Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

DACIA Klub Polska  
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

 Ogłoszenie 
JEDNA SPRAWA = JEDEN TEMAT

Poprzedni temat :: Następny temat
ile razy do serwisu?
Autor Wiadomość
tomala72 


Marka: Dacia
Model: Duster II
Silnik: 1.6 SCE
Rocznik: 2018
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 30 Sie 2011
Posty: 730
Skąd: lubuskie
Wysłany: 2012-04-21, 19:05   ile razy do serwisu?

Mam dustera od listopada 2011 i od tego czasu naprawiano mi na gwarancji:

- wymiana czujnika ciśnienia powietrza
- uszczelnienie pokrywy zaworów
- wymiana dwóch cewek
- naprawa lakiernicza pęknięć lakieru przy wlewie
- kilka wizyt celem usunięcia usterki wypadania zapłonu na pierwszym cylindrze (miganie kontrolki silnika)
- umówiona wizyta na wymianę wtrysku pierwszego cylindra
- pojawiły się nowe pęknięcia lakieru (pewno następna naprawa lakiernicza)

To przez kilka miesięcy i niecałe 9 tysięcy - ile można, jest na to jakaś rękojmia czy co bo jak dalej tak pójdzie to tam zamieszkam:)
 
jackthenight 



Marka: Dacia, Fiat
Model: Sandero, Tipo
Silnik: 1.4 MPI, 1.4 16V
Rocznik: 2008, 2016
Wersja: Laureate 5 os.
Pomógł: 66 razy
Dołączył: 10 Sie 2008
Posty: 3233
Skąd: Łódź
Wysłany: 2012-04-21, 19:14   

Ale pytasz się, czy tylko zrzędzisz ?
Dysco ?
Już o swoich problemach pisałeś w innych tematach, więc po co zakładasz nowy ?
_________________

Ostatnio zmieniony przez jackthenight 2012-04-21, 19:15, w całości zmieniany 1 raz  
 
monopios 



Marka: DACIA
Model: Sandero
Silnik: 1.4 MPI
Rocznik: 2010
Wersja: Arctica
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 12 Gru 2010
Posty: 980
Skąd: okolice Częstochowy
Wysłany: 2012-04-21, 20:02   

Ten temat powinien być podciągnięty TU
 
Marek1603 


Marka: Dacia,
Model: 1300, Lodgy, Duster
Silnik: 1.3 8V, 1.6MPI, 1.6Sce 4x4 AT
Rocznik: 1981, 2014, 2016
Wersja: Laureate 5 os.
Pomógł: 105 razy
Dołączył: 27 Gru 2007
Posty: 7409
Skąd: Olkusz
Wysłany: 2012-04-21, 20:05   

Może i jest to kłopotliwe ale po to kupiłeś nowe auto aby takie rzeczy ci zrobili za "free".

Postaw się w innej sytuacji. Kupujesz funkiel nówkę z Niemiec od dziadka wydajesz kasę i masz takie problemy i wtedy masz do wyboru dwa wyjścia. Pchasz złom dalej albo go łatasz, jeździsz dalej i narzekasz.
 
tomala72 


Marka: Dacia
Model: Duster II
Silnik: 1.6 SCE
Rocznik: 2018
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 30 Sie 2011
Posty: 730
Skąd: lubuskie
Wysłany: 2012-04-21, 20:25   

Kolego jackdenight, nie wyjeżdżaj mi tu z dysco bo ja nie jestem typem dającym se w kaszę dmuchać, pytam się więc szanuj albo się nie wypowiadaj, tyle.

Kupiłem nowe by właśnie tego nie robić, to chyba logiczne, że stare z Niemiec się robi a nowe kupuje by nie robić, no chyba że się mylę ale coś mi się nie wydaje.
Po prostu nie mam ochoty i czasu bujać się po serwisach i nie ważne czy za free czy nie bo po prostu chcę mieć parę lat spokoju za te 50 tysięcy.
Ostatnio zmieniony przez tomala72 2012-04-21, 20:30, w całości zmieniany 2 razy  
 
aksel 


Marka: Renault
Model: Captur
Silnik: 1.2 TCE
Rocznik: 2017
Dołączył: 20 Wrz 2011
Posty: 171
Skąd: Tychy
Wysłany: 2012-04-21, 20:34   

znowu staję w obronie kolegi
myślę ze jeśli usterki będą się powatarzać lub wychodzić nowe to wnosiłbym w ramach ustawy o szczególnych warunkach sprzedaży o wymianę auta na nowe
 
benny86 


Marka: Chevy
Model: Aveo
Silnik: 1.2
Rocznik: 2009
Pomógł: 31 razy
Dołączył: 15 Mar 2009
Posty: 2944
Skąd: Śląsk
Wysłany: 2012-04-21, 20:39   

Tego typu sprawy zawsze są trudne. Z jednej strony pojedyńcze pechowe egzemplarze na kilkanaście/kilkadziesiąt tysięcy bezproblemowych - niby nie jest to powód do powszechnego niepokoju. Tyle tylko, że co to obchodzi danego właściciela że inne egzemplarze się nie psują? Zapłacił jak za nówkę a kłopotów więcej niż z niejedną używką- nie zazdroszczę, sam bym się nieżle wnerwił.
 
monopios 



Marka: DACIA
Model: Sandero
Silnik: 1.4 MPI
Rocznik: 2010
Wersja: Arctica
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 12 Gru 2010
Posty: 980
Skąd: okolice Częstochowy
Wysłany: 2012-04-21, 20:52   

tomala72 napisał/a:
kaszę dmuchać

Tzn. naturalnie ustami, kompresorem czy jakość inaczej :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
_________________
 
Marek1603 


Marka: Dacia,
Model: 1300, Lodgy, Duster
Silnik: 1.3 8V, 1.6MPI, 1.6Sce 4x4 AT
Rocznik: 1981, 2014, 2016
Wersja: Laureate 5 os.
Pomógł: 105 razy
Dołączył: 27 Gru 2007
Posty: 7409
Skąd: Olkusz
Wysłany: 2012-04-21, 21:11   

Może trochę za dosadnie powiedziałem ale masz rację nie jest to miłe bujać się po serwisach zwłaszcza jak ci jest auto potrzebne.
Oczywiście możesz próbować pisać o wymianę auta ponieważ to nie spełnia warunków umowy i jest wadliwe. Byle by grzecznie ale stanowczo nie tak jak dysko chyba to próbował robić. Negocjuj, a ja ci powodzenia życzę.

Niestety rzeczywistość jest przykra. Jesteś dobry w momencie jak wpłacisz kasę za auto. Potem to już twój problem, że musisz się po serwisach uganiać.
Ostatnio zmieniony przez Marek1603 2012-04-21, 21:11, w całości zmieniany 1 raz  
 
tomala72 


Marka: Dacia
Model: Duster II
Silnik: 1.6 SCE
Rocznik: 2018
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 30 Sie 2011
Posty: 730
Skąd: lubuskie
  Wysłany: 2012-04-21, 21:23   

Podejrzewam, że to walka z wiatrakami będzie, pewno za kilka dni ochłonę i se odpuszczę.
Dziś mnie tak wzięło jak zobaczyłem to nowe pęknięcie lakieru.
 
aksel 


Marka: Renault
Model: Captur
Silnik: 1.2 TCE
Rocznik: 2017
Dołączył: 20 Wrz 2011
Posty: 171
Skąd: Tychy
Wysłany: 2012-04-22, 06:33   

są przypadki gdzie ludzie dopinają swego, w peugeocie czy chevrolecie... prawo jest napisane pod klientów a nie producentów, wystarczy poczytać i odpowiednio się przygotować, w późniejszym etapie możesz posiłkować się się rzecznikiem praw konsumenta a sprawę nagłaśniał w odpowiednich mediach (AŚ)
czasami firmy dla świętego spokoju i niepotrzebnego rozgłosu decydują się spełnić żądanie klienta
 
48piotr 


Marka: Dacia
Model: DUSTER 4x2
Silnik: 1.6 16V LPG
Rocznik: 2010
Wersja: Duster
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 16 Lis 2010
Posty: 733
Skąd: Puławy
Wysłany: 2012-04-22, 08:09   

Kratylos napisał/a:
6 miesiecy i zero usterek

Mój 2 lata i 0 usterek. :-)
_________________
48piotr
 
toms57 



Marka: DACIA
Model: LOGAN MCV
Silnik: 1,6 LPG
Rocznik: 2012
Wersja: Story
Dołączył: 12 Mar 2012
Posty: 83
Skąd: Poznań
Wysłany: 2012-04-22, 08:36   

czytam te posty i martwię się sytuacją kolegi (bo można po takiej liście usterek naprawdę się wkurzyć) i myślę czy jako "ciało nieformalne" czyli forum możemy jakoś pomóc ?
Pomyślmy może pod tym kątem - a nie .......... wkurzajmy się wzajemnie.
Może jakaś akcja emailowa do Renalt Polska albo inne działania :idea: :?:
Ostatnio zmieniony przez toms57 2012-04-22, 08:37, w całości zmieniany 1 raz  
 
Marek1603 


Marka: Dacia,
Model: 1300, Lodgy, Duster
Silnik: 1.3 8V, 1.6MPI, 1.6Sce 4x4 AT
Rocznik: 1981, 2014, 2016
Wersja: Laureate 5 os.
Pomógł: 105 razy
Dołączył: 27 Gru 2007
Posty: 7409
Skąd: Olkusz
Wysłany: 2012-04-22, 08:43   

Myślę, że dopóki forum nie ma statutu prawnego to niewiele się wskóra. Po prostu nie będą z nami chcieli gadać. Ot polska rzeczywistość.

Tak z ciekawości to zobaczymy jak pójdzie współpraca klubu renault po przeobrażeniu się w stowarzyszenie.
 
Mariusz 


Marka: była Dacia, jest Toyota
Model: Sandero, Auris Touring Sports
Silnik: 1,6 (132 KM)
Rocznik: 2015
Pomógł: 13 razy
Dołączył: 10 Paź 2008
Posty: 1500
Skąd: Ozorków
Wysłany: 2012-04-22, 08:44   

Panowie fajnie się wszystko komentuje jak nas problem nie dotyczy. Postawmy się w sytuacji kol tomala72. Czasu i pieniędzy wydanych na dojazd i pobyt w serwisie nikt mu nie zwróci.
_________________

 
aksel 


Marka: Renault
Model: Captur
Silnik: 1.2 TCE
Rocznik: 2017
Dołączył: 20 Wrz 2011
Posty: 171
Skąd: Tychy
Wysłany: 2012-04-22, 08:51   

Mariusz napisał/a:
Panowie fajnie się wszystko komentuje jak nas problem nie dotyczy..

stykanie się z tego typu problemami to moja praca;)
 
toms57 



Marka: DACIA
Model: LOGAN MCV
Silnik: 1,6 LPG
Rocznik: 2012
Wersja: Story
Dołączył: 12 Mar 2012
Posty: 83
Skąd: Poznań
Wysłany: 2012-04-22, 09:09   

nie wytrzymałem :evil:
napisałem email do Renault Polska mail z pytaniem o wyniki awaryjności , itp, itd
może to i naiwne :-P ale odpowiedzieć wypada ;-)
zobaczymy co odpowiedzą - będzie odpowiedź - to napiszę - nie będzie też napiszę :lol:

kontakt.klient@renault.com.pl

:?: :idea:
 
toms57 



Marka: DACIA
Model: LOGAN MCV
Silnik: 1,6 LPG
Rocznik: 2012
Wersja: Story
Dołączył: 12 Mar 2012
Posty: 83
Skąd: Poznań
Wysłany: 2012-04-22, 10:27   

Kratylos napisał/a:


obawiam sie ze dostaniesz z gory przygotowany formularz - i nic konkretnego sie nei dowiesz .. tak dziala to w korporacjach ;)

nie spróbujesz - to się nie dowiesz :lol:
 
esdziewiaty 



Marka: Mercedes-Benz
Model: GLK
Silnik: 220 CDI 4Matic
Rocznik: 2009
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 13 Sie 2010
Posty: 619
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2012-04-22, 18:52   

I ja już pisałem do Renault, w sprawie mojego egzemplarza. Jestem po rozmowie teleofnicznej z ekspertem ds. kontaktu z klientami. Pani twierdzi, że dział techniczny jest wielce zdziwiony usterkowością mego egzemplarza.
Czekam na odpowiedź na piśmie. Wiem, że zdecydowano sie przedłużyc gwarancję na mój samochód, o ile? Dowiem sie w oczekiwanym piśmie od RP.
Zdecydowanie nikt nie moze się z moim egzemplarzem równać pod względem usterkowości, i życzę wszystkim aby nie musiał :mrgreen:

Co niepokojące, pojawiają się głosy użytkowników, którzy sa niezadowoleni z usterkowości Dusterów.
_________________
Duster u szczęśliwego nowego nabywcy :)
 
PiotrWie 



Marka: Opel
Model: Zafira Family
Silnik: 1,8
Rocznik: 2014
Pomógł: 10 razy
Dołączył: 15 Lip 2010
Posty: 1591
Skąd: dolnośląskie
Wysłany: 2012-04-23, 21:34   

esdziewiaty napisał/a:
I ja już pisałem do Renault, w sprawie mojego egzemplarza. Jestem po rozmowie teleofnicznej z ekspertem ds. kontaktu z klientami. Pani twierdzi, że dział techniczny jest wielce zdziwiony usterkowością mego egzemplarza.
Czekam na odpowiedź na piśmie. Wiem, że zdecydowano sie przedłużyc gwarancję na mój samochód, o ile? Dowiem sie w oczekiwanym piśmie od RP.
Zdecydowanie nikt nie moze się z moim egzemplarzem równać pod względem usterkowości, i życzę wszystkim aby nie musiał :mrgreen:

Co niepokojące, pojawiają się głosy użytkowników, którzy sa niezadowoleni z usterkowości Dusterów.

Jest coraz więcej Dusterów więc i więcej usterek się trafia. Niestety bezusterkowe samochody produkowano od połowy lat 80-tych mniej więcej do mniej więcej końca 90-tych, potem księgowi zabronili ( ludzie nie widzieli potrzeby kupowania nowych). A co do tego że winna jest taniość marki to dziś rozmawiałem z kolegą który kupił rok temu Hondę CRV za 120 tyś zł. W piątek był na przeglądzie po roku (17tkm) i po pierwsze dowiedział się czemu od trzech miesięcy palił jak smok - skrzynia ( automatyczna) w trybie awaryjnym, nie wiadomo czemu, wykasowali, kazali obserwować, wyciek z tylnego mostu, wyciek spod pokrywy zaworów - sprowadzą uszczelki i wymienią, przepuszczająca pompka spryskiwacza szyb to już tylko drobiazg. Tak więc niestety tak bywa i w drogich oraz uważanych za niezawodne markach, choć to niewielkie pocieszenia dla tych którzy trafili awaryjne modele.
 
kakus 


Marka: dacia
Model: Stepway II
Silnik: Tce 90
Wersja: Laureate
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 06 Wrz 2009
Posty: 432
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 2012-04-24, 06:27   

Panowie ... jaka cena taki samochód ..... prawo rynku .... sam jeżdżę dacią bo poza tym że mi się podobała to było mnie na nią stać .... jak by mnie było stać na lepsze auto to bym sobie dacii nie kupił ... tylko lepsze ... moja dacia ma zaletę że była salonowa i przy moich przebiegach długo (mam nadzieję) ominą mnie naprawy ..... a tego nie cierpię. Dziwi mnie fakt jak wszyscy wychwalają to auto ... bo nie ma za co .... ew cena ( choć niska nie jest ) przy dużych przebiegach dacia padnie szybko .... to jest jednak auto dla " niedzielnych kierowców" takich jak ja --- wozi D... z miejsca A do miejsca B i to wszystko .... cała reszta świata motoryzacji jest LEPSZA ... i droższa :-)
 
okey32 


Marka: Dacia
Model: Sandero
Silnik: 1.5 DCI 90kM
Rocznik: 2012
Wersja: Stepway
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 09 Sty 2012
Posty: 210
Skąd: Lublin okolice
Wysłany: 2012-04-24, 08:00   

Dacia nie jest marką luksusowa i nie ma co porównywać jej z mercedesem :-) .
Większosć użytkowników Dacii chwali ją ponieważ z opinii innych głównie tych którzy o Dacii wiedzą tylko ze słyszenia wynikało by że to kupa zlomu. a tak nie jest, jest to tani ale w miare dobrze zrobiony samochód za te pienidze. Mniej mnie będzie wkurzała awaria Dacii za 50tyś niż jeśli miał bym auto za 150tyś i musial bym jeździc do serwisu. Nie mówiac już po gwarancji gdzie Dacia jest tanim i prostym autem w utrzymaniu i do zrobienia przez większosc domorosłych mechaników.
A psują sie wszystkie auta. Mam rowniez T4 i odwiedzam czasami forum VW. Jak wiadomo te busiki uważane sa za bezawaryjne woły robocze , to skad tyle wpisów o pomoc bo to albo śmo padło i co z tym zrobic .
wychodzi że Dacia jest pionierem w swojej klasie ponieważ teraz inne "dobre"marki zaczynaja robic tzw. tanie samochody i myslicie ze beda one lepsze od Dacii ?, bo ja watpie , dodatkowo i tak trzeba będzie dopłacic za znaczek na masce.
 
Auto Krytyk 


Marka: .
Model: .
Silnik: .
Pomógł: 10 razy
Dołączył: 25 Cze 2010
Posty: 819
Skąd: Polska
Wysłany: 2012-04-24, 08:01   

Dobrze napisałeś tylko akurat przy MCV 7 osobowym dochodzą trochę inne bonusy, nie am auta 7 osobowego w porównywalnej cenie. Za tą cenę nie ma cudów.
Co do tego że przy dużych przebiegach Dacia padnie wątpię, sam w pierwszym miesiącu po odbiorze zrobiłem 7 tysięcy kilometrów na taxi transferach lotniskowych,później się koniunktura załamała i robiłem max 2-3 tys km na miesiąc.
Jak właściciel będzie szanował tak Dacia pojeździ. Prędzej karoseria się rozleci i zardzewieje niż mechanizmy. Obawiam się też że Dacia z czasem jak tych aut będzie więcej na ryku wtórnym i ludzie zaczną czytać to forum i usterki typu pekanie lakieru , załamania na dachu Dustera itd, itp. sporo będzie tracić na wartości, ja swoją sprzedałem za bardzo dobrą cenę jeszcze i nowego auta już na pewno nie kupię żadnej marki.
_________________
KANAŁ MOTORYZACYJNY
 
PiotrWie 



Marka: Opel
Model: Zafira Family
Silnik: 1,8
Rocznik: 2014
Pomógł: 10 razy
Dołączył: 15 Lip 2010
Posty: 1591
Skąd: dolnośląskie
Wysłany: 2012-04-24, 09:48   

Nie wiem skąd takie przekonanie o niskiej trwałości Dacii - dotychczasowe doświadczenia na to nie wskazują, podawane na forum przykłady przebiegów 200tkm bez większych problemów raczej świadczą odwrotnie. Czytając forum ma się wrażenie dużej usterkowości, bo piszą ci, którzy mają te usterki - kto nie ma nie pisze - mój ma 1,5 roku, 30 tkm bez awarii, ale nie uważam tego za jakąś rewelację tylko normę. Z tego co widać w ogłoszeniach egzemplarze używane z udokumentowaną historią znikają szybko, utrata wartości znacząco nie odbiega od średniej - 50% co trzy lata ( przy niskiej utracie - 47%, przy wysokej 55%, co po 6 latach przekłada się na ok 1000 zł różnicy, więc nie wiem czy to taki wielki problem). Największą wadą Dacii jest brak "prestiżowości", ale myślałem że kupującym Dacie jest to ( jak w innych, wyżej rozwiniętych krajach - np we Francji jest to bardzo popularna marka) dość obojętne, ale z lektury forum wynika że sporo z nas ma z tym problem. Osobiście im dłużej jeżdżę Dusterem tym bardziej jestem zadowolony - kupiłem go do jeżdżenia po polnych i leśnych drogach i sprawdza się super. Sporo moich sąsiadów ma bardziej prestiżowe SUV-y, ale nie zjeżdżają z asfaltu, bo się boją o zaieszenie - zresztą jakbym miał świadomość że tyle ile kosztuje wymiana całego zawieszenia w Dusterze wydam na jedną część do zawieszenia np BMW X5 to chyba też bym nie zjechał z asfaltu :-D
 
Mariusz 


Marka: była Dacia, jest Toyota
Model: Sandero, Auris Touring Sports
Silnik: 1,6 (132 KM)
Rocznik: 2015
Pomógł: 13 razy
Dołączył: 10 Paź 2008
Posty: 1500
Skąd: Ozorków
Wysłany: 2012-04-24, 16:21   

vulcanor napisał/a:
Dobrze napisałeś tylko akurat przy MCV 7 osobowym dochodzą trochę inne bonusy, nie am auta 7 osobowego w porównywalnej cenie. Za tą cenę nie ma cudów.
Co do tego że przy dużych przebiegach Dacia padnie wątpię, sam w pierwszym miesiącu po odbiorze zrobiłem 7 tysięcy kilometrów na taxi transferach lotniskowych,później się koniunktura załamała i robiłem max 2-3 tys km na miesiąc.
Jak właściciel będzie szanował tak Dacia pojeździ. Prędzej karoseria się rozleci i zardzewieje niż mechanizmy. Obawiam się też że Dacia z czasem jak tych aut będzie więcej na ryku wtórnym i ludzie zaczną czytać to forum i usterki typu pekanie lakieru , załamania na dachu Dustera itd, itp. sporo będzie tracić na wartości, ja swoją sprzedałem za bardzo dobrą cenę jeszcze i nowego auta już na pewno nie kupię żadnej marki.


Tak zachwalasz więc zadam dwa pytania?
1) Dlaczego sprzedałeś auto, które tak zachwalasz?
@) Dlaczego nie kupisz używanej Dacii mniejszej jeżeli MCV była za duża?
_________________

 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FISubSilver v 0.3 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne