty: 813
Skąd: Poznań
Wysłany: 2011-03-13, 20:37   

A ja mam auto białe i taki kolor jest napewno łatwiejszy w utrzymaniu czystości niż czerwony Stepway. Nie widać kurzu, a zimą soli. Do tego jakiekolwiek rysy też są mało widoczne. Gdyby Stepway miał całą gamę kolorów, to byłby albo biały albo żółty.
_________________
Było Sandero Stepway 1,6MPI + LPG 2010 i Logan MCV 1,6MPI + LPG 2012
Ostatnio zmieniony przez matucha 2011-03-13, 20:41, w całości zmieniany 1 raz  
 
TD Pedro 



Marka: Dacia
Model: Duster 4WD
Silnik: 1,6 16V + LPG
Rocznik: 2010
Wersja: Laureate 5 os.
Pomógł: 26 razy
Dołączył: 19 Lis 2010
Posty: 3457
Skąd: RP
Wysłany: 2011-03-13, 20:41   

soli na pewno nie widać... :lol: ale niestety jest :-( (to tak ja chowanie głowy w piasek przez strusia... :mrgreen: )...
 
StudenT 


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 16V 105 4x2
Dołączył: 13 Mar 2011
Posty: 15
Skąd: Internet
Wysłany: 2011-03-13, 20:46   

A jakie opinie na temat "srebrny metalik" czy jak to nazywa producent "Szary Platynowy"?

Nie ma Dusterowcow z takim kolorem auta? Wypowiedzcie sie prosze.
 
czapla7891 


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 16V 105KM
Rocznik: 2010
Wersja: Laureate 5 os.
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 27 Kwi 2010
Posty: 30
Skąd: Lublin>Malmo
Wysłany: 2011-03-13, 20:53   

Witaj, ja posiadam Dustera srebrnego. Bardzo sobie chwale ten kolorek ze względu na to że nie widać na nim brudu. Nawet jak autko jest całe zakurzone to i tak prezentuje się nieźle . Mam też przyciemniane szybki i alufelgi. Niestety Looka nie mam ale widziałem już Dustera srebrnego z Lookiem i prezentuje się naprawdę świetnie .Nic się nie gryzie .Więc polecam srebro. Zdjęcie mojego Dusterka jest w dziale ,,prezentacja naszych aut,,
_________________
Pierwszy Duster w Lublinie i pierwszy w Szwecji -)
Ostatnio zmieniony przez czapla7891 2011-03-13, 20:56, w całości zmieniany 1 raz  
 
Dusterjack 



Marka: Dacia/Jeep
Model: Duster/Grand Cherokee
Silnik: 1,5 dCi 110 4x4/ 3.0 CRD 4x4
Rocznik: 2011 / 2016
Wersja: Laureate
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 29 Sie 2010
Posty: 319
Skąd: wielkopolska
Wysłany: 2011-03-13, 21:41   

Kolor to kwestia gustu i trudno coś Ci doradzić. Ja od początku wybrałem brąz, głównie dlatego, że najlepiej pasuje do pakietu Look. No i na pewno wyróżnia się z pośród wielu białych, czarnych czy srebrnych na drodze (i co ważne na parkingach). Kolor czarny też ładnie się prezentuje z pakietem Look, ale sam czarny bez pakietu to już nie to (oczywiscie mówimy o lakierze metalik).
 
piotrkrk 



Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 16V
Rocznik: ---
Wersja: Ambiance
Dołączył: 15 Gru 2010
Posty: 156
Skąd: Kraków
Wysłany: 2011-03-13, 23:10   

Moim zdaniem prócz koloru i pakietu look, najwięcej dają plastikowe osłony nadkoli i drzwi, samochód bez nich wygląda tak jakoś mniej smukle, bezkształtnie, cieżko i krowiasto.

Można porównać na zdjęciach. Z osłonami:







Niby to samo, ale bez osłon:





Niebo a ziemia, nieprawdaż?
_________________
Duster niebieski mineral - niebiesko czarni full protection
 
Prezes 



Marka: Dacia --> Renault
Model: Duster 2 --> Kadjar
Silnik: 1.2 TCe 1.5 dCi EDC
Rocznik: 2017(m2018) --> 2017
Wersja: Prestige
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 20 Kwi 2010
Posty: 1696
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2011-03-14, 08:36   

Jak biały to z dużą ilością czarnych plastików :) Carne szyby z tyłu i dwa szerokie czarne pasy przez maskę, dach i klapę :) I nie wersja Laureate, żeby zderzaki były czarne, a nie pomalowane :)
Ostatnio zmieniony przez Prezes 2011-03-14, 08:37, w całości zmieniany 1 raz  
 
TD Pedro 



Marka: Dacia
Model: Duster 4WD
Silnik: 1,6 16V + LPG
Rocznik: 2010
Wersja: Laureate 5 os.
Pomógł: 26 razy
Dołączył: 19 Lis 2010
Posty: 3457
Skąd: RP
Wysłany: 2011-03-14, 08:51   

piotrkrk napisał/a:
...najwięcej dają plastikowe osłony nadkoli i drzwi, samochód bez nich wygląda tak jakoś mniej smukle, bezkształtnie, cieżko i krowiasto.


rzeczywiście biały Duster dużo zyskuje dzięki tym dodatkom ... i pomimo mojej niechęci do koloru białego uważam, że wygląda całkiem "sympatycznie" :lol: (pisałem w poprzednich postach, że widziałem białego Dustera i ten mi się nie podobał ale był to "golec" - bez relingów - a te też dodają mu charakteru :lol: )...
 
PiotrWie 



Marka: Opel
Model: Zafira Family
Silnik: 1,8
Rocznik: 2014
Pomógł: 10 razy
Dołączył: 15 Lip 2010
Posty: 1591
Skąd: dolnośląskie
Wysłany: 2011-03-14, 11:38   

bebe napisał/a:
matucha napisał/a:
Widziałem wszystki ekolory i biały jest najładniejszy 8-)
A poza tym wg mnie najbardziej praktyczny do tego.

I tu mnie ruszyło. :>

Miałem biały samochód, i wiele można było powiedzieć o tym kolorze, ale nie to, że był praktyczny. W lecie nadal był w środku piekarnik, zaś po umyciu pozostawał względnie czysty przez jakieś 38 sekund. :>


Z tym to bym polemizował - miałem już samochody w różnych kolorach - od białego przez jasnozielone, granatowy, grafitowy i całkiem czarny i z moich doświadczeń wynika , że jasne kolory (w tym biały) są trochę brudne po chwili po umyciu i pozostają takie nadal - po tygodniu, miesiącu i trzech zaś ciemne może trochę brudne są po kilku dniach, za to są codziennie bardziej brudne i tydzień po myciu są zdecydowanie bardziej brudne. Oczywiście jak ktoś ma czas i ochotę myć co 3 dni to może sobie kupić czarny, ale jak chce móc myć co 2-3 miesiące to polecam jasny. Do białego Dustera miałem jedno zastrzeżenie - jest to lakier niemetalizowany a więc mniej trwały, dlatego zdecydowałem się na szary bazalt i jestem bardzo zadowolony - ostatnio spotkałem brąz cojou który oceniając na oko był też niemyty co najmniej miesiąc i wyglądał zdecydowanie gorzej od mojego - a przyznaję że po umyciu chyba wygląda lepiej
 
TD Pedro 



Marka: Dacia
Model: Duster 4WD
Silnik: 1,6 16V + LPG
Rocznik: 2010
Wersja: Laureate 5 os.
Pomógł: 26 razy
Dołączył: 19 Lis 2010
Posty: 3457
Skąd: RP
Wysłany: 2011-03-14, 12:22   

no i kol. StudenT sprowokował dyskusję niczym dyskusja "o wyższości świąt Wielkanocnych nad świętami Bożego Narodzenia" - i bardzo dobrze :lol: ... wszak czasami potrzeba trochę ożywienia na forum :-P , byle by nie przekraczać granic przyzwoitości... :lol:
 
bebe 
Moderator
I aim to misbehave



Marka: Jeep
Model: Grand Cherokee
Silnik: 4.7 V8
Rocznik: 2004
Pomógł: 26 razy
Dołączył: 02 Sie 2010
Posty: 2384
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2011-03-14, 17:08   

Dobrze. :) Moje prywatne, osobistyczne doświadczenia:
  1. Suzuki Alto 800 MPi - strażacko czerwone. Syfu nie było jakoś za specjalnie widać, a umyłem go może raz przez rok posiadania. :) Częściej myć się bałem, bo prąd w tym samochodzie błądził sobie tylko znanymi ścieżkami i autu zdażało się nie odpalić ni z tego, ni z owego. :)
  2. Peugeot 106 - śnieżno biały. Syf widoczny w minutę po wyjechaniu z myjni. Faktem jest, że taki naturalny syf drogowy (kurz, zacieki z deszczu) wyglądał na tym samochodzie tak samo 5 minut i 5 miesięcy po umyciu. Wszelkie cięższe zabrudzenia (ptaszki, błotko) - widoczne z odległości kilometra. :/
  3. służbowe Ople, od Merivy, przez Astrę, Vectrę, po więźniarki w stylu Combo - wszystkie w kolorze "leasingowy granat". ;) Pięknie widoczny syf i najdrobniejszy nawet kurz, a były chyba służbowo myte co tydzień.
  4. Mazda 323F BJ - srebrno-szara. Syfu praktycznie nie było widać, nawet błoto jakoś nie rzucało się w oczy. Niestety auto miało nadprzyrodzoną skłonność do przyciągania syfu, ze szczególnym uwzględnieniem kloszy lamp przednich. :/
  5. Dacia Logan MCV - basalcio-szara. Syf/błoto mało widoczne.
Także z moich obserwacji wynika, że białe - nie, ciemne - nie, najlepiej niemycie znoszą kolory pośrednie. :]
 
mrówa 


Marka: Dacia
Model: Sandero
Silnik: 1,4 MPI
Rocznik: 2010
Wersja: Arctica 5 os.
Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 08 Lut 2011
Posty: 710
Skąd: RP
Wysłany: 2011-03-14, 19:07   

Moje zdanie jest praktycznie takie samo jak powyższe.

bebe napisał/a:
najlepiej niemycie znoszą kolory pośrednie. :]
i metalizowane...

Tylko jedna kwestia: czy autorowi zależy na aspekcie praktycznym, czy też na urodzie lakieru :roll:
 
Kar666ol 
Zielony listek


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1,6
Rocznik: 2011
Dołączył: 10 Mar 2011
Posty: 7
Skąd: Barcin
Wysłany: 2011-03-14, 19:41   

Kolor to kwestia gustu. Dustera mam zamówionego w kolorze brązowym. Poza tym na żywo widziałem Dustera w kolorze biały, czarnym, brązowym, szarym Basalte i niebieskim.
Niebieski niezbyt komponuje się z czarnymi zderzakami, czarny i biały szybko się brudzą. Samochód zamawiałem w październiku i nie wiele było Dusterów na drodze. W salonie stał w brązowym kolorze więc taki zamówiłem. Po jakiś 4 miesiącach zobaczyłem szary Basalte i moim zdaniem jest ładniejszy niż brąz, już chciałem zmienić kolor z brązowego na szary ale dealer powiedział, że już nie może tego zrobić, chyba że wycofa zamówienie i złoży od nowa w innym kolorze co liczyłoby się z czekaniem od nowa, więc zostawiłem taki jaki jest. Pod koniec miesiąca odbieram z salonu, zrobię zdjęcia i wrzucę żebyś mógł się dobrze przyjrzeć.
 
mrówa 


Marka: Dacia
Model: Sandero
Silnik: 1,4 MPI
Rocznik: 2010
Wersja: Arctica 5 os.
Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 08 Lut 2011
Posty: 710
Skąd: RP
Wysłany: 2011-03-14, 19:57   

Kar666ol napisał/a:
Kolor to kwestia gustu.

Jasne jak słońce.

Cytat:
na żywo widziałem Dustera w kolorze biały, czarnym, brązowym, szarym Basalte i niebieskim.

W salonie były tylko brązowe. Nie podobały mi się jak nie wiem co. Brzydszego koloru nie widziałam (bez obrazy dla obecnych i przyszłych posiadaczy ;-) ) i za żadne skarby nie zamówiłabym takiego. Może z czasem, gdy lakier wyblaknie/wypławi się w słońcu/deszczu nabierze lepszego odcienia :roll:
 
Riczi 


Marka: DACIA
Model: DUSTER
Silnik: 1.5dCI 4x4
Wersja: Laureate 5 os.
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 11 Mar 2011
Posty: 111
Skąd: ŚLĄSK
Wysłany: 2011-03-19, 21:52   

Kar666ol napisał/a:
Kolor to kwestia gustu. Dustera mam zamówionego w kolorze brązowym. Poza tym na żywo widziałem Dustera w kolorze biały, czarnym, brązowym, szarym Basalte i niebieskim.
Niebieski niezbyt komponuje się z czarnymi zderzakami, czarny i biały szybko się brudzą. Samochód zamawiałem w październiku i nie wiele było Dusterów na drodze. W salonie stał w brązowym kolorze więc taki zamówiłem. Po jakiś 4 miesiącach zobaczyłem szary i moim zdaniem jest ładniejszy niż brąz, już chciałem zmienić kolor z brązowego na szary ale dealer powiedział, że już nie może tego zrobić, chyba że wycofa zamówienie i złoży od nowa w innym kolorze co liczyłoby się z czekaniem od nowa, więc zostawiłem taki jaki jest. Pod koniec miesiąca odbieram z salonu, zrobię zdjęcia i wrzucę żebyś mógł się dobrze przyjrzeć.

Witam twoja opinia na temat koloru podbudowała mnie chodzi mi o Szary Basalte gdyż do tej pory nie widziałem go w realu i zamówiłem w ciemno .Tyle co na necie go widziałeM. Moja opinia odnośnie brązu, czarnego jest taka że będzie widać wszystkie zarysowania i brud,,srebrny podobnie .Biały tani w razie malowania .
_________________
:))))
 
Riczi 


Marka: DACIA
Model: DUSTER
Silnik: 1.5dCI 4x4
Wersja: Laureate 5 os.
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 11 Mar 2011
Posty: 111
Skąd: ŚLĄSK
Wysłany: 2011-03-19, 21:57   

mrówa napisał/a:
Kar666ol napisał/a:
Kolor to kwestia gustu.

Jasne jak słońce.

Cytat:
na żywo widziałem Dustera w kolorze biały, czarnym, brązowym, szarym Basalte i niebieskim.

W salonie były tylko brązowe. Nie podobały mi się jak nie wiem co. Brzydszego koloru nie widziałam (bez obrazy dla obecnych i przyszłych posiadaczy ;-) ) i za żadne skarby nie zamówiłabym takiego. Może z czasem, gdy lakier wyblaknie/wypławi się w słońcu/deszczu nabierze lepszego odcienia :roll:

Powiem tak -brąz wygląda wyśmienicie w slońcu pod warunkiem że jest czysty.:)
_________________
:))))
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FISubSilver v 0.3 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne