Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

DACIA Klub Polska  
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

 Ogłoszenie 
JEDNA SPRAWA = JEDEN TEMAT

Poprzedni temat :: Następny temat
Stacyjka - rzeczywista pierwsza w Polsce awaria w Dusterze
Autor Wiadomość
zyga03 


Marka: Dacia 2x
Model: DUSTER 1.3 Tce 4x4 150 kM
Silnik: Stepway 1,5 DCi
Rocznik: 2019
Wersja: Stepway
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 11 Sty 2011
Posty: 277
Skąd: Warszawa,Łomianki
Wysłany: 2011-10-15, 11:25   Stacyjka - rzeczywista pierwsza w Polsce awaria w Dusterze

Zawieszenie to część samochodu , która zawsze moze się zepsuć w najnowszym Dusterze. Mnie DD zepsuł się 3 tygodnie temu i była to pierwsza awaria tego typu w Polsce. Zablokowała mi się w Kotlinie Kłodzkiej stacyjka , nie mogłem przekręcić i wyjąc kluczyka. Wezwane asistance chciało mnie na lawecie przewieżć do Wałbrzycha bo tam jest ASO z całodobową ochroną. Wróciłem do domu nie wyłączając silnika nawet na stacji benzynowej na własną odpowiedzialność bo twierdzono , że podczas jazdy może mi się zablokować kierownica.
Na Lewinowskiej wymieniono mi sprowadzoną z Francji stacyjkę i dodatkowo stacyjkę oryginalnego alarmu.
Awaria z najwyżego miejsca pudła medalowego, sprawdzono w RP.
Ostatnio zmieniony przez laisar 2011-10-15, 12:02, w całości zmieniany 1 raz  
 
jackthenight 



Marka: Dacia, Fiat
Model: Sandero, Tipo
Silnik: 1.4 MPI, 1.4 16V
Rocznik: 2008, 2016
Wersja: Laureate 5 os.
Pomógł: 66 razy
Dołączył: 10 Sie 2008
Posty: 3233
Skąd: Łódź
Wysłany: 2011-10-15, 13:18   

zyga03 napisał/a:
Na Lewinowskiej wymieniono mi sprowadzoną z Francji stacyjkę i dodatkowo stacyjkę oryginalnego alarmu.


Jak dodatkowo stacyjkę alarmu ? Czyli co ?
_________________

 
zyga03 


Marka: Dacia 2x
Model: DUSTER 1.3 Tce 4x4 150 kM
Silnik: Stepway 1,5 DCi
Rocznik: 2019
Wersja: Stepway
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 11 Sty 2011
Posty: 277
Skąd: Warszawa,Łomianki
Wysłany: 2011-10-15, 14:27   

jackthenight napisał/a:
zyga03 napisał/a:
Na Lewinowskiej wymieniono mi sprowadzoną z Francji stacyjkę i dodatkowo stacyjkę oryginalnego alarmu.


Jak dodatkowo stacyjkę alarmu ? Czyli co ?



A to ciekawa historia. Ja otrzymałem Dustera z już zainstalowanym alarmem w kluczyku i nie wnikałem w szczegóły. Po pewnym czasie zauważyłem , że niekiedy po otwarciu drzwi włącza się syrenka alarmowa. Podczas wizyty a ASO w sprawie stacyjki zgłosiłem ten problem. Panowie serwisanci stwierdzili , że alarm nie jest Cobrą a tylko z tą firma Dacia ma podpisaną umowę na instalacje alarmowe. Porozumiałem się z koncesjonerem gdzie odbierałem samochód i dowiedziałem się , że mam zainstalowany dedykowany do D alarm 285907668 R.
Podczas wymiany stacyjki sprowadzonej z Francji zajęto się alarmem. Przeproszono mnie i poinformowano , że rzeczywiście ASO ma obowiązek serwisowania takich alarmów. Alarm jest włoski ale oni jako serwis nie posiadają potrzebnego do prac programatora. Włosi kazali zainstalować nowy alarm z nowymi kodami i wszystko gra. Kierownik stacji z uśmiechem przekazał mi , że narażam ich na koszty i szkolenia bo nie dostali o takich problemach info z centrali Renault Polska.
Ale ale , nie mam do alarmu żadnej instrukcji i potrafię tylko to panowie z serwisu, zaprogramować nowy alarm. Gdyby gdzieś w trasie zepsuł się klapa. Na moje pytanie co zrobić gdy w samochodzie zostawiam psa wzruszenie ramion.
Wszystkie prace wykonano w Szkole Napraw Renault Polska w Warszawie ul .Lewinowska.
Obsługa miła.
 
jackthenight 



Marka: Dacia, Fiat
Model: Sandero, Tipo
Silnik: 1.4 MPI, 1.4 16V
Rocznik: 2008, 2016
Wersja: Laureate 5 os.
Pomógł: 66 razy
Dołączył: 10 Sie 2008
Posty: 3233
Skąd: Łódź
Wysłany: 2011-10-15, 15:21   

Według tego :

http://www.tech-accessoir...ocument_id=3085

powinieneś otrzymać taką kartę z kodem.
Bo gdyby ci się zepsuł np. pilot w kluczyku to nie wyłączysz alarmu.
I wtedy właśnie ten kod wprowadzasz przyciskiem przy diodzie alarmu w celu awaryjnego wyłączenia alarmu - czyli dezaktywujesz alarm.

Twój alarm to Metasystem HPB
Znalazłem instrukcję do podobnego modelu jak twój :
http://www.elektroda.pl/r...5149261#5149261

Według powyższej instrukcji obsługi, jeśli chcesz zostawić psa w aucie, czyli chcesz uzbroić alarm bez czujników ultradźwiękowych to, wykonujesz poniższą procedurę:

(Kliknij aby powiększyć)


1. Przekręcasz kluczyk na ON a następnie na OFF
2. Przekręcasz kluczyk na ON a następnie na OFF
3. Teraz powinien ci alarm wydać 3 piknięcia oraz 3 razy powinny mignąc kierunki.
4. w ciągu maks. 20 sekund zamknij auto pilotem.

W ten sposób powinien się zazbroić alarm bez czujników ultradźwiękowych w kabinie auta.
_________________

Ostatnio zmieniony przez jackthenight 2011-10-15, 18:50, w całości zmieniany 6 razy  
 
stempik 



Marka: dacia
Model: logan
Silnik: 1,4mpi
Rocznik: 2005
Wersja: Laureate 5 os.
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 02 Maj 2008
Posty: 698
Skąd: Łódź
Wysłany: 2011-10-16, 21:26   

zyga03 napisał/a:
.... podczas jazdy może mi się zablokować kierownica

Na ogół nie ma takiej możliwości.
 
zyga03 


Marka: Dacia 2x
Model: DUSTER 1.3 Tce 4x4 150 kM
Silnik: Stepway 1,5 DCi
Rocznik: 2019
Wersja: Stepway
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 11 Sty 2011
Posty: 277
Skąd: Warszawa,Łomianki
Wysłany: 2011-10-17, 09:13   

jackthenight napisał/a:
Według tego :

http://www.tech-accessoir...ocument_id=3085

powinieneś otrzymać taką kartę z kodem.
Bo gdyby ci się zepsuł np. pilot w kluczyku to nie wyłączysz alarmu.
I wtedy właśnie ten kod wprowadzasz przyciskiem przy diodzie alarmu w celu awaryjnego wyłączenia alarmu - czyli dezaktywujesz alarm.

Twój alarm to Metasystem HPB
Znalazłem instrukcję do podobnego modelu jak twój :
http://www.elektroda.pl/r...5149261#5149261

Według powyższej instrukcji obsługi, jeśli chcesz zostawić psa w aucie, czyli chcesz uzbroić alarm bez czujników ultradźwiękowych to, wykonujesz poniższą procedurę:

(Kliknij aby powiększyć)
Obrazek

1. Przekręcasz kluczyk na ON a następnie na OFF
2. Przekręcasz kluczyk na ON a następnie na OFF
3. Teraz powinien ci alarm wydać 3 piknięcia oraz 3 razy powinny mignąc kierunki.
4. w ciągu maks. 20 sekund zamknij auto pilotem.

W ten sposób powinien się zazbroić alarm bez czujników ultradźwiękowych w kabinie auta.


duże dzięki za tą podpowiedz. Szczególnie dziękuje Togal bo wkurza go dzwięk syrenki.
Podaję też manual user tego alarmu.

Alarm w Dusterze.pdf
Pobierz Plik ściągnięto 545 raz(y) 230,85 KB

 
tweeciak 



Marka: Dacia
Model: Sandero STEPWAY
Silnik: 1.5 DCI
Rocznik: 2010
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 15 Lut 2010
Posty: 329
Skąd: mazowieckie/łódzkie
Wysłany: 2011-10-17, 09:25   

Rozumiem ze...ta instrukcja montazu alarmu...ma "zabezpieczyc" samochod przed włamaniem/kradzieżą. Jaki jest sens montowania, skoro ....wszyscy moga zobaczyc gdzie sa czujniki i gdzie ida przewody?
Cos mnie ominelo....czy... czegos nie "ogarniam"-ale dla mnie to ...delikatnie mowiac - lipa
Ja wiem ze serwisy (salony) montuja w ustalonym i jednakowym miejscu wiazki, czujniki...i wszystko-wedlug "schematu" dostarczonego przez ..... producenta ( ? ), ale jak jest dostep do tego powszechny...to...super mam zabezpieczenie.
Wiem, ze jak chca...to "zainteresowani cudzym mieniem" i tak sobie znajda (ale uwazam ze powinno chociaz troche nastreczyc im to problemow)..., ale jak dostep do tego maja "niezainteresowani"... to chyba cos nie tak.

pozdrawiam

Tweeciak
 
zyga03 


Marka: Dacia 2x
Model: DUSTER 1.3 Tce 4x4 150 kM
Silnik: Stepway 1,5 DCi
Rocznik: 2019
Wersja: Stepway
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 11 Sty 2011
Posty: 277
Skąd: Warszawa,Łomianki
Wysłany: 2011-10-17, 09:43   

tweeciak napisał/a:
Rozumiem ze...ta instrukcja montazu alarmu...ma "zabezpieczyc" samochod przed włamaniem/kradzieżą. Jaki jest sens montowania, skoro ....wszyscy moga zobaczyc gdzie sa czujniki i gdzie ida przewody?
Cos mnie ominelo....czy... czegos nie "ogarniam"-ale dla mnie to ...delikatnie mowiac - lipa
Ja wiem ze serwisy (salony) montuja w ustalonym i jednakowym miejscu wiazki, czujniki...i wszystko-wedlug "schematu" dostarczonego przez ..... producenta ( ? ), ale jak jest dostep do tego powszechny...to...super mam zabezpieczenie.
Wiem, ze jak chca...to "zainteresowani cudzym mieniem" i tak sobie znajda (ale uwazam ze powinno chociaz troche nastreczyc im to problemow)..., ale jak dostep do tego maja "niezainteresowani"... to chyba cos nie tak.

pozdrawiam

Tweeciak


Instrukcje montażu to rzecz normalna bo korzystają z nich różni uzytkownicy np ja.
\po pierwsze nie jest napisane na samochodzie z jakiego alarmu korzystam , po drugie zawsze mogą być wprowadzone zmiany, po trzecie podczas grzebania w instalacji nie bardzo kumaci i tak uruchomią alarm, po czwarte kwestia serwisowania w różnych miejscach. I po piąte o schematach montażu alarmu np w Luwrze mają pojęcie tylko bardzo nieliczni a działa sztuki za miliony i tak od czasu do czasu giną.
 
DrOzda 



Marka: Dacia
Model: Lodgy
Silnik: 1.6 MPI
Rocznik: 2012
Wersja: Laureate 7 os.
Pomógł: 79 razy
Dołączył: 12 Maj 2010
Posty: 3597
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2011-10-17, 10:04   

A czy ktoś jest tak naiwny sądząc ze jakiekolwiek fabryczne zabezpieczenie ochroni pojazd przed kradzieżą przez kogokolwiek bardziej kumatego od gówniarzy po kilku browarach ?
Przecież to jest potrzebne wyłącznie dla pozorów i ubezpieczyciela. Nikt nawet nie reaguje jak to badziewie zaczyna wyć.
 
Ammianus 



Marka: Dacia
Model: Sandero
Silnik: 1,5 dCi
Rocznik: 2010
Wersja: Laureate
Dołączył: 15 Wrz 2010
Posty: 323
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2011-10-17, 10:24   

Najpewniejszym zabezpieczeniem samochodu jest ubezpieczenie ;-)
_________________
 
wojtek_pl 


Marka: Peugeot
Model: 3008
Silnik: 2.0 HDI 165
Rocznik: 2010
Pomógł: 12 razy
Dołączył: 30 Kwi 2011
Posty: 1204
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2011-10-17, 10:45   

Ammianus napisał/a:
Najpewniejszym zabezpieczeniem samochodu jest ubezpieczenie ;-)

Ubezpieczenie NIE JEST zabezpieczeniem ! Litości !


Najpewniejsze jest nieposiadanie samochodu.
 
zyga03 


Marka: Dacia 2x
Model: DUSTER 1.3 Tce 4x4 150 kM
Silnik: Stepway 1,5 DCi
Rocznik: 2019
Wersja: Stepway
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 11 Sty 2011
Posty: 277
Skąd: Warszawa,Łomianki
Wysłany: 2011-10-17, 10:49   

Ammianus napisał/a:
Najpewniejszym zabezpieczeniem samochodu jest ubezpieczenie ;-)


ale powyżej pewnej wartości ubezpieczenia musisz mieć alarm
mnie dwa razy okradziono samochód we własnym garażu. miałem dodatkowo ubezpieczone rzeczy wewnątrz i za pierwszym włamaniem nie otrzymałem nic za wiertarkę i aparat foto a za drugim razem bogatszy o doświadczenie wyprowadziłem autko z garażu przed bramę i odszkodowanko było ( radio+ lornetka).
Ważne są szczegóły, kradzież w drugim przypadku była poza miejscem zamieszkania.
 
stempik 



Marka: dacia
Model: logan
Silnik: 1,4mpi
Rocznik: 2005
Wersja: Laureate 5 os.
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 02 Maj 2008
Posty: 698
Skąd: Łódź
Wysłany: 2011-10-17, 11:14   

Ammianus napisał/a:
Najpewniejszym zabezpieczeniem samochodu jest ubezpieczenie

To też, ale, przy zawieraniu polisy na ogół trzeba się również wykazać posiadaniem dodatkowych zbezpieczeń i wtedy może lepiej gdy są założone w niezależnym warsztacie.
 
PiotrWie 



Marka: Opel
Model: Zafira Family
Silnik: 1,8
Rocznik: 2014
Pomógł: 10 razy
Dołączył: 15 Lip 2010
Posty: 1591
Skąd: dolnośląskie
Wysłany: 2011-10-17, 11:24   

stempik napisał/a:
zyga03 napisał/a:
.... podczas jazdy może mi się zablokować kierownica

Na ogół nie ma takiej możliwości.

Nie wiem jak to jest rozwiązane w Dusterze, ale w E34 miałam awarię objawiającą się podobnym problemem( z zewnątrz - zablokowany kluczyk) po rozłożeniu okazało się że pękł elemeny odpowiedzialny za blokadę kierownicy w pozycji 0 i bez kluczyka i gdybym jechał w takim stanie to jak najbardziej mogła mi się zablokować kierownica - tak że taka awaria jest możliwa - czy w Dacii nie wiem, musiałby ktoś pokazać rysunek jak wygląda w Dacii stacyjka i blokada kierownicy, wtedy byśmy wiedzieli. Na szczęście u Kolegi doszło do uszkodzenia wkładu stacyjki, wtedy rzeczywiście nie ma takiego niebezpieczeństwa - ale pracownik Assistance nie widział co jest powodem zablokowania kluczyka.
 
eplus 



Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1,6
Rocznik: 2010
Wersja: Laureate 5 os.
Pomógł: 22 razy
Dołączył: 15 Wrz 2010
Posty: 3487
Skąd: podkarpackie
Wysłany: 2011-10-17, 14:27   

wojtek_pl napisał/a:

Najpewniejsze jest nieposiadanie samochodu.

Najpewniejsze jest posiadanie samochodu, którego utrata nie będzie dla właściciela katastrofą. :mrgreen:
nie pamiętam, kto napisał/a:
Człowiek jest tym, co mu zostaje, gdy straci wszystko."
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FISubSilver v 0.3 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne