Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

DACIA Klub Polska  
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

 Ogłoszenie 
JEDNA SPRAWA = JEDEN TEMAT

Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: laisar
2011-11-20, 02:35
Pożegnanie z Dusterem
Autor Wiadomość
Prezes 



Marka: Dacia --> Renault
Model: Duster 2 --> Kadjar
Silnik: 1.2 TCe 1.5 dCi EDC
Rocznik: 2017(m2018) --> 2017
Wersja: Prestige
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 20 Kwi 2010
Posty: 1696
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2011-11-19, 15:08   Pożegnanie z Dusterem

No i jednak stało się. Jak już zrezygnowałem z pomysłu sprzedaży Dustera zgłosił się po niego mój Przyjaciel, któremu wczoraj przekazałem kluczyki i dokumenty. Wiem, że trafił w dobre ręce. Aktualnie żegnam się z marką Dacia i przesiadam się na inną, ale kto wie kiedy do niej wrócę. Na forum pozostanę, bo jest tu doborowe towarzystwo, a do Dacii wrócę jak nastąpi któraś z trzech rzeczy: 1. rodzina mi się powiększy 2. zatęsknię za prześwitem 3. Dacia dołoży trochę gadżetów (może już w Lodgy?).
 
Piotr_K 



Marka: Dacia
Model: Duster 4x4 esp+asr
Silnik: 1,6 MPI 16V + LPG BRC
Rocznik: 2011
Wersja: Ambiance
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 27 Mar 2011
Posty: 999
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2011-11-19, 15:45   

Zabrzmiało jak "Pożegnanie z bronią" ...;)
_________________
Dacia Duster 1,6+LPG BRC Ambiance 4x4, brąz cajou
 
Mariusz 


Marka: była Dacia, jest Toyota
Model: Sandero, Auris Touring Sports
Silnik: 1,6 (132 KM)
Rocznik: 2015
Pomógł: 13 razy
Dołączył: 10 Paź 2008
Posty: 1500
Skąd: Ozorków
Wysłany: 2011-11-19, 16:43   

Na jaką stajnię przesiadasz się?, jeśli to nie tajemnica oczywiście. :-)
_________________

 
chriskb 



Marka: Dacia
Model: Duster 4X4
Silnik: 1.5 dCi 110 KM
Rocznik: 2011
Wersja: Laureate 5 os.
Pomógł: 30 razy
Dołączył: 11 Lut 2011
Posty: 1679
Skąd: Rotmanka
Wysłany: 2011-11-19, 16:56   

Prezes

Dobrze , że pozostaniesz w klubie bo będziesz wnosił do forum wiele pomysłów.

Każda następna fura to tylko narzędzie, nic nie zastąpi Dusterka.
 
ajax 



Marka: Daćka i "łopel"
Model: Duster 4X4
Silnik: 1,5 dCi
Rocznik: 2011
Wersja: Laureate
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 22 Lis 2010
Posty: 912
Skąd: z Powołania ;-P
Wysłany: 2011-11-19, 17:18   

Piotr_K napisał/a:
Zabrzmiało jak "Pożegnanie z bronią" ...;)


Z Bronią Piotrze z Bronią. Bronia jest dobra. Choć Henia znacznie lepsza ;-)
 
Ammianus 



Marka: Dacia
Model: Sandero
Silnik: 1,5 dCi
Rocznik: 2010
Wersja: Laureate
Dołączył: 15 Wrz 2010
Posty: 323
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2011-11-19, 17:53   

W marcu jak się Lodgy pokaże, to znowu Cię zacznie "coś" kusić ;-)
_________________
 
Prezes 



Marka: Dacia --> Renault
Model: Duster 2 --> Kadjar
Silnik: 1.2 TCe 1.5 dCi EDC
Rocznik: 2017(m2018) --> 2017
Wersja: Prestige
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 20 Kwi 2010
Posty: 1696
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2011-11-19, 19:44   

Bardzo prawdopodobne, bo jakoś takoś lubię zmieniać.. Żona nie chciała rozstawać się z Dusterem, ale stwierdziła, że lepiej jak mam zmieniać auta niż żony :mrgreen:
Urzekło mnie wyposażenie innej budżetowej marki - mianowicie Chevroleta.
Zamówione mam nowe aveo w wersji sedan LT. W sumie trochę to tak przez Dacię i Forum. Przy Dacii oraz Dzieciu zacząłem jeździć spokojniej - i w sumie zaczęło mnie interesować bezpieczeństwo i może z racji wieku wygoda. Lubię też gadżety.
Ideałem samochodu dla mnie byłby Duster z wyposażeniem, kierownicą i dechą Aveo.
W Aveo jest fajna kierownica z obsługą tempomatu, radia, bluetootha (systemu głośnomówiącego) - w nowej astrze jest taka sama. Ładny licznik, w radiu wyświetlanie książki telefonicznej oraz temperatury, są kurtyny boczne, ESP, kontrola trakcji i bardzo fajny gadżet - system wspomagający ruszanie pod górę (HSA). Hehe, jakby na egzaminach na prawko były aveo - nikt by się górki nie bał. Obsługa w pobliskim salonie miła, dostałem auto na dwa dni do sprawdzenia. Mogłem już nawet zamówić diesla, ale jako, że jeżdżę spokojniej, trafiają do mnie argumenty laisara, zatęskniłem za dźwiękiem benzyny i przetestowałem benzyniaka - wybrałem silnik 1.2
Jeździłem też 1.4, ale oprócz tego, że wypił 2 litry więcej, to był tak samo mulasty jak 1.2. No i ten silniczek (z corsy) dużo fajniejszy od tego 1.2 z poprzedniego Aveo.
Pewnie dłużej jak rok, dwa nie pojeżdżę więc z niecierpliwością czekam na vana Dacii (Lodgy?) lub nową wersję Dustera z "lepciejszym" wyposażeniem.

[edit]
I co bardzo ważne, bardzo wygodnie mi się tym jeździ i siedzi się wysoko jak na sedana. Wygląd, szczególnie z przodu też miał duże znaczenie.
Ostatnio zmieniony przez Prezes 2011-11-19, 19:46, w całości zmieniany 1 raz  
 
maciek 


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: TCE 100 LPG
Rocznik: 2020
Wersja: Prestige
Pomógł: 24 razy
Dołączył: 11 Paź 2009
Posty: 3531
Skąd: Lublin
Wysłany: 2011-11-19, 19:53   

Prezes napisał/a:
bardzo fajny gadżet - system wspomagający ruszanie pod górę (HSA


w Lubelskich Yarisach jest ten system :mrgreen: , trzeba być miszczem by oblać górkę :D
_________________
Jestem handlowcem w salonie Carrara w Lublinie. Szukasz oferty na Nową Dacie? Pisz PW lub na e-mail

 
Prezes 



Marka: Dacia --> Renault
Model: Duster 2 --> Kadjar
Silnik: 1.2 TCe 1.5 dCi EDC
Rocznik: 2017(m2018) --> 2017
Wersja: Prestige
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 20 Kwi 2010
Posty: 1696
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2011-11-19, 20:16   

I człowiek do dobrego szybko się przyzwyczaja. Ja dopiero wczoraj dowiedziałem się o istnieniu takich rzeczy :shock: Za moich czasów tego nie było.

W Chevrolecie też polityka rabatowa wobec księży, taksówkarzy i innych "grup zawodowych" oraz jednoosobowych firm (jak ja) jest bardzo korzystna. W Dacii, która schodzi na pniu, niestety nie ma takich rzeczy..
 
benny86 


Marka: Chevy
Model: Aveo
Silnik: 1.2
Rocznik: 2009
Pomógł: 31 razy
Dołączył: 15 Mar 2009
Posty: 2944
Skąd: Śląsk
Wysłany: 2011-11-19, 21:53   

Prezes napisał/a:
W Chevrolecie też polityka rabatowa wobec księży, taksówkarzy i innych "grup zawodowych" oraz jednoosobowych firm (jak ja) jest bardzo korzystna. W Dacii, która schodzi na pniu, niestety nie ma takich rzeczy..

aveo, orlando i cruzy też sprzedawają się świetnie, cruza już 1 000 000 egzemplarzy wyprodukowali... Nie wiem czy oferty rabatowe/promocje itp w jakimkolwiek stopniu zależą od poziomu sprzedaży w chevrolecie... Na aveo na wyprzedaży procentowo rabaty są większe niż na captivę, więc nie mam pojęcia jaka logika tym kieruje
 
aksel 


Marka: Renault
Model: Captur
Silnik: 1.2 TCE
Rocznik: 2017
Dołączył: 20 Wrz 2011
Posty: 171
Skąd: Tychy
Wysłany: 2011-11-19, 22:27   

moi rodzice dzięki moim namowom w 2009 wzięli z wyprzedaży rocznika za śmieszne pieniądze Lacetti 1.4 na średnim wypasie (klima, abs elektryka i te sprawy) za bagatela 36tys. Auto do dziś dnia jeździ bezawaryjnie... Tylko że jak dla mnie to to 1.4 nie jedzie :P ale dla pary w średnim wieku autko jak znalazł
przyznam jednak szczerze że w tym roku nawet nie przeglądnąłem oferty chevroleta z jednego prozaicznego powodu: nowe Cruze jest duuuużo gorzej wykończone od mojego niemal 11 letniego toldedo...
 
benny86 


Marka: Chevy
Model: Aveo
Silnik: 1.2
Rocznik: 2009
Pomógł: 31 razy
Dołączył: 15 Mar 2009
Posty: 2944
Skąd: Śląsk
Wysłany: 2011-11-19, 22:34   

aksel, mój ojciec też brał pod uwagę lacetii, ale że większość przebiegu w warunkach miejskich to wziął aveo za tą samą kasę... Tyle że niedługo po kupnie dostał służbówkę więc teraz ja ujeżdżam cheviego. Co do wykończenia cruza - jak dla mnie nie ma tragedi, po prostu proporcjonalnie do kasy. Z kompaktów w cenie nawet o 10 tys. droższych nie ma się czego wstydzić moim zdaniem, a np. do civika droższego w standardzie o 16tysiaków go nie porównuję...
 
aksel 


Marka: Renault
Model: Captur
Silnik: 1.2 TCE
Rocznik: 2017
Dołączył: 20 Wrz 2011
Posty: 171
Skąd: Tychy
Wysłany: 2011-11-19, 22:52   

wiadomo, wykończenie obecnie robionych samochodów ma się nijak do tego z przed ponad 10 lat
jednak mimo wszystko nie ciężko mi zapomnieć mojego uczucia po wyjściu z salonu i zajęcia miejsca za kółkiem mojego wysłużonego tolka :mrgreen: czułem się jak w domu :) jestem ciekawy czy do Cruze pojawi się kombi. U mnie Cruze odpadło w przedbiegach ze względu na wysoki próg załadunkowy, no i ta paliwożerność...
 
benny86 


Marka: Chevy
Model: Aveo
Silnik: 1.2
Rocznik: 2009
Pomógł: 31 razy
Dołączył: 15 Mar 2009
Posty: 2944
Skąd: Śląsk
Wysłany: 2011-11-19, 22:56   

Paliwożerność nie jest dla mnie problemem gdy mam do wyboru wszystkie rodzaje paliw: PB, PB+LPG ORAZ ON bo wtedy zawsze coś dopasuje do siebie. Znam dwóch użytkowników cruzów i pali im to od 7 w trasie do 10 w zatłoczonym mieście, motory 1,6 więc chyba normalnie? Próh załadunkowy zdecydowanie kaszana, ale póki nie mam dziecka i nie pakuję codziennie wózka do bagażnika pewnie mógłbym to olać? Cruze kombi? Nic mi o tym nie wiadomo, słyszałem tylko o premierze Malibu,, odpowiedniku insigni w gamie chevroleta
 
Seal 


Marka: Dacia
Model: Duster 4X2
Silnik: 1,5 dCI 110 KM
Rocznik: 2011
Wersja: Laureate
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 01 Mar 2009
Posty: 846
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2011-11-19, 22:58   

aksel napisał/a:
ciekawy czy do Cruze pojawi się kombi.

Małe szanse jest Orlando.
To samo jest w Toyocie nie ma Aurisa kombi.
 
Zdzicho 



Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1,6 16V
Rocznik: 2011
Wersja: Laureate
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 01 Kwi 2011
Posty: 144
Skąd: Poznań/Śrem
Wysłany: 2011-11-20, 02:30   

Dobrze, że zostaniesz w klubie.
Widzę, że jakiś smutek po Daci pozostał.

To bierz się do roboty i rodzinę powiększaj :lol:
_________________
Bądź ostrożny na drodze. Szanuj życie swoje i innych.
 
tomala72 


Marka: Dacia
Model: Duster II
Silnik: 1.6 SCE
Rocznik: 2018
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 30 Sie 2011
Posty: 730
Skąd: lubuskie
Wysłany: 2011-11-20, 03:33   

Kurcze chory jestem jak diabli i spać nie mogę...

Wybrałeś Aveo jako następcę Dustera...ja rozważałem zakup chevroleta w przedbiegach ale aveo był za mały a cruze kosztuje dość sporo w lepszej wersji.
Duster bije na głowę w komforcie jazdy małe auta, które skaczą i trzęsą się na nierównościach.
Miałem astrę g z 2007, roku i też obawy cze dusterek ją godnie zastąoi a teraz nie żałuję. Kolega ma bmw 3 z 2008 roku i na tej samej nierównej kostce gdzie dacia płynie po drodze, jego auto skacze jak piłka na twardej zawieszce (pewno co innego na autostradzie)
Ale Aveo to dla mnie trochę kontrowersyjny wybór: małe i sedan:), stoi takie u mnie na osiedlu no ale szanuję wybór, pewno do miasta się nadaje.
Pamiętaj tylko, że chevrolet to budżetowa marka GM, tańszy kuzyn opla robiony w dawnej fabryce daewoo w k
Korei a niektóre nawet w chinach (orlando).
Po moich doświadczeniach z koreańskimi autami a miałem 3 i wielu drobnych upierdliwych usterkach, wolę zdecydowanie samochód mniej znanej marki ale wyprodukowany w europie no chyba, że japoniec ale te są drogie.
Koreańskie auta to niestety masówka za korzystną cenę.
GM to koncern, który sprzedaje różne wynalazki pod taką marką jaką mu jest wygodnie:
Droga terenówka opel antara to klon chevroleta captivy i też produkowany w korei.
Kiedyś oglądam sceny z pościgów amerykańskiej policji a tam leganza spierdziela z logo suzuki i lanosy jako suzuki też były.
Popatrz na informację z wojny w Libii ile tam chevroletów u arabusów jeździ:)
Aveo, cruze i inne oplowsko - koreańskie wynalazki mają tyle wspólnego z Chevroletem co ja z Batmanem:)
Ogólnie rzecz biorąc jak bym chciał zmienić Dustera na mniejsze auto to wziął bym clio III, Corsę czy peugeota 207, no bo jak jeździć takim chevi, jak przyjedzie jakaś zapomniana ciotka z ameryki to zawału na jego widok dostanie:)
Ostatnio zmieniony przez tomala72 2011-11-20, 03:51, w całości zmieniany 3 razy  
 
Prezes 



Marka: Dacia --> Renault
Model: Duster 2 --> Kadjar
Silnik: 1.2 TCe 1.5 dCi EDC
Rocznik: 2017(m2018) --> 2017
Wersja: Prestige
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 20 Kwi 2010
Posty: 1696
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2011-11-20, 09:26   

tomala72 napisał/a:
Ogólnie rzecz biorąc jak bym chciał zmienić Dustera na mniejsze auto to wziął bym clio III, Corsę czy peugeota 207, no bo jak jeździć takim chevi, jak przyjedzie jakaś zapomniana ciotka z ameryki to zawału na jego widok dostanie:)

Żaden z tych powyżej i w ogóle żaden konkurent cenowo nawet po dołożeniu 10 tys. PLN nie ma tego, co nowe AVEO. Jedyne co w clio bym miał to silnik TCe. Ale brak rzeczy, które mnie przekonują. Poza tym liczy się wygląd - a to rzecz subiektywna.

Nowe aveo (wersja 2012) wygląda tak samo jak to w stanach (sonic) - ten sam znaczek, więc ciotką z Hameryki nie ma się co martwić. A co do marki budżetowej.. No przecież Dacia jest takową i nie mam zastrzeżeń. Chevi różni się tym, że w budżecie dają bajerki.

Nowe aveo ma bagażnik 502 litry! Długość 4399cm.

Wiele osób, nawet z rodziny pytali się, czemu nie Cruze? Bo Cruze jest dłuższy, więcej pali, ma mniejszy bagażnik, jest droższy, nie ma systemu głośnomówiącego (ma Bluetootha, ale bez obslugi telefonu) i ma wg mego odczucia standardowy dziób. Nowe aveo bardzo mi się spodobało już od pierwszego zdjęcia w necie. Tak samo miałem z Dusterem. Cóż - jako facet jestem wzrokowcem :mrgreen:
 
BLACHA_997 



Marka: Dacia
Model: Comfort
Silnik: 1,6 SCe
Rocznik: 2019
Pomógł: 9 razy
Dołączył: 17 Sie 2011
Posty: 787
Skąd: ŚLĄSK
Wysłany: 2011-11-20, 11:54   

Mości Panowie Forumowicze: ZDRADA!!!! ZDRADA!!!! PO TRZYKROĆ ZDRAAAAADA!!!!!!

Pozdrawiam i życzę przyjemności w przygodach z Chevroletem :)
_________________
Nowa zabawka DD 2 :)
 
tomala72 


Marka: Dacia
Model: Duster II
Silnik: 1.6 SCE
Rocznik: 2018
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 30 Sie 2011
Posty: 730
Skąd: lubuskie
Wysłany: 2011-11-20, 12:01   

No w sumie to oglądałem to auto na stronie www i wygląda nieźle, ja osobiście nie jestem zwolennikiem takiej krzykliwej stylistyki wnętrza i nie zależy mi na blututu, ale to kwestia wymagań od auta, które każdy ma według swoich preferencji.
Ja po prostu miałem w swoim motoryzacyjnym życiu już kilka produktów oplo-koreańskich bo dajewo też bazowało konstrukcyjnie na technologiach gm i teraz jakoś nie mam przekonania do ich następców pod innym szyldem.
Może się jednak mylę i już są to porządniejsze auta, ale na razie wolałem zaryzykować romans z dusterem:)
Ostatnio zmieniony przez tomala72 2011-11-20, 12:02, w całości zmieniany 1 raz  
 
benny86 


Marka: Chevy
Model: Aveo
Silnik: 1.2
Rocznik: 2009
Pomógł: 31 razy
Dołączył: 15 Mar 2009
Posty: 2944
Skąd: Śląsk
Wysłany: 2011-11-20, 12:49   

tomala72 napisał/a:
Ale Aveo to dla mnie trochę kontrowersyjny wybór: małe i sedan:), stoi takie u mnie na osiedlu no ale szanuję wybór, pewno do miasta się nadaje.

Ja mam hetchbacka
tomala72 napisał/a:
Pamiętaj tylko, że chevrolet to budżetowa marka GM, tańszy kuzyn opla robiony w dawnej fabryce daewoo w k
Korei a niektóre nawet w chinach (orlando).

Tak samo jak Dacia jest budżetową marką renault. Orlando dostępne na polskim rynku jest w stu% produkowane w Korei, podobnie jak spark czy aveo.
 
mrówa 


Marka: Dacia
Model: Sandero
Silnik: 1,4 MPI
Rocznik: 2010
Wersja: Arctica 5 os.
Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 08 Lut 2011
Posty: 710
Skąd: RP
Wysłany: 2011-11-20, 13:05   

tomala72 napisał/a:
ja rozważałem zakup chevroleta w przedbiegach ale aveo był za mały a cruze kosztuje dość sporo w lepszej wersji.
Duster bije na głowę w komforcie jazdy małe auta, które skaczą i trzęsą się na nierównościach.

Dokładnie tak samo moja droga wyglądała. Co prawda skończyło się na Sandero a nie Dusterze, bo na takie auto się nastawiałam, ale ten drugi kusił swą urodą (i ceną) :). Aveo w cenie zbliżonej, z nieco bogatszym wyposażeniem odpadło po długich, wielokrotnych przemyśleniach. Największą wadą chevroleta był komfort jazdy. Na moich miejskich (terenowych) ulicach zdecydowanie wygrywała dacia. Dla mnie taki wybór był lepszy, dla kogoś innego - niekoniecznie. Własne preferencje i gust są najlepszym przewodnikiem.
 
Cendra 



Marka: Skoda / FSO
Model: Citigo / 125p, Syrena 104
Silnik: 1.0 / 1.5 , 0,8
Rocznik: 12 / 83, 71
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 23 Wrz 2010
Posty: 390
Skąd: Ciechanów/Warszawa
Wysłany: 2011-11-20, 13:50   

No to prezes, pochwal się nową zabaweczką jak będziesz w okolicy :)
 
Piotr_K 



Marka: Dacia
Model: Duster 4x4 esp+asr
Silnik: 1,6 MPI 16V + LPG BRC
Rocznik: 2011
Wersja: Ambiance
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 27 Mar 2011
Posty: 999
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2011-11-20, 19:03   

...liczymy na rzetelną ocenę nowego nabytku, co prawda to forum Dacii ale ocenić inne nie zaszkodzi... Ja też chętnie odpiszę na pytania dotyczące Forda którego jeszcze ujeżdżam.. ;))
_________________
Dacia Duster 1,6+LPG BRC Ambiance 4x4, brąz cajou
 
PiotrWie 



Marka: Opel
Model: Zafira Family
Silnik: 1,8
Rocznik: 2014
Pomógł: 10 razy
Dołączył: 15 Lip 2010
Posty: 1591
Skąd: dolnośląskie
Wysłany: 2011-11-24, 09:19   

Prezes napisał/a:
bardzo fajny gadżet - system wspomagający ruszanie pod górę (HSA). Hehe, jakby na egzaminach na prawko były aveo - nikt by się górki nie bał.

Na górkę to nie ma jak automat, kto miał ten wie :mrgreen:
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FISubSilver v 0.3 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne