Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

DACIA Klub Polska  
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

 Ogłoszenie 
JEDNA SPRAWA = JEDEN TEMAT

Poprzedni temat :: Następny temat
Piaskowanie dustera
Autor Wiadomość
Dusterjack 



Marka: Dacia/Jeep
Model: Duster/Grand Cherokee
Silnik: 1,5 dCi 110 4x4/ 3.0 CRD 4x4
Rocznik: 2011 / 2016
Wersja: Laureate
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 29 Sie 2010
Posty: 319
Skąd: wielkopolska
Wysłany: 2011-04-05, 20:06   

Nie ma co kombinować z węższymi oponami, osłonami, wystarczają chlapacze.
W czasie jazdy, czy to po asfalcie czy w terenie, każdy musi skręcąć i wtedy i tak szpryca idzie w bok poza nadkola, wystrczy do tego boczny wiatr i piach, błoto czy śnieg odkładają się na boku samochodu.
Ja mimo oryginalnych chlapaczy mam zabrudzony cały bok, ale kupując Dustera i widząc taki kształt nadzwozia nie spodziewałem się ze będzie on czyściochem.
Tankując paliwo i widząc brudny bok po prostu podjeżdżam na myjnie bezdotykową i samochód jest cały czas jak nowy.
 
piotrres 



Marka: Dacia
Model: Duster 4x2
Silnik: 1.6 16V LPG
Rocznik: 2010
Wersja: Laureate
Pomógł: 8 razy
Dołączył: 15 Wrz 2007
Posty: 2605
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 2011-04-05, 22:07   

Dusterjack napisał/a:
a mimo oryginalnych chlapaczy mam zabrudzony cały bok,

jednak z chalapaczmi mniej się obtrzaskuje, zwłaszcza przednie drzwi. Miałem porównanie, bo najpierw jeździłem bez chlapaczy
_________________
Czy chcesz, żeby Twoja pralka była inteligentniejsza od Ciebie?

Jest: Duster 1.6 16V 4x2 Laureate "Dragster":
Sageata Albastra Carpaţi Pentru Gaz ;)

Był: Logan 1.6 8V MPI Laureate "Rumburak"
 
PiotrWie 



Marka: Opel
Model: Zafira Family
Silnik: 1,8
Rocznik: 2014
Pomógł: 10 razy
Dołączył: 15 Lip 2010
Posty: 1591
Skąd: dolnośląskie
Wysłany: 2011-04-06, 07:39   

kaz napisał/a:
Czy ja powiedziałem ze innym piaskuje,nie.To inni tu się wypowiadają na temat swoich samochodów.Zgodnie z informacją producenta nie wymagane są żadne osłony przed piaskowaniem(chlapacze,plastiki są jako dodatek i to extra) także kolega nie sugeruje się moimi wypocinami (bo to ja mam pecha)i nie panikuje,weźmie głęboki oddech i zaoszczędzi extra 1600+340 zł.Bez paniki,wiara czyni cuda .

Nie zaprzeczam że Ci wypiaskowało - ale skoro innym nie to dlaczego tego nie reklamujesz - gdyby mi spadł lakier do gołej blachy w ciągu dwóch miesięcy to bym to reklamował gdzie tylko by się dało, gdyby mi producent powiedział że tak ma być tobym poinformował prasę motoryzacyjną oraz zdecydował bym się na drogę sądową, dlaczego tego nie robisz?
 
r70 


Marka: Dacia / Renault
Model: Duster / Captur
Silnik: 1.0Eco-G / 1.2tce
Rocznik: 2021 / 2014
Pomógł: 9 razy
Dołączył: 10 Mar 2010
Posty: 1096
Skąd: Kępno
Wysłany: 2011-04-06, 10:30   

Generalnie ten tym padwozia (tzn. takie nadkola) to chyba ma do siebie. Jimny wygląda przeciętnie tak:

I nie słyszałem, że suzuki zamierzało "coś" z tym zrobić, podobnie ja nie słyszałem czytałem żeby użytkownicy z tego powodu chcieli oddawać samochody, sądzić się itp. ;)
_________________
pozdrawiam
Paweł
 
billbill666 


Marka: Hyundai/Daihatsu
Model: ix35 4WD/Cuore VIII
Silnik: 2.0benz/1.0benz.
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 20 Maj 2010
Posty: 172
Skąd: PL
Wysłany: 2011-04-07, 07:45   

"r70" podobnie mam w swojej SGV II od czterech lat i problemu w tym nie widzę.Dobrze położony lakier,utwardzony i nawet jednej rysy nie mam po piachu,błocie czy zmrożonym śniegu nie mówiąc o wypiaskowaniu do gołej blachy.Kolegom od Dusterów proponuję obserwować tę część auta i w razie pojawienia się niepożądanych widoków reklamować do powtórnego malowania elementu na koszt DACII nie swój.
 
jackthenight 



Marka: Dacia, Fiat
Model: Sandero, Tipo
Silnik: 1.4 MPI, 1.4 16V
Rocznik: 2008, 2016
Wersja: Laureate 5 os.
Pomógł: 66 razy
Dołączył: 10 Sie 2008
Posty: 3233
Skąd: Łódź
Wysłany: 2011-04-07, 08:25   

kaz napisał/a:
na styku tylnych drzwi występuje tak zwane piaskowanie powierzchni lakieru aż do żywego metalu.


A może byś pstryknął jakieś zdjęcie tego żywego metalu i wstawił tutaj jako argument, bo na razie to jakieś tylko takie bicie piany wynika z twoich postów.
_________________

 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FISubSilver v 0.3 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne