Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

DACIA Klub Polska  
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

 Ogłoszenie 
JEDNA SPRAWA = JEDEN TEMAT

Poprzedni temat :: Następny temat
Zamknięty przez: laisar
2011-12-12, 08:49
"Groźby" - cz.2
Autor Wiadomość
laisar 
Moderator



Marka: Dacia
Model: Logan MCV
Silnik: 1.6 MPI
Rocznik: 2007
Wersja: Laureate 7 os.
Pomógł: 417 razy
Dołączył: 16 Wrz 2007
Posty: 18024
Skąd: Warszawa

  Wysłany: 2011-12-09, 18:39   "Groźby" - cz.2

1.

Temat: "łuszczący się lakier"
Post: http://www.daciaklub.pl/f...p=109719#109719
Cytat:
Jeżeli ktoś ma blisko do Makowa Podhalańskiego, to mogę dać namiar na kolegę dysco, celem weryfikacji... <;

(Nie, żebym mu nie wierzył i nie współczuł - w końcu faktycznie zdarzają się trefne sztuki - ale ja to w ogóle mam dobre serce).




2.

Cytat:
Od: dysco
Do: laisar
Wysłany: Wczoraj 20:18
Temat: !!!

Szanowny Kolego w Makowie Podhalańskim dawno nie mieszka to ze mam tam zameldowanie to nie oznacza ze tam mieszkam, po za tym zdradzanie miejsca zamieszkania i namiaru jest nadużyciem prawnym zwłaszcza na forum gdzie uzywa się dla anonimowości nicków. Wyjątkowo cię nie zabardzo lubie, a fotki juz zamieszczałem, niestey jestm po rozmowie ze swoim prawnikiem i byc moze udam się z tym do wyższej instancjii, jak powiedziałeś że Maków Podhalański i dasz namiar to jest absolutnie nie zgodne z prawem. Nie możesz jako admin bez mojej zgody i wiedzy umożliwiać moje dane.
Powinien się zapytać pierwsze a później mówić, co by było gdyby teraz na przykład zginęło mi lusterko czy klapka wlewu i tym podobne, co mógłbym wówczas uczynić?
Pomyśl zanim coś napiszeż a jak chcesz przyjechać to zapraszam ostatnio w ASO poprawiali drzwi i widać tego efekt, na masce stwierdzono że jest to jeszcze mały uszczerbek ale przed końcem gwarancjii po zimie podjechać zarysowywuje się odprzenie drzwi.
Nakazuje natychmiast usunąć post w ktorym używa się miasta lub innych danych




3.

Cytat:
Od: laisar
Do: dysco
Wysłany: Wczoraj 23:09
Temat: Re: !!!

To forum jest publiczne i ta sprawa też jest publiczna - więc jakiejkolwiek odpowiedzi też mogę udzielić wyłącznie publicznie.

Życzysz sobie?




4.

Cytat:
Od: dysco
Do: laisar
Wysłany: Dzisiaj 23:25
Temat: Re: !!!

mozesz ale nie mozesz ujawniac moich danych bez mojej wiedzy, bo to juz nie jest dozwolone komentowac mozesz ale bez prywatnych danych i tego nie mozesz.




===


1, 3 i 4 - jako tło i wyjaśnienie.


Ad 2:


dysco napisał/a:
zdradzanie miejsca zamieszkania i namiaru jest nadużyciem prawnym

a) Nie w przypadku, kiedy są to publicznie dostępne dane, zwłaszcza podmiotów prawnych (jak np firmy).

b) Do ujawnienia namiarów nie doszło.


c) Sam twierdzisz, że tam nie mieszkasz <:



dysco napisał/a:
zwłaszcza na forum gdzie uzywa się dla anonimowości nicków.

d) To jest forum publiczne, a nie jakieś tam "anonimowe" - za wszelkie swoje wypowiedzi każdy użytkownik odpowiada osobiście, zgadzając się na te warunki, kiedy zakłada na nim prywatne konto.

e) Podane przez użytkownika dane osobowe ujawniane są w wybranym przez niego zakresie - ale jeżeli umożliwiają jego dokładną identyfikację przez użytkownika czy dowolnego czytelnika forum, to jest tylko jego sprawa.


Np moje - umożliwiają.

Twoje również...



dysco napisał/a:
fotki juz zamieszczałem

f) Zły adresat - szczerze mówiąc, mnie osobiście mało to interesuje, a już jako admina: wcale.

(Moja opinia: http://www.daciaklub.pl/f...p=109767#109767 - nawias).



dysco napisał/a:
Nie możesz jako admin bez mojej zgody i wiedzy umożliwiać moje dane.

g) Prosiłem już wcześniej - pkt. siódmy http://www.daciaklub.pl/f...p=108616#108616 - o nie mylenie moich wypowiedzi jako admina z tymi prywatnymi.

(O umożliwianiu - udostępnianiu? ujawnianiu? - danych było powyżej, nie będę powtarzał).



dysco napisał/a:
co by było gdyby teraz na przykład zginęło mi lusterko czy klapka wlewu i tym podobne, co mógłbym wówczas uczynić?

h) Jak zawsze - po prostu zgłosić sprawę na policję. A w razie potrzeby administracja forum również udzieli potrzebnej pomocy.


(I bohatersko powstrzymam się od złośliwej odpowiedzi o psychiatrze i paranoi d: ).



dysco napisał/a:
jak chcesz przyjechać to zapraszam

i) Pkt. 1. tego postu, nawias.



dysco napisał/a:
Nakazuje natychmiast usunąć post w ktorym używa się miasta lub innych danych

j) Ze względu na punkty "a" oraz "e" - nie widzę powodów.


===

Przepraszam potencjalnie zniesmaczonych "wywlekaniem" sprawy, ale po poprzednich bezprawnych groźbach kol. dysco - http://www.daciaklub.pl/f...p=108568#108568 - oraz (dla odmiany? <: ) aktualnym straszeniu prawnikiem uznałem, że kwestia dotyczy całej działalności forum i jego użytkowników, wymaga więc publicznego wyjaśnienia.

Proszę również o bardzo, bardzo dokładne przemyślenie ewentualnych komentarzy...
Ostatnio zmieniony przez laisar 2011-12-09, 18:42, w całości zmieniany 1 raz  
 
laisar 
Moderator



Marka: Dacia
Model: Logan MCV
Silnik: 1.6 MPI
Rocznik: 2007
Wersja: Laureate 7 os.
Pomógł: 417 razy
Dołączył: 16 Wrz 2007
Posty: 18024
Skąd: Warszawa

Wysłany: 2011-12-09, 18:55   

A teraz jeszcze zupełnie prywatnie - mała samokrytyka.

Sformułowanie "mogę dać namiar" pojawiło się w konkretnym miejscu, w pewnym kontekście - oraz tylko i wyłącznie dlatego, że dotyczyło danych i tak publicznie dostępnych, w dodatku osoby wcześniej dopuszczającej się publicznych gróźb i najwyraźniej przekonanej o własnej anonimowości i dzięki niej: bezkarności.

Mimo wszystko, możliwe jest, że owo sformułowanie można odczytać wbrew moim intencjom nie jako przytyk do powyższych kwestii, ale właśnie jako... groźbę (?).

Jeśli się tak stało - przepraszam kol. dysco.

Niemniej jednak, nie zmienia to mojego stanowiska i nie zamierzam niczego usuwać: "Kto sieje wiatr, ten zbiera burzę"...
 
eplus 



Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1,6
Rocznik: 2010
Wersja: Laureate 5 os.
Pomógł: 22 razy
Dołączył: 15 Wrz 2010
Posty: 3487
Skąd: podkarpackie
Wysłany: 2011-12-10, 15:29   

A po co komu zardzewiała klapka od wlewu paliwa... :?:
_________________
K4M - NOT tested on animals :!: :!: :!:
 
BLACHA_997 



Marka: Dacia
Model: Comfort
Silnik: 1,6 SCe
Rocznik: 2019
Pomógł: 9 razy
Dołączył: 17 Sie 2011
Posty: 787
Skąd: ŚLĄSK
Wysłany: 2011-12-10, 16:32   

Wydaje mi się, że "dysco" zamiast straszyć prawnikiem z którym "niestety jest po rozmowie" powinien spotkać się z nauczycielem języka polskiego, gdyż wydaje mi się, że na tym forum powinno pisać się poprawną polszczyzną (przynajmniej bez błędów ortograficznych) zwłaszcza, że są tutaj mechanizmy sprawdzania pisowni. Z korespondencji, którą przesłał dysco bardzo się uśmiałem - typowy przykład pieniactwa.
_________________
Nowa zabawka DD 2 :)
 
BLACHA_997 



Marka: Dacia
Model: Comfort
Silnik: 1,6 SCe
Rocznik: 2019
Pomógł: 9 razy
Dołączył: 17 Sie 2011
Posty: 787
Skąd: ŚLĄSK
Wysłany: 2011-12-10, 20:56   

W PEŁNI POPIERAM!!!!
_________________
Nowa zabawka DD 2 :)
 
benny86 


Marka: Chevy
Model: Aveo
Silnik: 1.2
Rocznik: 2009
Pomógł: 31 razy
Dołączył: 15 Mar 2009
Posty: 2944
Skąd: Śląsk
Wysłany: 2011-12-10, 21:53   

Skoro dysco jest po rozmowie z prawnikiem mógł go spytać o możliwe warianty działania, zamiast mnie pytać w PW "ciekawe co byś zrobił na Twoim miejscu"... Z resztą kutwa to żadna wiedza tajemna, stronka uokiku jest powszechnie dostępna, powiatowi rzecznicy też nie gryzą i nie kopią 8-)
 
dysco
[Usunięty]

Wysłany: 2011-12-11, 10:38   

Nie do forum mam problem tylko do jednego urzytkownika, któremu mówie że nie do końca ma racje,ujawnianie danych osobowych nawet na takim forum nie jest zgodne z przepisami.
A jak ktoś nie wie że większość ewentualnych docięć z mojej strony jest poprzedzone cudzysłowem to nie ja muszę iść do szkoły.
Nadal podtrzymuje słowa pewnegotu urzytkownika ale już nie będe go cytował.
Teraz już czas mnie usunąć!!!
 
48piotr 


Marka: Dacia
Model: DUSTER 4x2
Silnik: 1.6 16V LPG
Rocznik: 2010
Wersja: Duster
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 16 Lis 2010
Posty: 733
Skąd: Puławy
Wysłany: 2011-12-11, 11:06   

dysco napisał/a:
Teraz już czas mnie usunąć!!!

Liberum veto!!! :evil:
_________________
48piotr
 
mrówa 


Marka: Dacia
Model: Sandero
Silnik: 1,4 MPI
Rocznik: 2010
Wersja: Arctica 5 os.
Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 08 Lut 2011
Posty: 710
Skąd: RP
Wysłany: 2011-12-11, 11:51   

eplus napisał/a:
A po co komu zardzewiała klapka od wlewu paliwa... :?:

:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

dysco napisał/a:
A jak ktoś nie wie że większość ewentualnych docięć z mojej strony jest poprzedzone cudzysłowem to nie ja muszę iść do szkoły.
Nadal podtrzymuje słowa pewnegotu urzytkownika ale już nie będe go cytował.


*Podkreślenia i wytłuszczenia MOJE...
 
krakry1 



Marka: Renault / VW
Model: Captur / Up
Silnik: 1,3 TCe 130KM/60 KM
Rocznik: 2019 / 2014
Wersja: Laureate
Pomógł: 12 razy
Dołączył: 22 Mar 2009
Posty: 1889
Skąd: lubelskie
Wysłany: 2011-12-11, 12:32   

Przecież urzytkownik nie równy użytkownikowi. Tak jak może może być szerokie i głębokie. :lol:
 
laisar 
Moderator



Marka: Dacia
Model: Logan MCV
Silnik: 1.6 MPI
Rocznik: 2007
Wersja: Laureate 7 os.
Pomógł: 417 razy
Dołączył: 16 Wrz 2007
Posty: 18024
Skąd: Warszawa

Wysłany: 2011-12-11, 13:14   

dysco napisał/a:
ujawnianie danych osobowych

Jakie Twoje dane osobowe zostały ujawnione?


Cytat:
nie jest zgodne z przepisami

Śmiało: które konkretnie przepisy ograniczają "ujawnianie" danych umieszczonych w katalogach takich jak Panorama Firm, Polskie Książki Telefoniczne, Zumi i dziesiątki innych, podobnych?
 
ajax 



Marka: Daćka i "łopel"
Model: Duster 4X4
Silnik: 1,5 dCi
Rocznik: 2011
Wersja: Laureate
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 22 Lis 2010
Posty: 912
Skąd: z Powołania ;-P
Wysłany: 2011-12-11, 15:25   

dysco napisał/a:
Nie do forum mam problem tylko do jednego urzytkownika, któremu mówie że nie do końca ma racje,ujawnianie danych osobowych nawet na takim forum nie jest zgodne z przepisami.
A jak ktoś nie wie że większość ewentualnych docięć z mojej strony jest poprzedzone cudzysłowem to nie ja muszę iść do szkoły.
Nadal podtrzymuje słowa pewnegotu urzytkownika ale już nie będe go cytował.
Teraz już czas mnie usunąć!!!


Uważam, że jednak czas do szkoły - P O D S T A W O W E J :!: :!: :!:
:idea: Tam ortografii uczą już na samym początku :!: Gramatyki także uczą w szkole podstawowej :!: Chyba, że dysco jest dysgrafikiem, ale w takim razie tych błędów jest zdecydowanie zbyt mało. Jestem przekonany, że to niechlujność dysco. I jeszcze: nie można mieć problemu do kogoś/czegoś. Problem można mieć z kimś/czymś. Także szkoła podstawowa się kłania. Nauka języka polskiego. Podobno ojczystego, choć miałbym wątpliwości, bo składnia wygląda (IMHO) jak po tłumaczeniu z "guglarskiego", choć ten tłumacz nie robi tak ewidentnych błędów ortograficznych.
A przy okazji: nie można od prawnika iść do wyższej instancji, bo to oznaczałoby pójście do jakiegoś "superprawnika". Nie twierdzę, że z wiedzą dysco coś jest nie tak, bo nie mam możliwości (a chęci także) tejże wiedzy zweryfikować, ale twierdzę, że z logiką (także na poziomie szkoły podstawowej) jest u dysco nie po drodze. Jest takie stare rosyjskie powiedzonko, że najpierw należy się zorientować, potem udowadniać. Dysco stosuje zasadę strzelania bez wcześniejszego nabijania. Można i tak, tylko taka osoba wygląda na głupca. Niekiedy znacznie większego niż jest (choć to rzadkość), lecz jak cię widzą tak cię piszą ;-) .
A co do gróźb tzw. karalnych, to prędzej mógłby laisar złożyć zawiadomienie (bezprawne grożenie ingerencją w strukturę forum), niż dysco.
Jeśli dysco uważa, że poniósł szkodę, to wolna droga do właściwej instytucji - nazywa się prokuratura. To takie miejsce, gdzie pracują prokuratorzy i gdzie można złożyć dokument nazywający się "zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa". Już tak gwoli informacji - zawiadamianie o popełnieniu przestępstwa, które nie miało miejsca samo w sobie jest przestępstwem. Zdaje się, że ściganym z urzędu, choć głowy za to bym nie dał.
Nie jest przestępstwem podanie danych osoby, które udostępniane dane podała do wiadomości publicznej za pomocą mediów (w tym internetu) o ile osoba ta nie złożyła wcześniej stosownych zastrzeżeń (było kilka wyroków SN - prawomocnych, można sobie poszukać). Każde forum gromadzi i przetwarza dane oraz udostępnia je w zgodzie z przepisami prawa i regulaminem forum.
laisar, ponownie pytam czy ma sens kopanie się z dysco? (pytanie retoryczne)
I tak już na zakończenie (bo rozpisałem się niemożebnie) cytat z zupełnie innego forum: "Nigdy nie kłóć się z głupcem. Najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu, potem pokona doświadczeniem"
Więcej nie mam chęci zajmować się tą sprawą, jak dla mnie jest po prostu niesmaczna :-x

P.S. podkreślenia i wytłuszczenia są moje
Ostatnio zmieniony przez ajax 2011-12-11, 15:44, w całości zmieniany 3 razy  
 
Piotrek721015 



Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1,5 dci 90 KM
Rocznik: 2010
Wersja: Laureate
Pomógł: 8 razy
Dołączył: 11 Wrz 2010
Posty: 443
Skąd: ZGY
Wysłany: 2011-12-11, 17:29   

ajax napisał/a:
zawiadamianie o popełnieniu przestępstwa, które nie miało miejsca samo w sobie jest przestępstwem

Tak, jest to przesępswo ścigane z urzędu :!:
 
ajax 



Marka: Daćka i "łopel"
Model: Duster 4X4
Silnik: 1,5 dCi
Rocznik: 2011
Wersja: Laureate
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 22 Lis 2010
Posty: 912
Skąd: z Powołania ;-P
Wysłany: 2011-12-11, 17:39   

prawnikiem nie jestem, ale z prawem mam trochę do czynienia "półzawodowo" - dlatego głowy nie dawałem, ale coś mi tam "dzwoniło" :-D
Ostatnio zmieniony przez ajax 2011-12-11, 17:39, w całości zmieniany 1 raz  
 
Piotrek721015 



Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1,5 dci 90 KM
Rocznik: 2010
Wersja: Laureate
Pomógł: 8 razy
Dołączył: 11 Wrz 2010
Posty: 443
Skąd: ZGY
Wysłany: 2011-12-12, 08:41   

JA znowu zawodowo miałem doczynienia z prawem, ale dziś już jestem szczęśliwym emerytem.
 
laisar 
Moderator



Marka: Dacia
Model: Logan MCV
Silnik: 1.6 MPI
Rocznik: 2007
Wersja: Laureate 7 os.
Pomógł: 417 razy
Dołączył: 16 Wrz 2007
Posty: 18024
Skąd: Warszawa

Wysłany: 2011-12-12, 08:49   

Konto kol. dysco zostało usunięte na jego własną prośbę, więc dalsza dyskusja jest raczej bezprzedmiotowa - temat zamykam. (Ale tradycyjnie: jakby co, proszę o PW).
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FISubSilver v 0.3 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne