Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

DACIA Klub Polska  
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

 Ogłoszenie 
JEDNA SPRAWA = JEDEN TEMAT

Poprzedni temat :: Następny temat
Duster z lpg gaśnie
Autor Wiadomość
szuwar30 
Zielony listek


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1,6 16V + lpg
Rocznik: 2010
Wersja: Laureate
Dołączył: 27 Sie 2010
Posty: 9
Skąd: Jawor
Wysłany: 2011-12-02, 21:48   Duster z lpg gaśnie

Witam,
instalację BRC P&D założyłem w w lutym 2011 r., dopóki nie zacząłem włączać klimatyzacji silnik na lpg chodził jak zegarek. W sytuacji gdy silnik był dodatkowo obciążony klimatyzacją gasł w sposób bardzo przypadkowy podczas dojazdu do świateł, nagłym hamowaniu itp., gazownicy regulowali praktycznie co dwa tygodnie i nic to nie dało, stwierdzili prawdopodobnie nieprawidłową pracę silnika krokowego.

Serwis po sześciogodzinnej diagnozie nie doszukał się nieprawidłowości ale zrobili gest i wymienili na nowy silnik krokowy, przy okazji ujawnili wyciek oleju bodajże przy rozrządzie bo poza uszczelnieniem wymienili pasek, koło i coś tam jeszcze.

Gaśnięcie silnika niestety nie ustąpiło, zaczęło się robić chłodno, przestałem używać klimatyzacji, silnik chodził wzorcowo, ostatnio pojawiły się mgły, przy jeździe z włączonymi światłami przeciwmgielnymi również silnik gaśnie.

Ewidentnie problem jest przy dodatkowym obciążeniu, serwis rozkłada ręce i odsyła do gazowników, gazownicy do serwisu.

Jeśli ktoś zetknął się z podobną sytuacją i udało się problem rozwiązać to proszę o ewentualne sugestie.
Ostatnio zmieniony przez szuwar30 2011-12-02, 21:48, w całości zmieniany 1 raz  
 
mekintosz 



Marka: Citoren
Model: Berlingo
Silnik: 1.6 VTI
Rocznik: 2011
Wersja: [Inna].[nie dotyczy]
Pomógł: 35 razy
Dołączył: 22 Maj 2009
Posty: 4266
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2011-12-03, 01:01   

Wspolczuje problemu z odbijaniem pileczki serwis-gazownik. Dlatego mysle, ze warto kupowac samochody z tzw. fabryczna instalacja - wtedy ASO odpowiada za calosc. Nie wiem czy juz jest opcja LPG w Dusterze, pewnie nie, gdyz wielu z Nas ma wlasnie zakaldana poza aso.

Czy Twoj pojazd prawidlowo chodzi na benzynie, z wlaczona klima / przeciwmglowymi ? Jesli tak to raczej mecz gazownika. Zycze powodzenia i daj znac jak zdiagnozuja usterke.
 
tomala72 


Marka: Dacia
Model: Duster II
Silnik: 1.6 SCE
Rocznik: 2018
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 30 Sie 2011
Posty: 730
Skąd: lubuskie
Wysłany: 2011-12-03, 09:41   

w Dusterze z tego co wyczytałem nie ma fabrycznego gazowania tylko instalacje montowane przez aso, które nie podlegają gwarancji producenta samochodu a faktycznym gwarantem jest salon sprzedający auto.
I tu jest mont bo o naprawie nie decyduje producent tylko serwis a z nimi jest różnie jak mają sami bulić za części i robociznę.
Ostatnio zmieniony przez tomala72 2011-12-03, 09:42, w całości zmieniany 1 raz  
 
laisar 
Moderator



Marka: Dacia
Model: Logan MCV
Silnik: 1.6 MPI
Rocznik: 2007
Wersja: Laureate 7 os.
Pomógł: 417 razy
Dołączył: 16 Wrz 2007
Posty: 18024
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2011-12-03, 10:41   

tomala72 napisał/a:
w Dusterze z tego co wyczytałem nie ma fabrycznego gazowania tylko instalacje montowane przez aso

W PL rzeczywiście nie ma, ale np w Niemczech - jest.
 
ajax 



Marka: Daćka i "łopel"
Model: Duster 4X4
Silnik: 1,5 dCi
Rocznik: 2011
Wersja: Laureate
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 22 Lis 2010
Posty: 912
Skąd: z Powołania ;-P
Wysłany: 2011-12-03, 10:44   

Sprawdzali parownik? A ustawienia tego "komputerka" od gazu? Skład mieszanki? Kiedyś miałem podobnie (w błękitnej fali), ale od początku wiedziałem o co chodzi - ustawienia były eksperymentalne na jak najniższe zużycie LPG. Gazownicy instalujący zapowiedzieli, że to na próbę, i jeśli nie będzie pasować, to mam przyjechać i przestawią. Przyjechałem po 2 dniach - zaczynał gasnąć po włączeniu jakiegokolwiek odbiornika poza światłami. 10' na przestawienie - dolegliwości znikły. Poszukaj doświadczonego gazownika.
 
Piotrek721015 



Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1,5 dci 90 KM
Rocznik: 2010
Wersja: Laureate
Pomógł: 8 razy
Dołączył: 11 Wrz 2010
Posty: 443
Skąd: ZGY
Wysłany: 2011-12-04, 09:00   

Prawdopodobnie masz zbyt ubogą mieszanke na gazie. Obciążnie silnika właczoną klimatyzacją przy wyciśnietym sprzęgle ( wolne obroty silnika) pwoduje jego gasnięcie. Niech gazownik podepni ci kompa od gazu do PC-ta i ustawi bogatszą mieszanke. Powinno pomóc.
 
szuwar30 
Zielony listek


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1,6 16V + lpg
Rocznik: 2010
Wersja: Laureate
Dołączył: 27 Sie 2010
Posty: 9
Skąd: Jawor
Wysłany: 2011-12-04, 11:21   

Na benzynie zanim zagazowałem Dusterka silnik pracował jak należy, zrobiłem na samej benzynie około 6 tyś. km, teraz na benzynie zdarzy mi się jeździć krótkie odcinki i nigdy silnik nie zgasł.

Była ustawiana większa dawka gazy, nic to nie dało. Zauważam, że czasem przy zwalnianiu z wysprzęglaniem obroty raptownie spadają do zera i nie zawsze odbiją, wtedy gaśnie.
Objawy takie same przed wymianą krokowego, po wymianie, po resetach kompa gazu, zwiększaniu dawek itp.

Idąc za radą ajax-a będę szukał jakiegoś dobrego gazownika, przecież nie jest to jakiś prototypowy silnik ani doświadczalna instalacja gazowa, jak u innych wszystko jest ok to i u mnie mam nadzieję będzie.
 
Piotrek721015 



Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1,5 dci 90 KM
Rocznik: 2010
Wersja: Laureate
Pomógł: 8 razy
Dołączył: 11 Wrz 2010
Posty: 443
Skąd: ZGY
Wysłany: 2011-12-04, 12:59   

Cytat:
Była ustawiana większa dawka gazy, nic to nie dało.

A jak masz poprowadzony dopływ powietrza do kolektora? często jest tak, że pęd powietrza gasi płomień gazu. Zwłaszcza w trochę starszych instalacjach było to bardzo problemowe.
 
RnR 


Marka: Dacia
Model: Duster 4x4
Silnik: 1.5 dCi 110
Rocznik: 2011
Wersja: Laureate
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 19 Paź 2010
Posty: 667
Skąd: POL/ŚL
Wysłany: 2011-12-05, 00:21   

:)
_________________
 
Mamert 


Marka: Dacia
Model: Lodgy
Silnik: 1.6 SCe 110 LPG
Rocznik: 2018
Wersja: Laureate Plus 7 os.
Pomógł: 8 razy
Dołączył: 31 Mar 2008
Posty: 1104
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2011-12-05, 00:43   

A luzy na zaworach sprawdzone ???
 
eastcowboy 


Marka: *
Model: *
Silnik: *
Pomógł: 14 razy
Dołączył: 19 Sie 2009
Posty: 336
Skąd: ABCD
Wysłany: 2011-12-05, 06:01   Re: Duster z lpg gaśnie

szuwar30 napisał/a:


Jeśli ktoś zetknął się z podobną sytuacją i udało się problem rozwiązać to proszę o ewentualne sugestie.


Gdzie jest zdjęcie swojego silnika?
 
piotrres 



Marka: Dacia
Model: Duster 4x2
Silnik: 1.6 16V LPG
Rocznik: 2010
Wersja: Laureate
Pomógł: 8 razy
Dołączył: 15 Wrz 2007
Posty: 2605
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 2011-12-06, 19:20   

laisar napisał/a:
tomala72 napisał/a:
w Dusterze z tego co wyczytałem nie ma fabrycznego gazowania tylko instalacje montowane przez aso

W PL rzeczywiście nie ma, ale np w Niemczech - jest.

Jak zwykle z wyposażeniem, w Niemczech jest, w Rossiji jest w Brazylii i Argenitynie jest, , a w بولندا /Bolanda "siee ni opłaco" :evil:

mekintosz napisał/a:
Nie wiem czy juz jest opcja LPG w Dusterze, pewnie nie, gdyz wielu z Nas ma właśnie zakałdaną poza aso.

I tu ujawnia się moja bierna agresja ;-) zdecydowałem się na wyższą cenę po to by w razie WJBC uniknąć ping-ponga: zakłada ASO w Krośnie ale gwarancja jest realizowana w Rzeszowie.
_________________
Czy chcesz, żeby Twoja pralka była inteligentniejsza od Ciebie?

Jest: Duster 1.6 16V 4x2 Laureate "Dragster":
Sageata Albastra Carpaţi Pentru Gaz ;)

Był: Logan 1.6 8V MPI Laureate "Rumburak"
Ostatnio zmieniony przez laisar 2011-12-06, 19:52, w całości zmieniany 3 razy  
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FISubSilver v 0.3 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne