DACIA Klub Polska  
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

 Ogłoszenie 
JEDNA SPRAWA = JEDEN TEMAT

Poprzedni temat :: Następny temat
DUSTER - LPG
Autor Wiadomość
Patryko 
Zielony listek


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6
Rocznik: 2011
Dołączył: 11 Cze 2015
Posty: 7
Skąd: Lublin
Wysłany: 2015-06-11, 17:15   DUSTER - LPG

Witam, planuję założyć LPG do Duster 1.6 16V 105KM. Co możecie mi doradzić najlepszego i na co zwrócić uwagę? Myślałem nad sq brc, może być? Pozdrawiam:)
 
Marek1603 


Marka: Dacia,
Model: 1300, Lodgy, Duster
Silnik: 1.3 8V, 1.6MPI, 1.6Sce 4x4 AT
Rocznik: 1981, 2014, 2016
Wersja: Laureate 5 os.
Pomógł: 105 razy
Dołączył: 27 Gru 2007
Posty: 7480
Skąd: Olkusz
Wysłany: 2015-06-11, 17:28   

Blondi ma to poniżej.

BLONDI83 napisał/a:
Witam Was,
Tak jak ostatnio pisałam, chciałam Wam napisać o instalacji, która "zasiliła" mojego Dastiego.
Z racji pokonywania dużej ilości km, we wrześniu mój przystojniak stał się kuchenką gazową.
Zanim do tego doszło, pilnie studiowałam wszelkie możliwe opcje instalacji, aby wybrać moim zdaniem najlepszą, jednocześnie nie przepłacając. Oczywiście to tylko moje zdanie "najlepsza" odnosi się do moich odczuć.
Mój wybór padł na STAG PREMIUM, bo chciałam aby moja instalacja była praktycznie bezobsługowa. Premium dopiera sobie wtrysk gazu w zależności od bieżących korekcji sterownika, warunków pracy i obciążenia silnika benzynowego, zmniejsza w ten sposób ryzyko powstania usterek związanych z niedokładną ręczną kalibracją systemu. To wszystko sprawia, że silnik zasilany gazem pracuje dokładnie tak jak w trakcie spalania benzyny.
Jeżeli chodzi o reduktor czy parownik jak kto woli, wybrałam ten dedykowany do STAGa, czyli AC R01 oczywiście odpowiednio dobrany pod moc silnika. Natomiast jeśli chodzi o wtryski, tutaj nie chciałam opcji podstawowej wybrałam wtryski HANA Engineering EG 2000. Wtryski są co prawda zamontowane nad kolektorem, ale nie słyszę żadnego nie miłego cykania. Wlew oczywiście jest tam, gdzie wlew paliwa, zabezpieczenie antykorozyjne podobno zostało wykonane po nacięciu blachy. Przewody elastyczne wybrałam Parkera, miały bardzo dobre opinie, przewody sztywne były już samodzielnie dobrane, gdyż tu nie miałam wiedzy. Zbiornik gazu jest w miejscu koła pojemność chyba 55 l wchodzi mi do niego +/- 44 l, więc tak jak miało być (z tego co pamiętam, a mogę się mylić to wchodzi 80% ?) Auto pokonuje średnio 300 km dziennie, od początku nie zauważyłam różnicy w jakości jazdy. Jestem naprawdę zadowolona. Na pełnym zbiorniku pokonuję średnio 420 km. Oczywiście teraz auto spala również ciut więcej paliwa, z racji zimy. Najważniejsze, a tego się bałam,że nie mając instalacji fabrycznej moje "cegiełki" będą szaleć. Na szczęście wszystko jest Ok, nie musiałam kupować emulatora, być może już jest on w mojej jednostce sterującej.
To na tyle jak macie jakieś pytanie, chętnie odpowiem. Zdjęcia mogę wysłać jak wrócę do domu /niedziela/.
Oczywiście nie jestem żadnym fachowcem, więc nie tratujcie tak tego opisu, chciałam tylko podzielić się z Wami moją opinią, choć nie ukrywam, że zanim założyłam gaz spędziłam kilka godz na "studiowaniu" różnych instalacji.
Chciałam w tym miejscu podziękować też koledze Hakama 4x4 ,który dał mi wiele cennych wskazówek.


http://www.daciaklub.pl/f...r=asc&start=300

Koledzy oczywiście jeszcze coś polecą.
 
malygabrys 



Marka: Dacia, Dacia
Model: Duster III, MCV
Silnik: 1,0ECO-G LPG, 1,6 MPI+LPG BRC
Rocznik: 2024 , 2010
Wersja: Extreme
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 20 Sty 2011
Posty: 559
Skąd: Jastrowie
Wysłany: 2015-06-11, 18:56   

Ja mam 2x brc - już 100 tys. km na dwóch daćkach w 3,5 roku - mega zadowolony jestem. Za instalacje płaciłem dość drogo w stosunku do cen innych instalek ale się opłacało - już zaoszczędziłem na paliwie tyle ile mnie kosztował logan prawie 2 lata temu :-D
 
jan ostrzyca 


Marka: FIAT
Model: Doblo
Silnik: 1.4 FIRE
Pomógł: 11 razy
Dołączył: 16 Wrz 2007
Posty: 2127
Skąd: Lublin
Wysłany: 2015-06-11, 19:09   

W Lublinie mogę zarekomendować firmę Trans Wag na ul. Łęczyńskiej. Robili mi dwie instalacje Landi Renzo Omegas i Lovato Smart. W obu przypadkach jakość, cena i obsługa bez zarzutu. Ci goście wstawiali kiedyś "fabryczne" instalacje dla dilera Dacii Nazaruka.
Do Dustera może być Landi (droższy) albo Lovato (tańszy i też z grupy Landi). Gdybym miał teraz szukać dobrego gazownika waliłbym do nich.
_________________
MCV RED ROOSTER 2007 1.6 MPI+LPG, 87 km, 7 os.113 000 km
MCV SILVER BULLET 2012 1.6 MPI+fabryczny LPG, 84 km, 7 os. 104 000 km
FIAT DOBLO RED SKIN 2017 1.4, LPG Tartarini 95 KM, 7 os., 150 000 km
DUSTER PRESTIGE SNOW WHITE 1.0+LPG 60 000 km
 
Karenzo 


Marka: Dacia--> Subaru
Model: Duster 4x2 -->Forester
Silnik: 1.6 16V 105 LPG K4M 616 --> 2.0 16v FB20
Rocznik: 2012 --> 2016
Wersja: Laureate
Pomógł: 48 razy
Dołączył: 23 Sty 2012
Posty: 4554
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2015-06-11, 19:24   

Ale nie zareklamujesz nam żadnego druciarza który musi kupować reklamę przez marketing szeptany ?
_________________
Moje auto
 
jan ostrzyca 


Marka: FIAT
Model: Doblo
Silnik: 1.4 FIRE
Pomógł: 11 razy
Dołączył: 16 Wrz 2007
Posty: 2127
Skąd: Lublin
Wysłany: 2015-06-11, 19:39   

Karenzo napisał/a:
Ale nie zareklamujesz nam żadnego druciarza który musi kupować reklamę przez marketing szeptany ?

Druciarza tez mogę zareklamować. Za darmo. To moje ukochane ASO. Druciarstwo w pełnej krasie.
_________________
MCV RED ROOSTER 2007 1.6 MPI+LPG, 87 km, 7 os.113 000 km
MCV SILVER BULLET 2012 1.6 MPI+fabryczny LPG, 84 km, 7 os. 104 000 km
FIAT DOBLO RED SKIN 2017 1.4, LPG Tartarini 95 KM, 7 os., 150 000 km
DUSTER PRESTIGE SNOW WHITE 1.0+LPG 60 000 km
 
route2000 



Marka: Dacia
Model: Lodgy
Silnik: 1,6 8V MPI+LPGTECH
Rocznik: 2014
Wersja: Laureate 5 os.
Pomógł: 57 razy
Dołączył: 01 Sty 2014
Posty: 3715
Skąd: Lublin
Wysłany: 2015-06-11, 20:50   

Dobry gazownik, który jest chwalony przez inne fora odnośnie LPG tak jak lpg-forum.pl to jest p. Adam Rogowski ze Snopkowa (http://www.adamrogowski.net/). Instaluje firmy STAG. Poczytaj na tym forum o nim, jak on reanimuje inne pojazdy spartolone przez druciarzy. Nie tanio bierze, ale on stawia jakość wykonania nad cenę. ;-)
_________________
Dacia nie gubi oleju, tylko tak znaczy swój teren.
 
SilverTM 



Marka: Dacia
Model: Duster Fl 4x4/Sandero 2
Silnik: 1.6 LPG/1.2 PB
Rocznik: 2014
Wersja: Laureate
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 08 Mar 2014
Posty: 452
Skąd: Lublin
Wysłany: 2015-06-12, 18:56   

A ja mogę polecić taką tańszą odmianę pana Adama która mieści się w Łęcznej ( autoryzowany zakład Staga ) Jarman bodajże. Robił mi i znajomym kilka samochodów i nigdy nie było żadnych problemów wszystko wykonane zgodnie z fachem. A jakieś niedomagania sprzętu ( Honda S2000 super wymagający silnik do gazu ) bez problemu były wymieniane na nowe od ręki.
Pan Adam robi instalacje super dokładnie tak jak by robił dla siebie, jednak w moim wypadku powiedział mi kwotę o 1,500 zł większą jak Pan z Łęcznej na tych samych podzespołach.
Więc każdy sam musi zdecydować czy chce mieć instalację zrobioną bardzo dobrze zgodnie z fachem. Czy dopłacić i mieć perfekcyjnie rozplanowaną i ukrytą instalację zrobioną lepiej ( wizualnie ? ) jak by fabryka to zrobiła.
Ostatnio zmieniony przez SilverTM 2015-06-12, 18:57, w całości zmieniany 1 raz  
 
Patryko 
Zielony listek


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6
Rocznik: 2011
Dołączył: 11 Cze 2015
Posty: 7
Skąd: Lublin
Wysłany: 2015-06-17, 19:23   

Dzięki Wszystkim za pomoc, poczytałem jeszcze trochę i założyłem brc sq. Na razie chodzi poprawnie, ogólnie co do montażu to jestem zadowolony. Wizyta na spółdzielczości pracy. Pozdrawiam Wszystkich.
 
Visena 



Marka: Dacia
Model: Duster 4x2
Silnik: 1,6 LPG
Rocznik: 2015
Wersja: Duster
Dołączyła: 25 Cze 2015
Posty: 58
Skąd: Gdynia
Wysłany: 2015-07-02, 12:27   

Witam,
również się przymierzam do gazu, ale że auto na gwarancji (a Zdunek straszy mega!!!) to się prawdopodobnie zdecyduję na instalację w serwisie w Gdańsku (BRC, i tak jest drożej o 500 zł niż poza serwisem Zdunka, a to sporo kasy :-/ ).
Mam jednak pytanie powiązane...
Czy ktoś ma (to zdjęcie mile widziane) albo wie:
jak wchodzi koło zapasowe do bagażnika ?
Mam wersję 4x2 i zapas podwieszony - więc tam będzie zbiornik.
Jednak koło zamierzam wozić ze sobą (takie kaprycho ;-) nieblondynki) i chciałabym wiedzieć gdzie / jak to się mieści.
 
route2000 



Marka: Dacia
Model: Lodgy
Silnik: 1,6 8V MPI+LPGTECH
Rocznik: 2014
Wersja: Laureate 5 os.
Pomógł: 57 razy
Dołączył: 01 Sty 2014
Posty: 3715
Skąd: Lublin
Wysłany: 2015-07-02, 12:49   

Koło zapasowe wozi się w pokrowcu luzem w którymś kącie bagażnika, albo kupujesz koło dojazdowe (mniejsze tzn. węższe) albo zestaw naprawczy (nie polecam) albo ostatecznie wcale (tylko telefon do pomocy drogowej). Na forum pisali, że umieszczali pionowo ale kosztem pozbawienia półki (tak normalnie się nie mieści na pionowo tak jak np. w dawnej Syrence).
A odnośnie zbiornika to niech zrobią porządne mocowanie (dodatkowe wzmocnienie), bo sama płyta bagażnika jest cienka i może się urwać mocowanie (było pisane na naszym forum). Weź spory zbiornik to będziesz rzadziej tankowała (większy przebieg) ;-)
Visena, sprawdzę u siebie w książeczce gwarancyjnej BRC jaki jest polecany zakład, który daje gwarancję bez utraty gwarancji na auto i dam Ci na PW.
Ostatnio zmieniony przez route2000 2015-07-02, 12:56, w całości zmieniany 2 razy  
 
Patryko 
Zielony listek


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6
Rocznik: 2011
Dołączył: 11 Cze 2015
Posty: 7
Skąd: Lublin
Wysłany: 2015-07-02, 20:14   

Witaj, ja niedawno właśnie brc założyłem i jestem zadowolony. Koło mi wrzucili w pokrowcu tak, jak kolega wyżej napisał w pokrowcu, dla mnie ok. Jak byś szukał warsztatu to możesz tu zobaczyć: lpg-brc.pl/index3_wojewodztwo1.php?name=pomorskie1. Pozdrawiam.
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FISubSilver v 0.3 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne