Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

DACIA Klub Polska  
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

 Ogłoszenie 
JEDNA SPRAWA = JEDEN TEMAT

Poprzedni temat :: Następny temat
Weekend z DD - moje wrażenia
Autor Wiadomość
PT 


Marka: Renault
Model: Modus
Silnik: 1.4 16V
Rocznik: 2004
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 17 Gru 2010
Posty: 56
Skąd: Józefosław/W-wa
Wysłany: 2011-10-09, 20:42   Weekend z DD - moje wrażenia

Witajcie,

Przez ostatni weekend miałem przyjemność poobcowania z Dacią Duster 1.6 16V 4x4 Laureate. Pokonałem nią prawie 500 km, więc... już wiem, jak ugryźć to auto.
Konkretnie...
- dynamika silnika jak dla mnie wystarczająca, mimo że go nie kręciłem zbyt wysoko (starałem się pamiętać o niewielkim przebiegu auta - nie miał jeszcze 2 kkm)
- spalanie jakie uzyskałem to niecałe 10 l/100 km w mieście (nie było dużych korków) i około 8 l / 100 km w trasie (nie przekraczałem 120 km/h). Jak na sporą powierzchnię czołową samochodu i mały przebieg (z czasem spalanie pewnie jeszcze spadnie) to chyba niezły wynik
- urzekło mnie to, jak ten samochód rozprawia się z nierównościami naszych dróg. Zawieszenie jest komfortowe, dobrze tłumi długie i krótkie uskoki w nawierzchni i co najważniejsze - nie tłucze. Wjechałem też w nim w lekki teren (droga leśna, nierówna na tyle mocno, że typową, nowoczesną osobówką z prześwitem ok. 12 cm bym tam nie wjeżdżał) nie zrobiła na DD żadnego wrażenia - pokonał ją niewzruszenie i dostojnie nie telepiąc przy tym pasażerami.
- napęd 4x4 - nie ładowałem się autem w błoto, ale w miejscu gdzie było trochę kopnego piachu sprawdziłem różnice w zachowaniu się samochodu we wszystkich trybach i nastawach selektora "napędów". To co stwierdziłem - w trybie auto tył załącza się dość szybko i ten moment jest wyraźnie odczuwalny, w trybie "lock" Duster idzie jak mały czołg.
2WD - czuć, że auto jest mniej pewne i mniej stabilne, ale również... daje radę :-)
- skrzynia biegów - jak dla mnie mogłaby być opisana jako L i 1-2-3-4-5 :-) . Precyzja zmiany biegów wystarczająca, po całkowitym ułożeniu się auta pewnie będzie jeszcze lepiej.
- wnętrze - czarne i ciemne, ale poprawnie zmontowane. Nawet plastiki, twarde jak skała, zbyt mocno nie drażnią. Fotele - mogą być - są nie gorsze, niż te co mam w Modusie, choć do "amerykańskiej szkoły" rodem z Jeepa trochę im brakuje. Tylna kanapa OK. Przestronność - mogło by być kilka cm więcej na szerokość, ale tragedii nie ma. Bagażnik OK.
A teraz minusy:
- drobne wpadki w ergonomii - najbardziej przekszadzało mi umiejscowienie pokręteł do regulacji "klimatu" we wnętrzu auta
- auto jest dobrze "ouszczelkowane", szczelne (plus przy brodzeniu :-) ), ale ma problemy z przewietrzaniem wnętrza. Wracałem do Wawy wieczorem, w sumie było sucho, a mimo to bez włączonego AC nie dało się jechać - szyby szybko parowały. Chyba wynikło to z tego, że samochód jeździł klimą włączoną na stałe, bo jak go dzisiaj dobrze przewietrzyłem, to problem chyba ustąpił, a na pewno mocno się zmiejszył. Tym niemniej w innych samochodach z AC z którymi miałem do czynienia takich kłopotów nie miałem i nie mam.
- "sierściuch" na wykładzinie podłogowej (problem poruszony w innym poscie)

Generalnie ten weekend potwierdził moje zdanie o DD ukształtowane do tej pory - to naprawdę dobre auto za rozsądne pieniądze, tylko czasami trzeba w nim przymknąć oko na pewnie niedociągnięcia albo pamiętać o kwocie, która widniała na fakturze sprzedaży samochodu ;-) . Pozostało chyba tylko sprawdzić gdzieś zachowanie się auta w wersji dieslowskiej i... będę już miał komplet informacji.

Pozdrawiam,
Piotr.
 
wojtek_pl 


Marka: Peugeot
Model: 3008
Silnik: 2.0 HDI 165
Rocznik: 2010
Pomógł: 12 razy
Dołączył: 30 Kwi 2011
Posty: 1204
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2011-10-09, 21:56   

Hehehe. Ja też przesiadłem się z Jeepa (co prawda to był WJ).

Ciekawa tendencja. :lol:
 
PT 


Marka: Renault
Model: Modus
Silnik: 1.4 16V
Rocznik: 2004
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 17 Gru 2010
Posty: 56
Skąd: Józefosław/W-wa
Wysłany: 2011-10-09, 22:10   

wojtek_pl napisał/a:
Hehehe. Ja też przesiadłem się z Jeepa (co prawda to był WJ).

Ciekawa tendencja. :lol:

Przez 3 lata jeżdżenia ZJ-tem wykształtowałem sobie pogląd na "mój" kanon off-roadu, czyli stykają mi turystyczno-krajoznawcze pojazdówki po Polsce, a do tego DD nadaje się bez problemu. Ma poza tym jedną przewagę nad Jeepem - jest od niego znaacznie tańszy w eksploatacji, co przy użytkowaniu codziennym jednak ma znaczenie.

Pozdrawiam,
Piotr.
 
48piotr 


Marka: Dacia
Model: DUSTER 4x2
Silnik: 1.6 16V LPG
Rocznik: 2010
Wersja: Duster
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 16 Lis 2010
Posty: 733
Skąd: Puławy
Wysłany: 2011-10-10, 19:43   

DD-jest dla ludzi.... :-D
_________________
48piotr
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FISubSilver v 0.3 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne